Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Αχ mama16 πως μας προσέχεις όλες! Σε ευχαριστούμε όλες για τις συμβουλές σου! Είμαι μεγαλύτερη σου, αλλά λόγω ονόματος και φροντίδας από μέρος σου,σε νιώθω σαν την μαμά μας εδώ..!! Πιστεύω πως πρέπει να είσαι καταπληκτική στην δουλειά σου, σου εύχομαι να  έχεις πάντα επιτυχίες!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια, είσαι υπεροχη!!! Δεν πειράζει που χάλασες λίγο το πρόγραμμα σου, ξεκινάς πάλι σήμερα δυναμικά. Κορίτσια το να φάτε μια μέρα περισσότερο δεν έγινε κ κάτι, άντε κ να πάρετε 200γρ, μετά θα τα ξανά χάσετε. Αρκεί να μην απογοητευτειτε κ τα παρατήσετε. Όσο για την λαγάνα θερμιδικά έχει σχεδόν τις ίδιες θερμίδες με μια φέτα ψωμί ή 2 κ λίγο φρυγανιές. Απλά το ψωμί κ οι φρυγανιές που τρώτε ολικής είναι καλύτερες ποιοτικά. Συν το ότι θα αυξηθεί περισσότερο ο γλυκαιμικος δείκτης κ θα πεινάσετε πιο εύκολα. Οπότε αν αρκεστειτε στην μια φέτα θερμιδικά δεν θα ξεφύγετε. Εγώ είμαι της φιλοσοφίας μη στέρησης. Μια μέρα είναι, ας περάσετε καλά, εκτός κ αν προτιμάτε να μην ξεφεύγετε απ' το πρόγραμμα. Κάποιοι πχ όταν ξεφεύγουν δεν μπορούν να σταματήσουν

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 μερα το χρονο ειναι η Καθαρα Δευτερα.Με το να φαμε λιγο παραπανω νοστιμιες που δεν απολαμβανουμε καθημερινα δε θα παθουμε κατι.Η συνολικη προσπαθεια μετραει και οχι 2-3 μερες παραστρατηματος.Εγω απο τωρα σκεφτομαι τι θα γινει ανημερα Πασχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καλή Σαρακοστή!

Angela123 από την μια συμφωνώ ότι που και που δικαιούμαστε να φεύγουμε λίγο από το πρόγραμμα για να παίρνουμε δυνάμεις. Από την άλλη όμως, προσωπικά αν αφεθώ, αυτήν την μια μέρα στο τόσο, μετά λυπάμαι για την επόμενη μέρα που θα νιώθω ότι πήγε χαμένη. Λες και κάνω αγώνα δρόμου είναι και έχω για αντίπαλό μου τον χρόνο. Και αν σταματήσω μια μέρα, θα με προσπεράσει! Τι περίεργη ψυχολογία είναι αυτη;  Τόσα χρόνια έχω τα κιλά μου, τώρα με πιάνει άγχος έστω και για μια μέρα, και δεν θέλω να πάει χαμένη. Φοβάμαι κιόλας, μην παρασυρθω και δεν επανελθω, οτι βγαινοντας απο την σειρα μου για μια μερα, μηπως καλομαθω και βγαινω συχνά... Σημερα δεν εβαλα λαδι στην σαλατα κι εφαγα μια κουταλια ταραμοσαλατα. Και μια μπουκιτσα  λαγάνα. Εγω ειμαι επιρρεπης στον χαλβα, μονο εγω τον τρωω στο σπιτι, και για αυτο δεν αγορασα καθολου. Θα μπορουσα να τον φαω ολον μονη μου... Τώρα που είναι Σαρακοστή είμαστε και λίγο στο πνεύμα των ημερών, θα ειναι πιο εύκολο να περάσουν οι μέρες. 48 εμειναν μεχρι το Πασχα. Οσο για την Κυριακη του Πασχα, και για μια εβδομαδα μετά, εκει θα γινει διαλειμμα. Δεν ξέρω ακομη τι θα τρώμε ,αλλα σιγουρα θέλω να αλλαξω μενού για μερικές μέρες, να πάρω δυνάμεις. Ας τα καταφέρουμε πρώτα όμως μέχρι τότε!

