Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

υστεροσκοπηση


Recommended Posts

On 3/6/2020 at 2:06 AM, xrys1988 said:

Καλησπέρα, ετοιμάζομαι κι εγώ για το Γένεσις Αθηνών. Θα ήθελα να μάθω τις εμπειρίες σας. Πως ήταν η επέμβαση? Η κλινική? Εγώ θα κάνω κ λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση. Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει το κόστος? 

Καλησπέρα! Ηθελα να ρωτησω λεπτομερειες pls. Το εκανες τελικα το διπλο χειρουργειο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια κ εύχομαι ολόψυχα μελλοντικές μανούλες! Έχω περίπου 2 εβδομάδες που έκανα λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση στον κύριο Π. στο Γεν..ς Αθηνών . Βρέθηκε ενδομητριωση μικρού βαθμού  και θεραπεύτηκε. Τώρα μου έδωσε να κάνω 3 συνολικά ενέσεις arvekap 37.5...

Ελπίζω να ήταν αυτό το εμπόδιο μας κ να λύθηκε. 
η απορία μου είναι τι κάνω μετά; 
πηγαινω για εξωσωματική η περιμένω κ συνεχίζω τις φυσικές προσπάθειες;

και αν ξαναγίνει η ενδομητριωση;;;; Δε θα αντέξω κ άλλο χειρουργείο ......

 

βοηθεια κορίτσια! Κάποια που τα κατάφερε μετά από λαπαροσκόπηση ;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 6/8/2020 at 4:32 ΠΜ, Candy89 είπε:

Γεια σας κορίτσια κ εύχομαι ολόψυχα μελλοντικές μανούλες! Έχω περίπου 2 εβδομάδες που έκανα λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση στον κύριο Π. στο Γεν..ς Αθηνών . Βρέθηκε ενδομητριωση μικρού βαθμού  και θεραπεύτηκε. Τώρα μου έδωσε να κάνω 3 συνολικά ενέσεις arvekap 37.5...

Ελπίζω να ήταν αυτό το εμπόδιο μας κ να λύθηκε. 
η απορία μου είναι τι κάνω μετά; 
πηγαινω για εξωσωματική η περιμένω κ συνεχίζω τις φυσικές προσπάθειες;

και αν ξαναγίνει η ενδομητριωση;;;; Δε θα αντέξω κ άλλο χειρουργείο ......

 

βοηθεια κορίτσια! Κάποια που τα κατάφερε μετά από λαπαροσκόπηση ;;;;

Καλησπερα.ο κος Παντος θεωρει απαραιτητη κ λαπαροσκοπηση η βρηκε κατι σε σενα κ  γι αυτο; επισης τι κοατκς ειχαν κ τα 2 στο γενεσις;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερά!! Υστερα απο σαλπιγγογραφια και μαγνητικη κατω κοιλιας που εκανα, φανηκε οτι εχω διαφραγμα μητρας. Πρεπει να κανω επεμβατικη υστεροσκοπηση και η γιατρος μου προτεινε να γινει ή στο Ρεα ή στο Μητέρα. Υπαρχει καποια κοπελα που να εχει εμπειρία σε αυτα τα νοσοκομεία και αν γνωρίζει το κόστος περίπου; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Εδώ είμαι κ εγωωωωω 

Λοιπόν ο γιατρός μου λόγω λεπτού ενδομητρίου μου πρότεινε διαγνωστική υστεροσκοπηση στο ιατρείο του και αν δει κάτι το αφαιρεί αμέσως και λέω εγώ τώρα 

Μου είπαν ότι δε γίνεται νάρκωση και ότι να πάρω ένα παυσίπονο πριν 

Κορίτσια πονάει αυτό το πράγμα ;;

Αξίζει το κόπο να το περάσω;;;

Σαλπιγγογραφια μια χαρά 

Επίσης παχύνε το ενδομήτριο σε καμία μετά ;;

Έμεινε έγκυος ;;;

Πφφφφφφφφφφ

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εδώ είμαι κ εγωωωωω 

Λοιπόν ο γιατρός μου λόγω λεπτού ενδομητρίου μου πρότεινε διαγνωστική υστεροσκοπηση στο ιατρείο του και αν δει κάτι το αφαιρεί αμέσως και λέω εγώ τώρα 

Μου είπαν ότι δε γίνεται νάρκωση και ότι να πάρω ένα παυσίπονο πριν 

Κορίτσια πονάει αυτό το πράγμα ;;

Αξίζει το κόπο να το περάσω;;;

Σαλπιγγογραφια μια χαρά 

Επίσης παχύνε το ενδομήτριο σε καμία μετά ;;

Έμεινε έγκυος ;;;

Πφφφφφφφφφφ

 

καλησπέρα,

μηπως να ρωτούσες τι αν δει;

καποιες κοπελες εχουν γραψει για σκρατσινγκ χωρις ναρκωση αλλα οχι να αφαιρεσει κατι

εγω εχω κανει με ναρκωση και δεν ξερω κατι παραπανω

ας δουμε τι θα πουν και αλλα κοριτσια καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

καλησπέρα,

μηπως να ρωτούσες τι αν δει;

καποιες κοπελες εχουν γραψει για σκρατσινγκ χωρις ναρκωση αλλα οχι να αφαιρεσει κατι

