Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Δεν χρειάζεται να ζηλεύεις καμία μαμά, το πώς θα είναι στο σπίτι τους δεν το ξέρεις. Κ εγώ αν βγω εξω, συνήθως θα βαφτώ κ θα περιποιηθώ. Αλλά σπίτι μου είμαι μονίμως με μια κοτσίδα (για να μην μου τραβάνε μαλλιά) κ πυτζάμες. Πολλές φορές δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο να κάνω αν ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες κ έχω όλη μέρα τα μικρά! Αλλά τι να κάνουμε, όλες λίγο πολύ τα ίδια περνάμε. Ιδιαίτερα όσες μητέρες έχουμε παιδάκια μικρά. Όταν αρχίζουν τα νήπια πιστεύω είναι καλύτερα.

Εγώ από Λάρισα είμαι, εσείς οι 2 Αθηναίες είστε κοντά να πάτε κ για καφέ!!! Όσο για την Μύκονο κορίτσια, δεν μου φαίνεται τόσο εφικτό το να τρέχει η καθεμία πίσω απ' τα παιδιά της... Αλλά στην άμμο απ' τη θάλασσα κάνεις την καλύτερη γυμναστική!! :P

Καλε..εμεισ ειμαστε κοντοχωριανεσ..χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Εγω πιερια κοριτσια..κοντα στην λαρισα..ν ποροι αν γνωριζει καμμια

.παραλιακο χωριο ειναι

Νέοι πόροι κάθε χρόνο πηγαίνω.παρακολουθω το θέμα σας απλά δεν γραφω γιατι έχω να χάσω μόνο 3 κιλά,η αλήθεια είναι πως δεν λένε να φύγουνε γιατι είμαι ήδη αδύνατη και για να πω την αλήθεια μου τα είχα πάρει πριν την εγκυμοσύνη,στην εγκυμοσύνη πήρα μόνο 3 κιλά τα οποία και έχασα άμεσως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Εμεις μενουμε στο εξωτερικο (Αγγλια).Ελατε καμια βολτα για fish and chips!lol 

Ποσο μου εχει λειψει η ζωη στην Ελλαδα δε λεγεται!Αλλοι ρυθμοι,ομορφος καιρος,καλο φαγητο και παρεα!

Maroullaki ισα ισα εμεις με τα παιδια με τοσο τρεξιμο επρεπε να ειμασταν πετσι και κοκκαλο!Ποσο ζηλευω ρε κοριτσια μαμαδες με κορμια λαμπαδες.Ολες στον κυκλο μου ειναι αδυνατες και παντα φαινονται περιποιημενες.Εγω ενταξει το παραδεχομαι δεν εχω να χασω παρα πολλα κιλα αλλα οσο πιο λιγα θες τοσο πιο δυσκολο.Κοιμαμαι και ξυπναω με ενα μαλλι ετοιμο να το κανεις σγουγγαριστρα,νυχια ποτε δε φτιαχνω,εχω ξεχασει το ειναι το μακιγιαζ και για να λεμε και του στραβου το δικιο δε φταιει το παιδι για την εμφανιση μου.Φταιει οτι δεν εχω ενα κινητρο και τη διαθεση να περιποιηθω.Προτιμω να κοιταζω κυριολεκτικα το ταβανι παρα να κανω κατι για μενα πχ οταν ο γιος κοιμαται και εχω χρονο.Νιωθει καμια μαμα το ιδιο η μονο εμενα εχει παρει η κατω βολτα;

Αngela123 θα σου έρθουμε οπωσδήποτε νοερά! Λατρεύω Αγγλία! Και όταν σου λείπει πολύ η Ελλάδα, να θυμάσαι τους λόγους για τους οποίους έφυγες, να παρηγοριεσαι...