Καλή δύναμη σε όλους!!!

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλή Σαρακοστή!

Angela123 από την μια συμφωνώ ότι που και που δικαιούμαστε να φεύγουμε λίγο από το πρόγραμμα για να παίρνουμε δυνάμεις. Από την άλλη όμως, προσωπικά αν αφεθώ, αυτήν την μια μέρα στο τόσο, μετά λυπάμαι για την επόμενη μέρα που θα νιώθω ότι πήγε χαμένη. Λες και κάνω αγώνα δρόμου είναι και έχω για αντίπαλό μου τον χρόνο. Και αν σταματήσω μια μέρα, θα με προσπεράσει! Τι περίεργη ψυχολογία είναι αυτη;  Τόσα χρόνια έχω τα κιλά μου, τώρα με πιάνει άγχος έστω και για μια μέρα, και δεν θέλω να πάει χαμένη. Φοβάμαι κιόλας, μην παρασυρθω και δεν επανελθω, οτι βγαινοντας απο την σειρα μου για μια μερα, μηπως καλομαθω και βγαινω συχνά... Σημερα δεν εβαλα λαδι στην σαλατα κι εφαγα μια κουταλια ταραμοσαλατα. Και μια μπουκιτσα  λαγάνα. Εγω ειμαι επιρρεπης στον χαλβα, μονο εγω τον τρωω στο σπιτι, και για αυτο δεν αγορασα καθολου. Θα μπορουσα να τον φαω ολον μονη μου... Τώρα που είναι Σαρακοστή είμαστε και λίγο στο πνεύμα των ημερών, θα ειναι πιο εύκολο να περάσουν οι μέρες. 48 εμειναν μεχρι το Πασχα. Οσο για την Κυριακη του Πασχα, και για μια εβδομαδα μετά, εκει θα γινει διαλειμμα. Δεν ξέρω ακομη τι θα τρώμε ,αλλα σιγουρα θέλω να αλλαξω μενού για μερικές μέρες, να πάρω δυνάμεις. Ας τα καταφέρουμε πρώτα όμως μέχρι τότε!

Καλή δύναμη σε όλους!!!

 

Καλη σαρακοστη κοριτσια..

Πωσ τα περασατε???

Εμεισ ειχαμε οικογενειακο τραπεζι..που ολοι απο κατι μσγειρεψανε γιατι ειμαστε κ 14 ατομα οταν μαζευομαστε..

Πηγαμε στο εξοχικο μασ στο βουνο..ωραια ηταν..ειχα να παω απο πριν την γεννα..απο τα γενεθλια τησ μεφαλησ μου στισ 19 οκτ..

Ωραια ηταν..αλλα κ κουραση ειχε..ευτυζωσ βοηθανε ολοι..αλλα κ παλι την μεγαλυτερη ευθυνη την ειχα εγω.

Εφαγα απο ολα..αλλα με μετρο..πιο πολυ ευχαριστηθηκα τον ταραμα..αν κ ποτε δεν ηνουν φαν...

Πιο πολυ μου χουν λειψει τα γλυκα παντωσ..1 κομματι bitter τι να φτουρισει..απο την αλλθ θελω να δω να χανω ακομη κανα κιλο..

Δεν μου λετε..? Οωσ αισθανεστε με φο σωμα σασ τωρα που χανονατι τα κιλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Καλη σαρακοστη κοριτσια..

Πωσ τα περασατε???

Εμεισ ειχαμε οικογενειακο τραπεζι..που ολοι απο κατι μσγειρεψανε γιατι ειμαστε κ 14 ατομα οταν μαζευομαστε..

