Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

On 27/5/2020 at 4:44 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Η αληθεια ειναι πωσ κ εγω οταν εχω τρεχαματα κ δουλειεσ εκτοσ σπιτιου τισ περισσοτερεσ φορεσ το παραμελβ το προγραμμα..αλλα δεν γινεται κ αλλιωσ..για πολυ καιρο οταν ημασταν σε καραντινα κ δεν μπορουσα να παω κ στην διατροφολογο βρηκα ευκαιρια, κ ασ το πουμε εκανα μια συντηρηση..κ καπωσ ετσι εμεινα στασιμη στα ιδια κιλα που μ αφησε η διατροφολογοσ..το θετικο ειναι πωσ δεν πηρα βαροσ..αλλα καπωσ ανασυνταξα τισ δυναμεισ μου για να μπω ξανα αυτη τη φορα σε προγραμμα κ καπωσ πηγε καλυτερα..αφου φαντασου μετα απο 2 μηνεσ στασιμοτητασ πηγα πγρα προγραμμα 2 βδομαδων κ 2χασα 1κιλο( κ με καποιεσ ατασθαλιεα)..τωρα ειμαι στο 2ο 14ημερο κ παλι καπωσ τα καταφερνω να το τηρησω..ηδη νιωθω καλυτερα..

Παντωσ ειναι υπεροχο που μπορουμε κ μεγαλωνουμε εμεισ τα παιδακια μασ..αλλα ωρςσ ωρςσ φτανω στα ορια μου( ( καλη ωρα τωρα) 

Εγω σκεφτομαι να την γραψω στον παιδικο..ειναι η κουνιαδα μου βρεφονηπιοκομοσ..ςν κ μου φαινεται που νωρισ φια να ξεκινησει εγω θα την γραψω κ θα την στελνω οποτε εχει η ιδια κεφι ή οππτε εχω εγω εξωτερικεσ δουλειεσ..απλα θελω να πω πωσ οταν τα παιδακια μασ πανε κ αυτα σχολειο πιστευω πωσ η κατασταση θα γινει πολυ καλυτερη..

Βεβαια σκεφτομαι μηπωσ κανω κ 3ο.θα θελα πολυ κ ενα αγορακι..αλλα ειμαι ηδη στα 38..κ μονη στο σπιτι..ποιοσ τα ξαναπερναει ολα αυτα??? Κ φτου κ απο την αρχη με εξετασεισ κ αγχοσ..κ με.βλεπω να παιρνω κ καμια 30αρα κιλα την επομενη φοαρα..χαχα 

 

Κ εγώ σκέφτομαι ότι θα ήθελα τρίτο αλλά απ' την άλλη περιμένω πως κ πως να πάει κ ο μπέμπης σχολείο για να μπορώ να κάνω τις δουλειές μου τα πρωινά με την ησυχία μου, αν κάνω τρίτο σκέφτομαι ότι μετά θα περιμένω άλλα τόσα χρόνια!!! Μπράβο που κατάφερες πάλι να χάσεις κιλά, έκανες ένα διάλειμμα κ συνεχίζεις!!! @Youpi το ιδανικό είναι για μια γυναίκα να δουλεύει τόσες ώρες.. κ εγώ δεν θέλω ούτε να φαντάζομαι να λείπω σχεδόν 10 ώρες απ' το σπίτι κ να χάνω τόσα από τα μικρά μου! Δεν ξέρω πως το καταφέρνουν αυτό άλλες γυναίκες... Βέβαια είναι κ η ανάγκη στη μέση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Που ειστε κοριτσια μου???

Εδώ είμαστε τζενακι. Μπαίνουμε και διαβαζουμε σιωπηλά... Δεν βρίσκω κάτι να πω. Το πρόγραμμα δεν το ακολουθώ. Με έχει πάρει από κάτω. Έχω πάρει 2 κιλά. Ζυγιζομαι καθημερινα μήπως καταφέρω να σταθεροποιηθω τουλάχιστον. Δυσκολεύομαι πολύ να ξαναξεκινησω. Έχω πολλή κούραση με την μικρή, νεύρα πολλά με τον άντρα μου και παρόλα αυτά ονειρεύομαι κι ένα δεύτερο παιδάκι... Μεγάλη αντίφαση. Επειδή νιώθω αρκετά καλύτερα στην κίνηση μου σε σχέση με αυτό που ήμουν, μάλλον χρειάζομαι λίγο χρόνο για να ξαναβάλω στόχο. Νιώθω ξεπνοη... Η Μύκονος φέτος δεν πλησιαζεται άλλωστε λόγω του ιού οπότε πάμε για του χρόνου...

