Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε?να σας ρωτησω τι γιαουρτακι θα δωσετε στα μωρακια σας?τις παρηγγειλα τις κρεμες της σημερα και μου ειπαν για κατσικισιο η με πετσα οτι ειναι υγιεινο αμτι γοα τα υπολοιπα του εμποριου  ..

Εμενα δεν μου ειπε για γιαουρτάκι ακομη αρχές του μηνα θα παω για να ξεκινήσουμε φαγητο!εγω θα του δώσω και του εμπορίου τα παιδικά και με την πετσα!η αληθεια ειναι πως αυτά με την πετσα εμενα προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου με το που τα μυρίζω μου έρχεται για εμετό!περισσότερο θα δυσκολέψει εμενα από οτι να το φάει ο μικρός!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Εμενα δεν μου ειπε για γιαουρτάκι ακομη αρχές του μηνα θα παω για να ξεκινήσουμε φαγητο!εγω θα του δώσω και του εμπορίου τα παιδικά και με την πετσα!η αληθεια ειναι πως αυτά με την πετσα εμενα προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου με το που τα μυρίζω μου έρχεται για εμετό!περισσότερο θα δυσκολέψει εμενα από οτι να το φάει ο μικρός!

Ουτε εμεις τρωμε γιαουρτι ακομα!Ξερω οτι το καλυτερο ειναι αυτο με την πετσα αλλα δεν εκφερω γνωμη γιατι δεν τρωω καθολου γιαουρτια!

Κοριτσια με τον υπνο πως τα πατε;;Εμεις,μην τη ματιασω,απο οταν αρχισαμε τις κρεμες εχει βελτιωθει πολυ ο υπνος της!Μαλλον χορταινει καλυτερα!!Γυρισε κ μπρουμυτα μια φορα κ απο τοτε το προσπαθει συνεχεια αλλα ειναι κ λιγο χοντρουλα κ η μπακα δε βοηθαει στο να γυρισει:lol:

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Ούτε εμείς αρχίσαμε ακόμα γιαουρτάκι. Στην πρώτη μου κόρη έδινα κατσικίσιο με πετσα(στην αρχή θυμάμαι τη βγάζαμε) οποιαδήποτε μάρκα μέχρι να βρω ένα που της αρεζε περισσότερο. 
Καλα με τον ύπνο, ξυπνάει μια φορά για γάλα αναμεσα στις 6:30-8:00

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

καλημέρα! Ούτε εμείς αρχίσαμε ακόμα γιαουρτάκι. Στην πρώτη μου κόρη έδινα κατσικίσιο με πετσα(στην αρχή θυμάμαι τη βγάζαμε) οποιαδήποτε μάρκα μέχρι να βρω ένα που της αρεζε περισσότερο. 
Καλα με τον ύπνο, ξυπνάει μια φορά για γάλα αναμεσα στις 6:30-8:00

Ουαου τελειος υπνος...


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LidaK είπε:

Ένα διάστημα κοιμόταν παραπάνω, αλλά τώρα τρώει λιγότερο με τις κρεμουλες κ λογικά πεινάει το βραδυ! 

Ποσο παραπανω;;;;Ποσα ml κρεμα σας τρωνε γενικα;Εμενα χορτοσουπα σιγουρα 150 κ φρουτα λιγο λιγοτερο.


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2021 at 9:44 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια πως ειστε;θα ήθελα την γνώμη σας!σκέφτομαι τον άλλον μηνα να παρω να παρω jumper για το μωρο!δεν θέλω περπατούρα είναι μικρο το σπιτι και δεν θα χωράμε αν παρω και περπατούρα!έχετε πάρει κάποια;τι γνώμη εχετε;

Εχει παρει κ η γυναίκα ενός συναδέλφου του άντρα μου κ άρεσε στο μωρό, αλλά σε ηλικία μεγαλυτερη των 8 μηνων νομίζω. Κ εγώ το σκέφτομαι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Ποσο παραπανω;;;;Ποσα ml κρεμα σας τρωνε γενικα;Εμενα χορτοσουπα σιγουρα 150 κ φρουτα λιγο λιγοτερο.