Για την προσωπική σου φροντίδα, σε όσα λες ,να ξέρεις πως ταυτίζομαι απόλυτα μαζί σου! Όλη μέρα ένταση, παιχνίδι, κυνηγημα, μάζεμα των παιχνιδιών ξανά και ξανά, μαγείρεμα, ψώνια κλπ κλπ κλπ ε ,  όταν ησυχάζω θέλω να μην κάνω κι εγώ τίποτα. Να κάθομαι λίγο και να χαζολογαω για αυτά που περνάω και για αλλα πολλά εδώ στο κινητό, καλή ώρα όπως τώρα... Τα πρώτα δύο χρόνια ούτε κομμωτήριο, ούτε νύχι, με φόρμες όλη μέρα. Όπως οπως μια αξιοπρεπή εμφάνιση για έξω. Μετά την διετία κάπως επανηλθα,  θέλω να είμαι σουλουπωμενη και περιποιημένη που συνόδευε το παιδι σε διάφορες εκδηλώσεις. Μην πιέζεσαι όμως για αυτά, δεν έχεις πάρει καμία κάτω βόλτα. Αυτά έρχονται από μέσα μας, αλλοίμονο αν βάλουμε πρόβλημα για τέτοια θέματα. Θα ερθει η ωρα που θα έχεις περισσότερο χρόνο για σένα και σου έρθει η επιθυμία.

πρίν από 15 λεπτά , Mamaloulou είπε:

Νέοι πόροι κάθε χρόνο πηγαίνω.παρακολουθω το θέμα σας απλά δεν γραφω γιατι έχω να χάσω μόνο 3 κιλά,η αλήθεια είναι πως δεν λένε να φύγουνε γιατι είμαι ήδη αδύνατη και για να πω την αλήθεια μου τα είχα πάρει πριν την εγκυμοσύνη,στην εγκυμοσύνη πήρα μόνο 3 κιλά τα οποία και έχασα άμεσως 

Βλέπουμε πως διαβάζουν το θέμα πολλοί, κι ας μην συμμετέχουν στην συζήτηση. Για μας, είμαστε όλοι μια παρέα. Λίγα ή πολλά κιλά, έχω καταλάβει πως ο αγώνας να τα χάσει κανείς έχει την ιδια μορφη. Βεβαια δεν μπορω να μπω στην ψυχολογια σας γιατι ποτε δεν είχα να χάσω τόσα λίγα κιλά και μόνο από την δική σας εμπειρία καταλαβαίνω τι περνάτε... Εύχομαι να το ζήσω κι εγώ κάποια στιγμή!! Χαχα! Να μας λες τα νέα σου οπότε θέλεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamaloulou είπε:

Νέοι πόροι κάθε χρόνο πηγαίνω.παρακολουθω το θέμα σας απλά δεν γραφω γιατι έχω να χάσω μόνο 3 κιλά,η αλήθεια είναι πως δεν λένε να φύγουνε γιατι είμαι ήδη αδύνατη και για να πω την αλήθεια μου τα είχα πάρει πριν την εγκυμοσύνη,στην εγκυμοσύνη πήρα μόνο 3 κιλά τα οποία και έχασα άμεσως 

Λιγο να προσεξεισ τα χασεσ..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Καλε..εμεισ ειμαστε κοντοχωριανεσ..χαχα

Χαχα ναιιιιι... Κ το καλοκαίρι είχα έρθει τριήμερο εκεί!!! Κ σαν μαθήτρια κάποτε έπαιρνα το τρένο με τις φίλες μου κ πηγαίναμε στις "σαλουφες" για μπάνιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Χαχα ναιιιιι... Κ το καλοκαίρι είχα έρθει τριήμερο εκεί!!! Κ σαν μαθήτρια κάποτε έπαιρνα το τρένο με τις φίλες μου κ πηγαίναμε στις "σαλουφες" για μπάνιο!!

Εγω ειμαι νυφη εδω για να μαστε κ ακριβεισ..αλλα ειμαι απο τα γυρω χωρια..

Δεν μπορω να πω..ειναι ωραια περιοχη..συνδιαζουμε κ βουνο κ θαλασσα...

