Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!πως τα πάτε????

Καλημερα!!Εμεις καθομαστε αρκετα καλα στον πωπο κ την κανω μπανακι καθιστη στη λεκανιτσα της!!!κρατωντας την βεβαια!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Σήμερα ήταν λίγο παραπάνω γκρινιάρα αλλά ευτυχώς δεν έκλαιγε! 
Κοριτσια να ρωτήσω.. 

Εδωσα γιαουρτακι κατσικίσιο 3 φορές, τις πρώτες δυο μια χαρά αλλά την Τρίτη κοκκινησε κ σα να πρηστηκε λίγο γύρω από το στομα. Πέρασε σε 20’ περιπου. Ο παιδίατρος μου είπε να περιμένω μερικές μέρες κ να ξαναδωσω. Πέρασαν 10 μέρες αλλά φοβάμαι ! Έχει πάθει καμία κάτι παρόμοιο; Μήπως πρέπει να έχουμε κανένα αντισταμινικο στο σπιτι για αλλεργίες; Λέω να τον ρωτήσω να πάρω κανένα φάρμακο να το έχω κ μετά να ξαναδωσω.

Καλημερα

Έπαθα ακριβώς το ίδιο με το μακαρονι... 

Έβγαλε μικρές κ λίγες κοκκινίλες γυρω απο το στόμα που έφυγαν 20 λεπτα μετά φαγητου... Εχω τρομάξει μήπως έχει δυσανεξία στη γλουτένη.. Η γιατρός μου είπε να σταματήσω τα μακαρόνια για 15 κ μετα να δουμε αν θα ξαναβγάλει... 

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!πως τα πάτε????

Καλημερα κορίτσι! Καλά είμαστε,αν εξαιρέσεις την αλλεργία στα μακαρόνια, εσείς! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!πως τα πάτε????

Καλημερα!εμείς πολυ γκρινια μαλλον βγάζει δοντάκια και ποναει ο καημενος!σηκωνόταν όλο το βράδυ και έκλαιγε!με το φαγητο έτσι και έτσι!μια τρωει μια οχι!εξαρτάται την διάθεση του!φρουτοκρεμα και κρέμα τρωει μια χαρα για το φαγητο έχουμε θέμα!εσεις πως τα πατε;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Καλημερα

Έπαθα ακριβώς το ίδιο με το μακαρονι... 

Έβγαλε μικρές κ λίγες κοκκινίλες γυρω απο το στόμα που έφυγαν 20 λεπτα μετά φαγητου... Εχω τρομάξει μήπως έχει δυσανεξία στη γλουτένη.. Η γιατρός μου είπε να σταματήσω τα μακαρόνια για 15 κ μετα να δουμε αν θα ξαναβγάλει... 

Καλημερα κορίτσι! Καλά είμαστε,αν εξαιρέσεις την αλλεργία στα μακαρόνια, εσείς! 

Δώσατε μακαρονια;εγω ακομη είμαι στην πατατα καροτο κολοκυθάκι και στο μοσχάρι!δεν μου ειπε κάτι για μακαρόνια ακομη!αστρακι σας είπε πρώτη φορα;εγω ακομη δεν έβαλα κοτοπουλο από επιλογή μου βέβαια!ήθελα πρώτα να μαθει να τρώει τα βασικά και το μοσχάρι και μετα θα βάλω και κοτοπουλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Δώσατε μακαρονια;εγω ακομη είμαι στην πατατα καροτο κολοκυθάκι και στο μοσχάρι!δεν μου ειπε κάτι για μακαρόνια ακομη!αστρακι σας είπε πρώτη φορα;εγω ακομη δεν έβαλα κοτοπουλο από επιλογή μου βέβαια!ήθελα πρώτα να μαθει να τρώει τα βασικά και το μοσχάρι και μετα θα βάλω και κοτοπουλο!

Εγω εδωσα μακαρονακι κοφτο,ρυζι,κριθαρακι κ τραχανα χωρις αυγο!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angelina87 είπε:

Δώσατε μακαρονια;εγω ακομη είμαι στην πατατα καροτο κολοκυθάκι και στο μοσχάρι!δεν μου ειπε κάτι για μακαρόνια ακομη!αστρακι σας είπε πρώτη φορα;εγω ακομη δεν έβαλα κοτοπουλο από επιλογή μου βέβαια!ήθελα πρώτα να μαθει να τρώει τα βασικά και το μοσχάρι και μετα θα βάλω και κοτοπουλο!