Πηγαμε στο εξοχικο μασ στο βουνο..ωραια ηταν..ειχα να παω απο πριν την γεννα..απο τα γενεθλια τησ μεφαλησ μου στισ 19 οκτ..

Ωραια ηταν..αλλα κ κουραση ειχε..ευτυζωσ βοηθανε ολοι..αλλα κ παλι την μεγαλυτερη ευθυνη την ειχα εγω.

Εφαγα απο ολα..αλλα με μετρο..πιο πολυ ευχαριστηθηκα τον ταραμα..αν κ ποτε δεν ηνουν φαν...

Πιο πολυ μου χουν λειψει τα γλυκα παντωσ..1 κομματι bitter τι να φτουρισει..απο την αλλθ θελω να δω να χανω ακομη κανα κιλο..

Δεν μου λετε..? Οωσ αισθανεστε με φο σωμα σασ τωρα που χανονατι τα κιλα?

Αχ μου αρέσουν τα οικογενειακά τραπέζια και μαλιστα σε  εξοχικο που έχεις και αλλαγή περιβαλλοντος ... Ειδικά αν βοηθούσαν όλοι θα ήταν τέλεια, γιατί όποτε κάνω, ή θέλω να κάνω το σκεφτομαι, μαγειρεύω μόνο εγώ και είναι πολύ κουραστικό, και αυτό στο σπίτι μας πάντα.

Μπράβο σου που συγκρατηθηκες! Ευχαριστήθηκες χωρίς να υπάρξουν τύψεις.

Εγω παρότι εχω χάσει σχεδόν 7 κιλά, νιώθω  μόνο ότι ξεφούσκωσα λιγάκι. Λιγάκι. Είναι  παρα πολλα τα κιλα μου και φαινεται ελαχιστα, δεν νιωθω ελαφρυτερη καθολου. Κάπως με την γυμναστική ένιωσα ευεξία, αλλά λιγο την βαρέθηκα την ασκηση ,ένιωθα αδυναμία και για λίγες μέρες σταμάτησα. Τώρα ξαναξεκινησα. Τι να κάνω όμως, πρέπει να επιμείνω, κι ας αργεί να φανεί το αποτέλεσμα. Είναι δύσκολο αυτό, να προσπαθείς και να μην φαίνεται το αποτέλεσμα. Αλλά ας πρόσεχα, να μην έφτανα εδώ που έφτασα. Τώρα είναι μονόδρομος. Κλείνω τα μάτια και συνεχίζω.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Αχ μου αρέσουν τα οικογενειακά τραπέζια και μαλιστα σε  εξοχικο που έχεις και αλλαγή περιβαλλοντος ... Ειδικά αν βοηθούσαν όλοι θα ήταν τέλεια, γιατί όποτε κάνω, ή θέλω να κάνω το σκεφτομαι, μαγειρεύω μόνο εγώ και είναι πολύ κουραστικό, και αυτό στο σπίτι μας πάντα.

Μπράβο σου που συγκρατηθηκες! Ευχαριστήθηκες χωρίς να υπάρξουν τύψεις.

Εγω παρότι εχω χάσει σχεδόν 7 κιλά, νιώθω  μόνο ότι ξεφούσκωσα λιγάκι. Λιγάκι. Είναι  παρα πολλα τα κιλα μου και φαινεται ελαχιστα, δεν νιωθω ελαφρυτερη καθολου. Κάπως με την γυμναστική ένιωσα ευεξία, αλλά λιγο την βαρέθηκα την ασκηση ,ένιωθα αδυναμία και για λίγες μέρες σταμάτησα. Τώρα ξαναξεκινησα. Τι να κάνω όμως, πρέπει να επιμείνω, κι ας αργεί να φανεί το αποτέλεσμα. Είναι δύσκολο αυτό, να προσπαθείς και να μην φαίνεται το αποτέλεσμα. Αλλά ας πρόσεχα, να μην έφτανα εδώ που έφτασα. Τώρα είναι μονόδρομος. Κλείνω τα μάτια και συνεχίζω.

