Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, LidaK είπε:

Πω πω δίκιο έχεις! Εγώ το τρελλανα το μωρό.. Έχουμε κάνει εισαγωγή σε κοτόπουλο κ μοσχαρακι κ σχεδόν σε όλα τα λαχανικά! Θα κρατήσω κάτι σταθερό από δω και πέρα..

Εμεις 9 μέρες που ξεκινήσαμε του έχω σταθερό γευμα!εχει ακομη καιρό να δοκιμάσει τα πάντα!δωστης τωρα αυτά που της αρέσουν μέχρι να ξεκινήσει να τρώει και μετα δοκίμασε της και αλλα!εμενα είναι το πρώτο μου να σου πω την αληθεια και ο παιδίατρος μου ειπε να βαζω σιγα σιγα όλα!εμενα φρουτοκρεμα ένα μήνα που την τρωει τωρα ξεκίνησε να την τρωει όλη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια σας έχουν κάνει καθόλου σκληρά κακακια????εμένα κάνει....μου είπε να κόψω μπανάνα καρότο πατατα.....κ να βάλω μπρόκολο κ σπανάκι.ευτυχως δεν με ζοριζει καθόλου με το φαγητο...ίσως ειναι αρχή κ μετά βαρεθεί δεν ξέρω... το κοτόπουλο του άρεσε πολύ τρελάθηκε....300 ml έφαγε...αύριο μοσχάρι δεν εχω δωσει ακόμα..για ακτινίδιο δεν ρώτησα?????κάνει???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια σας έχουν κάνει καθόλου σκληρά κακακια????εμένα κάνει....μου είπε να κόψω μπανάνα καρότο πατατα.....κ να βάλω μπρόκολο κ σπανάκι.ευτυχως δεν με ζοριζει καθόλου με το φαγητο...ίσως ειναι αρχή κ μετά βαρεθεί δεν ξέρω... το κοτόπουλο του άρεσε πολύ τρελάθηκε....300 ml έφαγε...αύριο μοσχάρι δεν εχω δωσει ακόμα..για ακτινίδιο δεν ρώτησα?????κάνει???

Καλησπέρα.Κι ο δικός μου έκανε σκληρά κακά αφού έφαγε 2 βδομάδες φρούτα και του έδωσα ακτινίδιο.Παντα τον βοηθάει.Ειχε κλείσει τον 6ο.Απλα η παιδίατρος μου είχε πει να κάνω σιγά σιγά εισαγωγή.Ρωτα όμως καλύτερα γιατί μιλώντας εδώ με τα κορίτσια κατάλαβα ότι δεν λένε όλοι οι παιδίατροι τα ίδια.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια! Τι κάνετε? Βλέπω  όλες δινετε κ μεσημεριανό???? Εμένα είναι 5, 5 μηνων , θηλάζει κ της δίνω λίγο φρουτοκρεμα όσο φάει πρωί κ απόγευμα κρέμα. Αλλά δεν επιμένω πολύ.  Στον γιο μου είχα ξεκινήσει στους 6 μήνες αυτά κ μετά 6.5 σταδιακά κ μεσημεριανό.. 

Από δόντια που είστε? Η δικιά μου έβγαλε 3 σε διάστημα 10 μερών κ τώρα κατεβαίνει το 4ο από πάνω... ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ . Αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς..γτ κ στο φαγητό ενώ ανοίγει το στόμα , μετά το βγάζει σαν να το φτύνει...

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια σας έχουν κάνει καθόλου σκληρά κακακια????εμένα κάνει....μου είπε να κόψω μπανάνα καρότο πατατα.....κ να βάλω μπρόκολο κ σπανάκι.ευτυχως δεν με ζοριζει καθόλου με το φαγητο...ίσως ειναι αρχή κ μετά βαρεθεί δεν ξέρω... το κοτόπουλο του άρεσε πολύ τρελάθηκε....300 ml έφαγε...αύριο μοσχάρι δεν εχω δωσει ακόμα..για ακτινίδιο δεν ρώτησα?????κάνει???

Και εμένα κανει λιγο αλλα του βαζω εδω και μια εβδομαδα ακτινίδιο στην φρουτοκρεμα και τον βοηθάει!λογικό αφού τρωει να κάνει και σκληρά και κρέας τρωει πλέον!βάλε καλύτερα ακτινίδιο μισό!και λιγο λιγότερο μπανάνα!μην τα κόβεις τελείως μπορεί και να σταματήσει να τρωει απλα βαλε λιγότερη ποσότητα!εμενα με ενδιαφέρει να ξεκινήσει να τρωει δεν θέλω να του βαζω συνέχεια καινούργια πράγματα!σιγα σιγα θα τα φαει όλα!

