Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Angelina87 είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;πως τα πατε με τα μικρά σας;εγω έχω αρχισει και ανησυχώ!δεν χτυπάει ακομη παλαμακια μονο γεια σου καμια φορά!εσας κανουν;

Ουτε εμένα κάνει παλαμακια

On 21/7/2021 at 7:30 ΜΜ, Fofi! είπε:

Ναι το σταματησα τελειως..και το κρεας της το κοβω...μονο καμμια φορα αν ειναο καποιο φρουτο σκληρο της το κοβω...

Αχ βοήθεια... Δυο εβδομάδες τώρα αναγουλιαζει με το  αλεσμενο Οοοοοοοοτι κ να του φτιάξω για μεσημεριανό (οχι με τα άλλα γευματα). Δοκίμασα κομμάτια τα φτυνει κ τα πεταει κάτω.. Δοκίμασα με το πιρουνι πατημενα τα ίδια... Εχω αγανακτήσει... Δεν τρώει δυο εβδομάδες ή τρώει απειροελάχιστα ξαφνικα... Άνω του δώσω γιαουρτι, όταν δεν τρώει το μεσημέρι ή κρέμα τα τσακίζει.. Εσυ τα πατας με το πιρουνι;

On 21/7/2021 at 7:30 ΜΜ, Fofi! είπε:

Ναι το σταματησα τελειως..και το κρεας της το κοβω...μονο καμμια φορα αν ειναο καποιο φρουτο σκληρο της το κοβω...

Τα τρώει μόνο του ή τα δίνεις εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Ουτε εμένα κάνει παλαμακια

Αχ βοήθεια... Δυο εβδομάδες τώρα αναγουλιαζει με το  αλεσμενο Οοοοοοοοτι κ να του φτιάξω για μεσημεριανό (οχι με τα άλλα γευματα). Δοκίμασα κομμάτια τα φτυνει κ τα πεταει κάτω.. Δοκίμασα με το πιρουνι πατημενα τα ίδια... Εχω αγανακτήσει... Δεν τρώει δυο εβδομάδες ή τρώει απειροελάχιστα ξαφνικα... Άνω του δώσω γιαουρτι, όταν δεν τρώει το μεσημέρι ή κρέμα τα τσακίζει.. Εσυ τα πατας με το πιρουνι;

Τα τρώει μόνο του ή τα δίνεις εσυ;

Τα φρουτα ή το μπισκοτο της τα δινω στο χερι..η το ψωμι με ταχινι....το φαγητο και το γιαουρτι της τα δινω εγω..

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2021 at 2:19 ΜΜ, Angelina87 είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;πως τα πατε με τα μικρά σας;εγω έχω αρχισει και ανησυχώ!δεν χτυπάει ακομη παλαμακια μονο γεια σου καμια φορά!εσας κανουν;

Καλημερα!Δε νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις,το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.Επισης ειναι σημαντικο αν μεγαλωνει μονο του ή με αδερφια.Ο παιδιατρος σου ανησυχει;

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Καλημερα!Δε νομιζω οτι χρειαζεται να ανησυχεις,το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.Επισης ειναι σημαντικο αν μεγαλωνει μονο του ή με αδερφια.Ο παιδιατρος σου ανησυχει;

Καλησπερα!!μόνος του μεγαλώνει!εχει αδέρφια αλλα δεν ζουν μαζί μας!ο γιατρος μου λέει πως είμαι υπερβολική!πως το παιδι δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα απλά επειδή με βλεπει ανησυχη αν τόσο πολυ επιμένω να μου κλείσει ραντεβού με αναπτυξιολογο να μου πει και αυτος ότι το παιδί δεν έχει κάτι να ηρεμήσω!εσένα κανει το μωρο σου;

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2021 at 2:19 ΜΜ, Angelina87 είπε:

 

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;πως τα πατε με τα μικρά σας;εγω έχω αρχισει και ανησυχώ!δεν χτυπάει ακομη παλαμακια μονο γεια σου καμια φορά!εσας κανουν;

Καλησπερα μην ανησυχείς!! Και εμένα μέχρι χθες που τις το έδειξα 15 φορές μετρημένες δεν έκανε αλλά τώρα κάνει..λίγη υπομονή και εξοικείωση χρειάζεται ..

 

Εμείς κορίτσια σταματήσαμε τα αλεσμένα, μόνο σε σκληρά φρούτα κ κρέατα , τα υπόλοιπα κομματάκια κ τα πάει πολύ καλά ευτυχώς, τρώει κ μόνη της (της δίνω εγώ στο χέρι).

