Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,τελικα εμεις θετικες στο covid και καναμε εισαγωγη.προσευχηθειτε να σταματησει ο πυρετος για να βγουμε γρηγορα..

Κοριτσι μου περαστικά σας!!εύχομαι όλα να πάνε καλά και για σένα και για το μωράκι σου!πως είναι το μωρο;έχει πολυ πυρετό;ποιος είναι μαζί του τωρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Angelina87 είπε:

Κοριτσι μου περαστικά σας!!εύχομαι όλα να πάνε καλά και για σένα και για το μωράκι σου!πως είναι το μωρο;έχει πολυ πυρετό;ποιος είναι μαζί του τωρα;

Το μψρο απο χθες το απογευμα εχει δεκατα.εγω ειμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Το μψρο απο χθες το απογευμα εχει δεκατα.εγω ειμαι.

Αχ βρε Φώφη μου περαστικά σας!!!υπομονή κ θα πάτε σπίτι σας!!!ταλαιπωρειστε κ οι δύο υπομονή κορίτσι μου!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα...ηρθαμε σπιτι μας το μεσημερι..αλλα δεν προλαβα να σας γραψω..μαζευα,τακτοποιουσα επαιζα λιγο με το μωρακι μου να ηρεμησει μετα απο ολα αυτα...και τωρα μαγειρευω για να κανω ρομαντιλη πρωτοχρονια με τον συζυγο..χαχα..καλη χρονια να εχουμε με υγεια και να ειμαο παντα καλα τα παιδακια μας..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...ηρθαμε σπιτι μας το μεσημερι..αλλα δεν προλαβα να σας γραψω..μαζευα,τακτοποιουσα επαιζα λιγο με το μωρακι μου να ηρεμησει μετα απο ολα αυτα...και τωρα μαγειρευω για να κανω ρομαντιλη πρωτοχρονια με τον συζυγο..χαχα..καλη χρονια να εχουμε με υγεια και να ειμαο παντα καλα τα παιδακια μας..

Μπράβο κοριτσάκι μου που βγήκατε.Να περάσετε όμορφα απόψε και να ηρεμήσετε όλοι σας,αρκετά ταλαιπωρηθηκατε.Πολλα  φιλάκια στη μικρούλα σου.Παντα γέροι να είστε όλοι!

 

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...ηρθαμε σπιτι μας το μεσημερι..αλλα δεν προλαβα να σας γραψω..μαζευα,τακτοποιουσα επαιζα λιγο με το μωρακι μου να ηρεμησει μετα απο ολα αυτα...και τωρα μαγειρευω για να κανω ρομαντιλη πρωτοχρονια με τον συζυγο..χαχα..καλη χρονια να εχουμε με υγεια και να ειμαο παντα καλα τα παιδακια μας..

Καλη χρόνια με υγεία!!!καλή ανάρρωση τώρα και να χαμογελας έχοντας διπλα το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!καλή χρονιά σε όλες να χαίρεστε την οικογένεια σας κ τα μωράκια σας!!!! εύχομαι ότι καλύτερο για το 2021...αγάπη κ υγεία!!!!!

On 31/12/2020 at 10:57 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα...ηρθαμε σπιτι μας το μεσημερι..αλλα δεν προλαβα να σας γραψω..μαζευα,τακτοποιουσα επαιζα λιγο με το μωρακι μου να ηρεμησει μετα απο ολα αυτα...και τωρα μαγειρευω για να κανω ρομαντιλη πρωτοχρονια με τον συζυγο..χαχα..καλη χρονια να εχουμε με υγεια και να ειμαο παντα καλα τα παιδακια μας..

Φώφη μου μπραβοοοο πολύ χαίρομαι!!!!!πως είστε τώρα,???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!καλή χρονιά σε όλες να χαίρεστε την οικογένεια σας κ τα μωράκια σας!!!! εύχομαι ότι καλύτερο για το 2021...αγάπη κ υγεία!!!!!

Φώφη μου μπραβοοοο πολύ χαίρομαι!!!!!πως είστε τώρα,???