Να σου πω την αλήθεια εγώ δε μετράω γιατί δε μου είπε να συμπληρώνω με γάλα, απλα δίνω όταν ξαναπειναει. Φρούτα τρώει μισο μήλο, μισο αχλάδι, λίγο αβοκάντο κ λίγο ακτινίδιο γιατί έκοψα την μπανάνα λόγω δυσκοιλιότητας. Χορτοσουπα βάζω ένα καρότο, μια πατάτα μικρή, μισο κολοκυθάκι κ λίγο Σέλινο κ τρώει το ένα τρίτο περιπου... κοιμάται λίγο κ μόλις ξυπνήσει πίνει γάλα. Πχ σήμερα 2 παρα έφαγε χορτοσουπα, κ τώρα ξύπνησε κ ήπιε 150 ml γάλα. 
Κοντα στις γιορτές κοιμόταν μέχρι τις 10 σερί, μετά άρχισε να ξυπνάει στις 3 για γάλα κ τελευταία ευτυχώς το πήγε 6:30-8... Δεν έχει σταθερό πρόγραμμα! Κ να φανταστείς μου κακοφαίνεται γιατί η πρώτη κοιμόταν 11:00 το βράδυ με 9:30 το πρωί από τον 2ο μήνα! Εσένα ποσο κοιμάται; 
Την Τρίτη έχουμε εμβολιο κ λογικά θα μας προσθέσει κ αλλά στη διατροφή, θα σας ενημερώσω!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ δε μετράω γιατί δε μου είπε να συμπληρώνω με γάλα, απλα δίνω όταν ξαναπειναει. Φρούτα τρώει μισο μήλο, μισο αχλάδι, λίγο αβοκάντο κ λίγο ακτινίδιο γιατί έκοψα την μπανάνα λόγω δυσκοιλιότητας. Χορτοσουπα βάζω ένα καρότο, μια πατάτα μικρή, μισο κολοκυθάκι κ λίγο Σέλινο κ τρώει το ένα τρίτο περιπου... κοιμάται λίγο κ μόλις ξυπνήσει πίνει γάλα. Πχ σήμερα 2 παρα έφαγε χορτοσουπα, κ τώρα ξύπνησε κ ήπιε 150 ml γάλα. 
Κοντα στις γιορτές κοιμόταν μέχρι τις 10 σερί, μετά άρχισε να ξυπνάει στις 3 για γάλα κ τελευταία ευτυχώς το πήγε 6:30-8... Δεν έχει σταθερό πρόγραμμα! Κ να φανταστείς μου κακοφαίνεται γιατί η πρώτη κοιμόταν 11:00 το βράδυ με 9:30 το πρωί από τον 2ο μήνα! Εσένα ποσο κοιμάται; 
Την Τρίτη έχουμε εμβολιο κ λογικά θα μας προσθέσει κ αλλά στη διατροφή, θα σας ενημερώσω!!! 

Εμενα κοιμαται στις 21:00 κ συνηθως μου ξυπναγε στη 1,στις 5:30 κ μετα στις 8 περιπου.Αλλα μετα τις κρεμες κοιμαται 21:00 κ ξυπναει 3 κ μετα κατευθειαν το πρωι κατα τις 7:30.Χθες πρωτη φορα μου ξυπνησε 4:30 γι γαλα!!!
 Εγω της δινω γαλα-φρουτοκρεμα-γαλα-χορτοσουπα-γαλα.Σε λιγες μερες θα παω παιδιατρο κ το μεσημεριανο γαλα θα το αντικαταστησουμε με μοσχαροσουπα κ κοτοσουπα!Επισης θα μου βαλει κ τραχανα(χωρις αυγο)ή κριθαρακι εναλλακτικα για απογευματινο!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εμενα κοιμαται στις 21:00 κ συνηθως μου ξυπναγε στη 1,στις 5:30 κ μετα στις 8 περιπου.Αλλα μετα τις κρεμες κοιμαται 21:00 κ ξυπναει 3 κ μετα κατευθειαν το πρωι κατα τις 7:30.Χθες πρωτη φορα μου ξυπνησε 4:30 γι γαλα!!!
 Εγω της δινω γαλα-φρουτοκρεμα-γαλα-χορτοσουπα-γαλα.Σε λιγες μερες θα παω παιδιατρο κ το μεσημεριανο γαλα θα το αντικαταστησουμε με μοσχαροσουπα κ κοτοσουπα!Επισης θα μου βαλει κ τραχανα(χωρις αυγο)ή κριθαρακι εναλλακτικα για απογευματινο!

