Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εμενα δεν έχει γυρίσει ακομη αλλα κανει προσπαθειες ο καημενος!ίσως φταίω και εγω γιατι τον εχω στο ρηλαξ!εμείς σήμερα πήγαμε παιδιατρο είναι 7600 και 70 ποντους και σήμερα ξεκινήσαμε ρυζαλευρο και την αλλη ενδομαδα φρουτο!για πρώτη μέρα πήγαμε καλά!αλλα ξέχασα να ρωτήσω για νερό η αληθεια ειναι!εσας σας είπε πως μπορειτε;

Εμενα μου ειπε οτι τη μερα που θα φαει μονο φρουτοκρεμα(νομιζω ειναι η 4η μερα απο οταν θα αρχισουμε γιατι τις προηγουμενες θα δινω λιγες κουταλιες φρουτοκρεμα κ μετα θα συμπληρωνω με γαλα)τοτε θα της δωσω κ νερο!μου ειπε να ειναι βρασμενο κ κρυωμενο αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολη..Στις μεγαλες εδωσα κατευθειαν απο τη βρυση(ειχα αλλη παιδιατρο)κ δεν παθανε τιποτα...Εσας τι σας ειπαν;

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! ευτυχώς δεν χτύπησε!!!έπεσε από 30 πόντους περίπου....μου είπε κ μένα να τον παρακολουθώ για δύο 24ωρα...πολύ στεναχωρηθηκα!!!ο άντρας μου επειδή λείπει συνέχεια δεν καταλαβαίνει ότι το παιδί κάνει συνεχώς καινούργια πράγματα....θέλει συνεχεια επίβλεψη!!!το τι άκουσε περιττό να σας το πω!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εμενα μου ειπε οτι τη μερα που θα φαει μονο φρουτοκρεμα(νομιζω ειναι η 4η μερα απο οταν θα αρχισουμε γιατι τις προηγουμενες θα δινω λιγες κουταλιες φρουτοκρεμα κ μετα θα συμπληρωνω με γαλα)τοτε θα της δωσω κ νερο!μου ειπε να ειναι βρασμενο κ κρυωμενο αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολη..Στις μεγαλες εδωσα κατευθειαν απο τη βρυση(ειχα αλλη παιδιατρο)κ δεν παθανε τιποτα...Εσας τι σας ειπαν;

Και εμένα ο παιδίατρος στην μικρή μου είχε πει να δώσω απευθείας από την βρύση. Το ίδιο θα μου πει και τώρα γιατί έχω τον ίδιο. Και εγώ δεν ξέρω το θεωρώ υπερβολικό. Δεν είμαι υπέρ της απόλυτης αποστείρωσης. Καλό είναι να μαθαίνει δε κάποια μικρόβια για να ενισχύσει έτσι και το ανοσοποιητικό..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα μου είπε μετά τον 6ο νερο...

επίσης εμείς μενουμε Θεσσαλονίκη κ πίνουμε εμφιαλωμένο κ τον ρώτησα αν κάνει στη 2χρονη κόρη μου εμφιαλωμένο κ λέει ΔΕν υπάρχει θέμα.. αλλά επειδή προβληματίζομαι σκεφτομαι να βάλουμε φίλτρο στη βρύση!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εμενα μου ειπε οτι τη μερα που θα φαει μονο φρουτοκρεμα(νομιζω ειναι η 4η μερα απο οταν θα αρχισουμε γιατι τις προηγουμενες θα δινω λιγες κουταλιες φρουτοκρεμα κ μετα θα συμπληρωνω με γαλα)τοτε θα της δωσω κ νερο!μου ειπε να ειναι βρασμενο κ κρυωμενο αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολη..Στις μεγαλες εδωσα κατευθειαν απο τη βρυση(ειχα αλλη παιδιατρο)κ δεν παθανε τιποτα...Εσας τι σας ειπαν;

Εμενα μου ειπε μια εβδομαδα ρυζαλευρο με βανιλια και γαλα και όσο φαει μετα γαλα μέχρι να φαει 200ml κρέμα!και το φρούτο την αλλη εβδομαδα να ξεκινήσω με μήλο ή μπανάνα ότι θέλω εγώ!και κάθε τρεις μέρες να προσθετω ένα φρούτο και πάλι γαλα μέχρι να την φαει ολη την φρουοκρεμα!ουσιαστικά να φτάσουμε να κόψουμε το γαλα σαν δεκατιανο και σαν απογευματινό απλα ξεχασα να ρωτήσω για νερό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εμενα μου ειπε οτι τη μερα που θα φαει μονο φρουτοκρεμα(νομιζω ειναι η 4η μερα απο οταν θα αρχισουμε γιατι τις προηγουμενες θα δινω λιγες κουταλιες φρουτοκρεμα κ μετα θα συμπληρωνω με γαλα)τοτε θα της δωσω κ νερο!μου ειπε να ειναι βρασμενο κ κρυωμενο αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολη..Στις μεγαλες εδωσα κατευθειαν απο τη βρυση(ειχα αλλη παιδιατρο)κ δεν παθανε τιποτα...Εσας τι σας ειπαν;