εγω εχω κανει με ναρκωση και δεν ξερω κατι παραπανω

ας δουμε τι θα πουν και αλλα κοριτσια καλυτερα

Ναι αύριο που θα πάρω να κλείσω ραντεβού θα ρωτήσω όλες τις λεπτομέρειες 

Εσύ μετά την υστεροσκοπηση σε βοήθησε σε σύλληψη;

Προσπαθούμε ένα μισή χρόνο και τους τελευταίους μήνες έχω λεπτό ενδομήτριο γ αυτό μου πρότεινε υστεροσκοπηση

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ellidr said:

Εδώ είμαι κ εγωωωωω 

Λοιπόν ο γιατρός μου λόγω λεπτού ενδομητρίου μου πρότεινε διαγνωστική υστεροσκοπηση στο ιατρείο του και αν δει κάτι το αφαιρεί αμέσως και λέω εγώ τώρα 

Μου είπαν ότι δε γίνεται νάρκωση και ότι να πάρω ένα παυσίπονο πριν 

Κορίτσια πονάει αυτό το πράγμα ;;

Αξίζει το κόπο να το περάσω;;;

Σαλπιγγογραφια μια χαρά 

Επίσης παχύνε το ενδομήτριο σε καμία μετά ;;

Έμεινε έγκυος ;;;

Πφφφφφφφφφφ

 

εγώ έχω κάνει 2 φορές διαγνωστική  ύστερο χωρις νάρκωση και πριν είχα πάρει 2 feldene των 20mg. Αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί εκείνη την ώρα να κάνει κάτι επεμβατικό.. μου φαίνεται τραβηγμένο γιατί για να κάνει κάτι επεμβατικό θα πρέπει να είσαι ακούνητη

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konna! είπε:

εγώ έχω κάνει 2 φορές διαγνωστική  ύστερο χωρις νάρκωση και πριν είχα πάρει 2 feldene των 20mg. Αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί εκείνη την ώρα να κάνει κάτι επεμβατικό.. μου φαίνεται τραβηγμένο γιατί για να κάνει κάτι επεμβατικό θα πρέπει να είσαι ακούνητη

 

Πονεσες; Η ήταν σαν τη σαλπιγγογραφια;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr said:

Πονεσες; Η ήταν σαν τη σαλπιγγογραφια;;

Ήμουν πολύ οκ αλλά σου είπα τι είχα πάρει πριν. Δεν είναι ότι δεν νιώθεις τπτ αλλά παλεύεται πολύ εύκολα.

εγω στην σαλπιγγογραφια σφάδαζα! Και οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές..φαντάσου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konna! είπε:

Ήμουν πολύ οκ αλλά σου είπα τι είχα πάρει πριν. Δεν είναι ότι δεν νιώθεις τπτ αλλά παλεύεται πολύ εύκολα.

εγω στην σαλπιγγογραφια σφάδαζα! Και οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές..φαντάσου! 

Ααα γιατί εγώ στη σαλπιγγογραφια δε κατάλαβα τπτ κ εμένα ανοιχτές πολύ λίγους πόνους ωορρηξίας θα κρατήσω το φάρμακο που έγραψες feldene των 20 σ ευχαριστώ πάρα πολύ 

Σε βοήθησε στη σύλληψη;;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ααα γιατί εγώ στη σαλπιγγογραφια δε κατάλαβα τπτ κ εμένα ανοιχτές πολύ λίγους πόνους ωορρηξίας θα κρατήσω το φάρμακο που έγραψες feldene των 20 σ ευχαριστώ πάρα πολύ 

Σε βοήθησε στη σύλληψη;;

 

Εγώ την έκανα για να δούμε αν είχα  ξανακάνει συμφυσεις και όντως είχα ξανακάνει γιατί είχαν προηγηθεί  2 αποξεσεις. Όποτε μετά έκανα επεμβατική ύστερο, άλλη ημέρα όμως και κανονικά με νάρκωση.
Τα έκανα πολύ πρόσφατα όλα αυτά, πριν από 3 μήνες, όποτε δεν μπορώ να σου πω ακόμα! 
σου εύχομαι καλή επιτυχία!

που θα την κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konna! είπε:

Εγώ την έκανα για να δούμε αν είχα  ξανακάνει συμφυσεις και όντως είχα ξανακάνει γιατί είχαν προηγηθεί  2 αποξεσεις. Όποτε μετά έκανα επεμβατική ύστερο, άλλη ημέρα όμως και κανονικά με νάρκωση.
Τα έκανα πολύ πρόσφατα όλα αυτά, πριν από 3 μήνες, όποτε δεν μπορώ να σου πω ακόμα! 
σου εύχομαι καλή επιτυχία!

που θα την κάνεις; 

Στη Κρήτη είμαι σε ιδιώτη γιατρό που είναι ειδικευμένος σε θέματα υπογονιμότητας μου είπε 250 ευρώ και αν βρει κάτι και το αφαιρέσει 320 αυτά σαν πρώτη κουβέντα τώρα αύριο θα ρωτήσω τις λεπτομέρειες.

Καλή μας επιτυχία βρε κορίτσι μου 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι καινούρια εδώ ήθελα να ρωτήσω μιας και ενδέχεται να χρειαστώ υστεροσκοπηση ξέρετε αν γίνετε σε δημόσιο Νοσοκομείο και αν ναι μπορείτε να μου συστήσετε έναν γιατρό που να εμπιστεύεστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...