Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Επιδοτήσεις άλλες γενικά δεν δικαιουσε Κ εντάξει για να λέμε Κ του στραβου το δίκιο δεν τις χρειάζεσε αν ήταν να περνούν Κ όλοι επιδοτήσεις τι να πουν Κ αυτοί που δεν έχουν . 

      πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      άρα το κύησης και το λοχείας δέν έχει  εισόδημα καλα διάβασα! μωρέ το ξέρω ότι είναι όλα χ2 απλώς ειμαι λίγο ζουρλή , και μόλις είδα το 2,4 και τα νερα επαθα σοκ! μη μου δίνεις  σημασία κορίτσι μ , να πάνε ολα καλα σ εύχομαι και να μείνουν τα πιτσάκια ‘σπίτι'τους όσο περισσότερο μπορούν ! 

      και στα πληρώνει ο οαεδ;  εχω χιλιομπερδευτει 

      Ναι τους μήνες που δεν δουλεύεις σε πληρώνει ο ΟΑΕΔ . Ο εργοδότης τι να πληρώσει αφού δεν του κάνεις δουλειά.  Απλά δεν σου δίνει όλο τον μισθό που επερνες σου δίνει κάποιο ποσό 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Fofi! είπε:

Αντζελινα μού εχει και εμενα 2 βδομαδες καθε 2 ωρες ξυπναει και δεν την παλευω αλλο...

Κοριτσια καλησπερα,αλλο ενα βραδυ αυπνοιας....λογικα θα ειναι μεγαλο το αλμα που περναμε..και στο κρεββατι που την πηρα για πρωτη φορα χθες μηπως και φοβοταν στην κουνια τιποτα δεν αλλαξε...σημερα της εδωσα πρωτη φορα ξενο και το ρουφηξε....για να δουμε...

Επισης βρε κοριτσια πειτε μου τις αποψεις σας για το πιο γαλα χρησιμοποιειται στα μωρακια σας και ποσα ml δινεται γιατι μου λενε οτι αλλα ml δινουν στο μητρικο αλλα στο ξενο.εμεις ξεκινησαμε το βιολογικο της frezilac gold 1 με 90 ml.

Εγω δίνω αντιαναγωγικο λογω τις παλιδρομησης εμενα το nan δεν το επινε καθολου και ίσως επειδή τον πίεσα έπαθε οισοφαγιτιδα!του αρεσε πιο πολυ το humana!τώρα πινει humana ar με το οποίο τρωει πιο καλά!πινει γύρω στα 150 ml αλλα θα το δεις και μόνη σου οσο θελει!αν δεις πως βγάζει γουλιτσες ρωτα τον γιατρό σου για αντιαναγωγικο!εμενα έβγαζε αλλα δεν το θεώρησα πως θα έχει παλινδρομηση και στο τέλος μου εδωσε σκόνη για το στομαχι του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Αντζελινα μού εχει και εμενα 2 βδομαδες καθε 2 ωρες ξυπναει και δεν την παλευω αλλο...

Κοριτσια καλησπερα,αλλο ενα βραδυ αυπνοιας....λογικα θα ειναι μεγαλο το αλμα που περναμε..και στο κρεββατι που την πηρα για πρωτη φορα χθες μηπως και φοβοταν στην κουνια τιποτα δεν αλλαξε...σημερα της εδωσα πρωτη φορα ξενο και το ρουφηξε....για να δουμε...

Επισης βρε κοριτσια πειτε μου τις αποψεις σας για το πιο γαλα χρησιμοποιειται στα μωρακια σας και ποσα ml δινεται γιατι μου λενε οτι αλλα ml δινουν στο μητρικο αλλα στο ξενο.εμεις ξεκινησαμε το βιολογικο της frezilac gold 1 με 90 ml.

Το ιδιο δινω κ εγω!Αυτο εδωσα σε ολα μου τα παιδια!Της φτιαχνω 180 αλλα συνηθως πινει 140 ή κ λιγοτερο τωρα τελευταια..

4 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Ίδια διαφορά έχουν τα μικρά μας! Κ εμένα η μεγάλη 27 μηνών! 

