Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα Φώφη μου....κ εγώ θέλω να τον βάλω βρεφικό από Σεπτέμβρη....ξέρεις ποια είναι η διαδικασία????

Τον ιουνιο περιπου βγαινουν οι αιτησεις μεσω εσπα οποτε θα κανουμε αιτηση ηλεκτρονικη να δουμε αν θα τα παρουν..απανταω πολυ μονολεκτικα κοριτσια γοατι δεν υπαρχει χρονος καθολου..πολυ γκρινια η μπεμπα δεν αντεχω αλλο..ουτε υπνο ουτε φαι..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ναι ε????δεν θέλω να τον πάω καθόλου να σου πω την αλήθεια....αλλά η πεθερά μου δεν αναλαμβάνει....η μάνα μου δουλεύει....ο άντρας μου δουλευει από το πρωί έρχεται βράδυ....κ υπάρχει ανάγκη να ξεκινήσω κ εγώ δουλειά δεν μας παίρνει οικονομικά.... αλλά λυπάμαι να το αφήσω...κ σκέφτομαι κ αυτό που λες ότι θα αρρωσταίνει.... πφφφφφ

Δουλευω σαν δασκαλα σε βρεφικο σταθμο,ιδιωτικο,ειναι κ στο παιδι το ποσο ευκολα θα αρρωστησει αλλα οντως αρρωσταινουν αρκετα συχνα..Ειδικα τα πρωτα 1-2 χρονια!Παρολαυτα θεωρω οτι τους κανει πολυ καλο το σχολειο..Αν εχεις τη δυναντοτητα να παιρνεις αδειες οταν θα αρρωσταινει να τον στειλεις,αλλιως βρες κοπελα κ στειλτον μετα τον 1.5 χρονο που θα ειναι μεγαλυτερος!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2021 at 3:41 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Όταν τον βάζεις μπρούμυτα το σηκώνει το κεφάλι του;εμενα οταν τον βαζω το κρατάει αρκετή ώρα αν τον αφησω πολύ κουράζεται!μιλα με τον παιδιατρο αλλα μην αγχωνεσαι όλα τα παιδια δεν είναι το ίδιο!εμενα από τότε που γεννήθηκε το κρατάει το κεφάλι του οχι τόσο πολυ στις αρχές αλλα το κρατούσε!

Κοριτσια πως αλέσετε τα φρουτα;ειπα αυριο να ξεκινήσω με μήλο σημερα που έκανα μια προσπάθεια μου βγήκε με κομματάκια!και έτσι δεν του εδωσα!

Καταλαβα... Θα ρωτησω ναι, απλά είπα να ρωτησω εσας μέχρι να παω... Το κραταει  αλλά λίγο... Γενικά δεν τον έβαζα μπρουμυτα γιατι γκρίνιαζε κ πριν ενα μηνα δεν το σήκωνε καθόλου... Τώρα το σηκώνει πολυ αλλά για λίγη ωρα... Σε ευχαριστώ! 

Για τις στέρεες δε μπορω να σε βοηθήσω γιατί δεν έχουμε ξεκινήσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Δουλευω σαν δασκαλα σε βρεφικο σταθμο,ιδιωτικο,ειναι κ στο παιδι το ποσο ευκολα θα αρρωστησει αλλα οντως αρρωσταινουν αρκετα συχνα..Ειδικα τα πρωτα 1-2 χρονια!Παρολαυτα θεωρω οτι τους κανει πολυ καλο το σχολειο..Αν εχεις τη δυναντοτητα να παιρνεις αδειες οταν θα αρρωσταινει να τον στειλεις,αλλιως βρες κοπελα κ στειλτον μετα τον 1.5 χρονο που θα ειναι μεγαλυτερος!

Συμφωνώ μαζί σου!!αν θελει να το στείλει μετα τα 1.5!εγώ είπα πως δεν θα τον στείλω μέχρι να παει προνηπια έχω την δυνατότητα να καθησω και επίσης βρεφονηπιοκομος είμαι μπορω να του μάθω και εγω στο σπιτι!ξερω πως θα τον βοηθήσει στο να κοινωνικοποιηθει αλλα θα ήθελα να τον εχω σπιτι να αποφύγουμε να αρρωσταίνει συνέχεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2021 at 2:53 ΜΜ, Christine. S είπε:

