Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

@Youpi και @maroullaki νομίζω είναι εφικτός ο στόχος σας, θα μπορέσετε να τα καταφέρετε. @tzeni82 συνεχίζεις έτσι ή πιστεύεις ήταν απ' την περίοδο. Πάντως για καλό κ για κακό ας κόψεις κάποια φαγητά που δημιουργούν θέμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλή εβδομάδα σε όλες!!! Πως τα πάτε; Εγώ από σήμερα ξαναμπαινω στο χορό!!! Τέρμα το διάλειμμα, πήρα νέα φορα και πάμε πάλι. Μόλις γύρισα και από λαϊκή, μαρούλι, ντομάτες, αγγούρια, μπρόκολο, κολοκυθιά, καρότα, αγαπημένες φράουλες, μέχρι και ψαράκια αν και βαριέμαι το καθάρισμα αλλά είπα να ξεκινήσω δυναμικά, αχχααα. @Youpi για πες πόσες μέρες μέχρι τέλος Ιουλίου;; Μέχρι εκεί λέω να το πάμε και τον Αύγουστο να σαρώσουμε τις πλαζ!!!! Συμφωνείς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο maroullaki για τον δυναμισμό σου! Με το καλό και καλή επιτυχία στον νέο στόχο! Πάμε λες μέχρι τέλος Ιουλίου;; Στις 31;; Θα το βάλω και στην αντίστροφη μέτρηση. Και κάπου στα 8.5 κιλά;;

Εγώ παρότι ξεκίνησα περπατημα που μου έκατσε τις τελευταίες μέρες, μάλλον μου άνοιξε και η όρεξη και δεν μπορώ καλά να ισορροπησω ακόμη. Με στενοχωρει ότι πηγαίνω πίσω, ότι καθυστερω, αλλά βάζω κάπως την λογική ότι δεν έγινε και τίποτε, δεν κάνω αλλωστε και μεγάλες ατασθαλίες. Αρχίσαμε να λείπουμε και αρκετές ώρες από το σπίτι για βόλτα, οπότε όλα γίνονται λίγο πιο δύσκολα με το απογευματινό και βραδυνό. Τέλος πάντων ελπίζω να βρω τρόπο.

Κάπου διάβασα τρόπο για να διατηρηθούν τα λαχανικά φρέσκα για δέκα μέρες γιατί κι εγώ τα αγοράζω όλα μαζί και δεν προλαβαίνω να μην μου χαλάσουν. Τα πλένω όλα (μαρούλι, μπρόκολο, άνηθο, κρεμμυδάκια) και αφού στεγνώσουν λίγο, τα αποθηκεύω σε τάπερ βάζοντας ενδιαμεσα χαρτί κουζίνας. Κρατάνε αρκετά έτσι.

Λοιπόν καλή μας αρχή στο Βήμα 2! Maroullaki θα είναι και το τελευταίο για σένα;; Πιάνεις το στόχο τότε;;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Μπράβο maroullaki για τον δυναμισμό σου! Με το καλό και καλή επιτυχία στον νέο στόχο! Πάμε λες μέχρι τέλος Ιουλίου;; Στις 31;; Θα το βάλω και στην αντίστροφη μέτρηση. Και κάπου στα 8.5 κιλά;;

Εγώ παρότι ξεκίνησα περπατημα που μου έκατσε τις τελευταίες μέρες, μάλλον μου άνοιξε και η όρεξη και δεν μπορώ καλά να ισορροπησω ακόμη. Με στενοχωρει ότι πηγαίνω πίσω, ότι καθυστερω, αλλά βάζω κάπως την λογική ότι δεν έγινε και τίποτε, δεν κάνω αλλωστε και μεγάλες ατασθαλίες. Αρχίσαμε να λείπουμε και αρκετές ώρες από το σπίτι για βόλτα, οπότε όλα γίνονται λίγο πιο δύσκολα με το απογευματινό και βραδυνό. Τέλος πάντων ελπίζω να βρω τρόπο.

