Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Αυτό είναι ένας παράγοντας θρομβοφυλιας Κ από αύριο θα ξεκινήσεις ενέσεις υπαρινης . Μίλησε νωρίς για να προλάβεις να τις αγοράσεις Κ να ξεκινήσεις την διαδικασία . Μην ανχωνεσε 

      Λες να έχει γίνει ήδη κάτι κακό; Γιατί δεν μου είπε να τις κάνω από πριν αυτές τις εξετάσεις δεν καταλαβαίνω. Εγω επέμενα.. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

On 27/5/2020 at 11:36 ΠΜ, Fofi! είπε:

Καλημερα....και εγω αυτο ηξερα για 3d και οταν πηγα απογοητευτηκα γιατι ουτε 3d ουτε dvd πηρα οπως λεγαν...

Καλησπέρα !!έκανα πριν 1,5 εβδομάδα , μου έβγαλαν φωτο 3 d απλά καμμία φορά Δεν μπορούν να εστιάσουν στο πρόσωπο και ίσως γι αυτό να μην σου τράβηξε 3d. Και εμένα δεν είναι ιδιαίτερα καθαρή. ΝομιζωΣτο Doppler θα φανεί καλύτερα...

6 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Κοριτσιαααααα

Με έχει πιάσει πανικός! 24+5 και έχω πάρει 10 κιλά!!!

και πραγματικά δεν ξέρω πως! Ούτε τσιμπολογάω, ούτε ακρότητες και γενικά προσέχω... Έχω απογοητευτεί παρά πολύ...

Εσεις πως πάτε; Όσες ξέρετε από προηγούμενη εγκυμοσύνη πείτε μας για την πορεία...

Εγω στον γιο μου (πριν 14 χρόνια χαχαχαχα) είχα πάρει μόνο 11 κιλά... Τώρα δεν ξέρω τι έχω κάνει λάθος...

Είμαι ακριβώς 23 εβδομάδων και έχω βάλει 9 κιλα!τα χω παίξει !!Ο γιατρός κράζει και Εγώ όλο πειναωωω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, didi2 είπε:

Καλά έχουμε όλες πολύ πλάκα!!!

Την τελευταία εβδομάδα έχουν ξεκινήσει οι καούρες. Εσείς έχετε;

Οχι ακομη δεν εχω..μονο νερο νιωθω πιο εντονα οτι θελω...και δεν υπαρχει πιο σπαστικο να ξυπνας τα μεσανυχτα για νερο η πιπι...κοριτσια εκανα και καμπυλη ζαχαρπυ χθες.....κανατε εσεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Οχι ακομη δεν εχω..μονο νερο νιωθω πιο εντονα οτι θελω...και δεν υπαρχει πιο σπαστικο να ξυπνας τα μεσανυχτα για νερο η πιπι...κοριτσια εκανα και καμπυλη ζαχαρπυ χθες.....κανατε εσεις?

Εγω αυριο θα την κανω!Καλα για τουαλετα δεν το συζηταω..3-4 φορες σηκωνομαι μεσα στη νυχτα!!!Οσο για τα κιλα να σας πω κατι;;Ευχαριστηθειτε το κ μην αγχωνεστε!!!Εγω κ στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες μου ειχα παρει πολλα κιλα(22 κ 15 αντιστοιχα)αλλα μετα τα εχασα αμεσως!

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Οχι ακομη δεν εχω..μονο νερο νιωθω πιο εντονα οτι θελω...και δεν υπαρχει πιο σπαστικο να ξυπνας τα μεσανυχτα για νερο η πιπι...κοριτσια εκανα και καμπυλη ζαχαρπυ χθες.....κανατε εσεις?

Καμπύλη ζαχαρου χθες μου την έγραψε και θα πάω την άλλη εβδομάδα...

Πως πηγές; Πήρες αποτελέσματα;


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Καμπύλη ζαχαρου χθες μου την έγραψε και θα πάω την άλλη εβδομάδα...

Πως πηγές; Πήρες αποτελέσματα;

Καλα πηγα αν και το ειχα αγχος λογο εμετων..δεν ειχα καθολου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela_le είπε:

Καλησπέρα σας! Περιμένω κ εγώ τη μικρή μου στις αρχές Σεπτέμβρη! Ήρθα εδώ να μοιραστούμε τον ενθουσιασμό κ τις ανησυχίες μας! 

Με το καλο...λετε αρχες σεπτεμβριο θα τον παρουμε το σεπτεμβριο η θα μας κανουν εκπληξη τον αυγουστο τα μικρα μας????