Αυτο που λες μου το κάνει κ εμένα, είναι στα πόδια μου ξαπλωμένη κ πάει να καθίσει σα να κάνει κοιλιακούς. Θα ρωτήσω τη Δευτέρα τον γιατρό αν επηρεάζεται η μεσουλα τους. 

Κοριτσάκια κ τα δυο τα μικρά μου! 

Εντάξει κορίτσια θα χαλαρώσω έχετε δικιο, σας ευχαριστώωωωω 

Συγγνωμη μπερδευτηκα!!Κ εμενα κοριτσια κ τα τρια μικρα μου:x

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Το ιδιο δινω κ εγω!Αυτο εδωσα σε ολα μου τα παιδια!Της φτιαχνω 180 αλλα συνηθως πινει 140 ή κ λιγοτερο τωρα τελευταια..

Συγγνωμη μπερδευτηκα!!Κ εμενα κοριτσια κ τα τρια μικρα μου:x

Εγω σημερα ξεκινησα ξενο..και της εδωσα 90 για πρωτη φορα μην της πεσει βαρυ και της εδωσα και δικο μου..και βλεπουμε..αυριο θα της προσθεσω αλλα 30 ml μεχει να φτασουμε 180...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Πως τα πάτε με τα μωράκια σάς??? Έχω να μπω κάτι μήνες:sad:ελπιζω να μου είστε όλες καλά. 

Εγώ εδώ προσπαθώ με την μεγάλη τον μικρό. Στις 21 του μήνα που θα πάμε παιδίατρο θα αρχίσουμε την φρουτοκρεμα..θηλάζω ακόμα αποκληστικα..

έχω ξεκινήσει και κάνω μια δουλειά από το σπίτι θέλω να δω πως θα πάει.. και γενικά η μέρα μου ειναι φουλ. Κοιμάται στις 2 κάθε βράδυ και ξυπνάω 8.. αλλά με ξυπνήματα μέσα στο βράδυ. Να δω πότε θα ξεκουραστώ λίγο..  εσείς? Πείτε μου τα νέα σάς.. 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Πως τα πάτε με τα μωράκια σάς??? Έχω να μπω κάτι μήνες:sad:ελπιζω να μου είστε όλες καλά. 

Εγώ εδώ προσπαθώ με την μεγάλη τον μικρό. Στις 21 του μήνα που θα πάμε παιδίατρο θα αρχίσουμε την φρουτοκρεμα..θηλάζω ακόμα αποκληστικα..

έχω ξεκινήσει και κάνω μια δουλειά από το σπίτι θέλω να δω πως θα πάει.. και γενικά η μέρα μου ειναι φουλ. Κοιμάται στις 2 κάθε βράδυ και ξυπνάω 8.. αλλά με ξυπνήματα μέσα στο βράδυ. Να δω πότε θα ξεκουραστώ λίγο..  εσείς? Πείτε μου τα νέα σάς.. 

Κατερινάκι μου καλημέρα.Με 2 μωρά και να θηλάζεις αποκλειστικά εννοείται δεν μένει χρόνος.Οσο για τον ύπνο τι να πω.Ο δικός μου που τρώει κανονικά 3 γεύματα στερεές πάλι ξυπνάει 3 φορές τη νύχτα να θηλάσει.Οποτε και εγώ ακόμη αναρωτιέμαι πότε θα κοιμηθούμε.Κι εννοείται ακόμη κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ με μια προσθήκη.Εχουμε και τον μεγάλο παρέα πια.Κοιμαται κανονικά στο δωμάτιο του και όταν ξυπνήσει η στις 2 η στις 5 έρχεται κι αυτός στον καναπέ.Καταλαβαινεις τι γίνεται...Με τη μεγάλη σου πως πάτε;

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω σημερα ξεκινησα ξενο..και της εδωσα 90 για πρωτη φορα μην της πεσει βαρυ και της εδωσα και δικο μου..και βλεπουμε..αυριο θα της προσθεσω αλλα 30 ml μεχει να φτασουμε 180...