Πες μας.εσυ τα νέα σας;; Συνεχίζετε με τον άντρα σου;; Τα μωράκια σου; Όλα καλά;;

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2020 at 6:13 ΠΜ, Youpi είπε:

Εδώ είμαστε τζενακι. Μπαίνουμε και διαβαζουμε σιωπηλά... Δεν βρίσκω κάτι να πω. Το πρόγραμμα δεν το ακολουθώ. Με έχει πάρει από κάτω. Έχω πάρει 2 κιλά. Ζυγιζομαι καθημερινα μήπως καταφέρω να σταθεροποιηθω τουλάχιστον. Δυσκολεύομαι πολύ να ξαναξεκινησω. Έχω πολλή κούραση με την μικρή, νεύρα πολλά με τον άντρα μου και παρόλα αυτά ονειρεύομαι κι ένα δεύτερο παιδάκι... Μεγάλη αντίφαση. Επειδή νιώθω αρκετά καλύτερα στην κίνηση μου σε σχέση με αυτό που ήμουν, μάλλον χρειάζομαι λίγο χρόνο για να ξαναβάλω στόχο. Νιώθω ξεπνοη... Η Μύκονος φέτος δεν πλησιαζεται άλλωστε λόγω του ιού οπότε πάμε για του χρόνου...

Πες μας.εσυ τα νέα σας;; Συνεχίζετε με τον άντρα σου;; Τα μωράκια σου; Όλα καλά;;

Συντηρηση κανουμε..με πολλα πταισματακια...κ γενικα παρακολουθουμε το βαροσ μασ..κ παρολο που εφτασα στον δικο μου στοχο, στα κιλα που ημουν πριν τον2ο παιδι σεν ειμαι ευχαριστημενη..το σωμα εχει αλλαξει..τα μπρατσα μου εχουν πλαδαρεψει..η κοιλια δεν λεει να ξεφουσκωσει..δεν λεω να γινει η κοιλια οπωσ πριν..αλλωστε ποτε μου δεν ειχα κοιλιακουσ..αλλα ειναι πρησμενη λεσ κ ειμαι στον 5ο μηνα.για να μην πω κ παραπανω..προφανωσ χρειαζεται γυμναστικη που δεν εχω την πολυτελεια να κανω..αυτην την στιγμη ποναει ολο μκυ το σωμα απο την κουραση κ την αυλνια..κ απο βδομαδα που θα δουλευει ολη μερα ο αντρασ μου να δω τι θα κανω..ουτε μπανιο δεν θα προλαβαινω να κανω..κ δεν εννοω στην θαλασσα..

Εμεισ βαπτισαμε υην μικρη..την νικολετα μασ..του μπαμπα μου το ονομα που δεν ζει πια..

Γενικα σε καταλαβαινω..προσπαθουμε καιρο..χρειαζεται κ ενα διαλλειμμα...αλλα.μην το παρακανεισ..μαζεψε δυναμεισ για να το ξαναπαμε απο την αρχη...

Οσο για το 2ο παιδακι..βαλτε μπροστα!!!ειναι υπεροχο ππυ μεγαλωνω 2 παιδακια..η μεγαλη μου με το που ξυπναει το 1ο πραγμα που λεει ειναι που εοναι η μπεμπα μασ...τρελαινεται!!!κ εγω δεν πιστευα πωσ θα ξανααγαπησω 2ο πλασματακι το ιδιο..κ ομωσ η γαπαη πολλαπλασιαζεται..εσενα θα ειναι κ πιο μεγαλο το 1ο σου θα σε βοηθαει κιολασ..

Μην το καθυστερεισ..τωρα ειναι η ωρα..κ μετα θα τα χασεισ ολα μια κ καλη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γεια σας!

Είχα πάρα πολλές υποχρεώσεις αυτόν τον καιρό και μια ψυχολογία γεμάτη σκαμπανεβάσματα που δεν μου έμενε χρόνος και διάθεση να γράψω και σας ζητάω συγγνώμη που χάθηκα.

Είναι τρείς μήνες τώρα, από το Πάσχα δηλαδή, που δεν έχω χάσει καθόλου βάρος, αντίθετα πήρα ως 4 κιλά και είμαι συνέχεια λίγο πάνω - λίγο πιο κατω. Ενώ κάθε πρωί ξεκινάω κανονικά το πρόγραμμα μου, στην πορεία τις περισσότερες μέρες τα χαλάω. Ελπίζω σε καλύτερες μέρες από τον Σεπτέμβριο... Τον περασμένο μήνα έκανα μια θεραπεία και πήρα κάποιες ορμόνες και κάποιες στιγμές σκέφτομαι ότι με έχουν επηρεάσει, ίσως όμως να είναι απλά δικαιολογίες...

