Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πάρα πολλά κιλά που δεν χάνονται 2.5 χρόνια μετά την γέννα


Youpi

Recommended Posts

22 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Έχουμε ταιριάξει σε αυτήν παρέα!!!!   Εντάξει μην νομίζεις ότι είμαι και ρολόι, κάνω και τα δικά μου και πολλά μονότονα γιατί δεν υπάρχει και πάντα χρόνος, όποτε χρειάζεται και επανάληψη για ευκολία. Εγω επειδή με ξέρω ότι δεν μπορώ να αφήνω χωρίς δουλεια τους ζαχαροπλάστες, για αυτό προτιμώ και το χα πει και στο διαιτολόγο, μια στο τόσο να φάω συνειδητά ένα μέτριο γλυκό και να κόψω λίγο από τα υπόλοιπα γεύματα παρά να φριξω αν περάσει κανας μήνας και μετά να ξενερώσω που θα φάω απανωτά και να τα παρατήσω. Εκεί είναι σε εισαγωγικά το κλειδί μου. Το γλυκό είναι σαν ανταμοιβή για να κρατώ ψυχολογία και να σκεφτομαι κρατήσου πας καλα και σε δέκα δεκαπέντε μέρες θα φας και το γλυκάκι σου, χωρίς τύψεις.  Και στο προγραμμα που λες σίγουρα βοηθάει ο διαιτολόγος για εναλλαγές αλλά και μόνοι μας αν με τα ίδια η παρόμοια υλικά σε θερμίδες τα φτιάξουμε λίγο αλλιώς. Όπως το γιαουρτογλυκο που τα χεις τα υλικά όπως το γιαούρτι και τα αμύγδαλα και αν σ αρέσει μια στο τόσο για λιγες μερεσ το τρως και έτσι. Άλλο που αρέσει σε μένα είναι ψητά λαχανικά, όπως μανιτάρια, πιπεριά, κολοκυθάκι σε φέτες με ελάχιστο λάδι. Ψήνεις δυο λαμαρίνες την Κυριακή και έχεις για όλη την βδομαδα ειτε σαν συνοδεία στο μεσημεριανό η για βράδυ με ένα παξιμάδι και λίγο τυρί. Άλλο σαν ψεύτο πίτσα, με μια φέτα ψωμί τοστ, τυράκι, δυο ντοματίνια, λίγη πιπεριά η μια δυο ελιές η λίγη ρίγανη. Τέτοιες μικρό βλακείες για να τρως τα ίδια υλικά αλλιώς, όποτε βέβαια προλαβαίνεις γιατί και η κόρη φαντάζομαι θέλει όλη την προσοχή :x

Κι εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση τους ζαχαροπλαστες, δηλαδή αυτοί κλέφτες θα γινουν; Δεν μπορείς να φανταστείς πόση σοκολάτα έτρωγα... Χρειαζόμουν οπωσδήποτε λίγο γλυκό, και αν δεν είχα,θα μπορούσα να φάω μέλι, τεσσερις φετες ας πουμε, ή αν τύχαινε να υπάρχει στο σπίτι - πράγμα σπάνιο βέβαια - ακόμη και γλυκό του κουταλιού. Ομως πάντα στο σπίτι μας υπήρχαν μερικές σοκολάτες και μπισκότα, έτσι για να βρίσκονται. Τώρα, για συμπαράσταση προς εμένα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Μονο μελι υπάρχει για ωρα αναγκης. Για κάποιον περίεργο λόγο ομως δεν αποζητω την ζάχαρη πια. Όμως κάθε πρωί και κάθε μεσημέρι πίνω καφέ με λίγη ζάχαρη, πράγμα που με καλύπτει. Και όποτε νιώσω ανάγκη για ζάχαρη ή φαγητό πριν την ώρα που πρέπει, φτιάχνω καφέ. Τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια!

Το κλειδί είναι ακριβώς να ξέρεις πως λειτουργεί ο οργανισμός σου, τις ανάγκες του και τις αντοχές του. Και εκεί να καταφέρνεις να βρίσκεις λύσεις.