Κοριτσια βρηκα κουνια συρταριερα αλλαξιερα και στρωμα...θα τα παραγγειλω μεσω ιντερνετ τελικα γιατι τα βρισκω πιο οικονομικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Efakiefaki είπε:

Αχχχ κορίτσια 26 εβδομάδων +7 κιλά ο γιατρός μ έχει σπάσει τα νεύρα θέλω να τον κουτουλισω(χαχαχα) κ φαντάσου προσπαθώ Ν μην κάνω ακρότητες.... 

26 εβδομάδων +11 κιλά... Άστα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα ..γύρω στς 15 έχω ραντεβού κ θα μου την γράψει τότε....!!!!επίσης ξεκίνησα κ μαγνήσιο γιατί έχω συσπάσεις κ νομίζω κάνει δουλειά!!!!!κ μόλις έφαγα το δεύτερο πιάτο μακαρόνια με κιμά....δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο!!!!!:grin:

20 ώρες πρίν, Angela_le είπε:

Καλησπέρα σας! Περιμένω κ εγώ τη μικρή μου στις αρχές Σεπτέμβρη! Ήρθα εδώ να μοιραστούμε τον ενθουσιασμό κ τις ανησυχίες μας! 

Καλωσηρθες κορίτσι μου!!!Το πρώτο σου μωράκι???με το καλό!!!!!

20 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Με το καλο...λετε αρχες σεπτεμβριο θα τον παρουμε το σεπτεμβριο η θα μας κανουν εκπληξη τον αυγουστο τα μικρα μας????

Κοριτσια βρηκα κουνια συρταριερα αλλαξιερα και στρωμα...θα τα παραγγειλω μεσω ιντερνετ τελικα γιατι τα βρισκω πιο οικονομικα..

Από πού τελικά τα βρήκες???!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα ..γύρω στς 15 έχω ραντεβού κ θα μου την γράψει τότε....!!!!επίσης ξεκίνησα κ μαγνήσιο γιατί έχω συσπάσεις κ νομίζω κάνει δουλειά!!!!!κ μόλις έφαγα το δεύτερο πιάτο μακαρόνια με κιμά....δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο!!!!!:grin:

Καλωσηρθες κορίτσι μου!!!Το πρώτο σου μωράκι???με το καλό!!!!!

Από πού τελικά τα βρήκες???!

Πηγα σε κανα 2 μαγαζια και μου ειπαν 1500 ευρω..και εψαξα στο ιντερνετ την ιδια μαρκα της casababy και μου ερχονται σπιτι με δωρεαν μεταφορικα 700 ευρω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Εγώ Δευτέρα γυρίζω δουλειά κ θα κάνω κ την β επιπέδου.  Εμένα το μωρό με έχει ταράξει στις κλωτσιες πλέον. Κινείται πολύ.  Από κιλά έχω φτάσει 66 από τα 61-62 που ήμουν. 

Όσες αγόρασετε  κούνια να πάρετε αυτές που κατεβαίνουν τα κάγκελα οπωσδήποτε γτ θα χρειαστεί αργότερα κ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται  να είναι πολύ ακριβή άφου  μετά τα βρεφικά τα δίνουμε!!Όσο για καροτσ ι, καλύτερα να πάρετε ένα καλό που κάνει από νεογγενητο γτ το πορτ μπεμπέ το χρησιμοποιείς λίγο έξω. Περισσότερο στο σπίτι το είχα χρησιμοποιήσει έγω με την βάση.  Στο πρώτο μου μωρό είχα καροτσ ι για νεογέννητο , κ αυγό που μου έδωσαν που  το χρησιμοποίησα έως 11 μηνών κ μετά αγόρασα καλό κάθισμα για 9 -36 κιλά.  Το ίδιο θα κάνω κ τώρα.  Αυγο μου είχαν δώσει της peg perego μαζί με βαση.  Επίσης εμένα με βόλεψε κ το ριλαξ. 

Βρε μην ανησυχείτε για τα κιλά , εγώ στην πρώτη που έβαλα 29! Είχα πολλά υγρά σαν κ κατακράτηση..είμ'αι περίεργη μας δω τώρα πόσα θα βάλω!!!! Καλά οι γιατρόι λένε μέχρι 12 αλλά μας ρωτάνε αν μπορούμε????? Εγώ τρώω γλυκά πλέον ... κ ψωμί.. Κ το σαγχαρ ο νηστείας 94!!! Ενώ ο αιματοκρίτης μου έπεσε πολύ, 31 κ ξεκίνησα τον σίδηρο κ βιταμίνες. 

