Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 27/11/2020 at 7:18 ΜΜ, Fofi! είπε:

Βγηκαν αλλα οι αποψεις διαφερουν.βγηκε καλοηθεια αλλα η γιατρος φοβαται οτι δεν ειναι λογο σχηματος.

Κορίτσι μου πως είσαι???θα πάρεις κ άλλη γνώμη τελικά???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Θαλεια μου καλημερα,ναι μερα τις γιορτες θα παω και σε αλλον......ξενυχτισμενη παλι...τα κακα της μπεμπας βγηκαν μεχρι την πλατη...την επλενα 3 η ωρα το πρωι....

Ωραία κορίτσι μου να πάρεις μια δεύτερη γνώμη να ηρεμήσεις!!!!τρία βράδια τώρα αυτό μου κάνει κ μένα....ενώ δεν έκανε κακά το βράδυ πλέον....τώρα μέχρι τον αυχένα καλέ....κ άντε να τον πλύνεις να του αλλάξεις ρούχα πάλι....κ όχι τίποτα άλλο ξυπνάει για τα καλά μετά!!!με τον ύπνο πως τα πάτε???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, εμάς από τότε που δώσαμε ξενο κοιμάται περισσότερο! Βέβαια κανένα πρόγραμμα ακόμα, ούτε μέσα στη μέρα. Κοιμάται όποτε θέλει :-P Κ μέσα στη μέρα θέλει να κοιμάται αγκαλια κυρίως κ να την κρατάμε όρθια αγκαλιά να βλέπει, οπότε χρόνος για τίποτα! 

Φωφη η βιοψία είναι πιο ακριβής, οπότε ναι πάρε μια δεύτερη γνώμη! 

Έκανε καμία το δεύτερο εμβολιακι; Εμείς έχουμε ραντεβού την Πεμπτη! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια, εμάς από τότε που δώσαμε ξενο κοιμάται περισσότερο! Βέβαια κανένα πρόγραμμα ακόμα, ούτε μέσα στη μέρα. Κοιμάται όποτε θέλει :-P Κ μέσα στη μέρα θέλει να κοιμάται αγκαλια κυρίως κ να την κρατάμε όρθια αγκαλιά να βλέπει, οπότε χρόνος για τίποτα! 

Φωφη η βιοψία είναι πιο ακριβής, οπότε ναι πάρε μια δεύτερη γνώμη! 

Έκανε καμία το δεύτερο εμβολιακι; Εμείς έχουμε ραντεβού την Πεμπτη! 

Καλημερα εμεις σημερα κάναμε το δεύτερο εμβολιο μας και αρχές Ιανουαρίου έχουμε αλλα δυο!πηρε μόνο 830 γραμμάρια και 3 ποντους!μου βγήκε κακοφαγος δυστυχως!μετα το πρώτο εμβολιο αλλαξε το ποσο τρωει!είναι 6340 και 63 ποντους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ωραία κορίτσι μου να πάρεις μια δεύτερη γνώμη να ηρεμήσεις!!!!τρία βράδια τώρα αυτό μου κάνει κ μένα....ενώ δεν έκανε κακά το βράδυ πλέον....τώρα μέχρι τον αυχένα καλέ....κ άντε να τον πλύνεις να του αλλάξεις ρούχα πάλι....κ όχι τίποτα άλλο ξυπνάει για τα καλά μετά!!!με τον ύπνο πως τα πάτε???

Καλησπρρα θαλεια μου...Το προγραμμα των τελευταιων ημερων ειναι παντα μπανιο στις οχτωμιση και υπνο μεχρι 9μιση...ξυπναμε στις τρεις με τρεις και μιαη,μετα 6 και μετα οχτω...το καλο ειναι οτι πλεον κοιμομαστε και το πρωι και δεν τρωμε καθε ωρα οπως τρωγαμε...και κοιμαται και μεσημερι..προσπαθω να της βαζω σιγα σιγα προγραμμα γιατι και εγω μπορω να δουλευω και να κανω δουλειες και αυτη να μην εχει γκρινια...εσεις?

16 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια, εμάς από τότε που δώσαμε ξενο κοιμάται περισσότερο! Βέβαια κανένα πρόγραμμα ακόμα, ούτε μέσα στη μέρα. Κοιμάται όποτε θέλει :-P Κ μέσα στη μέρα θέλει να κοιμάται αγκαλια κυρίως κ να την κρατάμε όρθια αγκαλιά να βλέπει, οπότε χρόνος για τίποτα! 

