Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

ΑχΓεια σας κορίτσια κ από εμάς

Μπήκα κ διάβασα τώρα τα νέα σας... 

Ρε κορίτσια εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρουμυτα αλλά από μπρουμυτα ανάσκελα ουτε καν... Φυσικά δε ρολαρει . Η γιατρός μου είπε ότι έπρεπε να γυρνάει κ από τις δυο μεριές μέχρι να κλείσει τον 6ο...εσας γυρνάνε από μπρουμυτα ανάσκελα;

Επίσης ποσα γραμμάρια πήραν από τον 6ο στον 7ο;θα παμε από εβδομάδα στη γιατρό για το ραντεβου του 7ου μήνα αλλά σήμερα που τον ζυγισα είδα ότι από τον 6ο μέχρι σήμερα 7ο πηρε μόνο 220 γραμμάρια. Δεν είναι πολυ λίγα;

Ελπίζω να μη σας ζαλισα

Καλημερα εμενα τις τελευταίες δύο εβδομάδες αρχισε να γυρίζει από μπρουμυτα ανασκελα!κ όταν το ανακάλυψε δεν σταμάτησε από τότε!ακομη και το βραδυ κοιμαται πλέον μπρουμυτα!έχεις τρεις μερες τώρα που κοιμαται έτσι!μην σε αγχώνει!όταν τον έχεις στον καναπέ αρχισε όταν είναι ανασκελα και γυρνάει στο πλευρό να τον σπρώχνεις τον πωπο για να το βοηθάς να γυρίσει!κ σιγα σιγα θα το κάνει μόνος του!εμενα είναι 7,5 τωρα!εμενα πηρε 600 γραμμάρια από τον 6ο στον 7ο!μην αγχωνεσαι πλέον δεν θα παίρνει τόσο πολλά όσο στην αρχη!εμενα δεν έχει βγάλει ακομη δοντακια!ελπίζω να μην μου μείνει φαφούτης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!Εμένα έχει ένα μήνα που ρολαρει ...κ γυρνάει από μπρούμυτα...!!!Γενικά νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ αυτά....εμένα μου το έκανε 1,5 μηνών με 2,5 μετά σταμάτησε να το κάνει....κ το ξαναέκανε λίγο πριν τον 6....από βάρος εμένα πήρε από 5,5 μηνών μέχρι 7 παρά 2 μέρες που πήγαμε(γιατί άλλαξε τον ραντεβού κ αργήσαμε λίγο) πήρε 1.200 γραμμάρια.μοιρει να έχει απόκλιση η ζυγαριά σου περίμενε να δεις κ στη ζυγαριά του γιατρού!!!! @Fofi! Κ μένα 3 μέρες τώρα βλέπει κουτάλι κ εξαφανίζεται....νομίζω κ εγώ δόντια .. γιατί είναι πολύ πρησμένα...κ γενικά έχει γκρίνια.τα πατάς με το πιρούνι???

Εγω ακομη αλεθω και της δινω το απογευμα μπανανα κομματακια ή πατατα η πορτοκαλι ή μανταρινι..ακομη δεν της εχω δωσει φαγητο μη αλεσμενο..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!Εμένα έχει ένα μήνα που ρολαρει ...κ γυρνάει από μπρούμυτα...!!!Γενικά νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ αυτά....εμένα μου το έκανε 1,5 μηνών με 2,5 μετά σταμάτησε να το κάνει....κ το ξαναέκανε λίγο πριν τον 6....από βάρος εμένα πήρε από 5,5 μηνών μέχρι 7 παρά 2 μέρες που πήγαμε(γιατί άλλαξε τον ραντεβού κ αργήσαμε λίγο) πήρε 1.200 γραμμάρια.μοιρει να έχει απόκλιση η ζυγαριά σου περίμενε να δεις κ στη ζυγαριά του γιατρού!!!! @Fofi! Κ μένα 3 μέρες τώρα βλέπει κουτάλι κ εξαφανίζεται....νομίζω κ εγώ δόντια .. γιατί είναι πολύ πρησμένα...κ γενικά έχει γκρίνια.τα πατάς με το πιρούνι???

Τον ζυγιζω κάθε μήνα με τη δική μου, όποτε δεν έχει απόκλιση... Σε ευχαριστώ παντως!τελειο το κπεμπακι από κιλά! 