Να δεις ποιο γάλα  θα πινει κ να το συνεχίσεις.  Απλά να προσεξεις μην της δημιουργήσει δυσκοιλιότητα η εχει αναγωγες. Εμενα πχ ο μεγάλος μου που του έδινα συμπλήρωμα 60 μλ έπινε όποιο γαλα κ να έπαιρνα(nan, frezyderm, novalac). Για μλ θα σου πουν τα κορίτσια που δίνουν ξενο.

Τι τυχερή που είσαι ! εμένα Ακόμα να δέχεται σκόνη.  3 κουτιά εχω πετάξει..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ρωτήσω τα μωρα σας τα βάζετε στην κουνια μέσα στην ημερα;εγω δεν τον έβαζα καθολου μόνο το βράδυ όταν κοιμάται!έχω δυο μερες που τον βαζω να κάθεται λιγο και νιώθω κάπως περιεργα ότι τον αφήνω μόνο του παρόλο που τον βλέπω από την κάμερα! Δεν κλαιει αμέσως απλα μπορεί να γκρινιάξει!αλλα κάπως νιώθω που ειναι μόνος του!σας συμβαίνει και εσας ή μόνο εγώ νιώθω έτσι!και νομίζω πως και αυτος δεν θα μπορεί αμα τον αφησω κάπου αλλού έχει κολλήσει πάνω μου γιατι και ο μπαμπας του όταν τον παιρνει αγκαλιά αμα περάσω κοιτάει από μπροστά του γκρινιάζει μέχρι να του μιλήσω ή να τον παρω αγκαλιά!αλλα αυτές τις μερες ηρθαν και τα αδέρφια του και για να μην νιώσουν πως τα παραμελω και ασχολουμαιε το μωρο τον παραμελήσα πολυ μόνο τα βασικά και νιώθω κάπως ενοχές γιατί ο καημενος γκρινιάζει συνέχεια!ενώ ο αδερφός του ασχολείται πολυ μαζί του παρόλο που έχουν 13 χρόνια διαφορα η μικρη καθολου δεν τον θέλει!κανει σαν να μην υπάρχει μόνο αν της πούμε να παει διπλα του και ειπε πως δεν ξέρει αν νιώσει κάτι γι αυτόν και δεν είναι μικρή είναι 9 χρόνων!με στεναχώρησε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω τα μωρα σας τα βάζετε στην κουνια μέσα στην ημερα;εγω δεν τον έβαζα καθολου μόνο το βράδυ όταν κοιμάται!έχω δυο μερες που τον βαζω να κάθεται λιγο και νιώθω κάπως περιεργα ότι τον αφήνω μόνο του παρόλο που τον βλέπω από την κάμερα! Δεν κλαιει αμέσως απλα μπορεί να γκρινιάξει!αλλα κάπως νιώθω που ειναι μόνος του!σας συμβαίνει και εσας ή μόνο εγώ νιώθω έτσι!και νομίζω πως και αυτος δεν θα μπορεί αμα τον αφησω κάπου αλλού έχει κολλήσει πάνω μου γιατι και ο μπαμπας του όταν τον παιρνει αγκαλιά αμα περάσω κοιτάει από μπροστά του γκρινιάζει μέχρι να του μιλήσω ή να τον παρω αγκαλιά!αλλα αυτές τις μερες ηρθαν και τα αδέρφια του και για να μην νιώσουν πως τα παραμελω και ασχολουμαιε το μωρο τον παραμελήσα πολυ μόνο τα βασικά και νιώθω κάπως ενοχές γιατί ο καημενος γκρινιάζει συνέχεια!ενώ ο αδερφός του ασχολείται πολυ μαζί του παρόλο που έχουν 13 χρόνια διαφορα η μικρη καθολου δεν τον θέλει!κανει σαν να μην υπάρχει μόνο αν της πούμε να παει διπλα του και ειπε πως δεν ξέρει αν νιώσει κάτι γι αυτόν και δεν είναι μικρή είναι 9 χρόνων!με στεναχώρησε πολυ!

