Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Μόλις γυρίσαμε από παιδίατρο κάναμε τα εμβολιακια μας, είμαστε 7650 κιλά και 65 εκατοστά. Ξεκινάμε με στέρεες τον άλλο μήνα σιγά σιγά, ενώ στην πρώτη είχαμε ξεκινήσει στον 6ο αλλά είχαμε άλλο παιδίατρο. Μας είπε να σταματήσουμε κ αποστείρωση.. Επισης του είπα ότι της αρέσει καθιστή κ μου είπε να την βάζω! Εσείς κάνατε εμβολια; Για την αποστείρωση τι σας είπανε οι γιατροί σας;; 

Καλημερα είναι πολύ καλά το μωράκι σου!!εμενα ο δικός μου στα εμβολια ήταν 7340 και 66 ποντους!προχθές που τον ζύγισα σπίτι ήταν 7500!εμενα μου ειπε στους 6 μήνες η αποστείρωση αλλα και εγω νομίζω πέμπτο αφού θα μπουν οι τροφές δεν είναι τόσο απαραίτητος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 9/1/2021 at 1:16 ΠΜ, ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Πως τα πάτε με τα μωράκια σάς??? Έχω να μπω κάτι μήνες:sad:ελπιζω να μου είστε όλες καλά. 

Εγώ εδώ προσπαθώ με την μεγάλη τον μικρό. Στις 21 του μήνα που θα πάμε παιδίατρο θα αρχίσουμε την φρουτοκρεμα..θηλάζω ακόμα αποκληστικα..

έχω ξεκινήσει και κάνω μια δουλειά από το σπίτι θέλω να δω πως θα πάει.. και γενικά η μέρα μου ειναι φουλ. Κοιμάται στις 2 κάθε βράδυ και ξυπνάω 8.. αλλά με ξυπνήματα μέσα στο βράδυ. Να δω πότε θα ξεκουραστώ λίγο..  εσείς? Πείτε μου τα νέα σάς.. 

Γεια σου κορίτσι μου.... χαίρομαι που είστε καλά!!!καλή αρχή για τη δουλειά σου!!ξεκούραση δύσκολο πράγμα πόσο μάλλον για σένα που έχεις δύο!!!!νωρίς θα ξεκινήσετε κ εσείς....πόσο είστε τώρα?????εγώ κούραση πολλή....είναι ζωηρός ο μικρός....θέλει ολο παιχνίδι κ να είσαι από πάνω του!!!κ το βράδυ έχουμε πολύ άστατο ύπνο ακόμα!!!!

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κπριτσια μου τι κανετε??εμεις αν και νωρις σημερα μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι..για αυτο φανταζομαι η αυπνοια τοσες μερες...

Αααααα τι ωραία μπράβο ελπίζω να ηρεμήσετε λίγο!!!!πως είστε τώρα???πως τα πάτε με το ξένο????

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κπριτσια μου τι κανετε??εμεις αν και νωρις σημερα μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι..για αυτο φανταζομαι η αυπνοια τοσες μερες...

Μπράβο νωρίς νωρίς το έβγαλε το δοντακι!!εμενα που τον είδε είπε όχι ακόμη αλλα φαίνονται!αλλα αμα βρει χέρια τα δαγκωνει εμενα!εχει ενοχλήσεις λογικα τον άλλον μηνα θα σκάσει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2021 at 3:15 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω τα μωρα σας τα βάζετε στην κουνια μέσα στην ημερα;εγω δεν τον έβαζα καθολου μόνο το βράδυ όταν κοιμάται!έχω δυο μερες που τον βαζω να κάθεται λιγο και νιώθω κάπως περιεργα ότι τον αφήνω μόνο του παρόλο που τον βλέπω από την κάμερα! Δεν κλαιει αμέσως απλα μπορεί να γκρινιάξει!αλλα κάπως νιώθω που ειναι μόνος του!σας συμβαίνει και εσας ή μόνο εγώ νιώθω έτσι!και νομίζω πως και αυτος δεν θα μπορεί αμα τον αφησω κάπου αλλού έχει κολλήσει πάνω μου γιατι και ο μπαμπας του όταν τον παιρνει αγκαλιά αμα περάσω κοιτάει από μπροστά του γκρινιάζει μέχρι να του μιλήσω ή να τον παρω αγκαλιά!αλλα αυτές τις μερες ηρθαν και τα αδέρφια του και για να μην νιώσουν πως τα παραμελω και ασχολουμαιε το μωρο τον παραμελήσα πολυ μόνο τα βασικά και νιώθω κάπως ενοχές γιατί ο καημενος γκρινιάζει συνέχεια!ενώ ο αδερφός του ασχολείται πολυ μαζί του παρόλο που έχουν 13 χρόνια διαφορα η μικρη καθολου δεν τον θέλει!κανει σαν να μην υπάρχει μόνο αν της πούμε να παει διπλα του και ειπε πως δεν ξέρει αν νιώσει κάτι γι αυτόν και δεν είναι μικρή είναι 9 χρόνων!με στεναχώρησε πολυ!

