Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Efakiefaki είπε:

@Fofi29 γιατί εγώ δεν πονάω ούτε πετρωνει η κοιλιά μου... Απλά χθες μ είπε αυτό για τη συσπαση κ σκεφτομενος μετά λέει.. Λες ν είναι ινομύωμα; κ λέει όχι όχι θα το είχαμε ξαναδεί κ άλλη φορά αν ήταν κάτι τέτοιο... Κ ψιλό φρίκαρα... 

Μην φρικάρει.εμενα την πρώτη φορά πριν πετρωνει η κοιλιά μου μου λέει έχει πιεση στην μητρα στο πως αιματωνεται και μου έδωσε ασπιρίνη.μετα άρχισαν τα πετρώματα και οι συσπάσεις και μετά είδα λίγο αίμα.. απλά να λες ότι είναι να γίνει θα γίνει.. ένα βήμα κάθε φορά...ΚΑΙ γενικά έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά στην εγκυμοσυνη..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Fofi29 είπε:

Μην φρικάρει.εμενα την πρώτη φορά πριν πετρωνει η κοιλιά μου μου λέει έχει πιεση στην μητρα στο πως αιματωνεται και μου έδωσε ασπιρίνη.μετα άρχισαν τα πετρώματα και οι συσπάσεις και μετά είδα λίγο αίμα.. απλά να λες ότι είναι να γίνει θα γίνει.. ένα βήμα κάθε φορά...ΚΑΙ γενικά έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά στην εγκυμοσυνη..

Κ εγώ ταλαιπωρηθηκα στην αρχή η αλήθεια είναι αλλά τώρα δόξα το θεό ολα πανε καλά... Ο Θεός είναι μεγάλος... Κ εσένα σου εύχομαι όλα Ν πάνε καλά κ ν έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου... Τι σε βρίσκει κ δεν το περνάς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Κ εγώ ταλαιπωρηθηκα στην αρχή η αλήθεια είναι αλλά τώρα δόξα το θεό ολα πανε καλά... Ο Θεός είναι μεγάλος... Κ εσένα σου εύχομαι όλα Ν πάνε καλά κ ν έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου... Τι σε βρίσκει κ δεν το περνάς; 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Τι εννοείς?


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efakiefaki είπε:

Εννοώ ότι κ ν μας τύχει στη ζωή μας βρίσκουμε δύναμη κ το ξεπερνάμε.... 

Ναι αυτό ισχύει.. ΚΑΙ ειδικά εμείς οι γυναίκες έχουμε πολύ μεγάλη εσωτερική δύναμη.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου τι κάνετε??βρε κορίτσια τι κάνετε με το θέμα ξύρισμα?μπορείτε να ξυριστειτε?εγώ εκτός του ότι κουράζομαι και δεν μπορώ δεν ξέρω τι να κάνω τώρα που είναι και ο κορονοιος και δεν ξεκίνησα πάλι το λειζερ..


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??βρε κορίτσια τι κάνετε με το θέμα ξύρισμα?μπορείτε να ξυριστειτε?εγώ εκτός του ότι κουράζομαι και δεν μπορώ δεν ξέρω τι να κάνω τώρα που είναι και ο κορονοιος και δεν ξεκίνησα πάλι το λειζερ.

Εγώ κάνω λέιζερ αλλά κ πάλι είναι κλειστά οπότε αν δεν ανοίξουν σύντομα θα έχω ένα ποδαράκι θαμνο:grin: αλλά νομίζω θα δυσκολεύομουν να ξυριστω ....για κάποιο λόγο έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου κ όταν σαπουνιζομαι στο μπάνιο που σκύβω έχει αρχίσει κ με ενοχλεί φαντάσου μέχρι τον ένατο αν έπρεπε να ξυριστω θα είχα καταστραφεί!!!εσύ ξυραφάκι???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Thaliamp είπε:

Εγώ κάνω λέιζερ αλλά κ πάλι είναι κλειστά οπότε αν δεν ανοίξουν σύντομα θα έχω ένα ποδαράκι θαμνο:grin: αλλά νομίζω θα δυσκολεύομουν να ξυριστω ....για κάποιο λόγο έχει μεγαλώσει αρκετά η κοιλιά μου κ όταν σαπουνιζομαι στο μπάνιο που σκύβω έχει αρχίσει κ με ενοχλεί φαντάσου μέχρι τον ένατο αν έπρεπε να ξυριστω θα είχα καταστραφεί!!!εσύ ξυραφάκι???