Επισης, σημαντική ερώτηση τώρα που θα πάμε διακοπές με το αυτοκίνητο 3-4 ώρες, γνωρίζεται αν το «αυγό» από το πολυκαροτσι, ενδείκνυται για ταξίδι ή όχι; Επίσης εμένα είναι τώρα 10,5 μηνών και 9 κιλά, εάν πάρω καινούργιο καρεκλάκι αυτοκινήτου κοιτάω 0-36 ή 9-36; Μέχρι ποια ηλικία τα μωρά κοιτάνε πίσω;
 

Επιπλέον, επειδή πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα να κρατήσει η πεθερά μου την μικρή και οι γονείς μ είναι Κέρκυρα και εργάζονται, θα ξεκινήσουμε την μικρή βρεφικό. Ποια η γνώμη σας; Τι θεωρείται ότι πρέπει να προσέξουμε; Έχετε κάποια γνώση του τι θα χρειαστεί η μικρή μου μαζί της; Έχετε εμπειρία να την μοιραστείτε μαζί μου και να με βοηθήσετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπερα μην ανησυχείς!! Και εμένα μέχρι χθες που τις το έδειξα 15 φορές μετρημένες δεν έκανε αλλά τώρα κάνει..λίγη υπομονή και εξοικείωση χρειάζεται ..

 

Εμείς κορίτσια σταματήσαμε τα αλεσμένα, μόνο σε σκληρά φρούτα κ κρέατα , τα υπόλοιπα κομματάκια κ τα πάει πολύ καλά ευτυχώς, τρώει κ μόνη της (της δίνω εγώ στο χέρι).

Επισης, σημαντική ερώτηση τώρα που θα πάμε διακοπές με το αυτοκίνητο 3-4 ώρες, γνωρίζεται αν το «αυγό» από το πολυκαροτσι, ενδείκνυται για ταξίδι ή όχι; Επίσης εμένα είναι τώρα 10,5 μηνών και 9 κιλά, εάν πάρω καινούργιο καρεκλάκι αυτοκινήτου κοιτάω 0-36 ή 9-36; Μέχρι ποια ηλικία τα μωρά κοιτάνε πίσω;
 

Επιπλέον, επειδή πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα να κρατήσει η πεθερά μου την μικρή και οι γονείς μ είναι Κέρκυρα και εργάζονται, θα ξεκινήσουμε την μικρή βρεφικό. Ποια η γνώμη σας; Τι θεωρείται ότι πρέπει να προσέξουμε; Έχετε κάποια γνώση του τι θα χρειαστεί η μικρή μου μαζί της; Έχετε εμπειρία να την μοιραστείτε μαζί μου και να με βοηθήσετε;

Καλησπερα ..εγω της πηρα καρεκλακι για 9 εως 36....και την εβαλα να κοιταει μπροστα..οσο αναφορα τον βρεφικο την εγραψα ηδη και περιμενω να δω αν θα την παρουν...λογικα μια τσαντα με μια αλλαξια ρουχα και το ποτηρακι της...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλησπερα μην ανησυχείς!! Και εμένα μέχρι χθες που τις το έδειξα 15 φορές μετρημένες δεν έκανε αλλά τώρα κάνει..λίγη υπομονή και εξοικείωση χρειάζεται ..

 

Εμείς κορίτσια σταματήσαμε τα αλεσμένα, μόνο σε σκληρά φρούτα κ κρέατα , τα υπόλοιπα κομματάκια κ τα πάει πολύ καλά ευτυχώς, τρώει κ μόνη της (της δίνω εγώ στο χέρι).

Επισης, σημαντική ερώτηση τώρα που θα πάμε διακοπές με το αυτοκίνητο 3-4 ώρες, γνωρίζεται αν το «αυγό» από το πολυκαροτσι, ενδείκνυται για ταξίδι ή όχι; Επίσης εμένα είναι τώρα 10,5 μηνών και 9 κιλά, εάν πάρω καινούργιο καρεκλάκι αυτοκινήτου κοιτάω 0-36 ή 9-36; Μέχρι ποια ηλικία τα μωρά κοιτάνε πίσω;
 

Επιπλέον, επειδή πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα να κρατήσει η πεθερά μου την μικρή και οι γονείς μ είναι Κέρκυρα και εργάζονται, θα ξεκινήσουμε την μικρή βρεφικό. Ποια η γνώμη σας; Τι θεωρείται ότι πρέπει να προσέξουμε; Έχετε κάποια γνώση του τι θα χρειαστεί η μικρή μου μαζί της; Έχετε εμπειρία να την μοιραστείτε μαζί μου και να με βοηθήσετε;

Καλημερα!εγω του το κανω συνέχεια τις τελευταίες μέρες αλλά και πάλι τίποτα!ίσως θέλει τον χρόνο του!