Κάπου διάβασα τρόπο για να διατηρηθούν τα λαχανικά φρέσκα για δέκα μέρες γιατί κι εγώ τα αγοράζω όλα μαζί και δεν προλαβαίνω να μην μου χαλάσουν. Τα πλένω όλα (μαρούλι, μπρόκολο, άνηθο, κρεμμυδάκια) και αφού στεγνώσουν λίγο, τα αποθηκεύω σε τάπερ βάζοντας ενδιαμεσα χαρτί κουζίνας. Κρατάνε αρκετά έτσι.

Λοιπόν καλή μας αρχή στο Βήμα 2! Maroullaki θα είναι και το τελευταίο για σένα;; Πιάνεις το στόχο τότε;;

 

Ναι κοριτσι για βαλτο για 31 Ιούλη, να χούμε και την ελπιδα ότι 1 Αυγούστου Σάββατο θα πάμε και διακοπές. Τον στόχο τον αντικειμενικό δεν τον πιάνω τότε, τον ψυχολογικό ελπίζω να πιάσω. Δηλ το σημείο που την παλεύω καλούτσικα με την πάρτη μου. Αλλά τώρα που σε βρήκα, λέω να συνεχισουμε και σε τρίτο βήμα αργότερα, μπας και ξεπεράσουμε τους εαυτούς μας και καταφέρουμε και το κάτι παραπάνω, πιο κοντά στον αντικειμενικό στόχο, με την βοήθεια και την στήριξη και όλων των άλλων βέβαια κοριτσιών της παρέας. Είμαι αισιόδοξη και αν και βαριέμαι και φρενάρω κάποιες φορές, οι σκέψη σας μου ξαναδίνει φορα. Καλή μας αρχή και θα κάνω και αυτό με τα λαχανικά, αν και είμαι και λίγο τεμπελα και απλά τα βάζω στο ψυγείο μέσα σε χαρτοσακούλες, και τα πλένω λίγα λίγα πριν τα φάω :razz:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία,  έβαλα 31 Ιουλίου, και μείον 9 κιλά. Έχω μεγαλύτερες προσδοκίες αλλά ας κρατήσω μικρότερο καλάθι, να έχω σίγουρη χαρά!

Προσωπικά αν καταφέρω το Βήμα 2, θα έχω σίγουρα και Βήμα 3 για να φτάσω σε ψυχολογικό στοχο, για να μην πω και βήμα 4. Είναι πολύ μακρινά ακόμη και πρόκειται για κιλά που έχω χρόνια που δεν ήμουν εκεί. Δεν το ονειρεύομαι καν, απλώς είμαι σε φάση να κάνω σχέδια για τα βήματα που έχω μπροστά. Θέλω να πιστεύω πως παρέα θα τα καταφέρουμε, και κυρίως ότι θα μπορέσουμε να διατηρηθούμε κιόλας εκεί. Οπότε, να ξέρεις πως εγώ εδώ θα είμαι και θα σε έχω για παράδειγμα. Αν καταφέρεις εσύ να ξεπεράσεις τον εαυτό σου, πιστεύω θα με παρασύρεις και θα φτάσω κι εγώ στο ιδανικό βάρος. Κι εγώ φρενάρω και κολλάω πολλές φορές, κάποιες άλλες επειδή με πιάνει λιγούρα ή πείνα για μια και δυο και τρεις μέρες, απελπιζομαι και λέω, να, εγώ δεν θα τα καταφέρω ποτέ. Όμως οι κουβέντες σας μου δίνουν θάρρος. Και τελικά διαπιστώνω ότι αυτό συμβαίνει μόνο κάποιες μέρες και μετά επανέρχομαι.

Κι εγώ βαριέμαι απίστευτα με τα λαχανικά. Αφου τα αγορασω, τα αφήνω στο ψυγείο μέχρι να βρω χρόνο. Μάξιμουμ μιάμιση μέρα ομως. Τα πλένω όλα μαζί γιατί αφενός μου είναι πιο εύκολο το βράδυ να βρίσκω πλυμενη την σαλατα παρά να πλένω μαρούλια εκείνη την ώρα, αφετέρου γιατί με αυτόν τον τρόπο διατηρούνται πολύ περισσότερο, τώρα που ψωνίζουμε μεγαλύτερες ποσότητες αφού βγαίνουμε λιγότερο συχνά για ψώνια. Να φανταστείς παλιότερα δεν έτρωγα ποτέ μαρούλι γιατί βαριόμουν το πλύσιμο...