Κοιτα να δεισ..κ εγω 5 που εχασα..δεν φαινεται καμμια τεραστια διαφορα..ουτε καν στα παλια μου τζιν δεν μπορω να μπω που κπ ειναι κ boyfriend κ ειναι κ πιο φαρδια..με στενευουν κ ασφυκτιω...αλλα νιωθω λιγο καλυτερα..αυτο το ξεφουσκωμα..με εχει κανει να νιωθω πωσ η προσπαθεια εχει αποτελεσμα..χωρισ την διατροφη θα κανα πανω αππ χρονο να επανελθω..τωρα ομωσ επιταχυνεται κατα πολυ η προσπαθεια..

Κ μην νομιζεισ..εγω βλεπω τον αντρα μου..εχει χασει 9.700 περιπου..εγω σ αυτον που ζυγιζε παραπανω εκει την καταλαβαινω την διαφορα..καλε του χουν μακρυνει η μπλουζεσ  κ τα παντελονια του ειναι πιο ανετα..

Κανε κουραγιο καμμια 10αρια μερςσ να φυγουν κανα 2 κιλα..κ εκει να δεισ πωσ θα νιωσεισ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Κοιτα να δεισ..κ εγω 5 που εχασα..δεν φαινεται καμμια τεραστια διαφορα..ουτε καν στα παλια μου τζιν δεν μπορω να μπω που κπ ειναι κ boyfriend κ ειναι κ πιο φαρδια..με στενευουν κ ασφυκτιω...αλλα νιωθω λιγο καλυτερα..αυτο το ξεφουσκωμα..με εχει κανει να νιωθω πωσ η προσπαθεια εχει αποτελεσμα..χωρισ την διατροφη θα κανα πανω αππ χρονο να επανελθω..τωρα ομωσ επιταχυνεται κατα πολυ η προσπαθεια..

Κ μην νομιζεισ..εγω βλεπω τον αντρα μου..εχει χασει 9.700 περιπου..εγω σ αυτον που ζυγιζε παραπανω εκει την καταλαβαινω την διαφορα..καλε του χουν μακρυνει η μπλουζεσ  κ τα παντελονια του ειναι πιο ανετα..

Κανε κουραγιο καμμια 10αρια μερςσ να φυγουν κανα 2 κιλα..κ εκει να δεισ πωσ θα νιωσεισ

Μια χαρά σε βρίσκω με τόσες δυσκολίες που έχεις, θηλασμό και 2 παιδιά! Μπράβο! Κι εγώ νιώθω πως η προσπάθεια έχει αποτέλεσμα. Αν δεν ξεκιναγα την διατροφή πιστεύω θα συνέχιζα να παίρνω βάρος...έτρωγα ακατάπαυστα, χωρίς να σκέφτομαι τίποτα. Και είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί χάνω σταθερά. Αλλά ο δρόμος είναι πολύ μακρύς και να πω την αλήθεια δεν μου έχω εμπιστοσύνη για το μέχρι που θα φτάσω. Τώρα είχα κάνει ρεκόρ κιλών, ποτε πριν δεν ημουν τοσο, παντα κυμαινομουν σε 12 με 15 κιλα λιγοτερο. Οποτε τωρα που θελω να χασω συνολικα 12 κιλα μεχρι το Πασχα, θα φτασω εκει που ημουν για χρονια. Παρα πολλά , αλλα συνηθισμενα. Απο κει και περα θα αρχισω να νιωθω οτι κανω κατι, οτι μου κανουν ρουχα κλπ. Γιατι τα περισσοτερα ρουχα μου τωρα ειναι με λαστιχο, ειναι πολυ  φαρδια κλπ... Ουφ σκεφτομαι συνεχεια για κιλα, ηθελα να ξερα και οσοι ειναι κανονικοι στα κιλα τους πως σκεφτονται; 

Μπράβο και για τον άντρα σου, δωσε του θαρρος να συνεχισει, ειναι παραδειγμα και για σενα και για εμας!

