Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

Κι η δικιά μου τα ίδια κάνει Τζένη... Θέλω να πιστεύω ομως ότι καταλαβαίνουν πως υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από το μεσημέριανο και θέλουν να τα δοκιμάσουν. Εμένα τώρα το έχει ρίξει στην χορτοφαγια και τα γαλακτοκομικά. Δεν θέλει κρέας, ή ψάρι, μόνο σαλάτα, ελιές, γιαούρτι ,γάλα. Δεν θέλει καθόλου αυγό και φρούτα παρότι τα έτρωγε πριν λίγους μηνες. Και ζητάει φυσικά κρακερακια, μπισκότα και σοκολατα μαύρη. Πολύ άσχημες συνήθειες υιοθετούμε και δεν ξέρω αν μπορώ να τις αλλάξω τώρα με το πείσμα που έχει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πως τα πάτε;;

Εμένα έχει κολλήσει λίγο η ζυγαριά και με αποκαρδιωνει. Παρότι δεν έκανα ζαβολιες, με έδειξε μισό κιλό πάνω από κει που είχα φτάσει και χαιρομουν. Εντάξει, είμαι μόλις δύο κιλά μακριά από τον στόχο για το Πάσχα, κι αν χάσω το ένα θα είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχει και αυτόν τον παλιοκαιρό, ούτε στην βεράντα δεν μπορούμε να βγούμε να ξεσκουριασουμε λιγάκι... Γιατί από γυμναστική βαριεεεεμαι απίστευτα! Καθόλου λέμε... Εσείς τι κάνετε;;

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 1:11 ΠΜ, tzeni82 είπε:

Πανω σ αυτο το τελευταιο που λεσ..αν ενα παιδι δεν θελει αλλο φαγητο..αλλα θελει να φαει τα καλουδια του? Τι σημαινει? Πωσ δεν χορτασε? Σ αυτην την περιπτωση πρεπει να επιμεινουμε να συνεχισει το φαγητο ή οχι?? Απλα το εχω απορια γιατι το κανει η κορη μιυ( 29.μηνων)

Κοίτα τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν ποιο είναι το φαγητό κ ποιο όχι. Όλα τα θεωρούν φαγητά ας το πω.. πχ στην κόρη μου μπορεί να της δώσω λίγη σοκολάτα κ μου λέει κοίτα μαμά την έφαγα όλη.. θέλει να την πω κ μπράβο δλδ! :tongue: ακόμα κ για το νερό μου το κάνει! Αν καταλαβαίνεις ότι έφαγε ικανοποιητική ποσότητα δεν χρειάζεται να επιμένεις, μπορείς να δώσεις κατι σε γλυκό πχ. Απλά να μην γίνει συνήθεια κ θέλει να τρώει μόνο αυτά κ αφήνει το φαγητό άθικτο.

Τώρα εγώ αν κ διαιτολόγος στην κόρη μου δεν μπορώ να επιβληθω, είναι τοοοοοσο αδύνατη.. Μερικές φορές σκέφτομαι ότι την έκανε έτσι ο θεός γιατί πριν γεννήσω έλεγα μεγααααλα λόγια. Στην μητέρα μου έλεγα ότι μην διανοηθεί να την φέρνει σοκολάτες κλπ γιατί δεν θα της την πάω ποτέ...κ τώρα έχω αναιρέσει ότι έλεγα, ακόμα κ μόνη μου της δίνω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Κοίτα τα παιδιά δεν καταλαβαίνουν ποιο είναι το φαγητό κ ποιο όχι. Όλα τα θεωρούν φαγητά ας το πω.. πχ στην κόρη μου μπορεί να της δώσω λίγη σοκολάτα κ μου λέει κοίτα μαμά την έφαγα όλη.. θέλει να την πω κ μπράβο δλδ! :tongue: ακόμα κ για το νερό μου το κάνει! Αν καταλαβαίνεις ότι έφαγε ικανοποιητική ποσότητα δεν χρειάζεται να επιμένεις, μπορείς να δώσεις κατι σε γλυκό πχ. Απλά να μην γίνει συνήθεια κ θέλει να τρώει μόνο αυτά κ αφήνει το φαγητό άθικτο.

Τώρα εγώ αν κ διαιτολόγος στην κόρη μου δεν μπορώ να επιβληθω, είναι τοοοοοσο αδύνατη.. Μερικές φορές σκέφτομαι ότι την έκανε έτσι ο θεός γιατί πριν γεννήσω έλεγα μεγααααλα λόγια. Στην μητέρα μου έλεγα ότι μην διανοηθεί να την φέρνει σοκολάτες κλπ γιατί δεν θα της την πάω ποτέ...κ τώρα έχω αναιρέσει ότι έλεγα, ακόμα κ μόνη μου της δίνω!!