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα,εμενα γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα και τωρα κανει προσπαθειες απο μπρουμυτα ανασκελα..επισης λεει μπαμπα....αλλος την ξεσκατιζει αλλος περνει τα ευσημα...χαχαχα....οσο αναφορα την παιδιατρο συμφωνω με το dinakim ..και εμενα μου λεει καθε φορα τι περιμενουμε και με ρωταει διαφορα για να δει νευρολογικα οτι ειναι οκ...επισης εχει 2 μερες τωρα δεν μου πολυτρωει ισως απο τα δοντακια...και την εχω ξεκινησει σιγα σιγα να μαθει να μην τρωει αλεσμενα..

Με έκανες κ γελασα με τη φράση για τα ευσημα! Καλά κανεις κ της ξεκινησες! Κ εγώ το σκέφτομαι σα παιχνιδι για να αρχίσει να μπαινεο στο κλίμα αλλά όχι την ώρα του γευματος! 

11 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Κ εμεις το παμε λιγο καλυτερα κανα δυο μερες τωρα,ειδικα αν βλεπει κατι που της αρεσει θα γυρισει ανασκελα απο μπρουμυτα για να το παρει!Εμας μας εσκασε το 4ο δοντακι κ βλεπω οτι ερχεται κ το 5ο!Παντως περασε κ εμενα φαση που μειωσε την ποσοτητα του φαγητου,δεν την πιεσα να φαει παραπανω κ τωρα εχει επανελθει!!Οσο για τα μη αλεσμενα εγω θα ξεκινησω απο τον επομενο μηνα σιγα σιγα!!

Ωραία... Πολλά δοντάκια! Πως να δει κάτι αφου ειναι μπρουμυτα;της βάζεις κάτι στο πλαι πχ εννοείς;

10 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Καλημερα εμενα τις τελευταίες δύο εβδομάδες αρχισε να γυρίζει από μπρουμυτα ανασκελα!κ όταν το ανακάλυψε δεν σταμάτησε από τότε!ακομη και το βραδυ κοιμαται πλέον μπρουμυτα!έχεις τρεις μερες τώρα που κοιμαται έτσι!μην σε αγχώνει!όταν τον έχεις στον καναπέ αρχισε όταν είναι ανασκελα και γυρνάει στο πλευρό να τον σπρώχνεις τον πωπο για να το βοηθάς να γυρίσει!κ σιγα σιγα θα το κάνει μόνος του!εμενα είναι 7,5 τωρα!εμενα πηρε 600 γραμμάρια από τον 6ο στον 7ο!μην αγχωνεσαι πλέον δεν θα παίρνει τόσο πολλά όσο στην αρχη!εμενα δεν έχει βγάλει ακομη δοντακια!ελπίζω να μην μου μείνει φαφούτης!

Απο ανάσκελα γυρνάει μπρουμυτα,απο μπρουμυτα δεν γυρνάει ανάσκελα...αρα.στον καναπε τι εννοείς να του κάνω;γυρναει στο καναπε μόνος του στο πλαι κ μετά κατευθείαν γυρνάει μπρουμυτα.κ μετά επειδη έχει γυρισει μπρουμυτα δε μπορει να γυρίσει ανάσκελα κ κλαίει κ θέλει εμείς να τον γυρισουμε.καλε τι Φαφούτης.... Κ εμένα δεν εχει βγάλει... Μην αγχώνεσαι για τα δόντια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Τον ζυγιζω κάθε μήνα με τη δική μου, όποτε δεν έχει απόκλιση... Σε ευχαριστώ παντως!τελειο το κπεμπακι από κιλά! 

Με έκανες κ γελασα με τη φράση για τα ευσημα! Καλά κανεις κ της ξεκινησες! Κ εγώ το σκέφτομαι σα παιχνιδι για να αρχίσει να μπαινεο στο κλίμα αλλά όχι την ώρα του γευματος! 