Σήμερα αγόρασα ζελέ χωρίς ζάχαρη και αμυγδαλα, να φτιάξω και να φάω με το γιαούρτι. Αν δεν κάνω αλλαγές,όταν θα κολλήσει η ζυγαριά, πιθανολογώ πως δεν θα την παλεύω... Και τα λαχανικά μου άρεσαν σαν ιδέα, θα δοκιμάσω να δω αν θα μου αρέσουν. Τα βάζεις στην κατάψυξη για να συντηρηθουν μέσα στην εβδομαδα; Και πόσο μπορείς να φας; ένα φλυτζάνι ας πουμε; Η μίνι πίτσα θα είναι πολύ καλή για να φάει και η μικρή. Θα της φτιάξω κάποιο βράδυ που ψάχνω για ιδέες και θα φάω κι εγώ. Είναι τόσο εύκολα αυτά, δεν θέλουν καθόλου χρόνο. Σούπερ πρακτικά και να σαι καλά που τις λες. Εγώ από φαντασία και εφευρετικότητα είμαι πάτος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 340
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Youpi είπε:

Κι εγώ έχω σε μεγάλη εκτίμηση τους ζαχαροπλαστες, δηλαδή αυτοί κλέφτες θα γινουν; Δεν μπορείς να φανταστείς πόση σοκολάτα έτρωγα... Χρειαζόμουν οπωσδήποτε λίγο γλυκό, και αν δεν είχα,θα μπορούσα να φάω μέλι, τεσσερις φετες ας πουμε, ή αν τύχαινε να υπάρχει στο σπίτι - πράγμα σπάνιο βέβαια - ακόμη και γλυκό του κουταλιού. Ομως πάντα στο σπίτι μας υπήρχαν μερικές σοκολάτες και μπισκότα, έτσι για να βρίσκονται. Τώρα, για συμπαράσταση προς εμένα έχουν σχεδόν εξαφανιστεί. Μονο μελι υπάρχει για ωρα αναγκης. Για κάποιον περίεργο λόγο ομως δεν αποζητω την ζάχαρη πια. Όμως κάθε πρωί και κάθε μεσημέρι πίνω καφέ με λίγη ζάχαρη, πράγμα που με καλύπτει. Και όποτε νιώσω ανάγκη για ζάχαρη ή φαγητό πριν την ώρα που πρέπει, φτιάχνω καφέ. Τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια!

Το κλειδί είναι ακριβώς να ξέρεις πως λειτουργεί ο οργανισμός σου, τις ανάγκες του και τις αντοχές του. Και εκεί να καταφέρνεις να βρίσκεις λύσεις.

Σήμερα αγόρασα ζελέ χωρίς ζάχαρη και αμυγδαλα, να φτιάξω και να φάω με το γιαούρτι. Αν δεν κάνω αλλαγές,όταν θα κολλήσει η ζυγαριά, πιθανολογώ πως δεν θα την παλεύω... Και τα λαχανικά μου άρεσαν σαν ιδέα, θα δοκιμάσω να δω αν θα μου αρέσουν. Τα βάζεις στην κατάψυξη για να συντηρηθουν μέσα στην εβδομαδα; Και πόσο μπορείς να φας; ένα φλυτζάνι ας πουμε; Η μίνι πίτσα θα είναι πολύ καλή για να φάει και η μικρή. Θα της φτιάξω κάποιο βράδυ που ψάχνω για ιδέες και θα φάω κι εγώ. Είναι τόσο εύκολα αυτά, δεν θέλουν καθόλου χρόνο. Σούπερ πρακτικά και να σαι καλά που τις λες. Εγώ από φαντασία και εφευρετικότητα είμαι πάτος...

Τα λαχανικά συντήρηση τα έχω κρατάνε κάποιες μέρες, γιατί κλέβει και ο άντρας μου κανένα..περίπου δυο φέτες από το καθένα τρώω, μανιτάρι παραπάνω γιατί μ αρέσει όποτε σίγουρα τρία μανιτάρια. Εγώ όταν έχω όρεξη τα ΣΚ και είμαι σπιτι ανοίγω ψυγείο και ντουλάπια και σκεφτομαι πειράματα, αλλά το θέμα είναι να φτιάχνονται γρήγορα. Τώρα άρχισα να παιρνω μπρος γιατί την προηγούμενη βδομαδα είχα το κρύωμα και δεν είχα κέφι. Αν μου ρθει καμία άλλη έμπνευση θα την δοκιμάσω πρώτα και θα σου πω. Καλό βραδυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Με διατροφολόγο κάνεις διατροφή? Αν ναι θα φαίνεται στην λιπομετρηση τι χάνεις. Βέβαια όπως είπε κ η @maroullaki αν η δίαιτα δεν συνοδεύεται με γυμναστική θα χάνετε κ η μυϊκή μάζα αλλά να προσέχεις να χάνεται περισσότερο λίπος κ όχι να μένει αυτό στα ίδια. Κάνε αν θες κ εξετάσεις μήπως σου έπεσε αιματοκρίτης κ αν είναι καλός ίσως πρέπει να αυξήσεις θερμίδες αν τρως πολύ λίγες.

