Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 51 minutes ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια πως ειστε;θα ήθελα την γνώμη σας!σκέφτομαι τον άλλον μηνα να παρω να παρω jumper για το μωρο!δεν θέλω περπατούρα είναι μικρο το σπιτι και δεν θα χωράμε αν παρω και περπατούρα!έχετε πάρει κάποια;τι γνώμη εχετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια πως ειστε;θα ήθελα την γνώμη σας!σκέφτομαι τον άλλον μηνα να παρω να παρω jumper για το μωρο!δεν θέλω περπατούρα είναι μικρο το σπιτι και δεν θα χωράμε αν παρω και περπατούρα!έχετε πάρει κάποια;τι γνώμη εχετε;

Τι είναι το jumber???

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thaliamp είπε:

Τι είναι το jumber???

Είναι σαν περπατουρα απλα το μωρο μπορεί να χοροπηδάει και να παίζει με παιχνίδια που εχει πάνω απλα μένει σταθερό δεν κινείται όπως η περπατουρα!είναι κάποια αλλα που τα κρεμας στην πόρτα και βάζεις μέσα το παιδι και χοροπηδάει!

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2021 at 9:44 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια πως ειστε;θα ήθελα την γνώμη σας!σκέφτομαι τον άλλον μηνα να παρω να παρω jumper για το μωρο!δεν θέλω περπατούρα είναι μικρο το σπιτι και δεν θα χωράμε αν παρω και περπατούρα!έχετε πάρει κάποια;τι γνώμη εχετε;

Καλημέρα! Ούτε εγώ το έχω δοκιμάσει στην πρώτη αλλά μου φάνηκε ωραίο τώρα που το είδα, θα το σκεφτώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2021 at 5:24 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..χαθηκα αλλα εχω αρκετες δουλειες...συν αυτο ταλαιπωριεμαι και με την υγεια μου...οσο αναφορα το φαγητο αργουμε αλλα τα τρωμε και τα 3 γευματα..οσο αναφορα τα φρουτα της εκοψα την μπανανα γιατι ειχε δυσκοιλιοτητα και της βαζω λιγο ακτινιδιο...

Καλησπέρα και από εμένα!! Περάστηκα και γρήγορη ανάρρωση. Ο θηλασμός ήταν υπέρ αρκετος για το μπεμπακι σου. Σημασία έχει να είστε και οι 2 καλα. :)

Ποσό είστε Φώφη μου; Εμείς γίναμε 5 μηνών και ξεκινήσαμε σήμερα φρούτα. Μπανάνα για 3 μέρες για αρχή. Αλλά έφαγε πολύ λίγο μπορεί κ 1 κουτάλια συνολικά. Ήπιαμε όμως νεράκι λίγο.


Εσάς την πρώτη μέρα έφαγαν; Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εμάς ο παιδίατρος για 10 ημέρες μας είπε φρούτα.. μετά 10 μέρες χορτοσουπα (πατάτα - καρότο - κολοκύθι) και μετά προσθήκη κρέατος (μοσχάρι & κοτόπουλο) στο μεσημεριανό εννοώ 40 γρ. Απόγευμα είπε το ίδιο με το μεσημεριανό μετά τις 20 μέρες. Κρεμούλες δεν μας είπε; Εσείς τι δίνεται κ ποια μάρκα; Φτιάχνει κάποια μόνη της; Εγώ πάντως αναρωτιέμαι πως θα τα φάει όλα αυτά τόσο γρηγορα μέσα σε ένα μήνα.. μικρά δεν είναι για κρέας; Από τον 7ο ήξερα.. για να μην αναφέρω την μαμα μου η οποία τον συχτιριζει από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί λέει : «5-6μηνων κρέας.. πάει καλα; Και απόγευμα ούτε κρέμα δεν σας έβαλε.»

τι γνώμη έχετε;

On 16/2/2021 at 6:41 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Κ εγώ κάπου εκεί ξεκίνησα κ τον έβαζα κορίτσι μου!!!!