Φωφη η βιοψία είναι πιο ακριβής, οπότε ναι πάρε μια δεύτερη γνώμη! 

Έκανε καμία το δεύτερο εμβολιακι; Εμείς έχουμε ραντεβού την Πεμπτη! 

Θα παρω απο τον καινουργιο χρονο μια δευτερη γνωμη να δουμε...και εμεις την αλλη εβδομαδα εχουμε εμβολιο..και θα κανουμε 2 και της μηνιγγιτιδας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι παιχνίδια έχετε αγοράσει στα μωράκια σας για να απασχολουνται;εγω γυμναστήριο και κρεμαστά παιχνίδια δεν ξερω τι άλλο να του πάρω!

Έχω αυτά που είπες κ επίσης έχω σκοπο να του πάρω κάποια τύπου βιβλιαράκια με διαφορετικές υφές κ χρώματα σε κάθε σελίδα κ ένα γαντακι που είδα στο Λητώ που το φοράς εσύ κ έχει πάνω κάτι φιγούρες κ παίζεις με το μωράκι..

Αναμένω να δω κ από τα υπόλοιπα κορίτσια ιδέες κ εγώ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έχω αυτά που είπες κ επίσης έχω σκοπο να του πάρω κάποια τύπου βιβλιαράκια με διαφορετικές υφές κ χρώματα σε κάθε σελίδα κ ένα γαντακι που είδα στο Λητώ που το φοράς εσύ κ έχει πάνω κάτι φιγούρες κ παίζεις με το μωράκι..

Αναμένω να δω κ από τα υπόλοιπα κορίτσια ιδέες κ εγώ!!

Εγω είδα στο Λητώ και μαξιλάρι δραστηριοτήτων που κάθεται μπρούμυτα το παιδι και μπορεί να παίξει!κ εγω θέλω να δω τι άλλο θα προτείνουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,και εγω γυμναστηριο και κρεμαστα επισης πηρα αγκαλιτσα και ενα αρκουδακι με προβολεα με αστερακια κλπ και μασητικα εχω παρει...αρχιζουμε και εχουμε πολλα σαλακιαοποτε σε λιγο θα χρειαστουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κορίτσια, κάναμε το εμβολιο του πνευμονιόκοκκου σήμερα και η καημενουλα μου κοιμάται όλο το απόγευμα! Κ εμείς 800 κ κάτι πήραμε, είναι 6650 κ 62,5 πόντους.

Απο παιχνιδάκια έχουμε γυμναστήριο με καθρέφτη που της αρέσει πολυ, προβολέα με αστεράκια που τη νανουρίζει το βράδυ, ένα κρεμαστό με μουσικούλα κ κουδουνιστρες. Πολυ καλη η ιδέα με τα βιβλιαρακια, θα της τα αρχίσω κ εγώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Καλησπερα κορίτσια, κάναμε το εμβολιο του πνευμονιόκοκκου σήμερα και η καημενουλα μου κοιμάται όλο το απόγευμα! Κ εμείς 800 κ κάτι πήραμε, είναι 6650 κ 62,5 πόντους.

Απο παιχνιδάκια έχουμε γυμναστήριο με καθρέφτη που της αρέσει πολυ, προβολέα με αστεράκια που τη νανουρίζει το βράδυ, ένα κρεμαστό με μουσικούλα κ κουδουνιστρες. Πολυ καλη η ιδέα με τα βιβλιαρακια, θα της τα αρχίσω κ εγώ! 