Αχ τι τυχερή που κοιμάται τόσο νωρίς!!! Εμένα κοιμούνται αργά κ οι δυο! Κ εγώ ανυπομονώ να προσθέσουμε κ απογευματινό γεύμα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, ξέρετε αν κάνει να βάλουμε κανένα άλλο λαχανικό εκτος από καρότο-πατάτα-κολοκυθάκι-σέλινο;;; Νομίζω το βαρέθηκε! Γλυκοπατάτα μπορώ να βάλω; Έχουμε βέβαια κ την Τρίτη παιδίατρο θα τον ρωτήσω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια, ξέρετε αν κάνει να βάλουμε κανένα άλλο λαχανικό εκτος από καρότο-πατάτα-κολοκυθάκι-σέλινο;;; Νομίζω το βαρέθηκε! Γλυκοπατάτα μπορώ να βάλω; Έχουμε βέβαια κ την Τρίτη παιδίατρο θα τον ρωτήσω από κοντά.

Βεβαιως και μπορεις..και εγω της πηρα να της βαλω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλό μήνα να έχουμε!!εμείς σήμερα γίναμε 6 μηνων!!πως περασε ο καιρός δεν καταλαβα!το πρωί με τι ασχοληστε με τα μικρά σας;εγω του βαζω τραγουδάκια!κ συνήθως τον εχω αγκαλια και του τραγουδαω!μετα του δίνω τα παιχνίδια του και παίζει!αλλα πλέον είναι όλα στο στόμα του όταν τα παίρνει στο χέρι!τι άλλο μπορούμε να παίξουμε σε αυτή την ηλικια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλό μήνα να έχουμε!!εμείς σήμερα γίναμε 6 μηνων!!πως περασε ο καιρός δεν καταλαβα!το πρωί με τι ασχοληστε με τα μικρά σας;εγω του βαζω τραγουδάκια!κ συνήθως τον εχω αγκαλια και του τραγουδαω!μετα του δίνω τα παιχνίδια του και παίζει!αλλα πλέον είναι όλα στο στόμα του όταν τα παίρνει στο χέρι!τι άλλο μπορούμε να παίξουμε σε αυτή την ηλικια;

Γεια σου κορίτσι! Κ εμείς σήμερα 6 μηνών! Να μας ζήσουν τα μικρακια μας!!! 
Στο γυμναστηριο της τη βάζω που παίζει με τα παιχνιδάκια κ αλλάζει θέσεις. Επίσης επειδή έχω κ την άλλη μου κόρη 26μηνων που θέλει κ εκείνη παιχνίδι παίζουμε όλες μαζί κ εγώ έχω αγκαλιά τη μικρή ή τους διαβάζω βιβλιαράκια ενώ είμαστε αγκαλιά ή τις βάζω να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Κ βόλτα κάνουμε κάθε πρωί για να βλέπει κ η μικρή λίγο κόσμο γιατί σπιτι δεν επιτρέπω να έρχονται παρα μόνο ελάχιστοι συγγενείς. Επίσης της αρέσει πολύ να κάθεται στο καθισματάκι του φαγητού κ να μας παρατηρεί, κυρίως την αδερφή της βέβαια..κ της δίνω κ εκεί να ασχολείται με κανένα παιχνιδάκι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LidaK είπε:

Γεια σου κορίτσι! Κ εμείς σήμερα 6 μηνών! Να μας ζήσουν τα μικρακια μας!!! 
Στο γυμναστηριο της τη βάζω που παίζει με τα παιχνιδάκια κ αλλάζει θέσεις. Επίσης επειδή έχω κ την άλλη μου κόρη 26μηνων που θέλει κ εκείνη παιχνίδι παίζουμε όλες μαζί κ εγώ έχω αγκαλιά τη μικρή ή τους διαβάζω βιβλιαράκια ενώ είμαστε αγκαλιά ή τις βάζω να αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Κ βόλτα κάνουμε κάθε πρωί για να βλέπει κ η μικρή λίγο κόσμο γιατί σπιτι δεν επιτρέπω να έρχονται παρα μόνο ελάχιστοι συγγενείς. Επίσης της αρέσει πολύ να κάθεται στο καθισματάκι του φαγητού κ να μας παρατηρεί, κυρίως την αδερφή της βέβαια..κ της δίνω κ εκεί να ασχολείται με κανένα παιχνιδάκι 

Εμενα το γυμναστήριο δεν του αρεσε καθολου από την αρχή και το μαζεψα!τον εχω στο ρηλαξ με κρεμασμένα παιχνίδια και του πηρα ένα φουσκωτό καρεκλάκι από τα mamas&papas που κάθεται!του αρεσε αλλά αντί να παίξει τρωει όλα τα παιχνίδια!στο καρεκλάκι τον βαζω την ωρα του φαγητού και όταν κάνω δουλειές στην κουζίνα και γκρινιάζει!παιχνίδια του εχω κουδουνιστρες και κανα δυο μουσικά παιχνίδια!δεν ξερω τι άλλο να του αγοράσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...