Μου είπε ότι μακαρονι θέλω... Και δικά μας.. Τις δυο πρωτες μέρες του έβαλα δικα μας κ χτες πεπονακι... Μου είπε ότι εισάγουμε στον 7ο δημητριακά(δηλ.πχ μακαρόνια) γιατί ελαχιστοποιείται η εμφάνιση κοιλιοκάκης κ παιδικου διαβήτη... Εντωμεταξυ έχω κατάτρομάξει που έκανε αλλεργία κ φοβάμαι για την κοιλιοκάκη.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Dinakim είπε:

Εγω εδωσα μακαρονακι κοφτο,ρυζι,κριθαρακι κ τραχανα χωρις αυγο!

Δεν του έχω δώσει!κ δεν ξερω μήπως άργησα να του βάλω πράγματα!έμεινε σε αυτά για να ξεκινήσει να συνηθίσει τις γεύσεις!αρχές του μήνα που θα παμε θα τον ρωτήσω αν θα μπορώ να του δώσω!αλεσμένα τα δώσατε;κ ποση ποσοτητα έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Δεν του έχω δώσει!κ δεν ξερω μήπως άργησα να του βάλω πράγματα!έμεινε σε αυτά για να ξεκινήσει να συνηθίσει τις γεύσεις!αρχές του μήνα που θα παμε θα τον ρωτήσω αν θα μπορώ να του δώσω!αλεσμένα τα δώσατε;κ ποση ποσοτητα έβαλες;

Εβρασα 2-3 κουταλιες της σουπας σε ζωμο απο το μεσημεριανο της δηλ.κρεατοχορτοσουπα κ τα αλεσα.Εβαλα κ καροτο κ κολοκυθι μεσα!Επισης στη φρουτο κρεμα προσθεσαμε κ βρωμη!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Εβρασα 2-3 κουταλιες της σουπας σε ζωμο απο το μεσημεριανο της δηλ.κρεατοχορτοσουπα κ τα αλεσα.Εβαλα κ καροτο κ κολοκυθι μεσα!Επισης στη φρουτο κρεμα προσθεσαμε κ βρωμη!

Εγω στην φρουτοκρεμα βαζω μια κουταλιά ρυζαλευρο με βανιλια για να αλλάζει η γεύση!οταν θα μπορούμε μπισκοτο θα του βαζω βρεφικα μπισκοτα!τα φαγητά τα κανεις να έχουν πολύ ζωμο;ή τα κάνεις βελουτε σουπα;εγω βελουτε την κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Εγω στην φρουτοκρεμα βαζω μια κουταλιά ρυζαλευρο με βανιλια για να αλλάζει η γεύση!οταν θα μπορούμε μπισκοτο θα του βαζω βρεφικα μπισκοτα!τα φαγητά τα κανεις να έχουν πολύ ζωμο;ή τα κάνεις βελουτε σουπα;εγω βελουτε την κάνω!

Εμάς μας είπε η γιατρός αν αρέσει στο μωρό νερουλο να το κάνουμε νερουλο... Του αρέσουν κ τα δυο, ίσως λίγο πιο πολυ το νερουλο σε σχέση με το βελουτε... Ποσα γραμμάρια κρέας βάζεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμάς σήμερα κάθεται κάπως καλύτερα! 
μεχρι χθες το πάλευε αλλά έπεφτε χαχα! 
Επίσης προσπαθεί να μπουσουλήσει σηκώνει δηλαδή όλο τον κορμό αλλά πέφτει.

Από δοντάκια τίποτα!

Εγώ έχω δώσει κοτόπουλο, μοσχαρακι, σχεδόν όλα τα λαχανικά κ αρκετά φρούτα. Ευτυχώς τα τρώμε πλέον όλα χωρίς γκρίνια! Γιαούρτι λέω να δώσω Δευτέρα που θα είναι 15 μέρες από τότε που έβγαλε κοκκινίλα. Μακαρόνια, βρώμη κλπ μου είπε από τον 7ο, σε λίγες μέρες δηλαδή .