Ναι με διατροφολογο κανω..καθε 10 μερεσ μαζ ζυγιζει..κ καθε 20 μασ κανει λιπομετρηση κ κατι αλλουσ δεικτεσ..στην 2η λιπονετρηση εχασα 2200 λιποσ κ 400 μυικξ μαζα.

Ξερω για την γυμν μου χει πει..εγω πρεπει να βαλω κ 2κιλα μυικη μαζα αν θυμαμαι καλα.κανω 60' plank k μολισ αυτη τη βδομαδα ξεκινησα κοιλιακουσ..εχω παρει κ σχοινακι..αλλα οταν με βλεπει η μεγαλη γινεται χαμοσ οποτε δεν κανω..αφηστε που χτεσ που λιγο πηγα να κουνηθω για αεροβικη δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου..

Τεσπα..επομενη λιπομετρηση σε λιγεσ μερεσ..

Ευχομαξ να φταιει η αυπνια..γιατι αυτεσ τισ μερεσ το μωρο ξυπναει πιο συχνα το βραδυ για θηλασμο..επισησ ξυπναει κ η μεγαλη..

βρε κοριτσια απο ποτε κοιμουνται καλα?? Ειναι 28 μηνων η μεγαλη..εχω να κοιμηθω καλα απο πριν γεννησω..( την μεγαλη την θηλαζα 16 μηνεσ κ ενασ λογοσ που το σταματησα ειναι που δεν αντεχα απο την αυπνια)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ναι με διατροφολογο κανω..καθε 10 μερεσ μαζ ζυγιζει..κ καθε 20 μασ κανει λιπομετρηση κ κατι αλλουσ δεικτεσ..στην 2η λιπονετρηση εχασα 2200 λιποσ κ 400 μυικξ μαζα.

Ξερω για την γυμν μου χει πει..εγω πρεπει να βαλω κ 2κιλα μυικη μαζα αν θυμαμαι καλα.κανω 60' plank k μολισ αυτη τη βδομαδα ξεκινησα κοιλιακουσ..εχω παρει κ σχοινακι..αλλα οταν με βλεπει η μεγαλη γινεται χαμοσ οποτε δεν κανω..αφηστε που χτεσ που λιγο πηγα να κουνηθω για αεροβικη δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου..

Τεσπα..επομενη λιπομετρηση σε λιγεσ μερεσ..

Ευχομαξ να φταιει η αυπνια..γιατι αυτεσ τισ μερεσ το μωρο ξυπναει πιο συχνα το βραδυ για θηλασμο..επισησ ξυπναει κ η μεγαλη..

βρε κοριτσια απο ποτε κοιμουνται καλα?? Ειναι 28 μηνων η μεγαλη..εχω να κοιμηθω καλα απο πριν γεννησω..( την μεγαλη την θηλαζα 16 μηνεσ κ ενασ λογοσ που το σταματησα ειναι που δεν αντεχα απο την αυπνια)

Αχ μωρέ τα ζουζουνάκια σου! Να σου ζησουν!  Τι να πω όμως... Με δύο παιδάκια να μεγαλώνεις και μάλιστα το ένα μωρο,  και να κάνεις και διατροφή...Υποκλίνομαι για την θέληση και την υπομονή σου!

Σίγουρα φταίει και η αϋπνία, Δεν τίθεται θέμα. Έχω την εντύπωση ότι το σχοινακι βοηθάει στο κάψιμο του λίπους και όχι στην αύξηση της μυϊκής μάζας. Θυμάμαι μια ταινία, το Rocky , πριν και την  εποχή μου, που ήταν μποξερ και για να αποκτήσει το επιθυμητό βάρος σε γραμμάρια λίγο πριν τον αγώνα, τον έβαζαν να κάνει σχοινακι.

