Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε???θα αγγιξω ενα θεμα που με απασχολει....τι θα λεγατε για δευτερο μωρο????η τριτο αντιστοιχα για οσες εχουν ηδη 2????και ας μας πειτε πως θα πιασουμε τον γιοοο???χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε???θα αγγιξω ενα θεμα που με απασχολει....τι θα λεγατε για δευτερο μωρο????η τριτο αντιστοιχα για οσες εχουν ηδη 2????και ας μας πειτε πως θα πιασουμε τον γιοοο???χαχαχα

Καλημερα!!!Για γιο δε μπορω να σε βοηθησω γιατι εχω 3 κορες:-) αλλα απο την εμπειρια μου με τρια παιδια θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο να ξεπεταχτει η μικρη σου..Τωρα αρχιζει η περιοδος που θα πεφτει πολυ κυνηγι κ αν εισαι κ εγκυος θα δυσκολευτεις!!Εκτος αν εχεις βοηθεια απο παππουδογιαγιαδες γιατι εγω δεν εχω!

  • Χαχα 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε???θα αγγιξω ενα θεμα που με απασχολει....τι θα λεγατε για δευτερο μωρο????η τριτο αντιστοιχα για οσες εχουν ηδη 2????και ας μας πειτε πως θα πιασουμε τον γιοοο???χαχαχα

Εγώ νομίζω θα αργήσω ακόμα χαχαχαχα.....δεν έχω βοήθεια κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα.....κ το ξενύχτι συνεχιζεται....άσε που θέλω να δουλέψω κιόλας δεν αντέχω άλλο μέσα στο σπίτι.αφου πιστεύω ότι το παιδί μου έχει βαρεθεί να με βλέπει όλη μέρα.....!!!!αν αντέχεις ξεκινά...θα. Είναι κ κοντά!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε???θα αγγιξω ενα θεμα που με απασχολει....τι θα λεγατε για δευτερο μωρο????η τριτο αντιστοιχα για οσες εχουν ηδη 2????και ας μας πειτε πως θα πιασουμε τον γιοοο???χαχαχα

Οχι δεν θέλω να κάνω άλλο!!ηδη ο συζυγος έχει αλλα δυο από προηγούμενο γάμο και για τέταρτο δεν νομίζω!κ εγω για την ωρα δεν θέλω καθόλου!όσο για το αγόρι θα μετρήσεις τις γόνιμες μερες και θα κανεις την πιο γόνιμη μερα!εκεί θα πιάσεις αγορι!τα αρσενικά σπερματοζωαρια πεθαίνουν σε λίγες ώρες από την στιγμή που θα μπουν τα θηλυκά μετα απο 24 ώρες ίσως και παραπάνω!εγω στην αρχη ήθελα κοριτσι αλλα μου βγήκε αγορι και μεγαλο κιολας!αφού λέω ότι είναι 8 μηνων και δεν με πιστεύουν!εκτός ότι στο σπιτι του πιάνω τα μαλλιά κοτσιδα γιατί του μπαίνουν  στα μάτια!χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εγω απλα ελεγα 2 χρονια μαζι φουλ κουραση αλλα ξεμπερδευεις μετα απο κακα,ξενυχτια,θηλασμους κλπ....δεν ξερω

....δυσκολη αποφαση...

Αν έχεις βοηθεια περίμενε να γίνει ενός και μετα κανε!αλλα αν δεν έχεις θα δυσκολευτείς!εγω δεν έχω κανέναν και δεν θα κανω αλλο!όλοι είναι μακριά και λογω της δουλειάς του συζύγου λείπει τρεις μερες την εβδομάδα και όταν έρχεται και εδω δουλεύει από το πρωί μεσημέρι γυρναει και 6 φεύγει και γυρνάει 9 ή 10 ανάλογα με τους ασθενείς που εχει να εξετάσει!γι αυτο δεν το σκέφτομαι καν να κανω αλλο!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2021 at 4:58 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε???θα αγγιξω ενα θεμα που με απασχολει....τι θα λεγατε για δευτερο μωρο????η τριτο αντιστοιχα για οσες εχουν ηδη 2????και ας μας πειτε πως θα πιασουμε τον γιοοο???χαχαχα

