Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κορίτσια η μικρή είναι όληηηηηη μέρα με το χέρι μπουνιτσα στο στόμα, πετάει την πιπιλα κ βάζει το χεράκι της. Το κάνουν κ σε εσας αυτό; Λογικά βγάζει δοντάκια; Η πρώτη μου κόρη ήθελε πιπιλα κ δε θυμάμαι να το έβαζε τόσο πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια η μικρή είναι όληηηηηη μέρα με το χέρι μπουνιτσα στο στόμα, πετάει την πιπιλα κ βάζει το χεράκι της. Το κάνουν κ σε εσας αυτό; Λογικά βγάζει δοντάκια; Η πρώτη μου κόρη ήθελε πιπιλα κ δε θυμάμαι να το έβαζε τόσο πολύ 

Ναι και σε εμενα το κανει..ειναι απο τα δοντια..

Κοριτσια καλησπερα...ειμαι να πεσω να πεθανω...38,5 η μπεμπα πυρετο.στενη παρακολουθηση και μπορει και παιδων αν συνεχισει ετσι..αυριο παω για τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι και σε εμενα το κανει..ειναι απο τα δοντια..

Κοριτσια καλησπερα...ειμαι να πεσω να πεθανω...38,5 η μπεμπα πυρετο.στενη παρακολουθηση και μπορει και παιδων αν συνεχισει ετσι..αυριο παω για τεστ.

Ωχ αμαν βρε κορίτσι μου, σου είπε ο παιδίατρος να δώσεις κανένα αντιπυρετικό στη μικρή ή δεν πρέπει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Ωχ αμαν βρε κορίτσι μου, σου είπε ο παιδίατρος να δώσεις κανένα αντιπυρετικό στη μικρή ή δεν πρέπει; 

Καθε 4 ωρες και πανω απο 38 ντεπον.κοριτσια εχω στεναχωρωθει παρα πολυ.το μωρο ανησυχο δεν τρωει φοβαμαι μην παθει καμμια αφυδατωση

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καθε 4 ωρες και πανω απο 38 ντεπον.κοριτσια εχω στεναχωρωθει παρα πολυ.το μωρο ανησυχο δεν τρωει φοβαμαι μην παθει καμμια αφυδατωση

Καλημέρα κορίτσι μου,περαστικά σας.Μην αγχώνεσαι.Τη θηλάζεις και δεν τραβάει;Βάζε τη συνεχεια από λίγο και παρακολουθα πανες.Αν έχει πυρετό μπορει να μην νιώθει καλά να θηλασει.Δως της Ντεπον να ηρεμησει.Γιατί δεν κάνεις σήμερα το τεστ να ξέρετε τι γίνεται;Με πυρετό σίγουρα θα δειξει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια η μικρή είναι όληηηηηη μέρα με το χέρι μπουνιτσα στο στόμα, πετάει την πιπιλα κ βάζει το χεράκι της. Το κάνουν κ σε εσας αυτό; Λογικά βγάζει δοντάκια; Η πρώτη μου κόρη ήθελε πιπιλα κ δε θυμάμαι να το έβαζε τόσο πολύ 

Κ εμένα το ίδιο εκτός από την απίστευτη γκρινια που σημερα εδωσε ρεσιτάλ πραγματικά!δεν σταμάτησε ολο το πρωί να κλαίει και το βραδυ παλι το ίδιο!ζορίζονται και αυτά ζορίζομαστε και εμεις!υπομονή αυτά πιστεύω είναι τα πιο μικρά προβλήματα που θα έχουμε με τα παιδια!μεγαλώνοντας θα είναι περισσότερα!!

13 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Ναι και σε εμενα το κανει..ειναι απο τα δοντια..

Κοριτσια καλησπερα...ειμαι να πεσω να πεθανω...38,5 η μπεμπα πυρετο.στενη παρακολουθηση και μπορει και παιδων αν συνεχισει ετσι..αυριο παω για τεστ.