Αύριο έχω β επιπέδου επιτέλους!

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε? Εγώ Δευτέρα γυρίζω δουλειά κ θα κάνω κ την β επιπέδου.  Εμένα το μωρό με έχει ταράξει στις κλωτσιες πλέον. Κινείται πολύ.  Από κιλά έχω φτάσει 66 από τα 61-62 που ήμουν. 

Όσες αγόρασετε  κούνια να πάρετε αυτές που κατεβαίνουν τα κάγκελα οπωσδήποτε γτ θα χρειαστεί αργότερα κ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται  να είναι πολύ ακριβή άφου  μετά τα βρεφικά τα δίνουμε!!Όσο για καροτσ ι, καλύτερα να πάρετε ένα καλό που κάνει από νεογγενητο γτ το πορτ μπεμπέ το χρησιμοποιείς λίγο έξω. Περισσότερο στο σπίτι το είχα χρησιμοποιήσει έγω με την βάση.  Στο πρώτο μου μωρό είχα καροτσ ι για νεογέννητο , κ αυγό που μου έδωσαν που  το χρησιμοποίησα έως 11 μηνών κ μετά αγόρασα καλό κάθισμα για 9 -36 κιλά.  Το ίδιο θα κάνω κ τώρα.  Αυγο μου είχαν δώσει της peg perego μαζί με βαση.  Επίσης εμένα με βόλεψε κ το ριλαξ. 

Βρε μην ανησυχείτε για τα κιλά , εγώ στην πρώτη που έβαλα 29! Είχα πολλά υγρά σαν κ κατακράτηση..είμ'αι περίεργη μας δω τώρα πόσα θα βάλω!!!! Καλά οι γιατρόι λένε μέχρι 12 αλλά μας ρωτάνε αν μπορούμε????? Εγώ τρώω γλυκά πλέον ... κ ψωμί.. Κ το σαγχαρ ο νηστείας 94!!! Ενώ ο αιματοκρίτης μου έπεσε πολύ, 31 κ ξεκίνησα τον σίδηρο κ βιταμίνες. 

Αύριο έχω β επιπέδου επιτέλους!

Έλα είσαι πολυυυυυ καλά με τα κιλά! Μπράβο!

Για τα πράγματα συμφωνώ με όλα όσα είπες... 

Απο κλωτσιές κι εμένα με έχει τσακίσει! Και την κατάλαβα και πολύ νωρίς...

Στον υπέρηχο δεν κάθεται δευτερόλεπτο ήσυχη και γελάει μέχρι και ο γιατρός... Τι θα κάνει όταν βγει φαντάζομαι :D

Μεθαυριο θα πάω για καμπύλη να τελειώνω και με αυτή την εξέταση, που δεν έχω χειρότερη... ειδικά αυτό το υγρό που σου δίνουν να πιεις...:blink:

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, didi2 είπε:

Έλα είσαι πολυυυυυ καλά με τα κιλά! Μπράβο!

Για τα πράγματα συμφωνώ με όλα όσα είπες... 

Απο κλωτσιές κι εμένα με έχει τσακίσει! Και την κατάλαβα και πολύ νωρίς...

Στον υπέρηχο δεν κάθεται δευτερόλεπτο ήσυχη και γελάει μέχρι και ο γιατρός... Τι θα κάνει όταν βγει φαντάζομαι :D

Μεθαυριο θα πάω για καμπύλη να τελειώνω και με αυτή την εξέταση, που δεν έχω χειρότερη... ειδικά αυτό το υγρό που σου δίνουν να πιεις...:blink:

Κατσε έγω άπο δω κ πέρα βάζω κιλά.. Αλλά πιστεύω  κ ευελπιστώ  ότι μέχρι να γεννήσω να μην πάρω πάρα πανω απο 15-16 κιλα υπολογίζω 4 τον μήνα.

Ναι ρε συ πολλές κλωτσιές.. Καλό κουράγιο με την καμπύλη.. Εγώ δεν θέλω να την κάνω...χαχαχα.. είναι κ αυτό το 2ωρο που περιμένεις.. 

 

Σήμερα έκανα την β επιπέδου,  όλα καλά κ τ ο επιβεβαιώσαμε για κοριτσακι!! Τώρα ακολουθεί η καμπύλη γύρω στις 22.6 ..

 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...