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια! Τι κάνετε? Βλέπω  όλες δινετε κ μεσημεριανό???? Εμένα είναι 5, 5 μηνων , θηλάζει κ της δίνω λίγο φρουτοκρεμα όσο φάει πρωί κ απόγευμα κρέμα. Αλλά δεν επιμένω πολύ.  Στον γιο μου είχα ξεκινήσει στους 6 μήνες αυτά κ μετά 6.5 σταδιακά κ μεσημεριανό.. 

Από δόντια που είστε? Η δικιά μου έβγαλε 3 σε διάστημα 10 μερών κ τώρα κατεβαίνει το 4ο από πάνω... ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ . Αλλά μου φαίνεται πολύ νωρίς..γτ κ στο φαγητό ενώ ανοίγει το στόμα , μετά το βγάζει σαν να το φτύνει...

Εμενα δοντια καθόλου και είναι 6.5 και αρχισα να ανησυχο!βέβαια ο παιδίατρος μου ειπε πως τα ουλα του είναι φουσκωμένα κ αν δω να ποναει να του δώσω λίγο ντεπον αλλα ακομη δεν βγήκε τπτ!πως το κατάλαβες την πρώτη φορά ότι εβγαλε δοντι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina87 είπε:

Και εμένα κανει λιγο αλλα του βαζω εδω και μια εβδομαδα ακτινίδιο στην φρουτοκρεμα και τον βοηθάει!λογικό αφού τρωει να κάνει και σκληρά και κρέας τρωει πλέον!βάλε καλύτερα ακτινίδιο μισό!και λιγο λιγότερο μπανάνα!μην τα κόβεις τελείως μπορεί και να σταματήσει να τρωει απλα βαλε λιγότερη ποσότητα!εμενα με ενδιαφέρει να ξεκινήσει να τρωει δεν θέλω να του βαζω συνέχεια καινούργια πράγματα!σιγα σιγα θα τα φαει όλα!

Εμενα δοντια καθόλου και είναι 6.5 και αρχισα να ανησυχο!βέβαια ο παιδίατρος μου ειπε πως τα ουλα του είναι φουσκωμένα κ αν δω να ποναει να του δώσω λίγο ντεπον αλλα ακομη δεν βγήκε τπτ!πως το κατάλαβες την πρώτη φορά ότι εβγαλε δοντι;

Βρε ο γιος μου 7 μηνών έβγαλε το πρώτο! Ενώ αυτή πήρε φορά!!!! Πήγαμε παιδίατρο 5 μηνών κ μου λέει βγάζει δόντια κ της λέω νωρίς δεν είναι?? Ε την άλλη μέρα φάνηκαν οι κορυφές πάνω κ κάτω, προχτές έβγαλε το 2ο κάτω κ σήμερα  το 2ο πάνω. Τα 3 δόντια έχουν βέτο κανονικά  αφού μου δαγκώνει το δάχτυλο!! Κ πολλά σάλιααααα , μούσκεμα γίνεται. Ευτυχώς δεν έχει γκρίνια . 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια σας έχουν κάνει καθόλου σκληρά κακακια????εμένα κάνει....μου είπε να κόψω μπανάνα καρότο πατατα.....κ να βάλω μπρόκολο κ σπανάκι.ευτυχως δεν με ζοριζει καθόλου με το φαγητο...ίσως ειναι αρχή κ μετά βαρεθεί δεν ξέρω... το κοτόπουλο του άρεσε πολύ τρελάθηκε....300 ml έφαγε...αύριο μοσχάρι δεν εχω δωσει ακόμα..για ακτινίδιο δεν ρώτησα?????κάνει???

Κ εμένα μου έκανε στην αρχή, η καημένη έκλαιγε κιολας γιατί ζορίστηκε πολύ μια μέρα. Έκοψα μπανάνα κ καρότο βάζω πολύ λίγο. Ρώτησα παιδίατρο μας άφησε ακτινίδιο, της βάζω λίγο το γύρω γύρω δε θέλω τα σπορακια(από δικη μου σκέψη δεν ξέρω αν ισχύει) κ από τότε κάνει κανονικα όχι πολύ σκληρά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2021 at 5:27 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Βρε κορίτσια σας έχουν κάνει καθόλου σκληρά κακακια????εμένα κάνει....μου είπε να κόψω μπανάνα καρότο πατατα.....κ να βάλω μπρόκολο κ σπανάκι.ευτυχως δεν με ζοριζει καθόλου με το φαγητο...ίσως ειναι αρχή κ μετά βαρεθεί δεν ξέρω... το κοτόπουλο του άρεσε πολύ τρελάθηκε....300 ml έφαγε...αύριο μοσχάρι δεν εχω δωσει ακόμα..για ακτινίδιο δεν ρώτησα?????κάνει???