Κορίτσια μου πως είστε????πως τα πάτε με τον καιρό....?????εμείς εδώ πολύ χιόνι....δεν περνάει αμάξι κάτω από το σπίτι!!!βέβαια είμαι κ διπλα στο βουνό!!!τα βγάλατε τα μπεμπακια σας???εγώ ναι...παίξαμε κ βγάλαμε κ φωτό!!!

Καλησπέρα Θαλια μου, εδώ Θεσσαλονίκη έριξε πολύ λίγο.. εγώ δεν την έβγαλα να πω την αλήθεια. Φοβήθηκα :P

Εσείς πως τα πάτε με τις κρέμες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! Περάστηκα και γρήγορη ανάρρωση. Ο θηλασμός ήταν υπέρ αρκετος για το μπεμπακι σου. Σημασία έχει να είστε και οι 2 καλα. :)

Ποσό είστε Φώφη μου; Εμείς γίναμε 5 μηνών και ξεκινήσαμε σήμερα φρούτα. Μπανάνα για 3 μέρες για αρχή. Αλλά έφαγε πολύ λίγο μπορεί κ 1 κουτάλια συνολικά. Ήπιαμε όμως νεράκι λίγο.


Εσάς την πρώτη μέρα έφαγαν; Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εμάς ο παιδίατρος για 10 ημέρες μας είπε φρούτα.. μετά 10 μέρες χορτοσουπα (πατάτα - καρότο - κολοκύθι) και μετά προσθήκη κρέατος (μοσχάρι & κοτόπουλο) στο μεσημεριανό εννοώ 40 γρ. Απόγευμα είπε το ίδιο με το μεσημεριανό μετά τις 20 μέρες. Κρεμούλες δεν μας είπε; Εσείς τι δίνεται κ ποια μάρκα; Φτιάχνει κάποια μόνη της; Εγώ πάντως αναρωτιέμαι πως θα τα φάει όλα αυτά τόσο γρηγορα μέσα σε ένα μήνα.. μικρά δεν είναι για κρέας; Από τον 7ο ήξερα.. για να μην αναφέρω την μαμα μου η οποία τον συχτιριζει από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί λέει : «5-6μηνων κρέας.. πάει καλα; Και απόγευμα ούτε κρέμα δεν σας έβαλε.»

τι γνώμη έχετε;

Καλησπέρα Θαλια μου, εδώ Θεσσαλονίκη έριξε πολύ λίγο.. εγώ δεν την έβγαλα να πω την αλήθεια. Φοβήθηκα :P

Εσείς πως τα πάτε με τις κρέμες; 

Εμείς 5 μηνών κ 5 ημερών πήγαμε για το εμβολιο κ μας έδωσε οδηγίες: για 15 μέρες φρουτα(ανα 3 μέρες εισαγωγή ένα φρούτο, ξεκινησαμε με μπανάνα) κ μετά τις 15 ξεκινησαμε κ εμείς λαχανικά. Δε μου είπε τίποτα για απογευματινή κρέμα, ούτε για κρέας θα τα συζητήσουμε στον 6ο που θα πάμε για το επόμενο εμβολιο. Ούτε εγώ επέμεινα γιατί δε θέλω να πιέσω τη μικρή, τα φρούτα έκανε μέρες να τα δεχτεί κ της αρέσουν παραπάνω εδώ κ λίγες μέρες που βάλαμε κ αβοκάντο. Νερο εμένα μου είπε ότι πρέπει να πίνουν μετά τα 6, οποτε δεν έχω δώσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια..εμενα 4 μηνων και 15 ημερων με ξεκινησε ρυζαλευρο..μετα 4 μηνων και 20 ημερων ολα μαζι αχλαδι μπανανα μηλο ακτινιδιο..και 4 μηνων και 25 ημερων χορτοσουπα καροτο πατατα σελινο κολοκυθακι..και τωρα 6 μηνων πορτοκαλι αν θελω δαμασκηνο και αβοκαντο το πρωι και το απογευμα φαριν λακτε ή κρεμα με βρωμη ή γιαουρτι..και 6 μηνων και 10 ημερων μοσχαρι και κοτοπουλο..αα και επισης το πρωι με την φρουτοκρεμα 2 μπισκοτα μου ειπε..επισης τελος η αποστειρωση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Λοιπον κοριτσια..εμενα 4 μηνων και 15 ημερων με ξεκινησε ρυζαλευρο..μετα 4 μηνων και 20 ημερων ολα μαζι αχλαδι μπανανα μηλο ακτινιδιο..και 4 μηνων και 25 ημερων χορτοσουπα καροτο πατατα σελινο κολοκυθακι..και τωρα 6 μηνων πορτοκαλι αν θελω δαμασκηνο και αβοκαντο το πρωι και το απογευμα φαριν λακτε ή κρεμα με βρωμη ή γιαουρτι..και 6 μηνων και 10 ημερων μοσχαρι και κοτοπουλο..αα και επισης το πρωι με την φρουτοκρεμα 2 μπισκοτα μου ειπε..επισης τελος η αποστειρωση..