Εγω την αφηνω το πρωι μεχει να αερισω λιγο το σπιτι και το μεσημερι την βαζω και κοιμαται παλι εκει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως ειστε?? Θέλω να σας ρωτήσω όσες δίνετε στα παιδάκια σας συμπήρωμα πόσα ml δίνετε τον πεμπτο και εκτο μήνα?? Θελω να παρω μπιμπερο πλαστικα και βλεπω ότιυπάρχουν μεχρι 260 ml και μεχρι 330 ml. Ποιά θα με βολέψουν καλύτερα πιστέυετε??

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2021 at 7:35 ΜΜ, mar6487 είπε:

Κοριτσια μου πως ειστε?? Θέλω να σας ρωτήσω όσες δίνετε στα παιδάκια σας συμπήρωμα πόσα ml δίνετε τον πεμπτο και εκτο μήνα?? Θελω να παρω μπιμπερο πλαστικα και βλεπω ότιυπάρχουν μεχρι 260 ml και μεχρι 330 ml. Ποιά θα με βολέψουν καλύτερα πιστέυετε??

Καλησπερα καλυτερα παρε τα μεγαλύτερα!!εμένα ήδη πινει 170 ml αλλα εγώ δίνω μόνο ξένο!ηδη τα μικρά που έχω δεν με βολεύουν!εγω παιρνω mam και nuk!η nuk εβγαλε κάποια με δείκτη θερμοκρασίας!αλλα εσύ θα πάρεις 6-12 μηνων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι κανετε; Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο κάναμε τα εμβολιακια μας, είμαστε 7650 κιλά και 65 εκατοστά. Ξεκινάμε με στέρεες τον άλλο μήνα σιγά σιγά, ενώ στην πρώτη είχαμε ξεκινήσει στον 6ο αλλά είχαμε άλλο παιδίατρο. Μας είπε να σταματήσουμε κ αποστείρωση.. Επισης του είπα ότι της αρέσει καθιστή κ μου είπε να την βάζω! Εσείς κάνατε εμβολια; Για την αποστείρωση τι σας είπανε οι γιατροί σας;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο κάναμε τα εμβολιακια μας, είμαστε 7650 κιλά και 65 εκατοστά. Ξεκινάμε με στέρεες τον άλλο μήνα σιγά σιγά, ενώ στην πρώτη είχαμε ξεκινήσει στον 6ο αλλά είχαμε άλλο παιδίατρο. Μας είπε να σταματήσουμε κ αποστείρωση.. Επισης του είπα ότι της αρέσει καθιστή κ μου είπε να την βάζω! Εσείς κάνατε εμβολια; Για την αποστείρωση τι σας είπανε οι γιατροί σας;; 

Εμένα μεχρι και τον 6ο μου χε πει να αποστειρων.Μπραβο,είστε πολύ καλά.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο κάναμε τα εμβολιακια μας, είμαστε 7650 κιλά και 65 εκατοστά. Ξεκινάμε με στέρεες τον άλλο μήνα σιγά σιγά, ενώ στην πρώτη είχαμε ξεκινήσει στον 6ο αλλά είχαμε άλλο παιδίατρο. Μας είπε να σταματήσουμε κ αποστείρωση.. Επισης του είπα ότι της αρέσει καθιστή κ μου είπε να την βάζω! Εσείς κάνατε εμβολια; Για την αποστείρωση τι σας είπανε οι γιατροί σας;; 

Α ειστε τελεια και απο κιλα και απο εκατοστα..μπραβο...εγω το σκ θα τον ρωτησω που θα ερθει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εμένα μεχρι και τον 6ο μου χε πει να αποστειρων.Μπραβο,είστε πολύ καλά.

Ευχαριστούμε! Κ εγώ λέω να την κρατήσω ακόμα λίγο... Μου είπε από τη στιγμή που βάζει όλη την ώρα τα χέρια της γι αυτό να τη σταματήσουμε, αλλά για ψυχολογικούς λόγους ακόμα δεν μπορώ...!

Just now, Fofi! είπε:

Α ειστε τελεια και απο κιλα και απο εκατοστα..μπραβο...εγω το σκ θα τον ρωτησω που θα ερθει..

Οκ! Ευχαριστούμε πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...