Συμφωνώ.Αν ξέρεις τη μερα της ωορρηξίας κάνε τότε.Ετσι έπιασα 2 αγόρια.Μετρουσα τις μέρες.(όχι για να πιάσω αγόρια αλλά να μείνω γενικώς).Επισης στον δεύτερο έκανα και τεστ.

Όσο για τον κατάλληλο χρόνο για δεύτερο έχουν πολύ τρέξιμο 2 μωρά.Εμενα έχουν 2 χρόνια διαφορά.Αν δεν έχεις βοήθεια είναι πολύ δύσκολο.Επισης έχουν και ζήλια  αλλά θα παίζουν και μαζί και όντως ξεμπερδευεις.Αλλά τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Συμφωνώ.Αν ξέρεις τη μερα της ωορρηξίας κάνε τότε.Ετσι έπιασα 2 αγόρια.Μετρουσα τις μέρες.(όχι για να πιάσω αγόρια αλλά να μείνω γενικώς).Επισης στον δεύτερο έκανα και τεστ.

Όσο για τον κατάλληλο χρόνο για δεύτερο έχουν πολύ τρέξιμο 2 μωρά.Εμενα έχουν 2 χρόνια διαφορά.Αν δεν έχεις βοήθεια είναι πολύ δύσκολο.Επισης έχουν και ζήλια  αλλά θα παίζουν και μαζί και όντως ξεμπερδευεις.Αλλά τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Οταν εχεις μια δυσκολη μερα σαν την σημερινη ξεχνας το δευτερο παιδι εντελως...καλο ειναι και το ενα!!!2 αγορια ε???εμεις κανουμε ολοκληρη μρτακομιση για να πετυχουμε τον γιο...χαχαχα...και ποιες μερες ηρθες δηλαδη σε επαφη?εγω στις γονιμες ειχα ερθει μια μερα πριν αν θυμαμαι καλα την ωορρηξια..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Οταν εχεις μια δυσκολη μερα σαν την σημερινη ξεχνας το δευτερο παιδι εντελως...καλο ειναι και το ενα!!!2 αγορια ε???εμεις κανουμε ολοκληρη μρτακομιση για να πετυχουμε τον γιο...χαχαχα...και ποιες μερες ηρθες δηλαδη σε επαφη?εγω στις γονιμες ειχα ερθει μια μερα πριν αν θυμαμαι καλα την ωορρηξια..

Την μερα της ωορρηξιας ακριβώς ή την επόμενη!πιο πριν πιάνεις κορίτσι!γιατι τα αρσενικά έχουν ήδη πεθάνει!

On 15/5/2021 at 3:33 ΜΜ, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου ποια αντηλιακη θα παρετε για τα μωρακια σας?

Εγω πηρα ηδη μου εδωσε ο παιδιατρος avene intense protect!είναι καινούργιο κ είναι για όλη την οικογένεια και ειδικά για παιδιά και δεν είναι παχυρευστο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/5/2021 at 10:40 ΜΜ, Fofi! είπε:

Οταν εχεις μια δυσκολη μερα σαν την σημερινη ξεχνας το δευτερο παιδι εντελως...καλο ειναι και το ενα!!!2 αγορια ε???εμεις κανουμε ολοκληρη μρτακομιση για να πετυχουμε τον γιο...χαχαχα...και ποιες μερες ηρθες δηλαδη σε επαφη?εγω στις γονιμες ειχα ερθει μια μερα πριν αν θυμαμαι καλα την ωορρηξια..