Εγω δινω απο την αρχη ακτινιδιο...και την φρουτοκρεμα που της φτιαχνω ειναι μηλο αχλαδι δαμασκηνο λιγο μπανανα ακτινιδιο και αβοκαντο..

20 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κ εμένα μου έκανε στην αρχή, η καημένη έκλαιγε κιολας γιατί ζορίστηκε πολύ μια μέρα. Έκοψα μπανάνα κ καρότο βάζω πολύ λίγο. Ρώτησα παιδίατρο μας άφησε ακτινίδιο, της βάζω λίγο το γύρω γύρω δε θέλω τα σπορακια(από δικη μου σκέψη δεν ξέρω αν ισχύει) κ από τότε κάνει κανονικα όχι πολύ σκληρά. 

Δεν κανει τα σπορακια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Και εμένα κανει λιγο αλλα του βαζω εδω και μια εβδομαδα ακτινίδιο στην φρουτοκρεμα και τον βοηθάει!λογικό αφού τρωει να κάνει και σκληρά και κρέας τρωει πλέον!βάλε καλύτερα ακτινίδιο μισό!και λιγο λιγότερο μπανάνα!μην τα κόβεις τελείως μπορεί και να σταματήσει να τρωει απλα βαλε λιγότερη ποσότητα!εμενα με ενδιαφέρει να ξεκινήσει να τρωει δεν θέλω να του βαζω συνέχεια καινούργια πράγματα!σιγα σιγα θα τα φαει όλα!

Εμενα δοντια καθόλου και είναι 6.5 και αρχισα να ανησυχο!βέβαια ο παιδίατρος μου ειπε πως τα ουλα του είναι φουσκωμένα κ αν δω να ποναει να του δώσω λίγο ντεπον αλλα ακομη δεν βγήκε τπτ!πως το κατάλαβες την πρώτη φορά ότι εβγαλε δοντι;

Ε όχι και να ανησυχείς!Ο μεγάλος μου 8,5 μηνών έβγαλε τα πρώτα,τα 2 κάτω κι ο μικρός πριν λίγες μέρες σκάσανε.Το θέμα είναι να μην ταλαιπωρούνται πολύ τα μωρά.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσακια μου καλή Κυριακή!!!!έσκασε κ το δεύτερο δοντακι!!!!ποναγε το καημένο όλο το βράδυ!!!!ρώτησα για ακτινίδιο μου είπε όχι άλλα βλέπω ότι εσείς δίνετε....έκοψα καροτο πατάτα μπανάνα... αλλά ζοριζεται ο μικρός για να κάνει όλο κ όλο ένα κουραδακι κατσίκας!!!!!!!!!!δεν ξέρω τι να κάνω!!!η παιδίατρος μου,μου φαίνεται λίγο χαζή!!! εντωμεταξυ τρώει πολύ μεσημεριανό κ δεν θέλει μετά γάλα ούτε για το απόγευμα ούτε το βράδυ...κ τρώει μόνο μέσα στη νύχτα όταν ξυπνάει....την ρώτησα να μειώσω ποσότητα μου λέει όχι....εγώ πιστεύω ότι χάνει γεύματα το μωρό καθώς έχει γεμίσει η κοιλιά του!!!

6 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια τα δικά σας πίνουν νερό ή μόνο εμενα δεν το θέλει καθολου ουτε γουλιά δεν πίνει!

Εμένα ίσα ίσα γουλια δεν τρελαίνεται ξυνιζει ....εγώ συνεχίζω κ δίνω κ μέσα στη μέρα να το συνηθίσει!!!

On 12/3/2021 at 11:51 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Και εμένα κανει λιγο αλλα του βαζω εδω και μια εβδομαδα ακτινίδιο στην φρουτοκρεμα και τον βοηθάει!λογικό αφού τρωει να κάνει και σκληρά και κρέας τρωει πλέον!βάλε καλύτερα ακτινίδιο μισό!και λιγο λιγότερο μπανάνα!μην τα κόβεις τελείως μπορεί και να σταματήσει να τρωει απλα βαλε λιγότερη ποσότητα!εμενα με ενδιαφέρει να ξεκινήσει να τρωει δεν θέλω να του βαζω συνέχεια καινούργια πράγματα!σιγα σιγα θα τα φαει όλα!