Marroulaki τι γινεσαι; Τελικά σε έφαγε ο ταραμας; Κι έτσι να είναι, όπως λένε τα κορίτσια πιο πάνω, δεν πειράζει για μια μέρα, και για δύο σου λέω εγώ. Αν μπορέσεις να δεις με απόλυτη λογική, ο καιρος μπροστά είναι. Ξαναξεκινας οπότε νιώσεις έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

και γω τελικά ψιλοκρατηθηκα, πηγα στην μανα μου το μεσημερι και εφαγα λιγο απο ολα, το βραδυ χορτα σκετα, δεν πηρα ταραμα μαζι για να μην τον βλεπω, οποτε παει και αυτο...

θελει λιγο υπομονη για να φανει διαφορα, θυμαμαι απο παλιοτερα, που ειχα κανει μια σημαντικη προσπαθεια, ειχε φανει στις μπλουζες πρωτα στο στομαχι και μετα στα παντελονια, εγω βεβαια ειμαι σωματοτυπος που κάτω εχω πιο πολλα κιλα, "μπουτου"

Σιγουρα το πασχα θα φαινεται η διαφορα, ενταξει δεν θα ειμαστε ακομα ετοιμες για Μυκονο αλλα μια εμφανιση την εχουμε!!

ασε που οσο φτιαχνει ο καιρος θα υπαρχει και πιο μεγαλη ποικιλια φρουτα και θα κανουμε και πιο πολλες βολτες που και αυτα βοηθανε

 

@Youpi ταυτοχρονα γραφαμε, ενταξει κουτσα στραβα δεν ξεφυγα πολυ...

οι περιπτωσεις μας με τα κιλα μοιαζουν πολυ...και γω αυτη την φορα είμαι πάνω και απο το ταβανι που ημουν παντα... αλλα ενα βημα την φορα...θα ερθουμε στα ισα μας σε αυτην την προσπαθεια και μετα με ενα νεο ρεαλιστικο στοχο ισως 10 κιλων στους καλοκαιρινους μηνες θα γυρει η ζυγαρια και η ψυχολογια μας προς την μεριά μας

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2020 at 7:39 ΜΜ, Youpi είπε:

Γεια σου Afroditi 85!  Να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου! Και μόνο που θηλάζεις το κάνει πολύ δύσκολο, δεν είσαι σε κανονικές συνθήκες για τον οργανισμό σου. Η κλεισουρα μέσα στο σπίτι, χωρίς δουλειά, το κάνει χειρότερα, αλλά εκ πείρας σου λέω πως όλα μια ιδέα είναι... Εγώ εξακολουθώ να σκέφτομαι το φαγητό, αλλά μιας και τρώω κάθε 2.5 ώρες περιορίζομαι στο τι θα ειναι το επόμενο γεύμα μου.

Καλό ξεκίνημα στην προσπάθεια σου, έχε δύναμη, έχε για παρέα εμάς, και σου εύχομαι να τα καταφέρεις σύντομα!

Τζενη82, πολύ καλή η απώλεια της εβδομάδας σου, τα πηγαινεις τέλεια! Πανω απο ολα ομως προεχει το μωρακι σου να ειναι καλα, και αφου το θηλαζεις πρεπει να παιρνει σωστα τα συστατικα που του δινεις. Ασε που κι εσυ πρεπει να εχεις δυναμεις για να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις των δυο παιδιων..Ας εισαι λιγο ελαστικη με το προγραμμα σου και εμπιστευσου την διατροφολογο σου, κι εδω την mama16 που ξερουν να σε καθοδηγησουν χωρις να κινδυνεύετε. Μολις αποθηλασετε θα ειναι ολα πιο ευκολα κι εσυ πολυ πιο ανετη!