Καταλαβαινω..πρεπει απο καπου να παρει θερμιδεσ..αφου ειναι τοσο κακοφαγανη..

Εγω κοριτσια μαλωνω με τον αντρα μου..

Τα κιλα οπωσ καταλαβαινεται τα απεκτησε απο τισ κακεσ συνηθειεσ..κ στο σπιτι κ στι εξοχξκο ειχαμε παντα γεματο ενα ντουλαπι με καλουδια για τα πιτσιρικια κ τον εαυτο του..( εμενα ευτυχωσ μου αρεσουν συγκςκριμενα πραφματα κ δεν τα καταβροχθιζω ολα)

Αλλα πλεον εχει κακομαθει ετσινκβτην μικρη..εγω το περιοριζω..αυτοσ φερνει κ αλλα..με αποτελεσμα η μικρη να ζηταει καθε μερα χυμο..κ απο.λιγη σοκολατα...κ εμενα ριναι αδυνατουλα οποτς τησ επιττεπω  να τρωει..αλλα οχι κ καθε μερα χυμο..γινομαι εξαλλη...κ ευτυχωσ που κοψαμε τα πολλα με τα πεθςρικα..εκει τησ κανουν ολα τα χατηρια κ παντα θα τισβδωσουν καραμελεσ..χυμο ...

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Καταλαβαινω..πρεπει απο καπου να παρει θερμιδεσ..αφου ειναι τοσο κακοφαγανη..

Εγω κοριτσια μαλωνω με τον αντρα μου..

Τα κιλα οπωσ καταλαβαινεται τα απεκτησε απο τισ κακεσ συνηθειεσ..κ στο σπιτι κ στι εξοχξκο ειχαμε παντα γεματο ενα ντουλαπι με καλουδια για τα πιτσιρικια κ τον εαυτο του..( εμενα ευτυχωσ μου αρεσουν συγκςκριμενα πραφματα κ δεν τα καταβροχθιζω ολα)

Αλλα πλεον εχει κακομαθει ετσινκβτην μικρη..εγω το περιοριζω..αυτοσ φερνει κ αλλα..με αποτελεσμα η μικρη να ζηταει καθε μερα χυμο..κ απο.λιγη σοκολατα...κ εμενα ριναι αδυνατουλα οποτς τησ επιττεπω  να τρωει..αλλα οχι κ καθε μερα χυμο..γινομαι εξαλλη...κ ευτυχωσ που κοψαμε τα πολλα με τα πεθςρικα..εκει τησ κανουν ολα τα χατηρια κ παντα θα τισβδωσουν καραμελεσ..χυμο ...

Έχεις δοκιμάσει όταν ζητήσει χυμό αντί για χυμό του εμπορίου να της στύψεις λίγο μανταρίνι ή πορτοκαλί? Να είναι γλυκά βέβαια για να μην καταλάβει διάφορα. Αυτό με τις καραμέλες μου τη δίνει κ εμένα. Ένας συγγενής του άντρα μου κάθε φορά που την έβλεπε της έδινε γλυφιτζουρι κ είχε ένα διαστημα που ζητούσε μετά συνέχεια. Ευτυχώς τώρα το έχει ξεχάσει κ έχουμε πολύ καιρό να τον δούμε. Λίγο σοκολατιτσα, μπισκότο καταλαβαίνω να φάει καμία φορά αλλά τις καραμέλες γιατί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Έχεις δοκιμάσει όταν ζητήσει χυμό αντί για χυμό του εμπορίου να της στύψεις λίγο μανταρίνι ή πορτοκαλί? Να είναι γλυκά βέβαια για να μην καταλάβει διάφορα. Αυτό με τις καραμέλες μου τη δίνει κ εμένα. Ένας συγγενής του άντρα μου κάθε φορά που την έβλεπε της έδινε γλυφιτζουρι κ είχε ένα διαστημα που ζητούσε μετά συνέχεια. Ευτυχώς τώρα το έχει ξεχάσει κ έχουμε πολύ καιρό να τον δούμε. Λίγο σοκολατιτσα, μπισκότο καταλαβαίνω να φάει καμία φορά αλλά τις καραμέλες γιατί?