Πάντα είχα πολύ σταθερό κύκλο και ήξερα ποτέ έχω ωορρηξία.Ακριβως εκείνη τη μέρα είχα επαφή και έμεινα.Την επόμενη φορά δοκίμασε το.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Comet είπε:

Πάντα είχα πολύ σταθερό κύκλο και ήξερα ποτέ έχω ωορρηξία.Ακριβως εκείνη τη μέρα είχα επαφή και έμεινα.Την επόμενη φορά δοκίμασε το.

Λεω να παρω τεστ ωορρηξιας για να καταλαβω ποτε εχω..εγω εχω μεγαλο κυκλο και με μικρη αποκλιση μια δυο μερες το μηνα...ειδικα τωρα με την γεννα και θηλασμο ομως βγηκα εκτος προγραμματος..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Λεω να παρω τεστ ωορρηξιας για να καταλαβω ποτε εχω..εγω εχω μεγαλο κυκλο και με μικρη αποκλιση μια δυο μερες το μηνα...ειδικα τωρα με την γεννα και θηλασμο ομως βγηκα εκτος προγραμματος..

Κι εγώ στο δεύτερο πήρα ,αυτά με το χαμόγελο.Τα αλλά με τις ταινίες έβγαιναν όλο άχνα.Παντως έπεσαν μέσα.

Όσο για τον κύκλο μου κι εμένα αποσυντονιστηκε μετά την πρώτη γέννα.Μαλιστα έκανα έναν κύκλο 40 ημερών και μετά έναν 24.Μετα την 4-5 φορά επανήλθε στα φυσιολογικά του ευτυχώς.Μετα την δεύτερη γέννα είναι από την αρχή ρολόι όπως παλιά.Γενικα μετά την δεύτερη γέννα όλα επιστρέψαν γρήγορα στο φυσιολογικό


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγώ στο δεύτερο πήρα ,αυτά με το χαμόγελο.Τα αλλά με τις ταινίες έβγαιναν όλο άχνα.Παντως έπεσαν μέσα.

Όσο για τον κύκλο μου κι εμένα αποσυντονιστηκε μετά την πρώτη γέννα.Μαλιστα έκανα έναν κύκλο 40 ημερών και μετά έναν 24.Μετα την 4-5 φορά επανήλθε στα φυσιολογικά του ευτυχώς.Μετα την δεύτερη γέννα είναι από την αρχή ρολόι όπως παλιά.Γενικα μετά την δεύτερη γέννα όλα επιστρέψαν γρήγορα στο φυσιολογικό

Ποια εννοεις??και πως τα χρησιμοποιουμε?εμενα ακομη δεν εχει συντονιστει η περιοδος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Fofi! είπε:

Ποια εννοεις??και πως τα χρησιμοποιουμε?εμενα ακομη δεν εχει συντονιστει η περιοδος..

Εννοώ τα τεστ ωορρηξίας της clearblue με το χαμόγελο.Εχει 10 το πακέτο και από φαρμακείο τα είχα πάρει 30 ευρώ. Αλλά στο ίντερνετ τα βρίσκεις και 20 ευρώ.Ειναι ακριβά αλλά πολύ αξιόπιστα.

Εγώ με κύκλο 28 ημερών είχα ξεκινήσει να τα κάνω την 11 μέρα.Εκανα ένα κάθε μεσημέρι.Την 13 βγήκε το χαμόγελο.(έκανα ταυτόχρονα και τα φτηνιαρικα με τις ταινίες που έβγαιναν όλο άχνα).Την επόμενη βγήκε πάλι το χαμόγελο (τότε είχαμε επαφή δηλ.14η μέρα) και την επόμενη εκανα πάλι και δεν είχε χαμόγελο.(άρα η ωορρηξία πέρασε)Σου βγάζει χαμόγελο τις 2 πιο γόνιμες μέρες δηλ.τη μια πριν την ωορρηξία και την ημέρα της ωορρηξίας.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...