Δεν ειχα χρονο να γραψω νωριτερα. Τα ιδια περναω κι εγω με την μικρη μου, τοσο που εχεσον ποτε δεν βγαινουμε για περπατημα στον δρομο γιατι παιζει με οτιδηποτε συναντά και επισης δυσκολευομαστε να γυρισουμε πισω... Εγώ  παντα μα πάντα τρώω πρωινό, και μάλιστα το ίδιο συνέχεια, είτε κάνω δίαιτα είτε όχι. Έτσι , για να πάει καλά η μέρα. Αν παραλείψω γεύμα, μετά πεινάω σαν λύκος και χάνω τις ισορροπίες μου, οπότε προσπαθώ να το αποφευγω.

Το πρόγραμμα μου εμένα είναι για πρωί τοστ, γάλα κι ένα φρούτο, ενδιάμεσα ξηροί καρποί 12 ή γιαούρτι με φρούτο ή ξηροί καρποί 7 με ενα φρούτο, μεσημεριανό 2φλ. όσπρια ή λαδερο με ένα κομματάκι τυρί και σαλάτα με 1 κουτ.λαδι, ή κρέας, ψάρι,κοτόπουλο με σαλάτα και για βράδυ σαλάτα μαρούλι με cottage,μουστάρδα,γιαούρτι,1κ.λαδι. ενίοτε με 2 αυγά βραστά.

Ελπίζω να συνεχίζεις την προσπάθεια...

Marroulaki περαστικά σου και πάλι!

Το κεφιρ δεν το εχω δοκιμάσει ποτέ...γιατί ενδεικνυται;

Αν είσαι λάτρης του ταραμά, αποφάσισε ότι θα φας μια ορισμένη ποσότητα. Πχ δύο κουταλιές της σούπας. Άντε τρεις. Μην το στερηθείς και μας πάθεις ψυχολογικά! Και κανε κρατει στην λαγάνα. Φάε φρυγανιές αντί για λαγάνα. Λέω εγώ τώρα ιδέες, δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι. Άλλωστε μια μέρα είναι η Καθαρά Δευτέρα θα περάσει. Μετά ξεκινάει νηστεία, θα είμαστε και στο πνεύμα των ημερών με το πρόγραμμα μας όλοι εμείς.

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου και εύχομαι να φτάσεις τον στόχο σου!!!εγώ χθές έφαγα αρκετά αλλά σήμερα μπήκα πάλι σε πρόγραμμα!πειναω βέβαια και σκέφτομαι συνέχεια τι θα φάω!!!αλλά προσπαθώ να τρωω υγιεινες επιλογές τουλάχιστον!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου και εύχομαι να φτάσεις τον στόχο σου!!!εγώ χθές έφαγα αρκετά αλλά σήμερα μπήκα πάλι σε πρόγραμμα!πειναω βέβαια και σκέφτομαι συνέχεια τι θα φάω!!!αλλά προσπαθώ να τρωω υγιεινες επιλογές τουλάχιστον!

Να είσαι καλά, το ίδιο σου εύχομαι κι εγώ!