Συνηθεια των πεθερικων μου..επειδη το σπιτι ειναι συνεχεια με τα εγγονια..τουσ παιρνουν διαφορα..καραμελεσ στανταρ..κ πτι φουρ κ μπισκοτα..φρουτα..σαλαμια( οτι ετρωγαν τα μεγαλυτερα)

Καθε φορα που παει εκει θα φαει κ απο 2 καραμελεσ..κ παμε κ συχνα..πριν τον εγκλεισμο καθε μερα..κ επισησ τησ παιρνουν κ γλυφιτζουρια..πηγα κ εγβ κ πηρα απο φαρμακειο γκυφιτζ για να χουν τπυλαχ να δινουν αυτα..

Οταν ετρωγε εκει..εγω δεν αγοραζα καθολου γλυκα σπιτι..τωρα πλεον παει μονο ο συζυγοσ στο μαρκετ κ τησ αγοραζει διαφορα..πριν ηξερ μονο τισ κιντερ σοκολατεσ..τωρα εχει μαθει κ στην ποικιλια..ολο του το λεω..κ ολο τησ παιρνει..θα παρω σακουλα καμμια μερα κ θα τα κρυψω( το χα ξανακανει πριν καιρο...)σημερα κιολασ θα παρω

Τον πρωτο εναμιση ζρπνο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tzeni82 είπε:

Συνηθεια των πεθερικων μου..επειδη το σπιτι ειναι συνεχεια με τα εγγονια..τουσ παιρνουν διαφορα..καραμελεσ στανταρ..κ πτι φουρ κ μπισκοτα..φρουτα..σαλαμια( οτι ετρωγαν τα μεγαλυτερα)

Καθε φορα που παει εκει θα φαει κ απο 2 καραμελεσ..κ παμε κ συχνα..πριν τον εγκλεισμο καθε μερα..κ επισησ τησ παιρνουν κ γλυφιτζουρια..πηγα κ εγβ κ πηρα απο φαρμακειο γκυφιτζ για να χουν τπυλαχ να δινουν αυτα..

Οταν ετρωγε εκει..εγω δεν αγοραζα καθολου γλυκα σπιτι..τωρα πλεον παει μονο ο συζυγοσ στο μαρκετ κ τησ αγοραζει διαφορα..πριν ηξερ μονο τισ κιντερ σοκολατεσ..τωρα εχει μαθει κ στην ποικιλια..ολο του το λεω..κ ολο τησ παιρνει..θα παρω σακουλα καμμια μερα κ θα τα κρυψω( το χα ξανακανει πριν καιρο...)σημερα κιολασ θα παρω

Τον πρωτο εναμιση ζρπνο

Καλά όταν είναι οι παππούδες κοντά δύσκολα τα πράγματα.. κ αν πεις κ κάτι θα βγεις κ κακιά. Τι να πω κοπέλα μου, τα παιδάκια αν μάθουν με τέτοια εννοείται ότι θέλουν συνέχεια.. Κ να μην πω ψέματα κ η δικιά μου τρώει απλά προσπαθείς να δίνεις όσο το δυνατόν λιγότερα κ αν μπορείς όχι καθημερινά. Πάντως αν ζητάει χυμό τουλάχιστον αυτόν μπορείς να τον φτιάξεις εσύ, η να φτιάξεις εσύ κάποια μπισκοτάκια που θα είναι πιο υγιεινά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Με το θέμα της διατροφής ειμαι αρκετά αυστηρή με το γιο μου γιατί τώρα που είναι μικρός χτίζει διατροφικές συνήθειες.Καθημερινα στη διατροφή του θα υπάρχει βρώμη η κάποιο άλλο σιτηρο φρουτα και λαχανικά και πάντα σπιτικό υγιεινό φαγητό.Παρολο αυτά εφόσον τρώει έτσι δε με ενοχλεί μια σοκολατιτσα η ένα μπισκότο.Αν μαλιστα αυτά προέρχονται από παππουδογιαγιαδες ακόμα καλύτερα.Τα περισσότερα παιδιά έχουν συνδυάσει τη γιαγιά και τον παππού με διάφορα καλούδια όταν πάνε επίσκεψη.Θυμαμαι όταν ήμουν μικρή η γιαγιά μου όταν δε μου άρεσε ενα φαγητό μου τηγανιζε πατατες ενώ η μαμά μου για παράδειγμα δε δεχόταν με τίποτα να φάω κάτι άλλο.Ετσι και εγώ ως μαμά τώρα τα βλέπω διαφορετικά και ακολουθώ την ίδια τακτική με τη μαμα μου ενω η μαμα μου εχει γινει τωρα σαν τη γιαγια μου και κατα βαθος χαιρομαι που ειναι ετσι και θελει να "κακομαθαινει" τον γιο μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε???