Ακομη δεν εχουμε συνελθει εντελως..εγω ειμαι πτωμα απο την αυπνοια και την κουραση και η μπεμπα δεν εχει ορεξη ακομη να φαει και ξυπναει καθε μια ωρα..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?εμεις δοξα το θεο καλα μετα απο αυτο που περασαμε...αλλα το 2021 δεν μας μπηκε καλα...ξαφνικα σημερα αιμα στα κακα της μπεμπας..τι ειναι παλι αυτο?μου ειπε ο παιδιατρος να κοψω τα γαλακτοκομικα..μα τα παντα περιεχουν ιχνη γαλακτος...ειμαι να σκασω..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?εμεις δοξα το θεο καλα μετα απο αυτο που περασαμε...αλλα το 2021 δεν μας μπηκε καλα...ξαφνικα σημερα αιμα στα κακα της μπεμπας..τι ειναι παλι αυτο?μου ειπε ο παιδιατρος να κοψω τα γαλακτοκομικα..μα τα παντα περιεχουν ιχνη γαλακτος...ειμαι να σκασω..

Περαστικα βρε κορίτσι... Ίσως αλλεργια σε κάποιο γαλακτοκομικό που εφαγες;;;Μπορεί κ να έτυχε, αφου μέχρι τώρα δεν είχε... Μπορεί επειδή ταλαιπωρηθηκε το μικράκι... 

Καλη χρονιά κοριτσια! Υγεία κ κάθε καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?εμεις δοξα το θεο καλα μετα απο αυτο που περασαμε...αλλα το 2021 δεν μας μπηκε καλα...ξαφνικα σημερα αιμα στα κακα της μπεμπας..τι ειναι παλι αυτο?μου ειπε ο παιδιατρος να κοψω τα γαλακτοκομικα..μα τα παντα περιεχουν ιχνη γαλακτος...ειμαι να σκασω..

Θα τα καταφερεις.. το καναμε κ μεις για ενα μηνα...

υγ. Τελος καλο ολα καλα παντως απο τα αλλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε?εμεις δοξα το θεο καλα μετα απο αυτο που περασαμε...αλλα το 2021 δεν μας μπηκε καλα...ξαφνικα σημερα αιμα στα κακα της μπεμπας..τι ειναι παλι αυτο?μου ειπε ο παιδιατρος να κοψω τα γαλακτοκομικα..μα τα παντα περιεχουν ιχνη γαλακτος...ειμαι να σκασω..

Φωφη καλημέρα! Το περάσαμε εμείς από τις πρώτες μέρες. Λοιπόν αποχη από ίχνη κ γαλακτοκομικά σημαίνει να έχεις το νου σου στα πάντα... Ψωμί, κουλούρια, ζυμαρικά, κρέατα, καφέ, μέχρι κ μαστίχες!!! Πρέπει να προσεχεις να μην έχουν ίχνη στα συστατικά, γαλακτοζη, καζεινη(έχει ας πούμε το ξύδι γι αυτό πρέπει να πάρεις μηλοξιδο) κ πολλά αλλά συστατικά. Αν αποφασίσεις να το κανεις πες μου να σου πω ότι θέλεις το είχα ψάξει παρα πολύ. Έχει στο φέισμπουκ μια σελίδα θηλασμός κ αλλεργίες, θα σε βοηθήσει καθώς έχει λιστα με ποια προϊόντα επιτρέπονται από κάθε σούπερ μάρκετ όπως επίσης κ συνταγές να κανεις μόνη σου ψωμάκι με ειδικό αλευρι, αλλά κ ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Κάνε μια λιστα τι απαγορεύεται, ξεκαθάρισε τα ντουλάπια σου κ ...υπομονή! Εφόσον θα μπείτε όπου να ναι στις στέρεες νομίζω δε θα κανεις για πολύ καιρό αποχη!

επισης κρέατα κ ψάρια θέλει ελευθερας στην αποχη κ καθόλου μοσχαρι μου είχε πει εμένα . Και τα φυτικα κασέρια τυριά απαγορεύονται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...