Τζένη, να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου, να είναι καλοτυχο κι ευτυχισμένο! Και συγχαρητήρια που πέτυχες τον στόχο σου, πρέπει να νιώθεις περήφανη για τον εαυτό σου! Ελπίζω να είσαι καλά και να τα καταφέρνεις με τα μικρούλια σου. Φιλιά πολλά και σε ευχαριστώ πολύ από καρδιάς για όσα μου γράφεις!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια,. @tzeni82 ευχαριστούμε που μας θυμάσαι και να χαίρεστε και το καινούργιο όνομα και τα ζουζούνια σας. Και γω δεν είμαι και στην καλύτερη φάση, δεν βλέπω φως στο τούνελ από πουθενά τον τελευταίο καιρό  σε όλα τα επίπεδα και δεν είχα ιδιαίτερη διάθεση. @Youpi στον ιδιο ζουμί βράζουμε από ότι καταλαβαίνω, δυστυχώς...Πήρα απόφαση για λίγες μέρες διακοπές αν και πολύ στενευμένα τα οικονομικά, χρειάζομαι ένα μπουστ γιατί δεν τραβάει... αλλιώς τα χρήματα της blues star θα τα τρωγα κυριολεκτικά σουβλακια να πνίξω τον καημό μου...στις διακοπές επίσης δεν παχαίνω συνήθως γιατί κινούμαι πολύ παραπάνω και τρώω και μια φορά την μερα. Δεν θα ναι Μύκονος, γιατί θα πάμε μαζί του χρόνου αλλά είπα να κινηθώ εκεί τριγύρω να πάρω μια μικρή δόση. Πήγα και διαιτολόγο πρόσφατα, αλλά δεν έβαλα μπροστά στα σοβαρά, τώρα όμως μέχρι την απόδραση θα κρατηθώ να μου μπει και κανα μαγιώ περσινό, γιατί δεν είμαι και για ψώνια. Αυτή την φορά αφού δεν έχω διάθεση να το σπρώξω το θέμα ψυχολογικά από μόνη μου, κάνω κινήσεις περιφερειακές να στριμωχτώ ας πούμε, μπασ και ξεκόλληςω και από Σεπτέμβρη πάμε καλύτερα.... θα δούμε... αν δεν εφαρμόσω τπτ τουλάχιστον θα μαυρίσω και θα φαίνομαι πιο αδύνατη, οπτικό εφε.     Για να δούμε θα πιάσει τπτ, εγώ παραμένω αισιόδοξη και ελπίζω στα καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε @maroullaki ,  μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, ότι έχεις παντα μία στρατηγική ρεαλιστική, στα μέτρα σου, για τους στόχους σου, και εναλλακτικές που θα σε καλύπτουν. Και φυσικά ότι δεν χάνεις ποτέ το χιούμορ σου! Το ραντεβού για Μύκονο το ανανεώνουμε για του χρόνου. Άλλωστε πως θα πηγαίναμε  φέτος με τον κορονοιο και να ρισκάρουμε; Ο κορωναιος χτυπάει πολύ την hi society, θα ήταν μεγάλο το ρίσκο! Ειλικρινά όμως στενοχωριέμαι που διαβάζω ότι δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα ήθελες. Μας έβγαλε πολύ εκτός προγραμματισμού η κατάσταση της πανδημιας. Ομως κράτα την αισιοδοξία σου. Ψηλά το κεφάλι και όλα θα γίνουν!

@tzeni82

Εσείς όλα καλα;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Βρε @maroullaki ,  μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι, ότι έχεις παντα μία στρατηγική ρεαλιστική, στα μέτρα σου, για τους στόχους σου, και εναλλακτικές που θα σε καλύπτουν. Και φυσικά ότι δεν χάνεις ποτέ το χιούμορ σου! Το ραντεβού για Μύκονο το ανανεώνουμε για του χρόνου. Άλλωστε πως θα πηγαίναμε  φέτος με τον κορονοιο και να ρισκάρουμε; Ο κορωναιος χτυπάει πολύ την hi society, θα ήταν μεγάλο το ρίσκο! Ειλικρινά όμως στενοχωριέμαι που διαβάζω ότι δεν ήρθαν τα πράγματα όπως τα ήθελες. Μας έβγαλε πολύ εκτός προγραμματισμού η κατάσταση της πανδημιας. Ομως κράτα την αισιοδοξία σου. Ψηλά το κεφάλι και όλα θα γίνουν!