Τα κορίτσια της παρέας μας που είναι;; Πείτε μας τους στόχους σας κι εσείς να συμβαδιζουμε! Mama16; Tzeni82;; Angela123;; Συνεχίζουμε όλοι μαζί;; Δεν ξεχνάω κάποιον..;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρουσα!!!

Αν κ διαιτα δεν το λεσ αυτο που κανω αυτεε τισ μερεσ...εκλεισα ραντεβου με την διαιτολογο την δευτερα για να μπορεσω να συμμαζευτω κι αλλο....

ειμαι σε φαση που ενω δεν καταβροχθιζω τα παντα οπωσ πριν την διαιτα..κανω αρκετεσ ατασθαλιεσ...που τισ ειχα ομωσ αναγκη..

Εννοειται πωσ η ζυγαρια απο τοτε που χω να πατησω στην διατροφολογο εχει κολλησει..ζητημα στον ενα μηνα που χω να παω αν επεσε κατω απο.κιλο( θα σασ πω την δευτερα τα ρεζιλικια μοθ..χαχα)αλλα πραγματικα ειμαι σε φαση που δεν θελω να πειναω..αμα πεινασω θα φαω τα παντα..

Γι αυτο ειπα να κλεισω ραντεβου

.γιατι ετσι κ.μπει ιουνησ θα χω μονη μου ολο το 24ωρο τα παιδια γιατι ο αντρασ νου θα ανοιξουν το μαγαζι..κ δεν βλεπω να με ξαναβλεπει η διατροφολογοσ..σιγουρα ομωσ θα κανω καποια συντηρηση..

Θα μπω κ 2γω δυναμικα απο βδομαδα λοιπον..ελπιζω να το παρω αποφαση τη δευτερα..κ να κανω οτι μου πει...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, δεν θα το πεις δίαιτα αυτόν τον καιρο, πες το συντήρηση. Και από αυτήν την άποψη, το ότι έχασες κι ένα κιλακι καλό είναι. Πάρε ανάσα όμως την Δευτέρα, γιατί νομίζω πως οι ζυγαριές εκτός σπιτιού είναι πολύ κακές! Και μην αφηνεσαι να πεινάσεις. Λειτουργεί αντίθετα. Φάε πράγματα που μπορεί να σε κρατήσουν. Εσένα άλλωστε είναι τόσο δύσκολο που θηλάζεις ακόμη... Και αν το Ιούνιο δεν μπορείς να πηγαίνεις στην διατροφολόγο, ζήτα να έχετε επικοινωνία μέσω βιντεοκλησης ή email αν νομίζεις πως αυτό θα σε βοηθήσει. Ο άντρας σου συνεχίζει;;