Το νεράκι δεν το θέλει καθόλου!

Οχι εντελώς βελουτε το φαγητό  γιατί θέλω να της κάνω γρήγορα μετάβαση σε κομμάτια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Εμάς μας είπε η γιατρός αν αρέσει στο μωρό νερουλο να το κάνουμε νερουλο... Του αρέσουν κ τα δυο, ίσως λίγο πιο πολυ το νερουλο σε σχέση με το βελουτε... Ποσα γραμμάρια κρέας βάζεις;

30 με 50 εξαρτάται το κομμάτι!μερικές φορές βαζω 50 γιατί δεν το τρώει ολο τουλάχιστον να φαει κάποια γραμμάρια κρέας!

15 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κ εμάς σήμερα κάθεται κάπως καλύτερα! 
μεχρι χθες το πάλευε αλλά έπεφτε χαχα! 
Επίσης προσπαθεί να μπουσουλήσει σηκώνει δηλαδή όλο τον κορμό αλλά πέφτει.

Από δοντάκια τίποτα!

Εγώ έχω δώσει κοτόπουλο, μοσχαρακι, σχεδόν όλα τα λαχανικά κ αρκετά φρούτα. Ευτυχώς τα τρώμε πλέον όλα χωρίς γκρίνια! Γιαούρτι λέω να δώσω Δευτέρα που θα είναι 15 μέρες από τότε που έβγαλε κοκκινίλα. Μακαρόνια, βρώμη κλπ μου είπε από τον 7ο, σε λίγες μέρες δηλαδή .

Το νεράκι δεν το θέλει καθόλου!

Οχι εντελώς βελουτε το φαγητό  γιατί θέλω να της κάνω γρήγορα μετάβαση σε κομμάτια

Και εμένα από δοντια τπτ αλλα πολυ γκρινια και κλάμα μέσα στην νύχτα εχει και πρισμενα όλα!πιστεύω θα βγάλει!για να μείνει χωρίς δεν νομίζω!

Που τα βάζετε μέσα στην ημέρα αν θέλετε να κάνετε δουλειες;έχετε παρκοκρεβατο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

30 με 50 εξαρτάται το κομμάτι!μερικές φορές βαζω 50 γιατί δεν το τρώει ολο τουλάχιστον να φαει κάποια γραμμάρια κρέας!

Και εμένα από δοντια τπτ αλλα πολυ γκρινια και κλάμα μέσα στην νύχτα εχει και πρισμενα όλα!πιστεύω θα βγάλει!για να μείνει χωρίς δεν νομίζω!

Που τα βάζετε μέσα στην ημέρα αν θέλετε να κάνετε δουλειες;έχετε παρκοκρεβατο;

Στο καθισματάκι του φαγητού κάθεται λίγο παραπάνω με παιχνιδάκια, αλλά μη φανταστείς για πολλή ώρα... Πρέπει να έχω βοήθεια να την κρατάει ο άντρας μου ή η μαμα μου για να κάνω δουλειές! 

Κρεατακι να υπολογίζω όση είναι η χουφτιτσα της μου είπε ο παιδίατρος, περιπου 30γρ είναι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Στο καθισματάκι του φαγητού κάθεται λίγο παραπάνω με παιχνιδάκια, αλλά μη φανταστείς για πολλή ώρα... Πρέπει να έχω βοήθεια να την κρατάει ο άντρας μου ή η μαμα μου για να κάνω δουλειές! 

Κρεατακι να υπολογίζω όση είναι η χουφτιτσα της μου είπε ο παιδίατρος, περιπου 30γρ είναι! 

Εγω σκεφτόμουν να παρω παρκοκρεβατο για να μην έχω το άγχος μην πέσει και για να μάθει να κάθεται μέσα και να παίζει με τα παιχνίδια του δεν γινεται ολη μερα αγκαλια ποναει η μέση!τον αρέσουν πολύ τα παιδικά τραγούδια που του βαζω και γελαει μόνος του!όχι ζουζούνια κάποια άλλα με πολύ ωραίες εικόνες!

Για το κρέας το ζυγίζω όταν το κόβω για να το βράσω το κόβω στα 50 γιατί με το βράσιμο γίνεται λιγότερο!από τον άλλον μηνα θα δώσω και κοτόπουλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...