@tzeni82

Εσείς όλα καλα;

 

Hi society για εμας λες εε; αχχαχα

εννοειται αστο για φετος γιατι εκτος του ιου δεν εχω και λεφτα, και ακομα δεν εχω βρει την εναλλακτικη για το ποιος θα μου πληρωνε την μυκονο.

Να μαστε καλά και οσο μπορουμε θα τα παλεψουμε ολα, και αν  εχουμε και συμπαρασταση τοτε ακομα καλυτερα

φιλη πάνω απο 65 - 68 κιλά δεν έχω, οποτε καταλαβαινεις το δραμα μου, συζηταμε για το αθλημα αλλα εγω κατεβαίνω ολυμπιαδα. 

ολοι εχουμε "θεματα" αλλα ενα αυτι να μας ακουει παντα βοηθαει...εσεις ειστε αυτο για εμενα και εγω για εσας

φιλια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια

Ήρθα να σας πω ένα γεια, χωρίς να έχω νεα με ενδιαφερον. Είμαι σε διακοπές, μακριά από την Μύκονο βέβαια και μακριά από τον στόχο μου. Έχω πέσει πάλι σε αδιέξοδο, χωρίς όμως στενοχώρια αυτήν την φορά. Διότι μιας και έκανα την προηγούμενη προσπάθεια, ξέρω πως ίσως από Σεπτέμβρη να πάρω απόφαση και να ξανακάνω ένα ντου. Έχω μεγάλη κούραση με την μικρή εδώ που είμαστε, όλη μέρα τρέχω μαζί της, σχεδον κάθε μέρα κάνουμε μπανιο στην θάλασσα, την έχω συνέχεια αγκαλιά και προχωράω όπου πηγαινουμε για ψώνια κλπ. Πραγματικά αν έτρωγα κανονικά θα ήμουν συλφιδα! Έλα όμως που φροντίζω να αναπληρώνω με το παραπάνω όσα χάνω με το τρέξιμο μαζί της... Νιώθω ότι χρειάζομαι δυνάμεις κι έτσι εκτός από το μεσημεριανό φαγητό που είναι βαρβατο, έχω μεγάλη διάθεση για γλυκό, την οποία ικανοποιώ τρώγοντας ότι βρω κι έχω στο σπίτι. Μπορεί κι ένα ολόκληρο κουτί γεμιστά μπισκότα μονοκοπανια! Ή οτιδήποτε έχω πάρει για να υπάρχει για την μικρη. Και όχι μόνο αυτά βέβαια... Ανακατεύω γεύσεις, αλμυρό και ξανά γλυκό, φαγητό, φρούτα, όλα μαζί... Έχω εκρήξεις πείνας και ανάγκης για γλυκό και μηδαμινές αντοχές να συγκρατηθω. Προφανώς ούτε και θέληση. Στα κιλά μου, έφυγα από το σπίτι στα +4 από τα ελάχιστα μου που είχα φτάσει μετά την προσπάθεια, εδώ δεν έχω ζυγαριά. Αναρωτιέμαι σε ποια ηλικία υπάρχει περίπτωση η μικρή να συνειδητοποιήσει το πρόβλημα μου στην εμφάνιση και το βάρος μου και να μου κάνει ενδεχομένως παρατήρηση...  Και τότε θα τρέχω και δεν θα φτανω... Αναρωτιέμαι επίσης πως και δεν έχουν αναλύσει τόσα χρόνια την ψυχολογία του παχύσαρκου και να μπορούσαμε να διαβάσουμε κάπου και να ερμηνεύσουμε το τι συμβαίνει στον εγκέφαλο και στο σώμα κάποιου που είναι εγκλωβισμένος στην σχέση του με το φαγητό.

Εχω και μια ερώτηση για το marroulaki που δεν έχω καταλάβει τι έγραψες στο παραπάνω μήνυμα: τι εννοείς δεν έχεις πάνω από 65 -68 κιλα και πας για Ολυμπιάδα;;

Οι υπόλοιπες κορίτσια τι κάνετε;;
Σας χάσαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα κοριτσια! Επαναφερω αυτο το τοπικ γιατι ειμαι και εγω στην ιδια κατασταση. Το παιδακι μου ειναι δυο χρονων και εγω δεν εχω καταφερει να χασω κανενα απο τα παρα πολλα κιλα της εγκυμοσυνης… Βασικα δεν εχω καν προσπαθησει γιατι δεν ενιωθα ετοιμη. Παρα πολυ κουραση βρε κοριτσια εχω μηδεν χρονο για τον εαυτο μου! Ομως τωρα το πηρα αποφαση και ελεγα μηπως υπαρχει καμια αλλη κοπελα εδω με το ιδιο θεμα να εχω συμπαρασταση! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...