Ευτυχως που δεν είναι το γάλα.. Κ εμένα έχει μια ψιλοδερματιτδα στο μαγουλακι

Καλημερα κορίτσια

Τι κάνετε εσείς κ τα μπεμπακια σας... Διάβασα ότι ξεκινησατε στέρεες... Να σας ρωτησω... Κρατάνε καλά το κεφαλακι τα μικράκια σας;;σε μια εβδομαδα θα κλεισουμε τον 5ο κ το κουναει δεξιά κ αριστερά κ πανω κατω, εννοώ επειδή δεν έχει απόλυτο έλεγχο του κεφαλιου... Δε θα έπρεπε να το στηρίζει καλά;(θα μιλήσω κ στη γιατρό την άλλη εβδομάδα) 

***Ανησυχώ όπως καταλάβατε

Κορίτσι μου εμένα το έκανε αυτό αλλά μικρότερος...τώρα το κρατάει ...δεν ξέρω αν έχει 100% τον έλεγχο αλλά μου φαίνεται οκ δηλαδή δεν το στηρίζω πια όταν το κρατάω.τον βάζω αρκετά μπρούμυτα βέβαια για να δυναμώσουν οι μύες.ετσι μου έχει πει ο γιατρός δηλαδή!!!ρωτά κ το γιατρό δεν νομίζω ότι είναι κάτι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου εμένα το έκανε αυτό αλλά μικρότερος...τώρα το κρατάει ...δεν ξέρω αν έχει 100% τον έλεγχο αλλά μου φαίνεται οκ δηλαδή δεν το στηρίζω πια όταν το κρατάω.τον βάζω αρκετά μπρούμυτα βέβαια για να δυναμώσουν οι μύες.ετσι μου έχει πει ο γιατρός δηλαδή!!!ρωτά κ το γιατρό δεν νομίζω ότι είναι κάτι!!

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσι... Δε ξερω αλλά έχω αγχωθεί που το κουνάει δεξιά αριστερά κ πάνω κάτω, δείχνοντας να μην έχει έλεγχο... Θα ρωτησω τη γιατρό ....εμενα καθεται ελάχιστα μπρουμυτα.... Δεν του αρέσει καθόλου... Κ εγώ να ειμαι μαζι του κ κουδουνιστρα να κουνάω μουσικό βιβλιαράκι στο ένα λεπτό τα παραταει.... Τι κόλπο έχεις κ καθεται μπρουμυτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσι... Δε ξερω αλλά έχω αγχωθεί που το κουνάει δεξιά αριστερά κ πάνω κάτω, δείχνοντας να μην έχει έλεγχο... Θα ρωτησω τη γιατρό ....εμενα καθεται ελάχιστα μπρουμυτα.... Δεν του αρέσει καθόλου... Κ εγώ να ειμαι μαζι του κ κουδουνιστρα να κουνάω μουσικό βιβλιαράκι στο ένα λεπτό τα παραταει.... Τι κόλπο έχεις κ καθεται μπρουμυτα;;;

Δεν υπάρχει κόλπο!εγω τον γυρίζω και κάθεται και κουνάει τα πόδια του και κοιτάει δεξιά και αριστερά!ξεκίνησα από δύο μηνών να το βάζω μπρούμυτα για δυο λεπτά και δεν του αρεσε αλλα τον αφηνα!κάθε φορά και πιο πολυ!κ τώρα του αρέσει πιο πολύ μπρούμυτα από οτι κανονικα!κάθε μέρα βάλτο να κάθεται θα γκρινιαξει αλλα κάθε μέρα όλο και πιο πολυ!μήπως δεν το σηκώνει γιατί απλά δεν κάθεται συχνά μπρούμυτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσι... Δε ξερω αλλά έχω αγχωθεί που το κουνάει δεξιά αριστερά κ πάνω κάτω, δείχνοντας να μην έχει έλεγχο... Θα ρωτησω τη γιατρό ....εμενα καθεται ελάχιστα μπρουμυτα.... Δεν του αρέσει καθόλου... Κ εγώ να ειμαι μαζι του κ κουδουνιστρα να κουνάω μουσικό βιβλιαράκι στο ένα λεπτό τα παραταει.... Τι κόλπο έχεις κ καθεται μπρουμυτα;;;