Εγώ έκανα χρόνια πολλά κερί και τον Οκτώβριο είχα ξεκινήσει λειζερ. Τον Γενάρη σταμάτησα το λειζερ λόγο ότι δεν έκανε στο πρώτο τρίμηνο και τον Μάρτιο που είχα ραντεβού ακυρώθηκε λογο της γρίπης.οποτε τώρα περιμένω να ανοίξουν.αλλα και πάλι μόνο πόδια μασχάλη μου επιτρέπει ο γιατρός όχι μπικίνι.κανεις και μπικίνι?


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Εγώ έκανα χρόνια πολλά κερί και τον Οκτώβριο είχα ξεκινήσει λειζερ. Τον Γενάρη σταμάτησα το λειζερ λόγο ότι δεν έκανε στο πρώτο τρίμηνο και τον Μάρτιο που είχα ραντεβού ακυρώθηκε λογο της γρίπης.οποτε τώρα περιμένω να ανοίξουν.αλλα και πάλι μόνο πόδια μασχάλη μου επιτρέπει ο γιατρός όχι μπικίνι.κανεις και μπικίνι?

Ναι κανονικά!!!μόνο κοιλιά δεν επιτρέπεται μου είπε ο γυναικολόγος αλλά δεν έκανα έτσι κ αλλιώς κοιλιά!!!όποτε υπομονή και οι δυο μας μέχρι να ανοιξουν:grin:

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2020 at 7:32 ΜΜ, mpempaki1 είπε:

κορίτσι μου με το καλο το μωράκι σου. να σε ρωτήσω κάτι; περιμένω από μέρα σε μέρα να γεννήσω και δεν θα κάνω επισκληριδιο. πως ήταν η εμπειρία σου; με τα δικά σου δεδομένα πως θα χαρακτηριζες τον πονο; μπόρεσες εύκολα να συνεργαστείς; σου έβαλαν κανένα άλλο παυσίπονο έστω να μειώσουν λίγο τον πονο;