Ωραία... Πολλά δοντάκια! Πως να δει κάτι αφου ειναι μπρουμυτα;της βάζεις κάτι στο πλαι πχ εννοείς;

Απο ανάσκελα γυρνάει μπρουμυτα,απο μπρουμυτα δεν γυρνάει ανάσκελα...αρα.στον καναπε τι εννοείς να του κάνω;γυρναει στο καναπε μόνος του στο πλαι κ μετά κατευθείαν γυρνάει μπρουμυτα.κ μετά επειδη έχει γυρισει μπρουμυτα δε μπορει να γυρίσει ανάσκελα κ κλαίει κ θέλει εμείς να τον γυρισουμε.καλε τι Φαφούτης.... Κ εμένα δεν εχει βγάλει... Μην αγχώνεσαι για τα δόντια! 

Οταν ειναι μπρουμυτα στηριζεται στα χερια της κ σηκωνει τον κορμο της,τοτε της βαζω μπροστα της κατι που ξερω οτι θα θελει να το παρει κ οταν το δει της το μεταφερω στο πλάι κ τοτε γυρναει ανασκελα για να το παρει!Εχω παρατηρησει ομως οτι το κανει μονο οταν ειναι στο κρεβατι ή στον καναπε!Αν της το κανω στο χαλι κλαιει κ δε γυρναει!!!Τι γινεται;!;!;:confused:Το εχει παρατηρησει καμια αλλη αυτο;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Τον ζυγιζω κάθε μήνα με τη δική μου, όποτε δεν έχει απόκλιση... Σε ευχαριστώ παντως!τελειο το κπεμπακι από κιλά! 

Με έκανες κ γελασα με τη φράση για τα ευσημα! Καλά κανεις κ της ξεκινησες! Κ εγώ το σκέφτομαι σα παιχνιδι για να αρχίσει να μπαινεο στο κλίμα αλλά όχι την ώρα του γευματος! 

Ωραία... Πολλά δοντάκια! Πως να δει κάτι αφου ειναι μπρουμυτα;της βάζεις κάτι στο πλαι πχ εννοείς;

Απο ανάσκελα γυρνάει μπρουμυτα,απο μπρουμυτα δεν γυρνάει ανάσκελα...αρα.στον καναπε τι εννοείς να του κάνω;γυρναει στο καναπε μόνος του στο πλαι κ μετά κατευθείαν γυρνάει μπρουμυτα.κ μετά επειδη έχει γυρισει μπρουμυτα δε μπορει να γυρίσει ανάσκελα κ κλαίει κ θέλει εμείς να τον γυρισουμε.καλε τι Φαφούτης.... Κ εμένα δεν εχει βγάλει... Μην αγχώνεσαι για τα δόντια! 

Εμενα πάντως δεν θελει να τον γυρίζουμε νευριαζει κιόλας και κλαίει!βαζει και αντίσταση τα χέρια!το κανει μερικές φορες μόνος του αλλα απο το ζόρι αεριζεται μέχρι να το καταφέρει μπερδεύτηκα!χαχαχχα!νόμιζα δεν γυρίζει!το μπρουμυτα με το ανασκελα είναι σαν το ελξατε ωθησατε!:-P  

Ευτυχως είναι και αλλα μωρα που δεν έχουν δοντια σαν εμάς είχα αρχίσει να ανησυχώ!

Εσενα αρπάζει πράγματα να τα βάλει στο στομα;εμενα την πιπιλα αμα του πέσει την αρπάζει και την βαζει μόνος του στο στόμα!

Κοιμούνται και τα δικά σας πιάνοντας ολο το κρεβάτι λες και είναι δυο μετρα;ή μόνο το δικός μου απλώνεται σαν χταπόδι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/4/2021 at 8:35 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Εμενα πάντως δεν θελει να τον γυρίζουμε νευριαζει κιόλας και κλαίει!βαζει και αντίσταση τα χέρια!το κανει μερικές φορες μόνος του αλλα απο το ζόρι αεριζεται μέχρι να το καταφέρει μπερδεύτηκα!χαχαχχα!νόμιζα δεν γυρίζει!το μπρουμυτα με το ανασκελα είναι σαν το ελξατε ωθησατε!:-P  

Ευτυχως είναι και αλλα μωρα που δεν έχουν δοντια σαν εμάς είχα αρχίσει να ανησυχώ!

Εσενα αρπάζει πράγματα να τα βάλει στο στομα;εμενα την πιπιλα αμα του πέσει την αρπάζει και την βαζει μόνος του στο στόμα!