Δεν ξέρω στα δικά σου κιλά τι προβλέπεται, αλλά νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να πεινάς. Εγώ που είμαι τόσα κιλά και δεν αφήνομαι να πεινάω, γιατί δεν αντέχεται. Ίσως το πάθαινα στην αρχή, ομως για λίγες μέρες. Τώρα αν νιώσω ότι πεινάω παρότι ακολουθώ το πρόγραμμα, τότε τρώω ένα ακόμη ενδιάμεσο γεύμα, πχ φρούτο και ξηρούς  καρπούς, ή δύο αυγά, ή ένα ποτήρι γάλα. Αν φας οτιδήποτε από αυτά που έχεις στο πρόγραμμα σου να φας, δεν θα πάθεις τίποτα. Πολύ μικρό το κακό . Εμένα δεν μου στοιχίζει καθολου σε βάρος στο ζυγισμα της επομένης . Θα μας πει και η mama16 για σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, όταν ξεκινάς διαιτα είναι λογικό να πεινάς λίγο γιατί αλλάζει η διατροφή σου απ' τη μια μέρα στην άλλη... Βέβαια δεν πρέπει να πεινάς υπερβολικά γιατί σημαίνει ότι ίσως έχεις πέσει πολύ σε θερμίδες. Μετά από κάποιες μέρες καλυτερεύουν τα πράγματα κ δεν πεινάμε τόσο. Πάντως κ σε μένα έχω παρατηρήσει ότι αν μια μέρα φάω πολύ την επόμενη πεινάω περισσότερο από όταν τρώω καθημερινά συγκεκριμένες ποσότητες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κανετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμένα ήρθε η μαύρη ώρα και τα έκανα όλα σαλάτα! Σήμερα, από το πρωί είχα μια κούραση, περισσότερο ψυχολογική. Ηδη απο χθες αντι να φαω μπανανα, ειχα φαει ενα κουλουρακι . Ζυγιστηκα βεβαια και ενω πηγαινω γενικα καλα, σημερα οπως και χθες ειχα πάρει κάπου 200 γρ. Δεν με βοηθησε δηλαδη η ζυγαρια να κρατηθω. Το πρωι λοιπον, εφαγα παραπάνω από το πρωινό μου και μιση φετα ψωμι με ταχίνι που αφησε η μικρη.Το μεσημέρι γρατζουνησα και δύο μπισκοτάκια σοκολάτας και ενα-δυο κουλουράκια και το βράδυ που είχα καλεσμένα κάτι παιδάκια,  τους έφτιαξα πίτσα και εφαγα ενα κομμάτι. Όμως αργά την νύχτα, έφαγα αλλα δύο κομμάτια πίτσα, που την είχα φτιάξει και μπομπατη, και εκεί στο ψυγείο, με περίμεναν και κάτι γλυκάκια σοκολατας που μας έφεραν... Τσακισα τρία, ήταν και μεγαλουτσικα... Τι να κανω; την έκανα την ζημιά... Το ευχαριστήθηκα πάντως! Τωρα;;;; θα.εχω άραγε το κουράγιο να συνεχισω;; Τις.τελευταιες μέρες είχα αρχίσει να κουράζομαι,  να μην νιώθω την ίδια δυναμική που είχα ως τώρα. Τα κιλά είναι πολλά και η ζυγαριά, φυσικό είναι, πηγαίνει αργά... Την γυμναστική την έχω περιορίσει πολύ. Κάνω μόνο στα μπράτσα ασκησεις. Το plank το εγκατέλειψα. Μου φαινόταν ζόρικο. Την βαρέθηκα την γυμναστικη , κακώς, αλλά ναι βαρέθηκα. Παλιά ήμουν λιγο πιο αθλητικός τυπος, τώρα μάλλον έχω βαρύνει. Και με κουράζει και ότι ενώ το τελευταίο γεύμα της ημέρας είναι στις 9 το βραδυ, εγώ κάθομαι μέχρι τη 1 με 2 το πρωί για να μαγειρέψω, να μαζέψω, να χαζεψω, και ξαναξυπναω στις 4 ή 5 το πρωί που μου ξυπνάει η μικρή, μεχρι τις 7 περίπου που ξανακοιμαται... Αχ, πως θα συνεχισω; Είναι πολύς ο καιρός μέχρι τα Χριστούγεννα που θα πρέπει να διαρκέσει το πρόγραμμα για να φτάσω στον τελικό στόχο... Για να μην πω ότι πάντα θα πρέπει να τρώω έτσι προσεγμένα και μου πέφτει βαρια σαν ιδέα και μόνο... Αυριο το πρωί ξαναξεκιναω σαν να μην έγινε τίποτα. Αλλά δεν ξέρω μην τυχόν και παρασυρθω πάλι....