Το καλοκαιρι γινεται χαμοσ..το χειμωνα φευγουν ολοι κ ηρεμουμε..

Σαλουφεσ ε? Ακομη υπαρχει το συγκεκριμενο..

Αντε κοριτσια να χασουμε κανα κιλοννα βγαλουμε τισ κορμαρεσ για μπανιο..

Εγω ζυγιστηκα σημερα..-1400..

Αλλα επειδη νιωθω λιγη αδυναμια μου αυξησε λιγο τη διατροφη..κ το παρακολουθουμε..παντωσ μυικη μαζα μονο 100γρ εχασα..που νομιζα οωσ ηταν απο εκει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε;διάβασα το θέμα σας και πολύ μου άρεσε!!!μπράβο σε όλες που προσπαθείτε!!!εγώ θέλω να χάσω περίπου 6-7 κιλά...έκανα μια προσπάθεια έχασα 2,5 και μετά τα ξαναπηρα:-D...τώρα θέλω να ξαναπροσπαθήσω...η μεγάλη μου κόρη είναι 8 χρόνων και η μικρή μου είναι 22μηνων σχεδόν και θηλάζουμε ακόμα...δεν εργάζομαι τώρα γιατί δεν υπάρχει βοήθεια όποτε μου είναι πιο δύσκολο όλη μέρα σπίτι... σκέφτομαι συνέχεια το φαγητό και τα γλυκά!μου αρέσουν όλα και τρελαίνομαι για σοκολάτες!αλλά θα προσπαθήσω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Εγω ειμαι νυφη εδω για να μαστε κ ακριβεισ..αλλα ειμαι απο τα γυρω χωρια..

Δεν μπορω να πω..ειναι ωραια περιοχη..συνδιαζουμε κ βουνο κ θαλασσα...

Το καλοκαιρι γινεται χαμοσ..το χειμωνα φευγουν ολοι κ ηρεμουμε..

Σαλουφεσ ε? Ακομη υπαρχει το συγκεκριμενο..

Αντε κοριτσια να χασουμε κανα κιλοννα βγαλουμε τισ κορμαρεσ για μπανιο..

Εγω ζυγιστηκα σημερα..-1400..

Αλλα επειδη νιωθω λιγη αδυναμια μου αυξησε λιγο τη διατροφη..κ το παρακολουθουμε..παντωσ μυικη μαζα μονο 100γρ εχασα..που νομιζα οωσ ηταν απο εκει.

Ναι είναι ωραία... Το καλοκαίρι πάντως γίνεται χαμός.. κ τα βράδια είναι ωραία να περπατάς στον παραλιακό δρόμο!!

 

Μπράβο κοπέλα μου για τα κιλακια, σου ανέφερε μήπως να κάνεις καμία γενική? Μήπως χρειάζεσαι συμπληρώμα σιδήρου? Όταν πέφτει ο αιματοκρίτης νιώθουμε αδυναμία..

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!τι κάνετε;διάβασα το θέμα σας και πολύ μου άρεσε!!!μπράβο σε όλες που προσπαθείτε!!!εγώ θέλω να χάσω περίπου 6-7 κιλά...έκανα μια προσπάθεια έχασα 2,5 και μετά τα ξαναπηρα:-D...τώρα θέλω να ξαναπροσπαθήσω...η μεγάλη μου κόρη είναι 8 χρόνων και η μικρή μου είναι 22μηνων σχεδόν και θηλάζουμε ακόμα...δεν εργάζομαι τώρα γιατί δεν υπάρχει βοήθεια όποτε μου είναι πιο δύσκολο όλη μέρα σπίτι... σκέφτομαι συνέχεια το φαγητό και τα γλυκά!μου αρέσουν όλα και τρελαίνομαι για σοκολάτες!αλλά θα προσπαθήσω!!!!