Κοιμούνται και τα δικά σας πιάνοντας ολο το κρεβάτι λες και είναι δυο μετρα;ή μόνο το δικός μου απλώνεται σαν χταπόδι!

Χαχαχαχα κ ο δικός μου απλώνεται κ μου φαίνεται μικρή η κούνια απορώ αν μεγαλώσει λίγο πως θα χωράει....δεν θα κουτουλανε????με τη πιπίλα κ μένα το ίδιο κάνει....είναι πολύ έξυπνα τα μικρακια μας!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thaliamp είπε:

Χαχαχαχα κ ο δικός μου απλώνεται κ μου φαίνεται μικρή η κούνια απορώ αν μεγαλώσει λίγο πως θα χωράει....δεν θα κουτουλανε????με τη πιπίλα κ μένα το ίδιο κάνει....είναι πολύ έξυπνα τα μικρακια μας!!!

Εγω εχθες τον βρήκα με το πόδι πάνω στο κάγκελο να κοιμαται!λέω καλά δεν πιάστηκε;χαχαχαχα!

Σήμερα του εδωσα μπανάνα σε ένα ειδικό κουταλι που μασάει και βγαίνει σαν πολτος και εφαγε μισή μπανάνα!τώρα γιαουρτι τρελαίνεται να τρώει!μετα απο πίεση βέβαια αλλά τώρα το τρώει!

Είναι έξυπνα πιστεύω πολύ από τώρα!!!πλέον μας κάνουν ότι θέλουν!!

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!κανονίσατε για βαφτιση για τα μικρά σας;εγω πηρα τηλ να κλείσω και μου είπαν πως επιτρέπεται μόνο ένας νονος εγω ήθελα να κάνω δυο!κ τωρα;ποιον διαλεγεις;Είναι δυνατόν να μην επιτρέπουν δυο νονους;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!κανονίσατε για βαφτιση για τα μικρά σας;εγω πηρα τηλ να κλείσω και μου είπαν πως επιτρέπεται μόνο ένας νονος εγω ήθελα να κάνω δυο!κ τωρα;ποιον διαλεγεις;Είναι δυνατόν να μην επιτρέπουν δυο νονους;

Καινουργιο ειναι αυτο;;Πρωτη φορα το ακουω!!Μηπως να παρεις κ σε αλλη ενορια;

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Καινουργιο ειναι αυτο;;Πρωτη φορα το ακουω!!Μηπως να παρεις κ σε αλλη ενορια;

Αυτό έκανα πηρα αλλού αυτό που μου ειπε είναι πως απλα θα γραφτεί ο ένας νονος στα χαρτιά αλλα μπορούν να βάλουν το λάδι και οι δυο!είναι θέμα παπα τελικά απλα βαζουν μπροστά την μητρόπολη για να είναι καλυμμένοι!

Τωρα ξεκινανε οι ετοιμασίες για την βάφτιση!εσεις κλεισατε ημερομηνια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!κανονίσατε για βαφτιση για τα μικρά σας;εγω πηρα τηλ να κλείσω και μου είπαν πως επιτρέπεται μόνο ένας νονος εγω ήθελα να κάνω δυο!κ τωρα;ποιον διαλεγεις;Είναι δυνατόν να μην επιτρέπουν δυο νονους;

Καλημέρα.Ενας νονός γράφεται στα χαρτιά όντως.Απλα εμείς επειδή το βάπτισε κόρη  φίλων μας που είναι 17 χρόνων άρα ανήλικη γράφτηκε και ο μπαμπάς της.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Καλημέρα.Ενας νονός γράφεται στα χαρτιά όντως.Απλα εμείς επειδή το βάπτισε κόρη  φίλων μας που είναι 17 χρόνων άρα ανήλικη γράφτηκε και ο μπαμπάς της.

Και εμένα έτσι μου ειπε αλλα λέει θα λαδώσουν και οι δυο!εμας να πω την αληθεια μας ένοιαζε να λαδωσουν και οι δυο να μην υπάρξει παρεξήγηση τώρα αν φανεί μια δεν πειραζει!πόσο κοστίζει μια βαφτιση;το πρώτο είναι δεν ξερω από αυτά!