Θα περιμένουμε τα νέα σου την Δευτέρα. Και χαλαρά, ότι χάνεις καλό είναι. Πες στην διατροφολόγο το πώς νιώθεις, να σου φτιάξει ενα πρόγραμμα στα μετρα σου. Κυρίως να νιώθεις καλά. Φιλιά και καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια θα μπω και εγω στην παρεα σας γιατι πρεπει επειγοντως να αρχισω διατροφη! Να σας πω λιγα λογια για μενα. Μολις εκλεισα σαραντα μερες απο τη γεννα και θηλαζω αποκλειστικα. Στην εγκυμοσυνη πηρα παρα πολλα κιλα γιατι απο τον πρωτο μηνα ημουνα με εντολη γιατρου κρεβατι καναπε λογω διαφορων επιπλοκων. Επειδη ειμαι γυμναστρια και εκανα 3-4 ωρες προπονηση τουλαχιστον καθε μερα ο μεταβολισμος μου με την αλλαγη αυτη στην απολυτη ακινησια επαθε ενα σοκ και επαιρνα κιλα χωρις να μπορω να το ελεγξω. Ετρωγα βεβαια και παραπανω και ειδικα γλυκα απο το αγχος και τη βαρεμαρα μεσα στο σπιτι. Δεν μετανοιωνω τιποτα ομως γιατι τωρα εχω διπλα μου το μωρακι μου και γιατι με οσα περασα καπου επρεπε και εγω να ξεσπαω. 
Σκεφτομουνα εξαλλου οτι μολις γεννησω θα αρχισω διατροφη και γυμναστικη και θα τα χασω πολυ ευκολα. Ελα ομως που μας βρηκε ο ιος και δεν εχω καθολου βοηθεια με το μωρο. Ο αντρας μου πηγαινει στη δουλεια και λειπει δεκαωρο καθε μερα. Η μπεμπα δεν κοιμαται σχεδον καθολου τη νυχτα και εγω για να αντεξω τους βραδυνους θηλασμους και να μην με παιρνει ο υπνος απο την κουραση τρωω μεσα στη νυχτα! Σαν αποτελεσμα αυτες τις 40 μερες πηρα και αλλα κιλα αντι να χασω! 
Τωρα ομως το πηρα αποφαση οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση και θελω απο αυριο να κανω διατροφη. Δυστυχως γυμναστικη η εστω τρεξιματακι δεν υπαρχει καθολου χρονος αλλα ουτε και ενεργεια. Αλλα τουλαχιστον να αρχισω διατροφη να χασω κανενα κιλο! Φανταστειτε οτι φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης ακομα. Τα κανονικα μου ρουχα ουτε που μπορω να φανταστω ποτε θα μου ξαναχωρεσουν! Πριν που ημουνα εγκυος δε με ενοιαζε και τοσο τωρα ομως δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου. Αυτα λοιπον απο εμενα! Ελπιζω να παρω απο τη θετικη σας ενεργεια και να τα καταφερω και εγω! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια θα μπω και εγω στην παρεα σας γιατι πρεπει επειγοντως να αρχισω διατροφη! Να σας πω λιγα λογια για μενα. Μολις εκλεισα σαραντα μερες απο τη γεννα και θηλαζω αποκλειστικα. Στην εγκυμοσυνη πηρα παρα πολλα κιλα γιατι απο τον πρωτο μηνα ημουνα με εντολη γιατρου κρεβατι καναπε λογω διαφορων επιπλοκων. Επειδη ειμαι γυμναστρια και εκανα 3-4 ωρες προπονηση τουλαχιστον καθε μερα ο μεταβολισμος μου με την αλλαγη αυτη στην απολυτη ακινησια επαθε ενα σοκ και επαιρνα κιλα χωρις να μπορω να το ελεγξω. Ετρωγα βεβαια και παραπανω και ειδικα γλυκα απο το αγχος και τη βαρεμαρα μεσα στο σπιτι. Δεν μετανοιωνω τιποτα ομως γιατι τωρα εχω διπλα μου το μωρακι μου και γιατι με οσα περασα καπου επρεπε και εγω να ξεσπαω. 
Σκεφτομουνα εξαλλου οτι μολις γεννησω θα αρχισω διατροφη και γυμναστικη και θα τα χασω πολυ ευκολα. Ελα ομως που μας βρηκε ο ιος και δεν εχω καθολου βοηθεια με το μωρο. Ο αντρας μου πηγαινει στη δουλεια και λειπει δεκαωρο καθε μερα. Η μπεμπα δεν κοιμαται σχεδον καθολου τη νυχτα και εγω για να αντεξω τους βραδυνους θηλασμους και να μην με παιρνει ο υπνος απο την κουραση τρωω μεσα στη νυχτα! Σαν αποτελεσμα αυτες τις 40 μερες πηρα και αλλα κιλα αντι να χασω! 
Τωρα ομως το πηρα αποφαση οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση και θελω απο αυριο να κανω διατροφη. Δυστυχως γυμναστικη η εστω τρεξιματακι δεν υπαρχει καθολου χρονος αλλα ουτε και ενεργεια. Αλλα τουλαχιστον να αρχισω διατροφη να χασω κανενα κιλο! Φανταστειτε οτι φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης ακομα. Τα κανονικα μου ρουχα ουτε που μπορω να φανταστω ποτε θα μου ξαναχωρεσουν! Πριν που ημουνα εγκυος δε με ενοιαζε και τοσο τωρα ομως δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου. Αυτα λοιπον απο εμενα! Ελπιζω να παρω απο τη θετικη σας ενεργεια και να τα καταφερω και εγω! 