Σας σκεφτόμουν μερικές φορές, ήθελα κ εγώ να στείλω γιατί έχετε μέρες να γράψετε. Εγώ είμαι καλά, περιμένω πως κ πως το Πάσχα, όχι ότι θα κάνουμε κάτι ιδιαίτερο αλλά θα βγούμε στην αυλή να ψήσουμε καμία μπριζόλα!!

Εσείς κορίτσια τι κάνετε? Πετύχατε τους στόχους??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.

Εγώ με την μικρή δεν τα πηγαίνω πολύ καλά. Είναι αρκετά δύσκολη στο φαγητό της και πολύ επιλεκτικη. Έχει μάθει στα κρακερακια γιατί τα είχαμε για τις δύσκολες ώρες και τώρα όταν τα ζητάει τα τσακίζει. Δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία σε αυτά που τρώμε γιατί συνήθως δεν τα δοκιμάζει καν. Ούτε αυγό μου τρώει, ούτε ιδιαίτερα φρούτα. Και γιαούρτι έχει συνηθίσει το αντβανς. Έχω θέμα. Παρότι δεν τρώει υπερβολικά, γιατί τα κρακερακια και μπισκότα δεν είμαι σε καθημερινή βάση, ειναι οριακά στην καμπύλη.

@mama16

 

Περιμένω να φτάσει ακριβώς η Κυριακή του Πάσχα για να κάνω τον απολογισμό. Πάντως τα πήγα πολύ καλά και είμαι πολύ χαρούμενη. Για 10 μέρες περίπου είχα κολλήσει, έκανα όμως λίγη γυμναστική και ξαναπηρα μπρος.

Το θέμα είναι ότι τώρα που φτάσαμε στο πρώτο μαξιλαράκι, τι κάνουμε;; Να κάνουμε ένα διάλειμμα για λίγες μέρες ή καλύτερα όχι;; Και αν ναι, πως να τρώμε τότε;; Και αφού περάσει το διάλειμμα, εφόσον σαν ιδέα εγκρινεται, ποιος είναι ο επόμενος στόχος;; Μετά από πόσο καιρό και πόσα κιλά να χάσουμε;;

Και το  @maroullaki έχει καιρό να μας.πει τα νέα του. Ελπίζω να είναι καλά

Α, και μιας και λέμε για μαρουλακι, με είχε βολεψει παρά πολύ όλο αυτό το διάστημα να τρώω κάθε βράδυ μαρουλοσαλατα. Τώρα που περνάει η εποχή τους, με τι μπορούμε να το αντικαταστήσουμε ώστε να είναι κάπως άφθονο σαν ποσότητα;;

Εμείς το Πάσχα και γενικά αυτές τις μέρες.δεν κάνουμε κάτι ξεχωριστό. Ούτε κουλούρια ούτε τσουρέκια ούτε καν αυγά. Θα πάρουμε έτοιμα. Δεν μπορώ να νιώσω καθόλου πως είναι μεγάλη εβδομάδα, χωρίς εκκλησία, χωρίς τα έθιμά μας. Αφού δεν θα γινει η Ανάσταση, πως θα λέμε καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά;;

Εσύ @tzeni82 πως τα πάτε ;;

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

και εγω δεν εχω γραψει καθολου αυτες τις μερες, γενικα ημουνα σε μουντ βαρεμαρας και σημερα λιγο ξεκουνήθηκα και οπως λες @mama16 είπα να ξεκολλήσω λίγο γιατι οπως και να χει Πασχα εφτασε, οποτε λιγο ας το "διασκεδάσουμε"

Ο στόχος δεν πηγε και ασχημα, ενταξει οχι αριστα αλλα οι μπλουζες πεφτουν καλυτερα. Ανεβασα και κατι κοντομανικα και ειναι πιο ανετα και το κουμπι στο παντελονι γλυτωσε την εκρηξη, αχαχαχαχ

απο το ΣΚ εχω κανει παυση...ειπα να νυστεψω και λιγο τωρα στο τελος και δεν εχω προγραμμα ακριβως, τρωω λιγο οπως κατσει, αλλα κρατιεμαι λιγο στην ποσοτητα

αποφασισα να μην ζυγιστω μεχρι να ξαναξεκινησω γιατι σιγουρα θα παρω, οποτε θα μαθω τι πηρα οταν θα κανω νεα αρχη....μαλλον σε καμια δεκαπενταρια μερες.. θα εχω βεβαια μια αγωνια αλλα ειπα να μην αγχωθω ακομα δεν σταματησα

επισης ηδη εχω σχεδιασει το εγκλημα του πασχα, γαλακτ...κο, μενω πολυ κοντα στο κοσμικο, οποτε μερα που θα ναι θα στειλω 2 και βουρ

φιλια

Just now, Youpi είπε:

Γεια σας κορίτσια.