Η μικρή πηγαίνει παιδικό σταθμο; λένε πως τότε στρώνουν στον ύπνο γιατί εξαντλούνται εκεί για κάποιες ώρες. Αν πηγαίνει ήδη,τότε δύσκολα τα πράγματα,  ίσως φταίει το μωρό. Υπομονή και κουραγιο μανούλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ναι με διατροφολογο κανω..καθε 10 μερεσ μαζ ζυγιζει..κ καθε 20 μασ κανει λιπομετρηση κ κατι αλλουσ δεικτεσ..στην 2η λιπονετρηση εχασα 2200 λιποσ κ 400 μυικξ μαζα.

Ξερω για την γυμν μου χει πει..εγω πρεπει να βαλω κ 2κιλα μυικη μαζα αν θυμαμαι καλα.κανω 60' plank k μολισ αυτη τη βδομαδα ξεκινησα κοιλιακουσ..εχω παρει κ σχοινακι..αλλα οταν με βλεπει η μεγαλη γινεται χαμοσ οποτε δεν κανω..αφηστε που χτεσ που λιγο πηγα να κουνηθω για αεροβικη δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου..

Τεσπα..επομενη λιπομετρηση σε λιγεσ μερεσ..

Ευχομαξ να φταιει η αυπνια..γιατι αυτεσ τισ μερεσ το μωρο ξυπναει πιο συχνα το βραδυ για θηλασμο..επισησ ξυπναει κ η μεγαλη..

βρε κοριτσια απο ποτε κοιμουνται καλα?? Ειναι 28 μηνων η μεγαλη..εχω να κοιμηθω καλα απο πριν γεννησω..( την μεγαλη την θηλαζα 16 μηνεσ κ ενασ λογοσ που το σταματησα ειναι που δεν αντεχα απο την αυπνια)

Εντάξει απ' τη στιγμή που πας σε διατροφολόγο δεν τίθεται θέμα να έχανες μόνο μυϊκή μάζα. Μια χαρά την βλέπω την λιπομετρηση. Κάτι άλλο φταιει κ νιώθεις έτσι. Σε καταλαβαίνω να μην βρίσκεις χρόνο για γυμναστική. Κ εγώ όλο λέω να κάνω κ ποτέ δεν καταφέρνω με δύο μικρά, το ένα 3 χρόνων κ το άλλο 9 μηνών!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Εντάξει απ' τη στιγμή που πας σε διατροφολόγο δεν τίθεται θέμα να έχανες μόνο μυϊκή μάζα. Μια χαρά την βλέπω την λιπομετρηση. Κάτι άλλο φταιει κ νιώθεις έτσι. Σε καταλαβαίνω να μην βρίσκεις χρόνο για γυμναστική. Κ εγώ όλο λέω να κάνω κ ποτέ δεν καταφέρνω με δύο μικρά, το ένα 3 χρόνων κ το άλλο 9 μηνών!

Νσ σου ζησουν..

Οι δικεσ μου 1 χρονο κ 10.μερεσ εχουν διαφορα..

κ τα δικα σου λιγο λιγοτερο...

Μια χαρα παρεουλα θα εχουν..

1 ώρα πρίν, Youpi είπε:

Αχ μωρέ τα ζουζουνάκια σου! Να σου ζησουν!  Τι να πω όμως... Με δύο παιδάκια να μεγαλώνεις και μάλιστα το ένα μωρο,  και να κάνεις και διατροφή...Υποκλίνομαι για την θέληση και την υπομονή σου!

Σίγουρα φταίει και η αϋπνία, Δεν τίθεται θέμα. Έχω την εντύπωση ότι το σχοινακι βοηθάει στο κάψιμο του λίπους και όχι στην αύξηση της μυϊκής μάζας. Θυμάμαι μια ταινία, το Rocky , πριν και την  εποχή μου, που ήταν μποξερ και για να αποκτήσει το επιθυμητό βάρος σε γραμμάρια λίγο πριν τον αγώνα, τον έβαζαν να κάνει σχοινακι.

Η μικρή πηγαίνει παιδικό σταθμο; λένε πως τότε στρώνουν στον ύπνο γιατί εξαντλούνται εκεί για κάποιες ώρες. Αν πηγαίνει ήδη,τότε δύσκολα τα πράγματα,  ίσως φταίει το μωρό. Υπομονή και κουραγιο μανούλα!