Σύμφωνω με την Αντζελίνα...ουτε εμένα του άρεσε!!!κ ακόμα δηλαδή θα γκρινιαξει....μέχρι να φωνάξει όμως δεν τον σηκώνω....τον αφήνω ..κ έτσι σιγά σιγά κάθεται όλο κ πιο πολύ. ..απλά του το κάνω πολλές φορές μέσα στη μέρα....!!!στρώνω ένα πάπλωμα πάνω στο χαλί....κ τον αφήνω εκεί να παίξει....αυτός γυρνάει κατευθείαν από ανάσκελα μπρούμυτα...κ τον αφήνω έτσι μέχρι να τσινισει....άλλες φορές στο λεπτό....άλλες φορές κ 15 λεπτά ανάλογα τα κέφια του.ομως νομίζω ότι το βοήθησε πολύ.γιατι σ λέω κ εμένα έκανε έτσι το κεφαλάκι του κ έχει φτιάξει.....δεν τον έβαζα όμως από την αρχή ούτε εγώ  γιατί γκρινιάζε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2021 at 2:19 ΠΜ, Angelina87 είπε:

Δεν υπάρχει κόλπο!εγω τον γυρίζω και κάθεται και κουνάει τα πόδια του και κοιτάει δεξιά και αριστερά!ξεκίνησα από δύο μηνών να το βάζω μπρούμυτα για δυο λεπτά και δεν του αρεσε αλλα τον αφηνα!κάθε φορά και πιο πολυ!κ τώρα του αρέσει πιο πολύ μπρούμυτα από οτι κανονικα!κάθε μέρα βάλτο να κάθεται θα γκρινιαξει αλλα κάθε μέρα όλο και πιο πολυ!μήπως δεν το σηκώνει γιατί απλά δεν κάθεται συχνά μπρούμυτα!

Το κάνω ένα μήνα αλλά βελτίωση στον χρόνο δεν έχω δει... Γκρινιαζει αμέσως... Θα μιλήσω κ Με τη γιατρό που θα τον δει. Σε ευχαριστωωωωωωω

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Σύμφωνω με την Αντζελίνα...ουτε εμένα του άρεσε!!!κ ακόμα δηλαδή θα γκρινιαξει....μέχρι να φωνάξει όμως δεν τον σηκώνω....τον αφήνω ..κ έτσι σιγά σιγά κάθεται όλο κ πιο πολύ. ..απλά του το κάνω πολλές φορές μέσα στη μέρα....!!!στρώνω ένα πάπλωμα πάνω στο χαλί....κ τον αφήνω εκεί να παίξει....αυτός γυρνάει κατευθείαν από ανάσκελα μπρούμυτα...κ τον αφήνω έτσι μέχρι να τσινισει....άλλες φορές στο λεπτό....άλλες φορές κ 15 λεπτά ανάλογα τα κέφια του.ομως νομίζω ότι το βοήθησε πολύ.γιατι σ λέω κ εμένα έκανε έτσι το κεφαλάκι του κ έχει φτιάξει.....δεν τον έβαζα όμως από την αρχή ούτε εγώ  γιατί γκρινιάζε....

Αχ ρε κοριτσι κάθε μέρα τον βάζω ένα μήνα κ κάτι απλά ότι κ να κάνω δεν του αρέσει.... Τον βάζω στο παρκοκρεβατο που έχει σκληρό στρώμα... Του έχω αρκουδάκι, κουδουνιστρα μουσικό βιβλίο μπροστά... Τίποτα... Στα δυο λεπτά νευριαζει απίστευτα.... Να σε ρωτησω από ποτε άρχισες να τον βάζεις;;;εγώ λίγο πριν κλείσει τα 4 γιατί πριν όσες φορές τον έβαζα ουρλιαζε κ δε σήκωνε καν το κεφάλι... Τώρα τουλάχιστον σηκώνει κεφάλι κ πλατη πολυ... Έχω τρομάξει βέβαια που σε κανονική θέση όρθια "τρέμει" το κεφάλι(εννοώ δεν το ελέγχει καλά) κ θα το δουμε με τη γιατρό... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Christine. S είπε:

Το κάνω ένα μήνα αλλά βελτίωση στον χρόνο δεν έχω δει... Γκρινιαζει αμέσως... Θα μιλήσω κ Με τη γιατρό που θα τον δει. Σε ευχαριστωωωωωωω

Αχ ρε κοριτσι κάθε μέρα τον βάζω ένα μήνα κ κάτι απλά ότι κ να κάνω δεν του αρέσει.... Τον βάζω στο παρκοκρεβατο που έχει σκληρό στρώμα... Του έχω αρκουδάκι, κουδουνιστρα μουσικό βιβλίο μπροστά... Τίποτα... Στα δυο λεπτά νευριαζει απίστευτα.... Να σε ρωτησω από ποτε άρχισες να τον βάζεις;;;εγώ λίγο πριν κλείσει τα 4 γιατί πριν όσες φορές τον έβαζα ουρλιαζε κ δε σήκωνε καν το κεφάλι... Τώρα τουλάχιστον σηκώνει κεφάλι κ πλατη πολυ... Έχω τρομάξει βέβαια που σε κανονική θέση όρθια "τρέμει" το κεφάλι(εννοώ δεν το ελέγχει καλά) κ θα το δουμε με τη γιατρό... 