Τελικά τον ρώτησα πριν λίγο για το νερό και μου ειπε να του δώσω λίγο!γιατι εφαγε όλο το ρυζαλευρο και να μην του δώσω άλλο γαλα εφόσον εφαγε ολη την κρέμα γιατί για πρώτες μέρες είναι πολύ τα 120 ml!το νερό να το βράσω πρώτα και μετά να του το δώσω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε;; Μπανάνα με μήλο σήμερα κ έκλαιγε για να μην τη φάει! Τελικά μετά Από πολλή προσπάθεια έφαγε δυο κουταλιές κ μετά γάλα το οποιο το έπινε μανιωδώς, πρέπει να της φάνηκε πολύ χαλια η φρουτοκρεμα χαχαχα! Έτσι θα πάει ρε κορίτσια;; Με το ζόρι θα τα τρώει..;

Μηπως τελικά είναι μικρούλια για στερεες; Η πρώτη μου που ξεκίνησε στο 6μηνο τότε, τα δεχόταν όλα με την πρώτη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LidaK είπε:

Κορίτσια τι κανετε;; Μπανάνα με μήλο σήμερα κ έκλαιγε για να μην τη φάει! Τελικά μετά Από πολλή προσπάθεια έφαγε δυο κουταλιές κ μετά γάλα το οποιο το έπινε μανιωδώς, πρέπει να της φάνηκε πολύ χαλια η φρουτοκρεμα χαχαχα! Έτσι θα πάει ρε κορίτσια;; Με το ζόρι θα τα τρώει..;

Μηπως τελικά είναι μικρούλια για στερεες; Η πρώτη μου που ξεκίνησε στο 6μηνο τότε, τα δεχόταν όλα με την πρώτη!

Ειναι στο παιδι πιστευω μην το λες...και εμενα της αρεσει το αχλαδι..καθε μερα της κανω εναλλαγες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα πως τα πάτε με τις τροφες;εμενα το ρυζαλευρο το τρώει σχεδόν ολο σήμερα του έκανα με 150 ml νερό και άφησε πολύ λίγο!φρουτο σκέφτομαι την τεταρτη ήθελα πρώτα λίγο να συνηθίσει με την κρέμα δεν ήθελα όλα μαζί!όπως επίσης σκέφτηκα πως αμα δεν την τρωει την κρέμα δεν θα του δώσω γαλα μετα πρέπει να μάθει πως αμα δεν τρωει δεν θα πινει γαλα!μπορει να είναι μικρά αλλα πιστεύω καταλαβαίνουν τα πάντα και τα συνδυάζουν!εξάλλου και ο παιδίατρος μου ειπε πως αν εφαγε 120 να μην του δώσω γαλα γιατί είναι πολύ για πρωτες μερες!για το φρούτο σκέφθηκα αχλάδι πρώτα!το μήλο το βράζετε λίγο πρωτα;όταν τα αλέθεται βάζετε και λίγο βραστό νερο;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα πως τα πάτε με τις τροφες;εμενα το ρυζαλευρο το τρώει σχεδόν ολο σήμερα του έκανα με 150 ml νερό και άφησε πολύ λίγο!φρουτο σκέφτομαι την τεταρτη ήθελα πρώτα λίγο να συνηθίσει με την κρέμα δεν ήθελα όλα μαζί!όπως επίσης σκέφτηκα πως αμα δεν την τρωει την κρέμα δεν θα του δώσω γαλα μετα πρέπει να μάθει πως αμα δεν τρωει δεν θα πινει γαλα!μπορει να είναι μικρά αλλα πιστεύω καταλαβαίνουν τα πάντα και τα συνδυάζουν!εξάλλου και ο παιδίατρος μου ειπε πως αν εφαγε 120 να μην του δώσω γαλα γιατί είναι πολύ για πρωτες μερες!για το φρούτο σκέφθηκα αχλάδι πρώτα!το μήλο το βράζετε λίγο πρωτα;όταν τα αλέθεται βάζετε και λίγο βραστό νερο;

Καλημέρα σε όλες!Το μήλο δεν το βράζω απλά βάζεις λίγο νερό για να αλεθει.Βλεπω τα περισσότερα μωράκια ξεκινήσανε στερεές στον 5ο.

Πάντως κάποια μπορεί να μην είναι έτοιμα ακόμη.Εμεις ξεκινήσαμε και στους 2 αφού έκλεισαν τον 6ο.Ο πρώτος έφαγε από την αρχή τα πάντα και σε ποσότητα και έπινε και νερό.Ο δεύτερος άργησε λίγο να πάρει μπρος(ειδικά στα φρούτα).Τρώει ικανοποιητικά αλλά όχι ολόκληρη μερίδα(50-100 μλ.λιγοτερο).Και νερό λίγες γουλιες.

On 6/2/2021 at 2:50 ΜΜ, LidaK είπε:

Κορίτσια εμένα μου είπε μετά τον 6ο νερο...