Αχ βρε κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι....υπάρχουν αυτά στα μωράκια!!!δεν έχω άλλο παιδί...έχω όμως την ανήψια του άντρα μου που είναι 8 κ εχει μεγάλη αδυναμία στον άντρα μου....στην αρχή λοιπόν ήταν πολύ ζηλιάρα με το μωρό....δεν το ήθελε...τώρα έχει φτιάξει....την βαζω κ ασχολείται κ με βοηθάει!!!εγώ δεν τον βάζω στη κούνια μέσα στη μέρα.....θα ουρλιάζει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.... χαίρομαι που είστε καλά!!!καλή αρχή για τη δουλειά σου!!ξεκούραση δύσκολο πράγμα πόσο μάλλον για σένα που έχεις δύο!!!!νωρίς θα ξεκινήσετε κ εσείς....πόσο είστε τώρα?????εγώ κούραση πολλή....είναι ζωηρός ο μικρός....θέλει ολο παιχνίδι κ να είσαι από πάνω του!!!κ το βράδυ έχουμε πολύ άστατο ύπνο ακόμα!!!!

Αααααα τι ωραία μπράβο ελπίζω να ηρεμήσετε λίγο!!!!πως είστε τώρα???πως τα πάτε με το ξένο????

Ειμαστε λιγο καλυτερα θαλεια μου..της εχω μειωσει γευματα μητρικου και της δινω απο της 12 το βραδυ μεχρι 8 το πρωι και μια φορα το απογευμα..τις αλλες ωρες της δινω ξενο..το δεχτηκε κατευθειαν ευτυχως και μεχρι στιγμης δεν μου εχει κανει δυσκοιλιοτητα..βεβαια υποφερω απο το στηθος μου μεχρι να μειωθει η παραγωγη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κπριτσια μου τι κανετε??εμεις αν και νωρις σημερα μας εσκασε το πρωτο μας δοντακι..για αυτο φανταζομαι η αυπνοια τοσες μερες...

Α τι ωραία , με γεια σας!!!λογικα θα αρχίσει να ηρεμεί τώρα η μικρούλα σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Α τι ωραία , με γεια σας!!!λογικα θα αρχίσει να ηρεμεί τώρα η μικρούλα σου!

Ναι ειναι πιο καλη η αληθεια ειναι...

Βρε κοριτσια ποσα ml ξενο μπορουμε να δωσουμε τωρα που ειμαστε 4 μηνων??εγω δινω 180 και μου το πινει ολο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ναι ειναι πιο καλη η αληθεια ειναι...

Βρε κοριτσια ποσα ml ξενο μπορουμε να δωσουμε τωρα που ειμαστε 4 μηνων??εγω δινω 180 και μου το πινει ολο..

Κ εμένα 150-180 ml πίνει κάθε 3ωρο/4ωρο μες στη μέρα, το βράδυ κοιμάται κανένα 7ωρο/8ωρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Fofi! είπε:

Ναι ειναι πιο καλη η αληθεια ειναι...

Βρε κοριτσια ποσα ml ξενο μπορουμε να δωσουμε τωρα που ειμαστε 4 μηνων??εγω δινω 180 και μου το πινει ολο..

Αφού στο πίνει όλο φτιάχνεις 210 την επόμενη φορά!!!!!μπράβο το κορίτσι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , LidaK είπε:

Κ εμένα 150-180 ml πίνει κάθε 3ωρο/4ωρο μες στη μέρα, το βράδυ κοιμάται κανένα 7ωρο/8ωρο 

Αχ τι ωραια που κοιμαται..εμενα ξυπναει στο 3ωρο να φαι..

Just now, Thaliamp είπε:

Αφού στο πίνει όλο φτιάχνεις 210 την επόμενη φορά!!!!!μπράβο το κορίτσι σου!!!

Κανει τοσο πολυ?γιατι η συσκευασια λεει μεχρι 5 μηνων 180 ml...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Αχ τι ωραια που κοιμαται..εμενα ξυπναει στο 3ωρο να φαι..

Κανει τοσο πολυ?γιατι η συσκευασια λεει μεχρι 5 μηνων 180 ml...

Εννοείται πως κάνει....όσο ζητάει το παιδί....εμείς θα του πούμε με πόσο θα χορτάσει???αυτό μας δίνει ένα μπουσουλα....μπορεί σε κάποιο παιδάκι να ταιριάζει στα περισσότερα όμως δε νομίζω!!!!εμένα πίνει 240!! πρέπει να άφηνει πάντα λίγο στο μπουκάλι!!!!καλημέρα κορίτσια!!!εμείς σήμερα είμαστε ξύπνιοι από τς 4 παρά κ απολαμβάνουμε τη μέρα!!!!!!!!!!:shock:

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε??σος σος τι βαζουμε για την νινιδα???

Καλησπέρα! Εμείς το λαδακι της frezyderm βάζουμε χωρίς κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα όμως..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...