Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Fofi! είπε:

Μου ειπαν για ελαιολαδο και λιγο μασαζακι πριν το μπανιο..

Εγω δε βαζω τιποτα..φευγει μονη της!Εννοειται δεν το ξυνουμε εκεινο το σημειο!Στην 1η μου της εβαζα ελαιολαδο αλλα πιο πολυ ηταν η ταλαιπωρια παρα το αποτελεσμα!!

  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Εμένα δεν έχει βγάλει ο παιδίατρος τι σου πε???

Ο παιδιατρος μου εχει δωσει απο τον πρωτο μηνα ενα ειδικο σαμπουαν αλλα δεν εκανε πολλα πραγματα..και τωρα φουντωσε πιο πολυ το κεφαλακι της...αλλα θα ερθει την αλλη εβδομαδα να μας δει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει να προτείνει καμία βρεφικά σκεύη για έναρξη των στερεών τροφών; Στη μεγάλη μου είχα πάρει κάτι μπαμπού αλλά σκέφτομαι να αλλάξω τώρα έχουν βγει πολλά. Επίσης ο παιδίατρος μας είπε βραστήρα ενώ στην πρώτη μου τα έβραζα σε κατσαρόλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Καλημέρα! Έχει να προτείνει καμία βρεφικά σκεύη για έναρξη των στερεών τροφών; Στη μεγάλη μου είχα πάρει κάτι μπαμπού αλλά σκέφτομαι να αλλάξω τώρα έχουν βγει πολλά. Επίσης ο παιδίατρος μας είπε βραστήρα ενώ στην πρώτη μου τα έβραζα σε κατσαρόλα..

*ατμομαγειρα ήθελα να γράψω, όχι βραστήρα χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Καλημέρα! Έχει να προτείνει καμία βρεφικά σκεύη για έναρξη των στερεών τροφών; Στη μεγάλη μου είχα πάρει κάτι μπαμπού αλλά σκέφτομαι να αλλάξω τώρα έχουν βγει πολλά. Επίσης ο παιδίατρος μας είπε βραστήρα ενώ στην πρώτη μου τα έβραζα σε κατσαρόλα..

Αχ ναι βρε κοριτσια για πειτε για να οργανωθουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Είμαι πολύ περίεργη αν θα το δεχτεί εύκολα η μικρή μου, ελάχιστη βιταμίνη d κ ακόμα αηδιάζει όταν της δίνω χαχα! Βέβαια άλλη η γεύση από τα φαγητά ελπίζω να τους αρέσουν!

Δεν ξέρω ακόμα αν θα αρχίσω με ζωμό, αν θυμάμαι καλά με φρουτοκρεμα ξεκινάνε, θα τα συζητήσω με τον γιατρό στην επόμενη επίσκεψη. Καθισματάκι φαγητού πήρατε;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Καλημέρα! Είμαι πολύ περίεργη αν θα το δεχτεί εύκολα η μικρή μου, ελάχιστη βιταμίνη d κ ακόμα αηδιάζει όταν της δίνω χαχα! Βέβαια άλλη η γεύση από τα φαγητά ελπίζω να τους αρέσουν!

Δεν ξέρω ακόμα αν θα αρχίσω με ζωμό, αν θυμάμαι καλά με φρουτοκρεμα ξεκινάνε, θα τα συζητήσω με τον γιατρό στην επόμενη επίσκεψη. Καθισματάκι φαγητού πήρατε;;

Καλημερα κοριτσια,δεν εχω παρει ακομα..της αρεσει να καθεται στον πωπω αλλα δεν στηριζεται ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε; Έχασα εδώ και καιρό τα νέα σας... μου λείψατε.. άλλαξα σπίτι και δεν είχα Ίντερνετ για αρκετούς μήνες με τα lockdowns. 
Εμείς θα πάμε για εμβόλιο στον παιδίατρο την άλλη Παρασκευή. Τον Δεκέμβρη οι μετρήσεις μας ήταν 6500 και 63 εκατοστά η κουκλίτσα μου!!

Επειδη δεν γνωρίζω...στέρεες τροφές ξεκινάνε από τον 5ο μήνα; Εγώ αποκλειστικά θηλάζω μέχρι τώρα  και όλα πάνε ρολόι. Η μικρή το βράδυ κοιμάται σερί 8ωρο.

Εσείς;;; 

 

 

 

Just now, Dinakim είπε:

Εμεις πηγαμε χθες παιδιατρο!Ξεκιναμε σε τρεις εβδομαδες φρουτα κ μετα λαχανικα!