Καλημέρα, να σου ζήσουν τα παιδακια σου.. Σε καταλαβαίνω, όταν είσαι μονίμως στο σπίτι όλη την ημέρα το μυαλό είναι στο φαγητό για να περάσεις την ώρα σου! Πάντως αν το βάλεις στόχο σε 2-3 μήνες μπορείς να τα χάσεις. Προσπάθησε όταν τρως περισσότερο μετά να τρως πιο ελαφρά για να ισοσταθμιζεται το βάρος. Κ το σημαντικότερο να μην έχεις σοκολατοειδη στο σπίτι, αν σε πιάσει λιγούρα καλύτερα να βγεις να αγοράσεις, η διαδικασία του να ετοιμαστείς κ να βγεις μπορεί να σε κάνει να το αναβαλεις. Αν τυχόν παρόλα αυτά θες τόσο πολύ. Υπάρχουν μικρές σοκολάτες των 30γρ.. κ είναι κ μακρόστενες οπότε φαίνεται περισσότερο στο μάτι από μια σοκολάτα των 100γρ που θα φας 30γρ κ από εκεί. Πάντως για τις λιγούρες αν σου κάνει βέβαια μπορείς να φας λίγο γιαούρτι με μέλι κ ξηρούς καρπούς αν έχεις ή 2 φρυγανιές με ταχίνι κ μέλι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Ναι είναι ωραία... Το καλοκαίρι πάντως γίνεται χαμός.. κ τα βράδια είναι ωραία να περπατάς στον παραλιακό δρόμο!!

 

Μπράβο κοπέλα μου για τα κιλακια, σου ανέφερε μήπως να κάνεις καμία γενική? Μήπως χρειάζεσαι συμπληρώμα σιδήρου? Όταν πέφτει ο αιματοκρίτης νιώθουμε αδυναμία..

Καλημέρα, να σου ζήσουν τα παιδακια σου.. Σε καταλαβαίνω, όταν είσαι μονίμως στο σπίτι όλη την ημέρα το μυαλό είναι στο φαγητό για να περάσεις την ώρα σου! Πάντως αν το βάλεις στόχο σε 2-3 μήνες μπορείς να τα χάσεις. Προσπάθησε όταν τρως περισσότερο μετά να τρως πιο ελαφρά για να ισοσταθμιζεται το βάρος. Κ το σημαντικότερο να μην έχεις σοκολατοειδη στο σπίτι, αν σε πιάσει λιγούρα καλύτερα να βγεις να αγοράσεις, η διαδικασία του να ετοιμαστείς κ να βγεις μπορεί να σε κάνει να το αναβαλεις. Αν τυχόν παρόλα αυτά θες τόσο πολύ. Υπάρχουν μικρές σοκολάτες των 30γρ.. κ είναι κ μακρόστενες οπότε φαίνεται περισσότερο στο μάτι από μια σοκολάτα των 100γρ που θα φας 30γρ κ από εκεί. Πάντως για τις λιγούρες αν σου κάνει βέβαια μπορείς να φας λίγο γιαούρτι με μέλι κ ξηρούς καρπούς αν έχεις ή 2 φρυγανιές με ταχίνι κ μέλι..

Ευχαριστώ πολύ!Ναι είναι πολύ δύσκολο!ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!η αλήθεια είναι ότι έχω πάει σε διατροφολόγο παλιότερα και ξέρω περίπου τι πρέπει να τρωω!στην πράξη με δυσκολεύει!έχω πάντα στο σπίτι μαύρη σοκολάτα χαλβά και ταχίνι...και αμύγδαλα...μπορώ να φάω δύο δάχτυλα μου είχε πει η δυο φρυγανιές με ταχίνι και μέλι...και σπιτικό κέικ 3 δάχτυλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2020 at 11:19 ΠΜ, mama16 είπε:

Κ κάτι ακόμα κορίτσια, το καθημερινό μέτρημα στη ζυγαριά δεν ωφελεί πολύ γιατί σας προσδίδει έξτρα άγχος. Κάποια μέρα μπορεί να φαίνεται ότι δεν χάσατε κ ούτω καθεξής. Μια φορά την εβδομάδα είναι μια χαρά! Τώρα στην αρχή είναι πολύ λογικό να χάνεται, αργότερα δεν θα χάνετε τόσα κιλά οπότε θα αγχώνεστε κ μπορεί να μην μειώνονται τα κιλά κ από αυτό... Μπορεί να αυξηθεί η κορτιζόλη κ δυσκολεύει την απώλεια βάρους!