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμένα ήρθε η μαύρη ώρα και τα έκανα όλα σαλάτα! Σήμερα, από το πρωί είχα μια κούραση, περισσότερο ψυχολογική. Ηδη απο χθες αντι να φαω μπανανα, ειχα φαει ενα κουλουρακι . Ζυγιστηκα βεβαια και ενω πηγαινω γενικα καλα, σημερα οπως και χθες ειχα πάρει κάπου 200 γρ. Δεν με βοηθησε δηλαδη η ζυγαρια να κρατηθω. Το πρωι λοιπον, εφαγα παραπάνω από το πρωινό μου και μιση φετα ψωμι με ταχίνι που αφησε η μικρη.Το μεσημέρι γρατζουνησα και δύο μπισκοτάκια σοκολάτας και ενα-δυο κουλουράκια και το βράδυ που είχα καλεσμένα κάτι παιδάκια,  τους έφτιαξα πίτσα και εφαγα ενα κομμάτι. Όμως αργά την νύχτα, έφαγα αλλα δύο κομμάτια πίτσα, που την είχα φτιάξει και μπομπατη, και εκεί στο ψυγείο, με περίμεναν και κάτι γλυκάκια σοκολατας που μας έφεραν... Τσακισα τρία, ήταν και μεγαλουτσικα... Τι να κανω; την έκανα την ζημιά... Το ευχαριστήθηκα πάντως! Τωρα;;;; θα.εχω άραγε το κουράγιο να συνεχισω;; Τις.τελευταιες μέρες είχα αρχίσει να κουράζομαι,  να μην νιώθω την ίδια δυναμική που είχα ως τώρα. Τα κιλά είναι πολλά και η ζυγαριά, φυσικό είναι, πηγαίνει αργά... Την γυμναστική την έχω περιορίσει πολύ. Κάνω μόνο στα μπράτσα ασκησεις. Το plank το εγκατέλειψα. Μου φαινόταν ζόρικο. Την βαρέθηκα την γυμναστικη , κακώς, αλλά ναι βαρέθηκα. Παλιά ήμουν λιγο πιο αθλητικός τυπος, τώρα μάλλον έχω βαρύνει. Και με κουράζει και ότι ενώ το τελευταίο γεύμα της ημέρας είναι στις 9 το βραδυ, εγώ κάθομαι μέχρι τη 1 με 2 το πρωί για να μαγειρέψω, να μαζέψω, να χαζεψω, και ξαναξυπναω στις 4 ή 5 το πρωί που μου ξυπνάει η μικρή, μεχρι τις 7 περίπου που ξανακοιμαται... Αχ, πως θα συνεχισω; Είναι πολύς ο καιρός μέχρι τα Χριστούγεννα που θα πρέπει να διαρκέσει το πρόγραμμα για να φτάσω στον τελικό στόχο... Για να μην πω ότι πάντα θα πρέπει να τρώω έτσι προσεγμένα και μου πέφτει βαρια σαν ιδέα και μόνο... Αυριο το πρωί ξαναξεκιναω σαν να μην έγινε τίποτα. Αλλά δεν ξέρω μην τυχόν και παρασυρθω πάλι....

Δεν πειράζει κορίτσι μου μην απογοητεύσαι, ότι έγινε έγινε. Άνθρωποι είμαστε όλοι, δεν γίνεται ποτέ να μην ξεφεύγουμε από το πρόγραμμα! Συνέχισε δυναμικά κ να μην πτοεισαι... Κ στην τελική τι έγινε? Άντε κ να έβαλες 300γρ, θα τα χάσεις την σημερινή μέρα! Πολλά φιλάκια στην ζουζούνα σου κ σε σένα μια αγκαλιά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...