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2021 at 7:11 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Καλησπερα!!εμεις έχουμε λιγο ζόρι γιατί πάει 7 μηνων μια του μηνα και δόντι δεν εμφανισε αφού λέω θα μου μείνει φαφούτης!:blink:

Στο φαγητό πλέον τα πάμε καλά!εντάξει δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες αλλα τρωει καλα!το ζυγίζω πριν το δώσω είναι γύρω στα 350 τρωει τα 300!εσεις πως πατε;

Καλησπέρα και εμείς 7,5 και ούτε ένα δοντάκι αλλά δεν αγχώνομαι!! Μπράβο σας για την ποσότητα!! Φτου φτου! Εμένα η μικρή μου τώρα ξεκίνησε να τρώει 200γρ φαγητό. 

On 1/4/2021 at 12:11 ΠΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?χαθηκα τελειως...φευγουν οι μερες γρηγορα και δνε προλαβαινω ουτε να μπω...προσπαθω να οργανωσω και την βαπτιση της μπεμπας..

Καλησπέρα κορίτσι μου, μια από τα ίδια και εγώ!! Τώρα τελείωσα με τις ετοιμασίες της βαφτισης.

On 1/4/2021 at 10:54 ΠΜ, Dinakim είπε:

Εμεις εχουμε τρια δοντακια!Μην αγχωνεσαι θα βγουν κ σε εσας!Ποτε υπολογιζετε να κανετε τις βαφτισεις;Εγω ακομη δεν εχω ξεκινησει τιποτα..

Εμείς θα την κάνουμε 16/5.

On 14/4/2021 at 7:40 ΜΜ, Thaliamp είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....πήγαμε παιδίατρο κ εμείς.... κοιμάται λίγο όρθια αυτή πρέπει να την αλλάξω.εσας σας ρωτάμε πράγματα για το παιδί???εμένα όχι μόνο εγώ ρωτάω....δεν είναι καθόλου λεπτομερής....!!!δεν με ρωτησε ας πούμε αν κάθεται στο πωπο του,πως κοιμάται,αν πίνει νερό,αν γυρνάει ....τιποτα..κ για τα δόντια εγώ της είπα να δει δεν θα έβλεπε.τελοσπαντων....μου είπε μπορούμε να φάμε όλα τα λαχανικά....από φρουτα τέλος του μήνα να προσθέσω χυμό μανταρινι κ μετά πορτοκάλι.βγαζουμε κ τα πάνω δοντακια... 10.800 ο μπέμπης κ 74 εκατοστά.μου είπε ότι είναι πολύ καλός..

Καλησπέρα!! Σίγουρα θα πρέπει να την αλλάξεις, είναι σαν να μην ενδιαφέρεται!! Μην βάλεις χυμό μανταρίνι γιατί δεν είναι η εποχή του!! Τέλειος ο μπέμπης σου μπράβο!! Εμένα είναι 8700 και 73 εκ η μπέμπα.

On 17/4/2021 at 7:30 ΜΜ, Christine. S είπε:

ΑχΓεια σας κορίτσια κ από εμάς

Μπήκα κ διάβασα τώρα τα νέα σας... 

Ρε κορίτσια εμένα γυρνάει από ανάσκελα μπρουμυτα αλλά από μπρουμυτα ανάσκελα ουτε καν... Φυσικά δε ρολαρει . Η γιατρός μου είπε ότι έπρεπε να γυρνάει κ από τις δυο μεριές μέχρι να κλείσει τον 6ο...εσας γυρνάνε από μπρουμυτα ανάσκελα;

Επίσης ποσα γραμμάρια πήραν από τον 6ο στον 7ο;θα παμε από εβδομάδα στη γιατρό για το ραντεβου του 7ου μήνα αλλά σήμερα που τον ζυγισα είδα ότι από τον 6ο μέχρι σήμερα 7ο πηρε μόνο 220 γραμμάρια. Δεν είναι πολυ λίγα;

Ελπίζω να μη σας ζαλισα

Εμένα μια γυρνάει μια όχι!! Μην αγχώνεσαι δεν έγινε κάτι.. θα το κάνει!! Η δικιά μου από τον 6ο στον έβδομο πήρε 500γρ. Ίσως είναι λίγα γιατί εμένα από τον 5ο στον 6ο πήρε 200γρ και ο παιδίατρος μου είχε πει αν δω ότι δεν τρώει να κλείσουμε ραντεβού για να την ζυγίσει. 