 Σε κρέμες φαντάζομαι. Ποσό είστε;

Επίσης σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάρουμε την εν λόγω συσκευή:

Philips-Avent παρασκευαστής βρεφικής τροφής 4 σε 1 (SCF883/01) 

την έχει χρησιμοποιήσει κάποια; Μου φαίνεται πόλη καλή.. εσείς τι λέτε;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vag1a είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε; Έχασα εδώ και καιρό τα νέα σας... μου λείψατε.. άλλαξα σπίτι και δεν είχα Ίντερνετ για αρκετούς μήνες με τα lockdowns. 
Εμείς θα πάμε για εμβόλιο στον παιδίατρο την άλλη Παρασκευή. Τον Δεκέμβρη οι μετρήσεις μας ήταν 6500 και 63 εκατοστά η κουκλίτσα μου!!

Επειδη δεν γνωρίζω...στέρεες τροφές ξεκινάνε από τον 5ο μήνα; Εγώ αποκλειστικά θηλάζω μέχρι τώρα  και όλα πάνε ρολόι. Η μικρή το βράδυ κοιμάται σερί 8ωρο.

Εσείς;;; 

 

 

 

 Σε κρέμες φαντάζομαι. Ποσό είστε;

Επίσης σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάρουμε την εν λόγω συσκευή:

Philips-Avent παρασκευαστής βρεφικής τροφής 4 σε 1 (SCF883/01) 

την έχει χρησιμοποιήσει κάποια; Μου φαίνεται πόλη καλή.. εσείς τι λέτε;

 

Ναι σε κρεμες!!!Ειναι 4.5 μηνων!Εμενα η αληθεια ειναι οτι σε κανενα παιδι δε με βολεψανε αυτες οι συσκευες!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε; Έχασα εδώ και καιρό τα νέα σας... μου λείψατε.. άλλαξα σπίτι και δεν είχα Ίντερνετ για αρκετούς μήνες με τα lockdowns. 
Εμείς θα πάμε για εμβόλιο στον παιδίατρο την άλλη Παρασκευή. Τον Δεκέμβρη οι μετρήσεις μας ήταν 6500 και 63 εκατοστά η κουκλίτσα μου!!

Επειδη δεν γνωρίζω...στέρεες τροφές ξεκινάνε από τον 5ο μήνα; Εγώ αποκλειστικά θηλάζω μέχρι τώρα  και όλα πάνε ρολόι. Η μικρή το βράδυ κοιμάται σερί 8ωρο.

Εσείς;;; 

 

 

 

 Σε κρέμες φαντάζομαι. Ποσό είστε;

Επίσης σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάρουμε την εν λόγω συσκευή:

Philips-Avent παρασκευαστής βρεφικής τροφής 4 σε 1 (SCF883/01) 

την έχει χρησιμοποιήσει κάποια; Μου φαίνεται πόλη καλή.. εσείς τι λέτε;

 

Καλησπερα κοριτσι....εμεις ξεκιναμε τελη του μηνα λογικα με καμμια κρεμα φανταζομαι..και τωρα ψαχνομαι για καρεκλα φαγητου και σκευη!!!!και εγω θηλαζα αποκλειστικα και τωρα βαζω καποια γευματα ξενο για να αποθηλασω σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι καρεκλα φαγητου να παρουμε?

Καλημερα σας!!Εμενα στις μεγαλες με ειχαν βολεψει αυτες που εχουν μαλακο καθισματακι κ υποποδιο!Καθαριζονται λιγο πιο δυσκολα αλλα επειδη τις εβαζα να καθονται εκει οχι μονο την ωρα του φαγητου αλλα κ οταν μαγειρευα ή εκανα δουλειες με ειχε βολεψει γιατι ηταν ανετα κ δεν κρεμοντουσαν κ τα ποδια στο αερα!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καλημερα σας!!Εμενα στις μεγαλες με ειχαν βολεψει αυτες που εχουν μαλακο καθισματακι κ υποποδιο!Καθαριζονται λιγο πιο δυσκολα αλλα επειδη τις εβαζα να καθονται εκει οχι μονο την ωρα του φαγητου αλλα κ οταν μαγειρευα ή εκανα δουλειες με ειχε βολεψει γιατι ηταν ανετα κ δεν κρεμοντουσαν κ τα ποδια στο αερα!!

Θυμάσαι ποια είχες πάρει συγκεκριμένα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...