Εχετε στα υποψιν οτι η ζυγαρια δεν δειχνει την πραγματικοτητα. Σε εμενα εδειχνε μισο κιλο πανω  και ειχα χασει λιπος αλλα ειχα παρει μυικη μαζα που ειναι το θεμιτο. Δεν θελουμε να χανουμε μυικη μαζα. Η λιπομετρηση δειχνει τα αποτελεσματα της διατροφης που κανουμε. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , ZWH είπε:

Εχετε στα υποψιν οτι η ζυγαρια δεν δειχνει την πραγματικοτητα. Σε εμενα εδειχνε μισο κιλο πανω  και ειχα χασει λιπος αλλα ειχα παρει μυικη μαζα που ειναι το θεμιτο. Δεν θελουμε να χανουμε μυικη μαζα. Η λιπομετρηση δειχνει τα αποτελεσματα της διατροφης που κανουμε. 

Να φανταστώ είχες αρχίσει γυμναστική μαζι με τη διατροφή κ σου αυξήθηκε η μυϊκή μάζα ε?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Ναι είναι ωραία... Το καλοκαίρι πάντως γίνεται χαμός.. κ τα βράδια είναι ωραία να περπατάς στον παραλιακό δρόμο!!

 

Μπράβο κοπέλα μου για τα κιλακια, σου ανέφερε μήπως να κάνεις καμία γενική? Μήπως χρειάζεσαι συμπληρώμα σιδήρου? Όταν πέφτει ο αιματοκρίτης νιώθουμε αδυναμία..

Καλημέρα, να σου ζήσουν τα παιδακια σου.. Σε καταλαβαίνω, όταν είσαι μονίμως στο σπίτι όλη την ημέρα το μυαλό είναι στο φαγητό για να περάσεις την ώρα σου! Πάντως αν το βάλεις στόχο σε 2-3 μήνες μπορείς να τα χάσεις. Προσπάθησε όταν τρως περισσότερο μετά να τρως πιο ελαφρά για να ισοσταθμιζεται το βάρος. Κ το σημαντικότερο να μην έχεις σοκολατοειδη στο σπίτι, αν σε πιάσει λιγούρα καλύτερα να βγεις να αγοράσεις, η διαδικασία του να ετοιμαστείς κ να βγεις μπορεί να σε κάνει να το αναβαλεις. Αν τυχόν παρόλα αυτά θες τόσο πολύ. Υπάρχουν μικρές σοκολάτες των 30γρ.. κ είναι κ μακρόστενες οπότε φαίνεται περισσότερο στο μάτι από μια σοκολάτα των 100γρ που θα φας 30γρ κ από εκεί. Πάντως για τις λιγούρες αν σου κάνει βέβαια μπορείς να φας λίγο γιαούρτι με μέλι κ ξηρούς καρπούς αν έχεις ή 2 φρυγανιές με ταχίνι κ μέλι..

Ναι το συζητησαμε το θεμα των εξετασεων..αλλα τησ ειπα πωσ θα μιλησω με την ξαδερφη μου που ειναι γιατροσ για να μου πει τι ακριβωσ εξετασεισ να κανω..

Παντωσ σηνερα που νου βαλε γιαουρτι το πρωι με δημητδιακα ειμαι πολυ καλυτερα..

Γενικα εχω κ χαμηλη πιεση..ειναι κ η αυπνια..μαλλον δεν εφταναν κ οι θερμιδεσ..θηλαζω κιολασ..