On 23/4/2021 at 5:16 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!κανονίσατε για βαφτιση για τα μικρά σας;εγω πηρα τηλ να κλείσω και μου είπαν πως επιτρέπεται μόνο ένας νονος εγω ήθελα να κάνω δυο!κ τωρα;ποιον διαλεγεις;Είναι δυνατόν να μην επιτρέπουν δυο νονους;

Εμείς 2 θα έχουμε (ζευγάρι) ένας θα γραφτεί ναι. Εμείς οργανώσαμε τα πάντα. 16/5 είναι η βάφτιση.

22 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Αυτό έκανα πηρα αλλού αυτό που μου ειπε είναι πως απλα θα γραφτεί ο ένας νονος στα χαρτιά αλλα μπορούν να βάλουν το λάδι και οι δυο!είναι θέμα παπα τελικά απλα βαζουν μπροστά την μητρόπολη για να είναι καλυμμένοι!

Τωρα ξεκινανε οι ετοιμασίες για την βάφτιση!εσεις κλεισατε ημερομηνια;

Κλείσαμε ναι!! 16/5!!

8 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

Και εμένα έτσι μου ειπε αλλα λέει θα λαδώσουν και οι δυο!εμας να πω την αληθεια μας ένοιαζε να λαδωσουν και οι δυο να μην υπάρξει παρεξήγηση τώρα αν φανεί μια δεν πειραζει!πόσο κοστίζει μια βαφτιση;το πρώτο είναι δεν ξερω από αυτά!

Αναλόγως τι θέλεις για την βάφτιση. Μπορεί να βγει από 1500€ - 3000€. Οι φωτογράφοι βαρανε στις τιμές και για τον στολισμό επίσης. Όποτε είναι το τι θέλει ο καθένας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα και εμείς 7,5 και ούτε ένα δοντάκι αλλά δεν αγχώνομαι!! Μπράβο σας για την ποσότητα!! Φτου φτου! Εμένα η μικρή μου τώρα ξεκίνησε να τρώει 200γρ φαγητό. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, μια από τα ίδια και εγώ!! Τώρα τελείωσα με τις ετοιμασίες της βαφτισης.

Εμείς θα την κάνουμε 16/5.

Καλησπέρα!! Σίγουρα θα πρέπει να την αλλάξεις, είναι σαν να μην ενδιαφέρεται!! Μην βάλεις χυμό μανταρίνι γιατί δεν είναι η εποχή του!! Τέλειος ο μπέμπης σου μπράβο!! Εμένα είναι 8700 και 73 εκ η μπέμπα.

Εμένα μια γυρνάει μια όχι!! Μην αγχώνεσαι δεν έγινε κάτι.. θα το κάνει!! Η δικιά μου από τον 6ο στον έβδομο πήρε 500γρ. Ίσως είναι λίγα γιατί εμένα από τον 5ο στον 6ο πήρε 200γρ και ο παιδίατρος μου είχε πει αν δω ότι δεν τρώει να κλείσουμε ραντεβού για να την ζυγίσει. 

Εμείς 2 θα έχουμε (ζευγάρι) ένας θα γραφτεί ναι. Εμείς οργανώσαμε τα πάντα. 16/5 είναι η βάφτιση.

Κλείσαμε ναι!! 16/5!!

Αναλόγως τι θέλεις για την βάφτιση. Μπορεί να βγει από 1500€ - 3000€. Οι φωτογράφοι βαρανε στις τιμές και για τον στολισμό επίσης. Όποτε είναι το τι θέλει ο καθένας.

Τόσο ακριβά;μάλιστα!αλλα χωρίς φωτογραφο δεν γινεται να μην έχεις μια φορά βαφτιζεις το παιδι σου θέλεις να έχεις φωτογραφίες κ βίντεο!πόσα άτομα επιτρεπονται τώρα;εμεις κλείσαμε για 22/08/!