Εμενα δοντια καθόλου και είναι 6.5 και αρχισα να ανησυχο!βέβαια ο παιδίατρος μου ειπε πως τα ουλα του είναι φουσκωμένα κ αν δω να ποναει να του δώσω λίγο ντεπον αλλα ακομη δεν βγήκε τπτ!πως το κατάλαβες την πρώτη φορά ότι εβγαλε δοντι;

Η ανήψια μου 12 μηνών ούτε δόντι!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια τα δικά σας πίνουν νερό ή μόνο εμενα δεν το θέλει καθολου ουτε γουλιά δεν πίνει!

Καλημέρα.Ο δικός μου που είναι και μεγαλύτερος πίνει ελάχιστο,ευτυχώς θηλάζει.Του δίνω συνέχεια αλλά δεν βλέπω να συνηθίζει.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Thaliamp είπε:

Καλημέρα κοριτσακια μου καλή Κυριακή!!!!έσκασε κ το δεύτερο δοντακι!!!!ποναγε το καημένο όλο το βράδυ!!!!ρώτησα για ακτινίδιο μου είπε όχι άλλα βλέπω ότι εσείς δίνετε....έκοψα καροτο πατάτα μπανάνα... αλλά ζοριζεται ο μικρός για να κάνει όλο κ όλο ένα κουραδακι κατσίκας!!!!!!!!!!δεν ξέρω τι να κάνω!!!η παιδίατρος μου,μου φαίνεται λίγο χαζή!!! εντωμεταξυ τρώει πολύ μεσημεριανό κ δεν θέλει μετά γάλα ούτε για το απόγευμα ούτε το βράδυ...κ τρώει μόνο μέσα στη νύχτα όταν ξυπνάει....την ρώτησα να μειώσω ποσότητα μου λέει όχι....εγώ πιστεύω ότι χάνει γεύματα το μωρό καθώς έχει γεμίσει η κοιλιά του!!!

Εμένα ίσα ίσα γουλια δεν τρελαίνεται ξυνιζει ....εγώ συνεχίζω κ δίνω κ μέσα στη μέρα να το συνηθίσει!!!

Η ανήψια μου 12 μηνών ούτε δόντι!!!!!!!

Τι ωρα του δίνεις το μεσημεριανό;δεν γινεται να μην πειναει ολη μερα μετα!μήπως είναι κάτι που τον δυσκολεύει το στομαχακι του και του κάθεται βαρύ και δεν μπορεί να χωνεψει!εδώ και εμείς και δυο πιάτα να φάμε το μεσημερι μέχρι το βράδυ θα έχουμε πεινάσει!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια τα δικά σας πίνουν νερό ή μόνο εμενα δεν το θέλει καθολου ουτε γουλιά δεν πίνει!

Εμένα πολύ λίγο, πιο πολύ παίζει με το ποτηράκι κ λιγότερο πίνει!0

9 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κοριτσακια μου καλή Κυριακή!!!!έσκασε κ το δεύτερο δοντακι!!!!ποναγε το καημένο όλο το βράδυ!!!!ρώτησα για ακτινίδιο μου είπε όχι άλλα βλέπω ότι εσείς δίνετε....έκοψα καροτο πατάτα μπανάνα... αλλά ζοριζεται ο μικρός για να κάνει όλο κ όλο ένα κουραδακι κατσίκας!!!!!!!!!!δεν ξέρω τι να κάνω!!!η παιδίατρος μου,μου φαίνεται λίγο χαζή!!! εντωμεταξυ τρώει πολύ μεσημεριανό κ δεν θέλει μετά γάλα ούτε για το απόγευμα ούτε το βράδυ...κ τρώει μόνο μέσα στη νύχτα όταν ξυπνάει....την ρώτησα να μειώσω ποσότητα μου λέει όχι....εγώ πιστεύω ότι χάνει γεύματα το μωρό καθώς έχει γεμίσει η κοιλιά του!!!

Εμένα ίσα ίσα γουλια δεν τρελαίνεται ξυνιζει ....εγώ συνεχίζω κ δίνω κ μέσα στη μέρα να το συνηθίσει!!!

Η ανήψια μου 12 μηνών ούτε δόντι!!!!!!!

Μήπως επειδή έχει μειώσει τα γεύματα με το γαλατάκι έχει δυσκοιλιότητα; Γιατί το γάλα εμένα τη βοηθάει 

Κορίτσια σήμερα φάγαμε γιαουρτάκι κ ενώ τις άλλες φορές τίποτα, σήμερα εμφάνισε κοκκινίλες γύρω από το στομα! Λέτε να εμφάνισε αλλεργία μετά από μερικές φορές; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εμεις που εχουμε θεμα με τα κακα τις βαζω δαμασκηνο και ακτινιδιο στην φρουτοκρεμα και στο απογευματινο την βοηθαει η βρωμη..επισης μειωσα την πατατα και βαζω πιο πολυ κολοκυθακι και λαδι και ετσι την βοηθησα αρκετα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...