επίσης εμείς μενουμε Θεσσαλονίκη κ πίνουμε εμφιαλωμένο κ τον ρώτησα αν κάνει στη 2χρονη κόρη μου εμφιαλωμένο κ λέει ΔΕν υπάρχει θέμα.. αλλά επειδή προβληματίζομαι σκεφτομαι να βάλουμε φίλτρο στη βρύση!

Κι εμείς είμαστε Θέση/νίκη και έχουμε καλό φίλτρο(120 ευρώ το χρόνο βγαίνει) και συμφέρει πολύ.Ξερω ότι τα βρέφη πίνουν νερό αφού ξεκινήσουν τη κρεατοχορτοσουπα γιατί τα φρούτα έχουν υγρά οπότε πριν δεν είναι απαραίτητο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες!Το μήλο δεν το βράζω απλά βάζεις λίγο νερό για να αλεθει.Βλεπω τα περισσότερα μωράκια ξεκινήσανε στερεές στον 5ο.

Πάντως κάποια μπορεί να μην είναι έτοιμα ακόμη.Εμεις ξεκινήσαμε και στους 2 αφού έκλεισαν τον 6ο.Ο πρώτος έφαγε από την αρχή τα πάντα και σε ποσότητα και έπινε και νερό.Ο δεύτερος άργησε λίγο να πάρει μπρος(ειδικά στα φρούτα).Τρώει ικανοποιητικά αλλά όχι ολόκληρη μερίδα(50-100 μλ.λιγοτερο).Και νερό λίγες γουλιες.

Κι εμείς είμαστε Θέση/νίκη και έχουμε καλό φίλτρο(120 ευρώ το χρόνο βγαίνει) και συμφέρει πολύ.Ξερω ότι τα βρέφη πίνουν νερό αφού ξεκινήσουν τη κρεατοχορτοσουπα γιατί τα φρούτα έχουν υγρά οπότε πριν δεν είναι απαραίτητο.

Εμεις εδω και καιρό τον παίρναμε μαζί μας όταν τρώγαμε και μας έβλεπε που τρώγαμε και μας κοιτούσε και ήταν σαν να ήθελε και αυτος!πιο πολυ το κάναμε για να μαθαινει την διαδικασία του καθόμαστε να φάμε!εμενα για πρώτες μέρες δεν τα πήγε άσχημα μου ειπε ο παιδίατρος!κ ότι εφαγε και πολύ!αυριο ξεκινάω φρουτο δεν ήθελα να του τα βάλω όλα μαζί!μια γεύση την φορά για να συνηθιζει!φρουτο και εγω πιστευω δεν θα φαει πολύ!θα το παλέψω γιατί πρέπει να τα τρωει ολα!αν και σκέφτομαι πως θα δινω στο παιδί μου φαγητά που δεν τα τρώω ουτε εγω!:roll:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες!Το μήλο δεν το βράζω απλά βάζεις λίγο νερό για να αλεθει.Βλεπω τα περισσότερα μωράκια ξεκινήσανε στερεές στον 5ο.

Πάντως κάποια μπορεί να μην είναι έτοιμα ακόμη.Εμεις ξεκινήσαμε και στους 2 αφού έκλεισαν τον 6ο.Ο πρώτος έφαγε από την αρχή τα πάντα και σε ποσότητα και έπινε και νερό.Ο δεύτερος άργησε λίγο να πάρει μπρος(ειδικά στα φρούτα).Τρώει ικανοποιητικά αλλά όχι ολόκληρη μερίδα(50-100 μλ.λιγοτερο).Και νερό λίγες γουλιες.

Κι εμείς είμαστε Θέση/νίκη και έχουμε καλό φίλτρο(120 ευρώ το χρόνο βγαίνει) και συμφέρει πολύ.Ξερω ότι τα βρέφη πίνουν νερό αφού ξεκινήσουν τη κρεατοχορτοσουπα γιατί τα φρούτα έχουν υγρά οπότε πριν δεν είναι απαραίτητο.

Επιτρέπεται να μου γραψεις μάρκα φίλτρου;; 

11 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Ειναι στο παιδι πιστευω μην το λες...και εμενα της αρεσει το αχλαδι..καθε μερα της κανω εναλλαγες..

Έτσι θα προσπαθήσω κ εγώ γιατί δε βλέπω φως χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelina87 είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο αλλά μπήκαν σε σας το δεύτερο μέρος από το επίδομα γεννας;νομίζω η δεύτερη δόση είναι στους 5 μήνες όταν γεννηθει το μωρο!

Νομίζω τέλος του μήνα θα μπουν!!!!!

Κοριτσια όσες έχετε ξεκινήσει φαγητό....τι πιάτακι κ τι κουταλάκι χρησιμοποιείται???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Νομίζω τέλος του μήνα θα μπουν!!!!!

Κοριτσια όσες έχετε ξεκινήσει φαγητό....τι πιάτακι κ τι κουταλάκι χρησιμοποιείται???

Εγω πηρα σετ πιάτο και κουταλι της kikka boo γενικά προτιμώ kikka boo σε πολλά!!κ παιχνίδια και το ρηλαξ που είχα πάρει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...