Καλώς ήρθες! Να χαίρεσαι το μωράκι σου και καλή αρχή στην προσπάθεια σου!!! Έχουμε αρκετή αισιοδοξια και θετική ενέργεια και όλες θα τα καταφέρουμε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να το χαίρεσαι το μωρό σου!

Περνάς δύσκολη περίοδο τώρα, θα στρώσουν όμως τα πράγματα. Μην αγχώνεσαι, όλα θα γίνουν σιγά σιγά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα, βλέπω αρχίζετε σιγά σιγά να θετετε τους στόχους σας... Σας εύχομαι να τα χάσετε αυτά που θέλετε κ ακόμα περισσότερα. @tzeni82 δεν πειράζει που έμεινες σχεδόν στάσιμη, σημασία έχει που δεν πήρες επιπλέον γιατί όλος ο κόσμος συνέχεια μέσα νομίζω οι περισσότεροι πήραν. @Troufaki καλώς ήρθες στην παρέα, να χαίρεσαι το παιδάκι σου. Είναι δύσκολη περίοδος με το νεογέννητο ειδικά αν είναι κ το πρώτο, δεν σε φοβάμαι όμως, εφόσον είσαι κ γυμνάστρια μπορείς να μπεις εύκολα σε πρόγραμμα... Θα βρεις τους ρυθμούς σου σιγά σιγά, θα τα χάσεις όλα τα κιλά κ θα ξανά έχεις το τέλειο κορμί που πιστεύω έχεις!!! Θα θελα πολύ να είχα χρόνο να τελείωνα κ γυμναστική ακαδημία, ταιριάζει με το επάγγελμα μου αλλά όταν κάνεις οικογένεια δύσκολα είναι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2020 at 2:20 ΠΜ, Troufaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια θα μπω και εγω στην παρεα σας γιατι πρεπει επειγοντως να αρχισω διατροφη! Να σας πω λιγα λογια για μενα. Μολις εκλεισα σαραντα μερες απο τη γεννα και θηλαζω αποκλειστικα. Στην εγκυμοσυνη πηρα παρα πολλα κιλα γιατι απο τον πρωτο μηνα ημουνα με εντολη γιατρου κρεβατι καναπε λογω διαφορων επιπλοκων. Επειδη ειμαι γυμναστρια και εκανα 3-4 ωρες προπονηση τουλαχιστον καθε μερα ο μεταβολισμος μου με την αλλαγη αυτη στην απολυτη ακινησια επαθε ενα σοκ και επαιρνα κιλα χωρις να μπορω να το ελεγξω. Ετρωγα βεβαια και παραπανω και ειδικα γλυκα απο το αγχος και τη βαρεμαρα μεσα στο σπιτι. Δεν μετανοιωνω τιποτα ομως γιατι τωρα εχω διπλα μου το μωρακι μου και γιατι με οσα περασα καπου επρεπε και εγω να ξεσπαω. 
Σκεφτομουνα εξαλλου οτι μολις γεννησω θα αρχισω διατροφη και γυμναστικη και θα τα χασω πολυ ευκολα. Ελα ομως που μας βρηκε ο ιος και δεν εχω καθολου βοηθεια με το μωρο. Ο αντρας μου πηγαινει στη δουλεια και λειπει δεκαωρο καθε μερα. Η μπεμπα δεν κοιμαται σχεδον καθολου τη νυχτα και εγω για να αντεξω τους βραδυνους θηλασμους και να μην με παιρνει ο υπνος απο την κουραση τρωω μεσα στη νυχτα! Σαν αποτελεσμα αυτες τις 40 μερες πηρα και αλλα κιλα αντι να χασω! 
Τωρα ομως το πηρα αποφαση οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση και θελω απο αυριο να κανω διατροφη. Δυστυχως γυμναστικη η εστω τρεξιματακι δεν υπαρχει καθολου χρονος αλλα ουτε και ενεργεια. Αλλα τουλαχιστον να αρχισω διατροφη να χασω κανενα κιλο! Φανταστειτε οτι φοραω τα ρουχα της εγκυμοσυνης ακομα. Τα κανονικα μου ρουχα ουτε που μπορω να φανταστω ποτε θα μου ξαναχωρεσουν! Πριν που ημουνα εγκυος δε με ενοιαζε και τοσο τωρα ομως δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου. Αυτα λοιπον απο εμενα! Ελπιζω να παρω απο τη θετικη σας ενεργεια και να τα καταφερω και εγω! 