Οχι δεν παει παιδικο..

Του χρονου κ δεν ξερω κ  αν τξν στελνω συνεχεια..νωρισ μου φαινεται για να παει καθε μερα σχολειο..εγω το χειμωνα δεν δουλευω( απο φετοσ ουτε κ το καλοκαιρι μαλλον..αν κ θα προτιμουσα να δουλευω για να ξεφευγω κιολασ..) οποτε δεν βρισκω  το λογο..

Ευτυχωσ ειναι καλεσ κ οι 2..κ μπορω τα βσσικα να τα κανω..αλλα νομιζω πωσ το σπιτι δεν θα το ξαναδω ποτε στην προτερη του κατασταση...ακομη να συνηθισω τα παιχνιδια στο πατωμα..για να μην πω για μπαλκονια κλπ που κανω μια στο τοσο..τεσπα..δεν πειραζει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Α κορίτσια!! Από δύο έχετε και οι δύο!! Να σου ζησουν mama16! Και τα καταφέρνετε μια χαρά!! Άξιες!! Κι εγώ κλαίγομαι και παραπονιέμαι με το ένα... Εντάξει, παίρνω θάρρος, θα αντέξω!

Τζενουλα, κατα την γνωμη μου καλα κανεις και δεν την στελνεις ακομη, αφού έχεις την δυνατότητα. Κι εγω νομιζω ειναι μικρη. Ομως υπομονη μεχρι τοτε για τον υπνο. Ή θα πρέπει να κανετε καποια δρασρηριοτητα να κουραζεται πχ κολυμβητήριο αλλα με τα δυο παιδια το βλεπω πολυ δυσκολο.Το σπίτι όσο το χάρηκες το χάρηκες όντας χωρίς παιδιά. Τώρα ξέχασε το. Στην εφηβεία και αν...!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κανετε;

maroullaki πως τα πας; κρατάς γερα; ρωτάω επειδή είχες ζυγισμα σήμερα.

Μάλλον εγώ κόλλησα λίγο. Και μου έφυγε κάπως ο ενθουσιασμός... Την μια μέρα βρέθηκα να κάνω γυμναστική στις 12.30 την νύχτα, την επόμενη δεν έκατσε καθόλου και λίγες μέρες μετά με πιάνω να βαριέμαι λίγο... Το πηρα πολυ πατριωτικα μου φαίνεται και έπρεπε να έχω μεγαλύτερο ρεγουλο .  Ας μην ήταν και κάθε μέρα η γυμναστική .. .  Η ζυγαριά έχει λίγο ανοδική πορεία τις τελευταίες μερες, κάπου τρακόσια γραμμάρια, εντάξει λίγο είναι δεν με νοιάζει τόσο αυτό. Αλλά πολύ συχνά μέσα στην μέρα κρυώνω. Κρυώνω πολύ. Σήμερα το πρωί φορούσα μπουφάν στο σπίτι. Κι έτσι αποφάσισα να κάνω λίγες παρασπονδίες μέσα στην μερα. Όχι σπουδαία πράγματα για να έχω τύψεις, λίγο μέλι και λίγο ταχίνι σοκολάτα επιπλέον από το κανονικό πρωινο, ένα μπισκότο πτι μπερ με σοκολατα το μεσημέρι  και για βράδυ έφαγα κρέας αρκετουτσικο από το γιουβέτσι που έφτιαξα το μεσημέρι αντί για την καθιερωμένη σαλάτα. Η ζυγαριά βέβαια δεν θα με συγχωρέσει οπότε θα αποφύγω να ζυγιστω αύριο και θα δω την Τρίτη πως κλείνει η εβδομάδα μου. Μάλλον σε στασιμότητα.

Ελπίζω εσείς να πηγαίνετε καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κανετε;

maroullaki πως τα πας; κρατάς γερα; ρωτάω επειδή είχες ζυγισμα σήμερα.