Όσο αφορά το καθισμα εγω πηρε 0-36 που να γυρίζει 360° βολεύει απίστευτα οταν θέλεις να βγάλεις το μωρο από το αυτοκίνητο ή ακόμη και αν είναι ανήσυχο στο αυτοκίνητο για να το δεις αν χρειάζεται κάτι!κάθονται ανάποδα μέχρι τα 4 λένε αλλα δεν νομίζω ότι αυτό είναι εφικτό!εγω δεν ξερω ακομη ποτε θα τον γυρίσω!

Όσο για τον παιδικό θα σου πω επειδή δούλευα ότι θα πρεπει να είσαι προετοιμασμενη πως θα περάσει όλες τις ιώσεις και θα πρεπει να έχεις κοπελα για όταν αρρωσταίνει!που την πρώτη χρονιά θα είναι συνέχεια!εγω δεν θα τον πάω!θα πάει μετα τα 2,5!όπως ότι οι χειρότεροι μήνες που ειναι όλα αρρωστα είναι Δεκεμβρίος Ιανουαρίος Φεβρουάριος!μαζί του παιδι θα έχει οτι σας ζητήσουν από τον παιδικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψωμάκι τους δίνετε καθόλου;

@Fofi! τι ταχίνι δίνεις; 
εμεις αυτές τις μέρες κάνουμε εισαγωγή στους ξ καρπούς.

Επισης δε θέλει καθόλου το αυγό, έχετε καμία ιδέα πως να το δίνω κρυφό; 
 

Κ εγώ εδώ κ καιρό δεν τη βάζω στο αυγό, έχω πάρει το επόμενο καρεκλάκι κ κοιτάει μπροστά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2021 at 9:46 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Καλησπερα!!μόνος του μεγαλώνει!εχει αδέρφια αλλα δεν ζουν μαζί μας!ο γιατρος μου λέει πως είμαι υπερβολική!πως το παιδι δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα απλά επειδή με βλεπει ανησυχη αν τόσο πολυ επιμένω να μου κλείσει ραντεβού με αναπτυξιολογο να μου πει και αυτος ότι το παιδί δεν έχει κάτι να ηρεμήσω!εσένα κανει το μωρο σου;

Ναι κανει αλλα εμενα μεγαλωνει με αλλες δυο αδερφες που ασχολουνται πολυ μαζι της..Παιζει κ αυτο ρολο!Αλλα συμφωνω με το παιδιατρο αν ανησυχεις πολυ πηγαινε σε αναπτυξιολογο για να ηρεμησεις εσυ περισσοτερο..

On 1/8/2021 at 12:45 ΠΜ, Vag1a είπε:

Καλησπερα μην ανησυχείς!! Και εμένα μέχρι χθες που τις το έδειξα 15 φορές μετρημένες δεν έκανε αλλά τώρα κάνει..λίγη υπομονή και εξοικείωση χρειάζεται ..

 

Εμείς κορίτσια σταματήσαμε τα αλεσμένα, μόνο σε σκληρά φρούτα κ κρέατα , τα υπόλοιπα κομματάκια κ τα πάει πολύ καλά ευτυχώς, τρώει κ μόνη της (της δίνω εγώ στο χέρι).

Επισης, σημαντική ερώτηση τώρα που θα πάμε διακοπές με το αυτοκίνητο 3-4 ώρες, γνωρίζεται αν το «αυγό» από το πολυκαροτσι, ενδείκνυται για ταξίδι ή όχι; Επίσης εμένα είναι τώρα 10,5 μηνών και 9 κιλά, εάν πάρω καινούργιο καρεκλάκι αυτοκινήτου κοιτάω 0-36 ή 9-36; Μέχρι ποια ηλικία τα μωρά κοιτάνε πίσω;
 

Επιπλέον, επειδή πλέον δεν υπάρχει δυνατότητα να κρατήσει η πεθερά μου την μικρή και οι γονείς μ είναι Κέρκυρα και εργάζονται, θα ξεκινήσουμε την μικρή βρεφικό. Ποια η γνώμη σας; Τι θεωρείται ότι πρέπει να προσέξουμε; Έχετε κάποια γνώση του τι θα χρειαστεί η μικρή μου μαζί της; Έχετε εμπειρία να την μοιραστείτε μαζί μου και να με βοηθήσετε;

Δουλευα μεχρι πριν γεννησω σε βρεφικο σταθμο σαν παιδαγωγος.Γνωμη μου ειναι οτι το σημαντικοτερο ειναι η υγιεινη του χωρου κ το να μη σου απαγορευουν να μπεις στο σχολειο ακομα κ αν πας απροειδοποιητα..Δεν εννοω φυσικα να μπεις μεσα στην αιθουσα απασχολησης αλλα οχι να περιμενεις  στην εξωπορτα!Συνηθως αν το κανουν αυτο κατι κρυβουν.