Καλωσ την...

Μην σε παιρνει καθολου απο κατω..αφου το πηρεσ αποφαση λιγο να προσεξεισ κ θα τα καταφερεισ...

Σιγουρα θα ξερεισ κ απο διατροφη..κ μολισ παρεισ λιγο τα πανω σου κ δεισ να φευγει το 1ο κιλο θα δεισ που θα βρεθει κ η ενεργεια για λι γυμναστικη...

Καλα εγω σημερα το παραξηλωσα...αχ....

Τεσπα..γιατι απονδευτερα θα πεσει πεινα για νσ χασω ακομη κανενα κιλο..

Καλο μηνα κοριτσια μου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου τωρα βρηκα λιγο χρονο να σας απαντησω. Δεν ξερω βρε κοριτσια τι κανω λαθος και δεν εχω καθοοολου χρονο και ειμαι με 3-4 ωρες και λιγοτερο υπνο εδω και 40 μερες! Η μπεμπα μου δεν κοιμαται πολυ ενα διωρο μονο σερι μεσα στη μερα εκτος φυσικα αν την εχω αγκαλια. Καθε βραδυ 2-6 ειναι ξυπνια η κοιμαται πανω μου.

Τελος παντων αυτο που καταφερα αυτες τις μερες ειναι να κοψω τελειως τα γλυκα και να μην τρωω τη νυχτα που ειμαι ξυπνια. Στη ζυγαρια θα ανεβω αργοτερα οταν νιωσω καλυτερα μην παθω κανενα σοκ τωρα!!!  Καλη συνεχεια σε ολες!!! 
 

Οσο για τη γυμναστικη κοριτσια ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι αν το σωμα σου εχει συνηθισει να  γυμναζεται  και  το σταματησεις αποτομα αντιδρα χειροτερα απο το αν δεν γυμναζοσουν ποτε. Ασε που οτι χτιζεις χρονια απο μυς αρκουν μερικοι μηνες για να τα χασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου τωρα βρηκα λιγο χρονο να σας απαντησω. Δεν ξερω βρε κοριτσια τι κανω λαθος και δεν εχω καθοοολου χρονο και ειμαι με 3-4 ωρες και λιγοτερο υπνο εδω και 40 μερες! Η μπεμπα μου δεν κοιμαται πολυ ενα διωρο μονο σερι μεσα στη μερα εκτος φυσικα αν την εχω αγκαλια. Καθε βραδυ 2-6 ειναι ξυπνια η κοιμαται πανω μου.

Τελος παντων αυτο που καταφερα αυτες τις μερες ειναι να κοψω τελειως τα γλυκα και να μην τρωω τη νυχτα που ειμαι ξυπνια. Στη ζυγαρια θα ανεβω αργοτερα οταν νιωσω καλυτερα μην παθω κανενα σοκ τωρα!!!  Καλη συνεχεια σε ολες!!! 
 

Οσο για τη γυμναστικη κοριτσια ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι αν το σωμα σου εχει συνηθισει να  γυμναζεται  και  το σταματησεις αποτομα αντιδρα χειροτερα απο το αν δεν γυμναζοσουν ποτε. Ασε που οτι χτιζεις χρονια απο μυς αρκουν μερικοι μηνες για να τα χασεις!!!

εχω  να κοιμηθω σαν ανθρωποσ απο τοτε που γεννησα την μεγαλη μου...30 μηνεσ δηλ..αλλα το σωμα συνηθιζει..χτεσ ημουν ξυπνια πχ απο 6.3 το πρωι που ξυπνησε η μικρη..κ εκλεισα τα ματια μου γυρω στισ 11..κ φυσικα ξυονησα κ πολλεσ φορςσ μεσα στο ωραδυ για να θηλασω..