Μάλλον εγώ κόλλησα λίγο. Και μου έφυγε κάπως ο ενθουσιασμός... Την μια μέρα βρέθηκα να κάνω γυμναστική στις 12.30 την νύχτα, την επόμενη δεν έκατσε καθόλου και λίγες μέρες μετά με πιάνω να βαριέμαι λίγο... Το πηρα πολυ πατριωτικα μου φαίνεται και έπρεπε να έχω μεγαλύτερο ρεγουλο .  Ας μην ήταν και κάθε μέρα η γυμναστική .. .  Η ζυγαριά έχει λίγο ανοδική πορεία τις τελευταίες μερες, κάπου τρακόσια γραμμάρια, εντάξει λίγο είναι δεν με νοιάζει τόσο αυτό. Αλλά πολύ συχνά μέσα στην μέρα κρυώνω. Κρυώνω πολύ. Σήμερα το πρωί φορούσα μπουφάν στο σπίτι. Κι έτσι αποφάσισα να κάνω λίγες παρασπονδίες μέσα στην μερα. Όχι σπουδαία πράγματα για να έχω τύψεις, λίγο μέλι και λίγο ταχίνι σοκολάτα επιπλέον από το κανονικό πρωινο, ένα μπισκότο πτι μπερ με σοκολατα το μεσημέρι  και για βράδυ έφαγα κρέας αρκετουτσικο από το γιουβέτσι που έφτιαξα το μεσημέρι αντί για την καθιερωμένη σαλάτα. Η ζυγαριά βέβαια δεν θα με συγχωρέσει οπότε θα αποφύγω να ζυγιστω αύριο και θα δω την Τρίτη πως κλείνει η εβδομάδα μου. Μάλλον σε στασιμότητα.

Ελπίζω εσείς να πηγαίνετε καλύτερα!

Κ εγω σασ ειχα στο νου..αλλα δεν προλαβαινα να στειλω..

Εχω αρρωστη τη μεγαλη..κ την μικρη σε καραντινα γξα να μην κολλησει..

Κ εγω εκανα τισ ατασθαλιεσ νου..κ εχω τυψεισ...αλλα εχω τοση αναγκη για γλυκο αυτεσ τισ μερεσ...το οτι δεν πηγα να φαω bitter σοκολατινα ειναι ευτηχημα...την εβγαλα με παραπανω σοκολατα υγειασ..κ λιγα αποξηραμενα φρουτα..σκανα κ αλλεσ μικρεσ παρασπονδιεσ..αλλα βρε κοριτσια ποσο να καταπιεστουμε?? Χρειαζεται κ καμμοα παρασπονδια για να παρουμε ενεργεια να συνεχισουμε..

Ζυγισμα εμεισ εχουμε την τριτη.

Υοοπι μην στεναχωρ..θα ξαναπαρει μποσ η ζυγαρια..απλα τα πρωτα χανονται πιο ευκολα...μετα πεφτει ο ρυθμοσ..παντωσ εχουμε χρονο μεχρι το πασχα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κ εγω σασ ειχα στο νου..αλλα δεν προλαβαινα να στειλω..

Εχω αρρωστη τη μεγαλη..κ την μικρη σε καραντινα γξα να μην κολλησει..

Κ εγω εκανα τισ ατασθαλιεσ νου..κ εχω τυψεισ...αλλα εχω τοση αναγκη για γλυκο αυτεσ τισ μερεσ...το οτι δεν πηγα να φαω bitter σοκολατινα ειναι ευτηχημα...την εβγαλα με παραπανω σοκολατα υγειασ..κ λιγα αποξηραμενα φρουτα..σκανα κ αλλεσ μικρεσ παρασπονδιεσ..αλλα βρε κοριτσια ποσο να καταπιεστουμε?? Χρειαζεται κ καμμοα παρασπονδια για να παρουμε ενεργεια να συνεχισουμε..

Ζυγισμα εμεισ εχουμε την τριτη.

Υοοπι μην στεναχωρ..θα ξαναπαρει μποσ η ζυγαρια..απλα τα πρωτα χανονται πιο ευκολα...μετα πεφτει ο ρυθμοσ..παντωσ εχουμε χρονο μεχρι το πασχα. 

 

Περαστικά στην μεγάλη σου! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, το ότι χρειάζεσαι ενέργεια  και μάλιστα σε θαυμάζω που καταφέρνεις να ακολουθείς το πρόγραμμα έχοντας 2 κουτσουβελα και ξενύχτι. Εγω τωρα τελευταια αρχισα να κοιμαμαι καπως καλυτερα. Μετα απο 3 χρονια... Και οχι καθε μερα βεβαια.