Εγώ με την μικρή δεν τα πηγαίνω πολύ καλά. Είναι αρκετά δύσκολη στο φαγητό της και πολύ επιλεκτικη. Έχει μάθει στα κρακερακια γιατί τα είχαμε για τις δύσκολες ώρες και τώρα όταν τα ζητάει τα τσακίζει. Δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία σε αυτά που τρώμε γιατί συνήθως δεν τα δοκιμάζει καν. Ούτε αυγό μου τρώει, ούτε ιδιαίτερα φρούτα. Και γιαούρτι έχει συνηθίσει το αντβανς. Έχω θέμα. Παρότι δεν τρώει υπερβολικά, γιατί τα κρακερακια και μπισκότα δεν είμαι σε καθημερινή βάση, ειναι οριακά στην καμπύλη.

@mama16

 

Περιμένω να φτάσει ακριβώς η Κυριακή του Πάσχα για να κάνω τον απολογισμό. Πάντως τα πήγα πολύ καλά και είμαι πολύ χαρούμενη. Για 10 μέρες περίπου είχα κολλήσει, έκανα όμως λίγη γυμναστική και ξαναπηρα μπρος.

Το θέμα είναι ότι τώρα που φτάσαμε στο πρώτο μαξιλαράκι, τι κάνουμε;; Να κάνουμε ένα διάλειμμα για λίγες μέρες ή καλύτερα όχι;; Και αν ναι, πως να τρώμε τότε;; Και αφού περάσει το διάλειμμα, εφόσον σαν ιδέα εγκρινεται, ποιος είναι ο επόμενος στόχος;; Μετά από πόσο καιρό και πόσα κιλά να χάσουμε;;

Και το  @maroullaki έχει καιρό να μας.πει τα νέα του. Ελπίζω να είναι καλά

Α, και μιας και λέμε για μαρουλακι, με είχε βολεψει παρά πολύ όλο αυτό το διάστημα να τρώω κάθε βράδυ μαρουλοσαλατα. Τώρα που περνάει η εποχή τους, με τι μπορούμε να το αντικαταστήσουμε ώστε να είναι κάπως άφθονο σαν ποσότητα;;

Εμείς το Πάσχα και γενικά αυτές τις μέρες.δεν κάνουμε κάτι ξεχωριστό. Ούτε κουλούρια ούτε τσουρέκια ούτε καν αυγά. Θα πάρουμε έτοιμα. Δεν μπορώ να νιώσω καθόλου πως είναι μεγάλη εβδομάδα, χωρίς εκκλησία, χωρίς τα έθιμά μας. Αφού δεν θα γινει η Ανάσταση, πως θα λέμε καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά;;

Εσύ @tzeni82 πως τα πάτε ;;

 

@Youpi εγραφα την ωρα που τ ανεβασες και τωρα το ειδα...οπως βλεπεις εγω φρεναρα για τωρα...δεν ξερω αν ειναι σωστο...δεν εχω σκεφτει ακομα ακριβως για ποσο θα κρατησει το διάλειμμα, σιγουρα μεχρι του Θωμα..

εγω ειμαι γενικα των βραστων λαχανικων, τυπου κολοκυθακια, καροτα, καμια πατατουλα και μιξ με ντοματα αγγουρι και χορτα βραστα τρωω που και που....

πρεπει να ψαξω τα τευτερια μου μπας και βρω καμια ιδεα...

τσουρεκι και εγω αγορασα ενα και κουλουρακια μου εδωσε η μανα μου λιγα σε ενα σακουλακι, αλλα αφου νυστευω την γλιτωσαν για τωρα...ε την Κυριακη θα τα μοιραστω με την αδερφη του αντρα μου που μενουν απο πανω...ετσι και αλλιως εχω ετοιμασει αλλο εγκλημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ουφ βρε maroullaki, δεν μπορούμε χωρίς εσένα να ξέρεις. Πάρε το χρόνο σου, αλλά θα σε περιμένουμε μετά την Κυριακή του Θωμά να ξαναξεκινησουμε. Δεν γίνεται εμείς να συνεχίσουμε κι εσύ να μείνεις πίσω. Κάνε τα εγκλήματα που έχεις προμελετησει, και μετα έλα να απολογηθεις και να κάνουμε νέα σχέδια. Ας μας πει και η mama16 γνώμη.