Περαστικά στο μωρακι σου!!μην αγχώνεσαι το θηλάζεις και παίρνει αντισώματα!!θα γίνει καλά μπορεί να κρυώσε είτε είναι από τα δοντακια του κάνουν και πυρετο διάβασα 

Κοριτσια εχω κάτι που με απασχολεί!αυριο θα έρθουν θα αδέρφια του που μένουν αλλού(είναι από τον πρώτο γάμο του συζυγου) ηλικία 13 το αγόρι και 8,5 το κοριτσι!είναι η πρώτη φορά που θα το δουν λόγο καραντίνας δεν μπόρεσαν να έρθουν νωρίτερα!δεν ξερω τι να κανω να μην ζηλέψουν!είπα στον συζυγο πως καλό είναι αυτός τουλάχιστον αυτες τις μέρες να μην τον παιρνει συνέχεια αγκαλια και να ασχοληθεί περισσότερο με τα παιδια για να μην νιώσουν πως χάνουν τον μπαμπα τους!το θέμα είναι πως ο μικρος λόγω των δοντιών ξυπναει και θελει να κοιμηθει μαζί μου αλλιως δεν κοιμάται ξανά!η αδερφή του έχει μάθει καθε φορά που έρχεται να κοιμάται μαζί μου πως θα γίνει να μην νιώσει πως πλέον δεν θέλω να κοιμάμαι μαζί της;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Κ εμένα το ίδιο εκτός από την απίστευτη γκρινια που σημερα εδωσε ρεσιτάλ πραγματικά!δεν σταμάτησε ολο το πρωί να κλαίει και το βραδυ παλι το ίδιο!ζορίζονται και αυτά ζορίζομαστε και εμεις!υπομονή αυτά πιστεύω είναι τα πιο μικρά προβλήματα που θα έχουμε με τα παιδια!μεγαλώνοντας θα είναι περισσότερα!!

Περαστικά στο μωρακι σου!!μην αγχώνεσαι το θηλάζεις και παίρνει αντισώματα!!θα γίνει καλά μπορεί να κρυώσε είτε είναι από τα δοντακια του κάνουν και πυρετο διάβασα 

Κοριτσια εχω κάτι που με απασχολεί!αυριο θα έρθουν θα αδέρφια του που μένουν αλλού(είναι από τον πρώτο γάμο του συζυγου) ηλικία 13 το αγόρι και 8,5 το κοριτσι!είναι η πρώτη φορά που θα το δουν λόγο καραντίνας δεν μπόρεσαν να έρθουν νωρίτερα!δεν ξερω τι να κανω να μην ζηλέψουν!είπα στον συζυγο πως καλό είναι αυτός τουλάχιστον αυτες τις μέρες να μην τον παιρνει συνέχεια αγκαλια και να ασχοληθεί περισσότερο με τα παιδια για να μην νιώσουν πως χάνουν τον μπαμπα τους!το θέμα είναι πως ο μικρος λόγω των δοντιών ξυπναει και θελει να κοιμηθει μαζί μου αλλιως δεν κοιμάται ξανά!η αδερφή του έχει μάθει καθε φορά που έρχεται να κοιμάται μαζί μου πως θα γίνει να μην νιώσει πως πλέον δεν θέλω να κοιμάμαι μαζί της;

Εγώ πάντως που ο μικρός μου ζηλεύει (είναι 3 χρόνων),τον κοιμιζω στο κρεβάτι του και αν ξυπνήσει μες τη νύχτα έρχεται στον καναπέ που κοιμάμαι με το μωρό.Εννοειται τον αφήνω και στην ουσία ξαπλώνω ανάμεσα τους(λέω ξαπλώνω γιατί έτσι λίγο ύπνο κάνω).Μπορείς να κοιμηθείς και με τα 2.Δεν είναι τόσο μικρά αν τους εξηγήσετε για το μωρό θα καταλάβουν.Εννοειται ο μπαμπάς τους θα κάνει ότι έκανε πάντα μαζί τους.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγώ πάντως που ο μικρός μου ζηλεύει (είναι 3 χρόνων),τον κοιμιζω στο κρεβάτι του και αν ξυπνήσει μες τη νύχτα έρχεται στον καναπέ που κοιμάμαι με το μωρό.Εννοειται τον αφήνω και στην ουσία ξαπλώνω ανάμεσα τους(λέω ξαπλώνω γιατί έτσι λίγο ύπνο κάνω).Μπορείς να κοιμηθείς και με τα 2.Δεν είναι τόσο μικρά αν τους εξηγήσετε για το μωρό θα καταλάβουν.Εννοειται ο μπαμπάς τους θα κάνει ότι έκανε πάντα μαζί τους.

Το κακό είναι πως ο συζυγος δουλεύει αρκετά και τα παιδια όταν ερχονταν ήταν αποκλειστικά ολη μερα μαζί μου και τον μπαμπα τους τον έβλεπαν αργά το απόγευμα!τώρα με την καραντίνα είναι σπίτι και θα ασχοληθεί λιγο περισσότερο μεζθτους!ηδη δεν τον έχουν δει και ο μεγάλος εβγαλε ζήλια και απομακρυνθηκε!δεν ξερω πως να το χειριστώ δεν είναι ότι είναι δικά μου παιδια αλλα ειναι ιδιαίτερη περίπτωση και δεν θέλω να νιώσουν πως τωρα με το μωρο μπήκαν στο περιθώριο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόριτσια ! Κ εμείς έχουμε γκρίνια , τα χέρια όλο στο στομα κτλ.. ευτυχώς κοιμάται την νύχτα Μέχρι στιγμής.. 