Εγω τον βαζω από 1,5 μηνων τον είχα βάλει οχι από δυο είδα την φωτογραφία που του είχα τραβήξει με την πρώτη φορά που τον έβαλα μπρούμυτα!την πρώτη φορά τον πήρε ο ύπνος όπως τον είχα γιατί ακόμη δεν το σηκωνε πολυ!μετα κάθε μέρα από λίγο!τώρα του αρέσει και κλωτσάει όταν τον βαζω!βάλτον πάνω στην κοιλια σου μπρούμυτα να σε βλέπει!εγω του το έκανα και αυτο και του το κανω ακόμη και γελαει!

Κοριτσια πως τα πάτε με τα φρουτα;εμεις όχι τοσο καλα!την πρώτη φορά εφαγε δυο κουταλιές με το ζόρι και του έρχονταν για εμετο!εχθες που ήταν η δεύτερη μέρα λίγο καλυτερα εφαγε 5 με 6 κουταλιές μήλο!σήμερα πάλι μήλο και αύριο θα βάλω και αχλαδι!του δίνω και γαλα μετα εννοειται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Εμείς είμαστε στο μπανάνα-μήλο-αχλάδι κ τρώει με το ζόρι! Χθες λίγο παραπάνω έφαγε. Για να δούμε σήμερα, σε λίγο είναι να φάει. 
Κ εμένα της αρέσει πιο πολύ μπρούμυτα κ κάθεται πολύ ωρα, αλλά κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό η πρώτη μου καθόταν με το ζόρι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εμείς είμαστε στο μπανάνα-μήλο-αχλάδι κ τρώει με το ζόρι! Χθες λίγο παραπάνω έφαγε. Για να δούμε σήμερα, σε λίγο είναι να φάει. 
Κ εμένα της αρέσει πιο πολύ μπρούμυτα κ κάθεται πολύ ωρα, αλλά κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό η πρώτη μου καθόταν με το ζόρι! 

Εγω αυριο θα βάλω αχλάδι αλλα ειναι όλα σκληρά σκέφτομαι μήπως το βράσω για 3 με 4 λεπτά να μαλακώσει!μου ειπε μια φίλη μου ότι στα δικά της έβαζε μια μικρή κουταλιά ρυζαλευρο κ το έτρωγαν τα μικρά της!σκέφτομαι να το δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ελάχιστο ζεστό νεράκι σήμερα κ αλέστηκαν πολύ εύκολα κ έγιναν ωραία κρεμουλα αν κ ήταν σκληρά κ τα δικά μας. Αλλά με το ραβδομπλεντερ! Το μουλτι μου αφήνει κομματάκια. Σήμερα κάτι εγινε, έφαγε ικανοποιητικά μπορώ να πω... Αύριο θα βάλουμε κ αβοκάντο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , LidaK είπε:

Έβαλα ελάχιστο ζεστό νεράκι σήμερα κ αλέστηκαν πολύ εύκολα κ έγιναν ωραία κρεμουλα αν κ ήταν σκληρά κ τα δικά μας. Αλλά με το ραβδομπλεντερ! Το μουλτι μου αφήνει κομματάκια. Σήμερα κάτι εγινε, έφαγε ικανοποιητικά μπορώ να πω... Αύριο θα βάλουμε κ αβοκάντο. 

Σου είπε ο γιατρός για αβοκάντο;εμενα αυτά τα τρία μου ειπε!δεν ειπε για κάποιο άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Σου είπε ο γιατρός για αβοκάντο;εμενα αυτά τα τρία μου ειπε!δεν ειπε για κάποιο άλλο!

Μου είπε για 15 μέρες να προσθέτω ανα 3 μέρες κ ένα φρούτο κ μετά τις 15 να αρχίσουμε κ ενα γεύμα μεσημεριανό με λαχανικα(εκεί διευκρίνησε καρότο, πατάτα, κολοκυθάκι, σέλινο) με 3ημερη εισαγωγή το καθένα. Δεν κάνει λες αβοκάντο;!;! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...