Πραγματικα δεν ειχα ιδεα τι με περιμενε οταν αποφασισα να κανω παιδι..αφου μαλωνα τισ φιλεσ μου που ειχαν κανει πριν αππ μενα παιδια..καλα τισ ελεγα? Δεν προειδοποιειτε??

Εν παση περιπτωση..θελω να πω..πωσ ολεσ ετσι ειμαστε..πραγματικα εγω οτι προλαβω..κ γενικα ειμαι ευζαριστημενη που εχω ταισμενα ντυμενα τα παιδια κ εμασ..το σπιτι σε γενικεσ γραμμεσ αρκετα καθαρο...αλλα ενα ναρκοπεδιο..δεν ξερεισ τι μπορει να πατησεισ..κ ειμαι πτωμα..κ απορω πωσ αντεχω κ συνεζιζω..

Αλλα αν κ τα ηξερα ολα αυτα..εκανα κ το 2ο..χαχαχα..

Μεγαλη ταλαιπωρια..αλλα κ μεγαλη ευτυχια!!!κυριωσ ομωσ ευτυχια!!!

Κ αυτη τη στιγμη που γραφω ποναει η μεσηηηηη...κ πωε να κανω γυμναστιξη??? Εχουν κοιμηθει κ οι 2 ταυτοχρονα πραγμα εξαιρετικα σπανιο κ εγω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου..κ απο την υπερενταση δεν μπορω να κοιμηθω κιολασ...

Αχ δεν ξερω γιατι τα γραφω..μαλλον για να ξεσπασω..

Αφορμη ηταν αυτο που εγραψεσ..

Μια χαρα σωστα τα κανεισ ολα..απλα ετσι συμβαινει..σε ολεσ..

Προσπαθησε να κοομηθεισ οταν κοιμαται..

Κ.μολισ ξυπνησε το μεγαλο μου τερατακι...

Σασ φιλω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Troufaki είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου τωρα βρηκα λιγο χρονο να σας απαντησω. Δεν ξερω βρε κοριτσια τι κανω λαθος και δεν εχω καθοοολου χρονο και ειμαι με 3-4 ωρες και λιγοτερο υπνο εδω και 40 μερες! Η μπεμπα μου δεν κοιμαται πολυ ενα διωρο μονο σερι μεσα στη μερα εκτος φυσικα αν την εχω αγκαλια. Καθε βραδυ 2-6 ειναι ξυπνια η κοιμαται πανω μου.

Τελος παντων αυτο που καταφερα αυτες τις μερες ειναι να κοψω τελειως τα γλυκα και να μην τρωω τη νυχτα που ειμαι ξυπνια. Στη ζυγαρια θα ανεβω αργοτερα οταν νιωσω καλυτερα μην παθω κανενα σοκ τωρα!!!  Καλη συνεχεια σε ολες!!! 
 

Οσο για τη γυμναστικη κοριτσια ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι αν το σωμα σου εχει συνηθισει να  γυμναζεται  και  το σταματησεις αποτομα αντιδρα χειροτερα απο το αν δεν γυμναζοσουν ποτε. Ασε που οτι χτιζεις χρονια απο μυς αρκουν μερικοι μηνες για να τα χασεις!!!

Όπως είπε κ η Τζένη δεν κάνεις κάτι λάθος, ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος, μετά συνηθίζεις κ καλυτερεύει κ το μωρό ως προς τον ύπνο.. Αυτό με την γυμναστική το έχω ακούσει αλλά κάποια στιγμή θα καταφέρεις να γυμναστεις κ θα ξανά βρεις τους ρυθμούς σου! @tzeni82 σε καταλαβαίνω απόλυτα, όταν είσαι πρωτομαμα δυσκολεύεσαι γιατί αλλάζει όλη σου η ζωή με τον ερχομό του παιδιού, με το δεύτερο όμως ενώ είσαι συνηθισμένη με 1 μικρό διπλασιάζεται η κούραση κ δε βρίσκεις ποτέ χρόνο να κοιμηθείς. Πολλές φορές σκέφτομαι ότι αν είχα πχ τον μικρό μόνο θα ένιωθα χλιδή γιατί θα είχα την εμπειρία του μωρού κ θα ήξερα ακριβώς τι με περιμένει κ θα είχα την κούραση του ενός μωρού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...