Εγω λεω να τη στειλω οταν παει 1.5 βρεφικο!Θεωρω οτι τους κανει παρα πολυ καλο η κοινωνικοποιηση με τα αλλα παιδακια!!Πραγματακια σιγουρα τους μαθαινουμε κ μονες μας στο σπιτι αλλα η επαφη με αλλα παιδακια κ τη δασκαλα στο σχολειο τη θεωρω αναντικαταστατη..Φυσικα θα αρρωστησουν αλλα αυτο δεν το γλιτωνουμε σε οποια ηλικια κ αν πανε σχολειο.

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Κορίτσια ψωμάκι τους δίνετε καθόλου;

@Fofi! τι ταχίνι δίνεις; 
εμεις αυτές τις μέρες κάνουμε εισαγωγή στους ξ καρπούς.

Επισης δε θέλει καθόλου το αυγό, έχετε καμία ιδέα πως να το δίνω κρυφό; 
 

Κ εγώ εδώ κ καιρό δεν τη βάζω στο αυγό, έχω πάρει το επόμενο καρεκλάκι κ κοιτάει μπροστά. 

Βιολογικο ταχινι της εχω πατει μακεδονικο!!και το τρωει με ψωμακι.

..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης εμένα τρώει ανθότυρο κ μανούρι κ στο γιαούρτι είχε κάνει αλλεργία κ μ είπε ο παιδίατρος να μην ξαναδωσω κ να κάνουμε τα τεστ 1 έτους!

Γίνεται να έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά κ να τρώει κανονικα ανθότυρο κ μανούρι;;; Εσείς από γαλακτοκομικά τι άλλο δίνετε;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Ναι κανει αλλα εμενα μεγαλωνει με αλλες δυο αδερφες που ασχολουνται πολυ μαζι της..Παιζει κ αυτο ρολο!Αλλα συμφωνω με το παιδιατρο αν ανησυχεις πολυ πηγαινε σε αναπτυξιολογο για να ηρεμησεις εσυ περισσοτερο..

Δουλευα μεχρι πριν γεννησω σε βρεφικο σταθμο σαν παιδαγωγος.Γνωμη μου ειναι οτι το σημαντικοτερο ειναι η υγιεινη του χωρου κ το να μη σου απαγορευουν να μπεις στο σχολειο ακομα κ αν πας απροειδοποιητα..Δεν εννοω φυσικα να μπεις μεσα στην αιθουσα απασχολησης αλλα οχι να περιμενεις  στην εξωπορτα!Συνηθως αν το κανουν αυτο κατι κρυβουν.

Εγω λεω να τη στειλω οταν παει 1.5 βρεφικο!Θεωρω οτι τους κανει παρα πολυ καλο η κοινωνικοποιηση με τα αλλα παιδακια!!Πραγματακια σιγουρα τους μαθαινουμε κ μονες μας στο σπιτι αλλα η επαφη με αλλα παιδακια κ τη δασκαλα στο σχολειο τη θεωρω αναντικαταστατη..Φυσικα θα αρρωστησουν αλλα αυτο δεν το γλιτωνουμε σε οποια ηλικια κ αν πανε σχολειο.

Εμενα δυστυχώς και όταν έρχονται δεν ασχολούνται μαζί του!ο αδερφός του είναι 13 χρονων έχει αλλα ενδιαφέροντα και η αδερφή του τον ζηλευει πολυ και δεν τον θελει!εγω ασχολούμαι μαζί του αλλα νομίζω πως έχουν άλλη επαφή με τα παιδια!του το δείχνω συνέχεια αλλα δεν θελει!σκέφτομαι μήπως τον παω σε αναπτυξιολογο!μου ειπαν πως είναι νωρίς αλλα δεν ξερω!όπως και εσυ και εγω έχω δουλέψει χρονια σε παιδικό σαν παιδαγωγός και έχω δει πολλά παιδιά πλέον που έχουν πρόβλημα!κ με έχει πιάσει μια ανησυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2021 at 10:26 ΜΜ, Angelina87 είπε:

Εμενα δυστυχώς και όταν έρχονται δεν ασχολούνται μαζί του!ο αδερφός του είναι 13 χρονων έχει αλλα ενδιαφέροντα και η αδερφή του τον ζηλευει πολυ και δεν τον θελει!εγω ασχολούμαι μαζί του αλλα νομίζω πως έχουν άλλη επαφή με τα παιδια!του το δείχνω συνέχεια αλλα δεν θελει!σκέφτομαι μήπως τον παω σε αναπτυξιολογο!μου ειπαν πως είναι νωρίς αλλα δεν ξερω!όπως και εσυ και εγω έχω δουλέψει χρονια σε παιδικό σαν παιδαγωγός και έχω δει πολλά παιδιά πλέον που έχουν πρόβλημα!κ με έχει πιάσει μια ανησυχία!

Καλημέρα! Κ εμένα το έκανε αφού της το έδειχνα μια ολόκληρη ημέρα. Απλα πιστεύω πως αν σε καθησυχάζει ο παιδίατρος δεν έχεις λόγο να ανησυχείς μόνο για μια δεξιότητα. Στα υπόλοιπα πως είναι το παιδί; Οι δυο κόρες μου τα έκαναν σε διαφορετικές χρονικές στιγμές τα πιο πολλά, η καθεμία κατέκτησε άλλες δεξιότητες με διαφορα 1-2 μηνών. 
Στα υπόλοιπα πως είναι το μωράκι σου; 
κ εμένα η αδερφη της δεν τη θέλει καθόλου, έχουν αρχίσει κ μαλώνουν έχουν πολύ πλάκα χαχα

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 8:20 ΠΜ, LidaK είπε:

Καλημέρα! Κ εμένα το έκανε αφού της το έδειχνα μια ολόκληρη ημέρα. Απλα πιστεύω πως αν σε καθησυχάζει ο παιδίατρος δεν έχεις λόγο να ανησυχείς μόνο για μια δεξιότητα. Στα υπόλοιπα πως είναι το παιδί; Οι δυο κόρες μου τα έκαναν σε διαφορετικές χρονικές στιγμές τα πιο πολλά, η καθεμία κατέκτησε άλλες δεξιότητες με διαφορα 1-2 μηνών. 
Στα υπόλοιπα πως είναι το μωράκι σου; 
κ εμένα η αδερφη της δεν τη θέλει καθόλου, έχουν αρχίσει κ μαλώνουν έχουν πολύ πλάκα χαχα

Τα παλαμακια του τα δείχνω καθε μερα αλλα δεν κάνει!είναι μερικές φορές που δεν ακούει στο όνομα του!αλλα έχει οπτική επαφή!θελει αγκαλιές και φιλιά και αν παω σε άλλο δωμάτιο με αναζητάει αμέσως και έρχεται από πίσω μου και να παίζει με κάτι το αφήνει και έρχεται!μπαλαλιζει συνέχεια!του αρέσουν πολύ τα τραγούδια!κ το πιο αγαπημένο του δεν είναι παιδικό χαχαχα του αρέσει ένα τραγούδι του Λιβανη!με το που το βάζω σταματάει ότι κάνει και πάει μπροστά στην τηλεόραση και την ακουμπάει!είναι ένα ήσυχο παιδακι αλλα υπερκινητικος δεν στεκεται πουθενά!χαμογελάει συνέχεια όταν τον μιλάω!εντάξει ισως επειδή το ψάχνω συνέχεια μπορει καθε κίνηση του να την βλέπω περίεργη!μίλησα με μια αναπτυξιολογο στο τηλ και μου ειπε οτι σύμφωνα με αυτά που της λέω δεν έχει κάτι αλλα για να μου φύγει το άγχος να τον πάω από Σεπτέμβρη!

Ο παιδίατρος του τον ξέρει από 7 ημερών τον πηγαν και καθε φορά που τον ρωτάω μου λέει πως τα παιδια που έχουν πρόβλημα φαίνονται και ότι αυτό το παιδί δεν έχει τπτ απλα εγω είμαι ανησυχη!θα τον πάω δεν έχω να χάσω κάτι από το αν εχει κάτι να το προλάβω!βέβαια ο μπαμπας του μου ειπε πως έτσι μπαινω σε ενα τριπακι να τον πηγαίνω συνέχεια αν καταλάβουν πως ανησυχω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!πως είναι τα μικρά σας;εμενα εβγαλε και το ενα πάνω το δοντακι!κ περνάμε μια φάση αφαγιας!δεν θελει να φαει μόνο γαλα!εσας τα δικά σας πως τα πάνε με το φαγητό;έχουν περάσει και εσας τέτοια φαση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...