Δεν προλαβαίνω να γράψω εδώ γτ δεν εχω καθολπυ χρόνο, εχω 2 μωρά κ τρέχω με την μαμά μου σε γιατρούς γτ δεν είναι καθόλου καλά.. 

@Fofi! περαστικά κ στις 2 σας κ να γύρισετε πολύ γρήγορα σπίτι. Ολα καλα θα πανε.Νομίζω κ μια άλλη κοπέλα από τις μαμάδεςΟκτωβρίου ήταν θετική μαζί με το μωρό κ το περασαν πολύ γρήγορα. Να σε ρωτήσω , ήρθες σε επαφή με κόσμο κ κολλήσαμε?

Πλέον φοβάμαι πάρα πολύ κ εγώ.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κόριτσια ! Κ εμείς έχουμε γκρίνια , τα χέρια όλο στο στομα κτλ.. ευτυχώς κοιμάται την νύχτα Μέχρι στιγμής.. 

Δεν προλαβαίνω να γράψω εδώ γτ δεν εχω καθολπυ χρόνο, εχω 2 μωρά κ τρέχω με την μαμά μου σε γιατρούς γτ δεν είναι καθόλου καλά.. 

@Fofi! περαστικά κ στις 2 σας κ να γύρισετε πολύ γρήγορα σπίτι. Ολα καλα θα πανε.Νομίζω κ μια άλλη κοπέλα από τις μαμάδεςΟκτωβρίου ήταν θετική μαζί με το μωρό κ το περασαν πολύ γρήγορα. Να σε ρωτήσω , ήρθες σε επαφή με κόσμο κ κολλήσαμε?

Πλέον φοβάμαι πάρα πολύ κ εγώ.. 

Ναι ηρθαμε...ευχαριστουμε πολυ να σαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι ηρθαμε...ευχαριστουμε πολυ να σαι καλα..

Καλημέρα Φωφη και πολλά περαστικά! Πως είναι το μωράκι σου; Πέφτει ο πυρετός; Γιατί νοσηλευτήκατε; Δεν έπεφτε ο πυρετός; Δεν έτρωγε; Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να γυρίσετε άμεσα σπιτι κοπέλα μου. Εσυ πως είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,τελικα εμεις θετικες στο covid και καναμε εισαγωγη.προσευχηθειτε να σταματησει ο πυρετος για να βγουμε γρηγορα..

Περαστικα σας κοπελα μου!!Να γινετε γρηγορα καλα!Εχετε εντονα συμπτωματα;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι ηρθαμε...ευχαριστουμε πολυ να σαι καλα..

Περαστικά σας κορίτσι μου.Ολα θα πάνε καλά,θα το ξεπεράσετε γρήγορα και για το μωράκι σου μην φοβάσαι,αντέχουν πολύ τα μικρουλια,να μας λες νέα σας,θα σας σκεφτομαστε:wub:

Just now, LidaK είπε:

Καλημέρα Φωφη και πολλά περαστικά! Πως είναι το μωράκι σου; Πέφτει ο πυρετός; Γιατί νοσηλευτήκατε; Δεν έπεφτε ο πυρετός; Δεν έτρωγε; Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να γυρίσετε άμεσα σπιτι κοπέλα μου. Εσυ πως είσαι; 

Καλημέρα.Τοσο μικρα μωράκια τα νοσηλευουν  και προληπτικά και μόνο που έκανε πυρετό φτάνει.Εμας τότε τον μεγάλο(που νοσηλεύτηκε με ίωση και λίγο πυρετό 47 ημερών) μας είχαν πει ότι μέχρι 4 μηνών αν ξαναέκανε πυρετό θα τον ξανακάνανε εισαγωγή.Ειναι σαν σύστημα για τα μικρά.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευτυχως απο χθες δεν εχει ανεβασει πυρετο παρα μονο δεκατα..ειναι ταλαθπωρημενη εννοειται αλλα οι εξετασεις βγηκαν καλες..προσπαθω να την βαζω εστω λιγο λιγο να τρωει..εγω πτωμα εννοειται αλλα προηγειται το παιδι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...