Καλησπέρα! γέννησα σε δημόσιο που πήγα οταν εφημερεύε . Να σου πω συνοπτικά πώς γέννησα? 10 το πρωί είδα αίμα. Πήγα κ μου είπαν ότι γενναω σε 2 μέρες.. όλη μέρα μέχρι τις 7 το απόγευμα ήμουν βόλτα με το αμάξι κ ψώνια για το μωρό.  Δλδ σε κίνηση κ απλά με πονούσε η μέση αρκετά. Από τις 8 το βράδυ μέχρι τις 12 ανά μισή ώρα είχα δυνατούς πόνους περιόδου(Είμαι συνηθισμένη όμως από την περίοδο) Όταν με έπιανε έσκυβα κ κρατιομπθν στον καναπέ κ περνούσε. Αλλά κ σπίτι δεν κάθισα ', έκανα δουλειές..πήγα στο νοσοκομείο 2.30 την νύχτα γτ είχα πόνους ανά 15 λεπτά κ στις 5 περίπου ήμουν στην αίθουσα τοκετού.  Με άφησαν να κινούμαι όρθια μέχρι τις 7 με τον  άντρα μου.ηταν δυνατοί οι πόνοι αλλά με λίγες αναπνοές κ λίγο σκυμμένο περνούσαν. μια ώρα πριν γεννήσω μου έβαλαν ώρα κ με ξάπλωσαν στο κρεβάτι. Πρέπει να μου έβαλαν μόνο ωκυτοκινη για πιο γρήγορα να γεννήσω.. εντάξει εκεί οι πόνοι ήταν δυνατοί αλλά θέλει μικρές κ γρήγορες αναπνοές κ περνάνε..  αν συνεργάστηκα?? Πιστευω ναι,γτ εκατσα ορθια κ καθισα οπως μου ειπαν εκτος του οτι μου έλεγαν σπρώξε κ σφίξου κ εγώ δεν το έκανα όπως πρεπει, Δεν καταλάβαινα.. χαχαχα.. Αλλά γέννησα γρήγορα στις 9 το πρωί. Όταν έφτασαν  οι δυνατοί πόνοι σκεφτόμουνότι δεν έχει γυρισμό κ πρέπει να γεννήσω για να τελειώσει... επισης όταν ερχόταν οι πονοι σηκωνα ψηλα προς το στγθος τα ποδια μου.θα κάνεις υπομονή κ θα σκέφτεσαι ότι σε λίγο θα κρατάς το μωρό κ όλα περνάνε.. Δεν θα σου πω ότι δεν πονας,πονάς αλλά η ένταση του πόνου κ η αντοχή της κάθε γυναίκας είναι διαφορετική.. εγώ από τα 15 πονάω πολύ στην περίοδο οπότε είχα μια αίσθηση του πόνου. Προσπάθησε όσο περισσότερο να είσαι όρθια μέχρι τη τελευταία στιγμή, σε μένα βοηθησε κ άκου την μαία,Αυτά που σ λένε σε βοηθάνε.όλα θα πάνε καλά. με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου. 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Fofi29 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε??βρε κορίτσια τι κάνετε με το θέμα ξύρισμα?μπορείτε να ξυριστειτε?εγώ εκτός του ότι κουράζομαι και δεν μπορώ δεν ξέρω τι να κάνω τώρα που είναι και ο κορονοιος και δεν ξεκίνησα πάλι το λειζερ..

Άσε άσε μη παίζεις με τον πόνο Μ!! Ο γιατρός δε Μ άφησε να συνεχίσω το λέιζερ στο μπικίνι κ αναγκαστικά ξυριστικα τώρα στον 3ο μήνα κ ήμουν ξυραφια κ μαχαίρια στη καρδιά.. όσο για τα πόδια αντέχουν ακόμη..ελπίζω να ανοίξουν πριν το καλοκαίρι!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ναι κανονικά!!!μόνο κοιλιά δεν επιτρέπεται μου είπε ο γυναικολόγος αλλά δεν έκανα έτσι κ αλλιώς κοιλιά!!!όποτε υπομονή και οι δυο μας μέχρι να ανοιξουν:grin:

Τι και μπικίνι???α είσαι τυχερή...εγώ είχα δέκα χρόνια να χρησιμοποιήσω ΞΥΡΆΦΙ και τώρα αναγκάστηκα και μου κακοφαίνεται...


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2020 at 10:25 ΠΜ, Fofi29 είπε:

Τι και μπικίνι???α είσαι τυχερή...εγώ είχα δέκα χρόνια να χρησιμοποιήσω ΞΥΡΆΦΙ και τώρα αναγκάστηκα και μου κακοφαίνεται...

Καλημέρα κορίτσι μου....στο γιατρό τελικα πηγές???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου....στο γιατρό τελικα πηγές???

Καλημερα..Όχι την Δευτέρα θα πάω...άλλο ένα δύσκολο βράδυ άτονη με πετρωμενη την κοιλιά.. υπομονή 3 ημέρες και να πάω να δω τι θα μου πει..Εσύ τι κανείς?


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Καλημερα..Όχι την Δευτέρα θα πάω...άλλο ένα δύσκολο βράδυ άτονη με πετρωμενη την κοιλιά.. υπομονή 3 ημέρες και να πάω να δω τι θα μου πει..Εσύ τι κανείς?

Καλά εγώ ...έχω βαρεθεί λίγο στο σπίτι....την άλλη παρασκευή θα πάω κ εγώ στο γιατρό για υπέρηχο...κ ελπίζω να μου πει κ το φύλο του μωρού εχω αγωνια.....β επιπέδου πότε έχεις????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...