Και εμένα τόσο πηρε 830 γραμμάρια είναι 6350 και 63 ποντους!μετα το πρώτο εμβολιο πλέον δεν τρωει όπως έτρωγε!αν δεν ήμουν με ένα μπιμπερο στο χέρι λιγο λιγο να τον ταΐζω δεν θα είχε πάρει τπτ!από εχθές σταμάτησε να τρώει και οσο έτρωγε με έχει σκάσει σήμερα είναι όλη μέρα σχεδόν νηστικός με 30 και 60 ml!του είχα πάρει άλλο γαλα το επινε αλλα του ήταν βαρύ γιατι οταν ρευονταν έβγαζε αρκετό και μετα βογκουσε συνέχεια!του το έδινα μόνο πρωί και το μεσημερι και μετα επινε το αλλο το υποαλλεργικο nan sensitive!μου ειπε ο γιατρος πως τον μπερδεψα λιγο με το γαλα και καλό θα είναι να παρω ένα της ίδιας σειράς με το nan sensitive δλδ το nan 1!εχθες το επινε μια χαρα σήμερα δεν το θέλει καθολου!αλλα οταν πινει και ρευεται δεν βγάζει καθολου!δεν ξερω τι να κάνω με έσκασε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Και εμένα τόσο πηρε 830 γραμμάρια είναι 6350 και 63 ποντους!μετα το πρώτο εμβολιο πλέον δεν τρωει όπως έτρωγε!αν δεν ήμουν με ένα μπιμπερο στο χέρι λιγο λιγο να τον ταΐζω δεν θα είχε πάρει τπτ!από εχθές σταμάτησε να τρώει και οσο έτρωγε με έχει σκάσει σήμερα είναι όλη μέρα σχεδόν νηστικός με 30 και 60 ml!του είχα πάρει άλλο γαλα το επινε αλλα του ήταν βαρύ γιατι οταν ρευονταν έβγαζε αρκετό και μετα βογκουσε συνέχεια!του το έδινα μόνο πρωί και το μεσημερι και μετα επινε το αλλο το υποαλλεργικο nan sensitive!μου ειπε ο γιατρος πως τον μπερδεψα λιγο με το γαλα και καλό θα είναι να παρω ένα της ίδιας σειράς με το nan sensitive δλδ το nan 1!εχθες το επινε μια χαρα σήμερα δεν το θέλει καθολου!αλλα οταν πινει και ρευεται δεν βγάζει καθολου!δεν ξερω τι να κάνω με έσκασε!

Εμείς μετά τον αποθηλασμο κ λόγω αλλεργίας στα γαλακτοκομικά ξεκινήσαμε το φριζολακ το υποαλλεργικο κ στην αρχή έτρωγε πολύ λίγο επειδή ήταν συνηθισμένη από το θηλασμό, τώρα φτάσαμε τα 5 γεύματα από 150 ml μέσο όρο μες στη μέρα. Μηπως το μωράκι σου τρώει συχνά κ για αυτό θέλει λίγο; Μείνε σε μια σκόνη καλύτερα να τη συνηθίσει αν δεν έχει θέματα αναγωγών, δυσκοιλιότητας κλπ 

Ο παιδίατρος σου είπε ότι πήρε λίγο βάρος; Εμένα μου είπε ότι είναι μια χαρά τόσα γραμμάρια που έβαλε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Εμείς μετά τον αποθηλασμο κ λόγω αλλεργίας στα γαλακτοκομικά ξεκινήσαμε το φριζολακ το υποαλλεργικο κ στην αρχή έτρωγε πολύ λίγο επειδή ήταν συνηθισμένη από το θηλασμό, τώρα φτάσαμε τα 5 γεύματα από 150 ml μέσο όρο μες στη μέρα. Μηπως το μωράκι σου τρώει συχνά κ για αυτό θέλει λίγο; Μείνε σε μια σκόνη καλύτερα να τη συνηθίσει αν δεν έχει θέματα αναγωγών, δυσκοιλιότητας κλπ 

Ο παιδίατρος σου είπε ότι πήρε λίγο βάρος; Εμένα μου είπε ότι είναι μια χαρά τόσα γραμμάρια που έβαλε.

Οχι μου ειπε είναι μια χαρά το βάρους του!γεννηθηκε 3090 και μέσα σε 3 μήνες έχεις βάλει σχεδόν 3500 κιλά!εμενα κανει 10 γεύματα αλλα τα μετράω μέχρι τις 5 το πρωί που ειναι το τελευταίο γευμα που ξυπνάει!από τις 6 και μετα μετράω της επόμενης ημέρας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Οχι μου ειπε είναι μια χαρά το βάρους του!γεννηθηκε 3090 και μέσα σε 3 μήνες έχεις βάλει σχεδόν 3500 κιλά!εμενα κανει 10 γεύματα αλλα τα μετράω μέχρι τις 5 το πρωί που ειναι το τελευταίο γευμα που ξυπνάει!από τις 6 και μετα μετράω της επόμενης ημέρας 

Μια χαρά βάρος έχει πάρει το μωράκι!!!!εμένα βγάζει γάλα αλλά έχει γοπ....κ του δίνω κ αντιαναγωγικο....αλλά μου λέει ο γιατρός ότι είναι πιο λίγη η ποσότητα από ότι μας φαίνεται...κ αν παίρνει σωστά βάρος δεν έχουμε θέμα!!!αν του άρεσε πιο πολύ το αλλο γάλα???πόσο σου βγάζει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...