Εμένα τα bitter δεν μου αρέσουν καθόλου. Μόνο οι παστες με  σοκολατα γάλακτος, ferrerο ,  cookies και τα σιροπιαστά  ..  Αυτα που έφαγα ήταν αυτά που δίνω της μικρής. Πτι μπερ με μαύρη σοκολάτα... Και ταχίνι με σοκολάτα.... Έλεος . Αλλά δεν ήθελα να παρεκτραπω πολύ . Ουτε ειχαμε και κατι αλλο στο σπιτι.

Με παρηγορεί που το Πάσχα αργεί ακόμη, εχεις δίκιο, από την άλλη με αγχώνει ο στόχος των -12 κιλών που έχουμε θέσει. Επίσης με χαλάει το να πηγαίνω πίσω και να περνάνε μέρες επειδή μια μέρα κουραστηκα κι έφαγα παραπάνω.. Τι να κάνουμε ομως; Κοιτάζουμε μπροστά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κορίτσια!! Εγώ -600, δεν είναι πολλά αλλά πάλι καλα!! Σήμερα και εγώ μοσχάρι έφαγα μεσημέρι και βράδυ και το απόγευμα 2 από τα σοκολατάκια μου, σχεδόν πάντα μετά το ζύγισμα κάτι παραπάνω τρώω... μέχρι την άλλη Κυριακή θα το χει ξεχάσει η ζυγαριά. Μην πτοείστε, και να γίνει ένα ‘λαθοσ’ σημάδια έχει να συνεχίζουμε!!! Καλή εβδομάδα σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, maroullaki είπε:

Καλησπερα κορίτσια!! Εγώ -600, δεν είναι πολλά αλλά πάλι καλα!! Σήμερα και εγώ μοσχάρι έφαγα μεσημέρι και βράδυ και το απόγευμα 2 από τα σοκολατάκια μου, σχεδόν πάντα μετά το ζύγισμα κάτι παραπάνω τρώω... μέχρι την άλλη Κυριακή θα το χει ξεχάσει η ζυγαριά. Μην πτοείστε, και να γίνει ένα ‘λαθοσ’ σημάδια έχει να συνεχίζουμε!!! Καλή εβδομάδα σε όλες!!!

Καλά είναι κι αυτά maroullaki, αργά αλλά σταθερά. Μικρά και λίγα τα παραπάνω που τρως, και αφού σου δίνουν δύναμη για να συνεχίσεις νομίζω ότι είναι θεμιτά.

Εγώ πάντως με την ύπαρξη την δική σας, την συμπαρασταση και οτι ξερω οτι προαπαθουμε μαζι, μπορώ και συνεχίζω με θάρρος. Εννοείται πως ανέβηκα στην ζυγαριά  το πρωί (σιγά μην άντεχα...χαχα) και η καλή μου έδειξε πάλι μείον. Παροτι εφαγα κατι παραπανω. Περιμενα να αδιαθετησω κιολας εχθές και ίσως για αυτό είχε δείξει πάνω.

Κοντεύουμε μήνα... καλή συνέχεια!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2020 at 4:07 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Νσ σου ζησουν..

Οι δικεσ μου 1 χρονο κ 10.μερεσ εχουν διαφορα..

κ τα δικα σου λιγο λιγοτερο...

Μια χαρα παρεουλα θα εχουν..

Οχι δεν παει παιδικο..

Του χρονου κ δεν ξερω κ  αν τξν στελνω συνεχεια..νωρισ μου φαινεται για να παει καθε μερα σχολειο..εγω το χειμωνα δεν δουλευω( απο φετοσ ουτε κ το καλοκαιρι μαλλον..αν κ θα προτιμουσα να δουλευω για να ξεφευγω κιολασ..) οποτε δεν βρισκω  το λογο..

Ευτυχωσ ειναι καλεσ κ οι 2..κ μπορω τα βσσικα να τα κανω..αλλα νομιζω πωσ το σπιτι δεν θα το ξαναδω ποτε στην προτερη του κατασταση...ακομη να συνηθισω τα παιχνιδια στο πατωμα..για να μην πω για μπαλκονια κλπ που κανω μια στο τοσο..τεσπα..δεν πειραζει..