Φωφη στη σούπα τα αλέθεις όλα κ γίνεται σα βελουτε ή δίνεις το ζουμακι;; 

Ο κάθε παιδίατρος διαφορετικά παρεμπιπτόντως...!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Φωφη στη σούπα τα αλέθεις όλα κ γίνεται σα βελουτε ή δίνεις το ζουμακι;; 

Ο κάθε παιδίατρος διαφορετικά παρεμπιπτόντως...!

Κ εγω αυτό βλέπω πως ο καθε παιδίατρος λεει διαφορετικά!εμενα μου ειπε πρώτα ρυζαλευρο και μετα απο λίγες μέρες τα φρουτα!για μεσημεριανό θα πούμε αρχές του μήνα που θα τον πάω για εμβολιο!επίσης αυτό που κατάλαβα είναι πως η κάθε μανούλα ξερει ακομη και αυτές που ειναι το πρωτο τους τι ακριβώς χρειάζεται το μωρο της πες του από ενστικο δεν ξέρω αλλά βλέπουμε καθημερινά τι ανάγκες έχουν τα παιδια μας και όλα είναι διαφορετικά!εμενα μια μερα τρωει καλα τα φρουτα μια δεν τα τρώει!όπως και με την κρέμα!δεν τον πιέζω αλλα δεν του δίνω και γαλα κατευθειαν αν δεν φαει!τον αφήνω μια ή μισή ώρα και μετα!δεν θέλω να συνδυάσει πως αμα δεν τρωει θα πινει γαλα!να πεινάσει λιγο η κοιλίτσα του για να μάθει να τρώει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!τα μικρά σας που τα βάζετε να κάθονται;εγω τον βαζω στο ρηλαξ ή στον καναπέ!έχετε ξεκινήσει να τα βάζετε να κάθονται στον πωπο;στην κουνια δεν θελει το πρωί!δεν ξερω που αλλού να τον αφήνω να κάθεται για να παίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angelina87 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!τα μικρά σας που τα βάζετε να κάθονται;εγω τον βαζω στο ρηλαξ ή στον καναπέ!έχετε ξεκινήσει να τα βάζετε να κάθονται στον πωπο;στην κουνια δεν θελει το πρωί!δεν ξερω που αλλού να τον αφήνω να κάθεται για να παίζει!

Καλημερα!Την βαζω κ στο καθισματακι του φαγητου που ειναι ψηλα κ της αρεσει!Κ στον πωπο τη βαζω αλλα την κραταω!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα φαγητα εμεις ξεκινησαμε 5 μηνων πρωτα μηλο,μετα μηλο-αχλαδι κ μετα μηλο-αχλαδι-μπανανα!Μετα απο καμια εβδομαδα ξεκινησαμε για απογευματινο πατατα-καροτο-κολοκυθι αλεσμενα οχι το ζουμι!Στην αρχη δεν ηξερε να μου καταπινει κ τα εφτυνε αλλα τωρα τα τρωει ομορφα!Ειδικα τη λαχανοςουπα..για τα φρουτα δεν ειναι κ το καλυτερο της!Επισης επειδη ηταν λιγο δυσκοιλια αλλα κ επειδη της αρεςουν τα ζεστα μου ειπε ο γιατρος κ της βραζω για λιγο το μηλο κ το αχλαδι κ της τα δινω με τη φλουδα!Ειδα τεραστια διαφορα με τη δυσκοιλιοτητα,σωθηκα!!Νερακι της δινω αλλα δεν πολυπινει ακομα δυστυχως...Οσο για το κρεατακι σε λιγες μερες που θα παμε γιατρο κ θα ειναι 6 μηνων θα ξεκινησουμε μοσχαρι κ κοτοπουλο!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! Περάστηκα και γρήγορη ανάρρωση. Ο θηλασμός ήταν υπέρ αρκετος για το μπεμπακι σου. Σημασία έχει να είστε και οι 2 καλα. :)