Καλή η ιδέα σου για τα βραστά. Μάλλον σε κολοκυθάκια, καρότα και αγγούρι θα το ρίξω κι εγώ. Ωραίες είναι και οι σουπιτσες με χορταρικά. Μου έδωσες λύση, σε ευχαριστώ!

@Angela123

 Πες μας κι εσύ πως τα πας;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Youpi είπε:

Ουφ βρε maroullaki, δεν μπορούμε χωρίς εσένα να ξέρεις. Πάρε το χρόνο σου, αλλά θα σε περιμένουμε μετά την Κυριακή του Θωμά να ξαναξεκινησουμε. Δεν γίνεται εμείς να συνεχίσουμε κι εσύ να μείνεις πίσω. Κάνε τα εγκλήματα που έχεις προμελετησει, και μετα έλα να απολογηθεις και να κάνουμε νέα σχέδια. Ας μας πει και η mama16 γνώμη.

Καλή η ιδέα σου για τα βραστά. Μάλλον σε κολοκυθάκια, καρότα και αγγούρι θα το ρίξω κι εγώ. Ωραίες είναι και οι σουπιτσες με χορταρικά. Μου έδωσες λύση, σε ευχαριστώ!

@Angela123

 Πες μας κι εσύ πως τα πας;

Καλημέρα.Εγω πάτωσα.Οχι Μόνο δεν έχασα αλλά.πηρα και 2 κιλά.Το αστείο της υπόθεσης είναι πως κάνω καθημερινά τουλάχιστον 7 με 8 χλμ είστε με περπάτημα είτε με stepper που είναι πιο δύσκολο το 2ο.Το πρόβλημα είναι ότι μετά από τόση γυμναστική για τα δεδομένα  μου πεθαίνω της πείνας.Δε μπορώ να σταματήσω να τρώω.Μπορει να εχω βάλει 2ο πιάτο φαγητό και νιώθω σαν να εχω φάει μονο 2 μπουκιες.Τετοια πει να δεν έχω ξανανιώσει και μετά μετανιώνω που τρώω έτσι και απομακρύνονται από το στόχο μου.Εσεις κορίτσια πως τα πατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, @Youpi αυγό που είπες ότι δεν τρώει η κόρη σου δοκίμασες σε όλες τις μορφές κ σε καμία δεν τρώει? Βραστό, ομελέτα, τηγανιτο μάτι? Ακόμα κ αυτό αν δεν βάλεις λάδι από πάνω δεν ρουφάει κ πολύ. Αν ωστόσο δεν θες τηγανιτα αντί για λάδι μπορείς να το κάνεις με νεράκι, το έχω δοκιμάσει κ γευστικό ήταν πάλι! Φρούτα θα μπορούσες για τις βιταμίνες να της δίνεις σε χυμό αν έχεις αποχυμωτη η να της στιβεις μόνο μανταρίνι η πορτοκαλί.

Τώρα για το Πάσχα θα μπορούσες να σταματήσεις για λίγες μέρες να φας κ κάποια λιχουδια απλά να προσέχεις τις ποσότητες. Κ να μην τρως πολύ ψωμί στο φαγητό. Μετά ένας εφικτός στόχος πιστεύω θα ήταν 3 κιλά το μήνα.

Όσο για τα βραστά λαχανικά δεν θα σας το συνιστούσα σε καθημερινή βάση γιατί αν θέλετε να γλιτώσετε θερμίδες έχουν περισσότερες από τα ωμά. Κατά βάση 1/2 κούπα βραστά ισοδυναμούν με 1 κούπα ωμά + του ότι χάνονται κ οι φυτικές ίνες.

 @Angela123 νιώθεις όντως τόση πείνα η είναι περισσότερο ψυχολογικό? Θα μπορούσες πριν το φαγητό να πιεις 2 ποτήρι νερό για να σε φουσκώσει λίγο κ να τρως όσο το δυνατόν πιο αργά ώστε να προλάβεις να δώσεις σήμα στον εγκέφαλο ότι χόρτασε.

Δεν θυμάμαι αν ρωτήσατε κάτι άλλο..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...