Κ εσύ 2 παιδάκια? Να σου ζήσουν.. @Youpi κ ένα παιδί που έχεις δεν είναι εύκολο... Πάντα ούτως η άλλως οι μητέρες παραπονιομαστε όσα παιδάκια κ να έχουμε. Έχω μια φίλη που όταν είχε ένα παιδάκι κ άλλες με περισσότερα της έλεγαν ότι ένα ίσον κανένα νευρίαζε. Μετά που έκανε δεύτερο έλεγε τι εύκολα που ήταν όταν είχα 1. Τώρα έκανε τρίτο κ της έλεγα ότι κουράζομαι με τα 2 κ μου είπε ότι τα 2 δεν είναι τπτ να δεις στα 3 κούραση.... Αυτό που συμπεραίνω είναι ότι όσα κ να έχεις δύσκολα είναι ιδιαίτερα αν είναι κοντά ηλικιακά. 

Κορίτσια όσο περνάει ο καιρός λογικό να χάνετε λιγότερα, αλλά μην πτοειστε. Κ κατά την γνώμη μου χωρίς να θέλω να σας αποθαρρύνω τα 12 κιλά μέχρι το Πάσχα αν θέλετε να φύγουν σωστά είναι πολλά. Μπορεί να επιτευχθεί μόνο με μπόλικη γυμναστική. Βέβαια είναι ανάλογα κ πόσο παραπάνω απ' το φυσιολογικό είναι ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Youpi είπε:

Καλά είναι κι αυτά maroullaki, αργά αλλά σταθερά. Μικρά και λίγα τα παραπάνω που τρως, και αφού σου δίνουν δύναμη για να συνεχίσεις νομίζω ότι είναι θεμιτά.

Εγώ πάντως με την ύπαρξη την δική σας, την συμπαρασταση και οτι ξερω οτι προαπαθουμε μαζι, μπορώ και συνεχίζω με θάρρος. Εννοείται πως ανέβηκα στην ζυγαριά  το πρωί (σιγά μην άντεχα...χαχα) και η καλή μου έδειξε πάλι μείον. Παροτι εφαγα κατι παραπανω. Περιμενα να αδιαθετησω κιολας εχθές και ίσως για αυτό είχε δείξει πάνω.

Κοντεύουμε μήνα... καλή συνέχεια!

 

 

Υοοπι 12 κιλα συνολο θεσ να χασεθσ? 

Κ εγω τοσα περιπου..κ να βαλω κ 2 σε μυικη μαζα..νομιζω μου βαλε στοχο τα 58 με 60 κιλα..

Οταν ημουν απο 16βεωσ 27 ημουν γυρω στα 52..μετα καθωσ ανεβαιναν τα χρονια ανεβαιναν κ απο λιγο τα κιλα..τωρα ειμαι 37

Αλλα για να σασ πω την αληθεια μου 52 κιλα δεβ θελω να ξαναγινω..η γιαγια μου παντα μου ρλεγε να βαλω κανα κιλο..γιατι θα με βρει καμμια αρρωστια κ δεν θα χω απο που να χασω..χαχα..κ ειχε δικιο..οταν αρρωστησε ο πατερασ μου εμεινσ πετσι κ κοκκςλο...πλεον τς λιγα παραπανω δεν μ ενοχλουν..θελω ομωσ νς νιωθω καλα με το σωμα μου..

1.67 ειμαι στο υψοσ..κ τωρα 69 κιλα..εχω δρομο ωσ τα 60

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το θεμα εδω και καιρο αλλα αποφασισα να μπω και εγω δυναμικα στην παρεα σας καθως το Πασχα πλησιαζει.

Στοχος μου ειναι να φτασω τα 60(Τον Δεκεμβρη εφτασα τα 62)αλλα τωρα ειμαι 64!

Σας θαυμαζω ολες εσας που εχετε 2 και 3 παιδια και καμια βοηθεια απο πουθενα.Ομολογω οτι οσο μεγαλωνουν τοσο περισσοτερο στρωνει η κατασταση.Εγω εχω ενα αγορακι και μου φαινεται οτι θα μεινω μονο σ αυτο γιατι δεν εχω βοηθεια και αντοχες πολλες.Επισης κακα τα ψεματα τα 2 και 3 παιδια σε περιοριζουν παρα πολυ σε ολους τους τομεις ενω με 1 παιδι ειναι πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...