Εμενα γινεται 8 σε λίγες μέρες και δοντι ουτε καν!εμενα σταμάτησε να πινει γαλα τις τελευταίες μέρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2021 at 4:29 ΜΜ, Dinakim είπε:

Οταν ειναι μπρουμυτα στηριζεται στα χερια της κ σηκωνει τον κορμο της,τοτε της βαζω μπροστα της κατι που ξερω οτι θα θελει να το παρει κ οταν το δει της το μεταφερω στο πλάι κ τοτε γυρναει ανασκελα για να το παρει!Εχω παρατηρησει ομως οτι το κανει μονο οταν ειναι στο κρεβατι ή στον καναπε!Αν της το κανω στο χαλι κλαιει κ δε γυρναει!!!Τι γινεται;!;!;:confused:Το εχει παρατηρησει καμια αλλη αυτο;

Α καταλάβαααα.... 

On 19/4/2021 at 8:35 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Εμενα πάντως δεν θελει να τον γυρίζουμε νευριαζει κιόλας και κλαίει!βαζει και αντίσταση τα χέρια!το κανει μερικές φορες μόνος του αλλα απο το ζόρι αεριζεται μέχρι να το καταφέρει μπερδεύτηκα!χαχαχχα!νόμιζα δεν γυρίζει!το μπρουμυτα με το ανασκελα είναι σαν το ελξατε ωθησατε!:-P  

Ευτυχως είναι και αλλα μωρα που δεν έχουν δοντια σαν εμάς είχα αρχίσει να ανησυχώ!

Εσενα αρπάζει πράγματα να τα βάλει στο στομα;εμενα την πιπιλα αμα του πέσει την αρπάζει και την βαζει μόνος του στο στόμα!

Κοιμούνται και τα δικά σας πιάνοντας ολο το κρεβάτι λες και είναι δυο μετρα;ή μόνο το δικός μου απλώνεται σαν χταπόδι!

Ναι πιανει την πιπιλα... Καλε μην ανησυχείς για τα δόντια... Πολλά δεν έχουν ουτε 9 ουτε 10 μηνών!!! 

On 23/4/2021 at 5:16 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!κανονίσατε για βαφτιση για τα μικρά σας;εγω πηρα τηλ να κλείσω και μου είπαν πως επιτρέπεται μόνο ένας νονος εγω ήθελα να κάνω δυο!κ τωρα;ποιον διαλεγεις;Είναι δυνατόν να μην επιτρέπουν δυο νονους;

Μπορει να αλλάξει μέσα στο καλοκαίρι... Περίμενε κ βλέπεις! 

16 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπέρα και εμείς 7,5 και ούτε ένα δοντάκι αλλά δεν αγχώνομαι!! Μπράβο σας για την ποσότητα!! Φτου φτου! Εμένα η μικρή μου τώρα ξεκίνησε να τρώει 200γρ φαγητό. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, μια από τα ίδια και εγώ!! Τώρα τελείωσα με τις ετοιμασίες της βαφτισης.

Εμείς θα την κάνουμε 16/5.

Καλησπέρα!! Σίγουρα θα πρέπει να την αλλάξεις, είναι σαν να μην ενδιαφέρεται!! Μην βάλεις χυμό μανταρίνι γιατί δεν είναι η εποχή του!! Τέλειος ο μπέμπης σου μπράβο!! Εμένα είναι 8700 και 73 εκ η μπέμπα.

Εμένα μια γυρνάει μια όχι!! Μην αγχώνεσαι δεν έγινε κάτι.. θα το κάνει!! Η δικιά μου από τον 6ο στον έβδομο πήρε 500γρ. Ίσως είναι λίγα γιατί εμένα από τον 5ο στον 6ο πήρε 200γρ και ο παιδίατρος μου είχε πει αν δω ότι δεν τρώει να κλείσουμε ραντεβού για να την ζυγίσει. 

Εμείς 2 θα έχουμε (ζευγάρι) ένας θα γραφτεί ναι. Εμείς οργανώσαμε τα πάντα. 16/5 είναι η βάφτιση.

Κλείσαμε ναι!! 16/5!!

Αναλόγως τι θέλεις για την βάφτιση. Μπορεί να βγει από 1500€ - 3000€. Οι φωτογράφοι βαρανε στις τιμές και για τον στολισμό επίσης. Όποτε είναι το τι θέλει ο καθένας.

Σε ευχαριστώ! Πηγαμε κ είπε ότι δεν ανησυχεί.. Ξέρω κ εγώ.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...