Γενικα δεν πιστευω πωσ ειναι κατι σοβαρο..αλλα δεν θελω να με παει πολυ πισω στην διατροφη..η διατροφολ μου πε πωσ προεχει να μαινεγω καλα που θηλαζω ..κ ασ μεινει πισω λιγο προγραμμα..

εγω θελω κ το προγραμμα..κ να μαι καλα..

Just now, mama16 είπε:

Να φανταστώ είχες αρχίσει γυμναστική μαζι με τη διατροφή κ σου αυξήθηκε η μυϊκή μάζα ε?

@mama16 για πεσ μασ..διατροφολογοσ εισαι?γιατι μιλασ λεσ κ το χεισ σπουδασει..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ναι το συζητησαμε το θεμα των εξετασεων..αλλα τησ ειπα πωσ θα μιλησω με την ξαδερφη μου που ειναι γιατροσ για να μου πει τι ακριβωσ εξετασεισ να κανω..

Παντωσ σηνερα που νου βαλε γιαουρτι το πρωι με δημητδιακα ειμαι πολυ καλυτερα..

Γενικα εχω κ χαμηλη πιεση..ειναι κ η αυπνια..μαλλον δεν εφταναν κ οι θερμιδεσ..θηλαζω κιολασ..

Γενικα δεν πιστευω πωσ ειναι κατι σοβαρο..αλλα δεν θελω να με παει πολυ πισω στην διατροφη..η διατροφολ μου πε πωσ προεχει να μαινεγω καλα που θηλαζω ..κ ασ μεινει πισω λιγο προγραμμα..

εγω θελω κ το προγραμμα..κ να μαι καλα..

@mama16 για πεσ μασ..διατροφολογοσ εισαι?γιατι μιλασ λεσ κ το χεισ σπουδασει..

Τον προηγούμενο καιρό τι έτρωγες το πρωί? Εννοείται ότι από τη στιγμή που θηλάζεις δεν πρέπει να πέσεις πολύ θερμιδικά γιατί χάνεις ήδη θερμίδες από το γάλα σου. Πρέπει να έχεις ενέργεια για να αντέχεις. Πόσο είπες ότι είναι το μωράκι σου τώρα?

Ναι διατροφολόγος είμαι, είπα να γράφω στο θέμα για καμία συμβουλή! :)

Just now, ZWH είπε:

Περπαταω παρα πολυ καθημερινα. 

Μπράβο, να συνεχίσεις έτσι!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Τον προηγούμενο καιρό τι έτρωγες το πρωί? Εννοείται ότι από τη στιγμή που θηλάζεις δεν πρέπει να πέσεις πολύ θερμιδικά γιατί χάνεις ήδη θερμίδες από το γάλα σου. Πρέπει να έχεις ενέργεια για να αντέχεις. Πόσο είπες ότι είναι το μωράκι σου τώρα?

Ναι διατροφολόγος είμαι, είπα να γράφω στο θέμα για καμία συμβουλή! :)

Μπράβο, να συνεχίσεις έτσι!! :)

Ε βρε κοριτσι..δεν σε εχω πιο κοντα..να ερχομουν σε σενα..κ εκει που παω παρολο που ειναι 10νλεπτα αποσταση ειναι μεγαλο θεμα...

Επινα γαλα καρυδασ( απορω γιατι το προτεινουν με 6% μονο καρυδα) με δηνητριακα..ή 2 φετεσ φιλαδελφια με μαρμελαδα(πολυσπορο ψωμι του τοστ)  η αυγο με αγγουρι..αυτα περιπου.( πολλα γαλακτοκ δεν ηθελα γιατι φοβομουν για αλλεργια στην μικρη..ειχε κ η μεγαλη μου κ φυλαγα τα ρουχα μου..τωδα σιγα σιγα βαζω..

Η μικρη μου εξναι 4 μηνων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...