Ποσό είστε Φώφη μου; Εμείς γίναμε 5 μηνών και ξεκινήσαμε σήμερα φρούτα. Μπανάνα για 3 μέρες για αρχή. Αλλά έφαγε πολύ λίγο μπορεί κ 1 κουτάλια συνολικά. Ήπιαμε όμως νεράκι λίγο.


Εσάς την πρώτη μέρα έφαγαν; Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Εμάς ο παιδίατρος για 10 ημέρες μας είπε φρούτα.. μετά 10 μέρες χορτοσουπα (πατάτα - καρότο - κολοκύθι) και μετά προσθήκη κρέατος (μοσχάρι & κοτόπουλο) στο μεσημεριανό εννοώ 40 γρ. Απόγευμα είπε το ίδιο με το μεσημεριανό μετά τις 20 μέρες. Κρεμούλες δεν μας είπε; Εσείς τι δίνεται κ ποια μάρκα; Φτιάχνει κάποια μόνη της; Εγώ πάντως αναρωτιέμαι πως θα τα φάει όλα αυτά τόσο γρηγορα μέσα σε ένα μήνα.. μικρά δεν είναι για κρέας; Από τον 7ο ήξερα.. για να μην αναφέρω την μαμα μου η οποία τον συχτιριζει από το πρωί μέχρι το βράδυ γιατί λέει : «5-6μηνων κρέας.. πάει καλα; Και απόγευμα ούτε κρέμα δεν σας έβαλε.»

τι γνώμη έχετε;

Καλησπέρα Θαλια μου, εδώ Θεσσαλονίκη έριξε πολύ λίγο.. εγώ δεν την έβγαλα να πω την αλήθεια. Φοβήθηκα :P

Εσείς πως τα πάτε με τις κρέμες; 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα!!!κ δεν βιάζομαι κιόλας να σου πω!!μου είχε πει 5,5 μηνών δηλαδή σε καμία βδομάδα με ρυζαλευρο.εγω δεν θέλω να δώσω τιποτα έτοιμο....θα ξεκινήσω 6 μηνών με ζωμό κ σιγά σιγά λαχανικά.θα κρατήσω τριήμερες εισαγωγές...!!!εγώ ξέρω ότι δεύτερο γεύμα πάει στον 7 μήνα κ τρίτο στον 8. Ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του....αλλά δεν θεωρώ ότι είναι υπεύθυνοι για την διατροφή δεν είναι διατροφολόγος.εγω θεωρώ ότι δεν είναι ακόμα έτοιμος...αρχικά δεν κάθεται που είναι πολύ βασικό...όποτε θα ξεκινήσω κλεισμένους 6 μήνες κ βλέπουμε....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2021 at 2:04 ΠΜ, LidaK είπε:

Φωφη στη σούπα τα αλέθεις όλα κ γίνεται σα βελουτε ή δίνεις το ζουμακι;; 

Ο κάθε παιδίατρος διαφορετικά παρεμπιπτόντως...!

Καλημερα...τα αλεθω ολα και τα κανω κρεμουλα ναι....μονο το ζουμι γιατι???τι να χορτασει??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?να σας ρωτησω τι γιαουρτακι θα δωσετε στα μωρακια σας?τις παρηγγειλα τις κρεμες της σημερα και μου ειπαν για κατσικισιο η με πετσα οτι ειναι υγιεινο αμτι γοα τα υπολοιπα του εμποριου  ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...