Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Βοήθεια για την αποστείρωση των μπιμπερων των μωρών


Recommended Posts

Αγαπημένες μου μανουλες εσείς οι εμπειρες και εσείς οι αρχάριες. Ζητώ τις σκέψεις, τις λύσεις που εσείς έχετε βρει αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε στο πλύσιμο-αποστείρωση και στέγνωμα των μπουκαλιών των μωρών σας. Θα ήθελα τις απόψεις σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Kallie είπε:

Αγαπημένες μου μανουλες εσείς οι εμπειρες και εσείς οι αρχάριες. Ζητώ τις σκέψεις, τις λύσεις που εσείς έχετε βρει αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε στο πλύσιμο-αποστείρωση και στέγνωμα των μπουκαλιών των μωρών σας. Θα ήθελα τις απόψεις σας

Εγώ βράζω νερό και το βάζω έτοιμο στα μπουκάλια στο ψυγείο και όταν πεινάει το μωρό τα βάζω στον θερμαντήρα και το φτιάχνει στην θερμοκρασία που πρέπει για να το πιει. Έχω πάρει αποστειρωτή για να τα αποστειρώνει αλλά πριν τα βάλω για αποστείρωση τα ξεπλένω με βρεφικό σαπούνι. 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ βράζω νερό και το βάζω έτοιμο στα μπουκάλια στο ψυγείο και όταν πεινάει το μωρό τα βάζω στον θερμαντήρα και το φτιάχνει στην θερμοκρασία που πρέπει για να το πιει. Έχω πάρει αποστειρωτή για να τα αποστειρώνει αλλά πριν τα βάλω για αποστείρωση τα ξεπλένω με βρεφικό σαπούνι. 

Σε ευχαριστώ πολυ. Ποια μηχανή αποστείρωσης χρησιμοποιείς εσύ; Έχεις παρατηρήσει κάποια πλεονεκτήματα ή κάποια μειωνεκτηματα της; Πρέπει να αγοράσω κι εγώ μια μηχανή αποστείρωσης είναι καλύτερα να τελειώνει γρήγορα ή να στέγνωνει καλύτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallie είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ. Ποια μηχανή αποστείρωσης χρησιμοποιείς εσύ; Έχεις παρατηρήσει κάποια πλεονεκτήματα ή κάποια μειωνεκτηματα της; Πρέπει να αγοράσω κι εγώ μια μηχανή αποστείρωσης είναι καλύτερα να τελειώνει γρήγορα ή να στέγνωνει καλύτερα;

Εγω έχω της avent την 4in1 αλλά βρωμίζει γρήγορα με άλατα κάθε μέρα της βάζω ξύδι να σου ζήσει το μωρακι 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγω πλένω τα μπουκάλια με βρεφικό σαπούνι μετά τα βάζω στον αποστείρωτη ταυτόχρονα βραζω νερό,μόλις είναι έτοιμα τα γεμίζω και τα βάζω στο ψυγείο η αποστείρωση διαρκεί ένα εικοσιτετράωρο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/1/2020 at 2:40 ΜΜ, Kallie είπε:

Αγαπημένες μου μανουλες εσείς οι εμπειρες και εσείς οι αρχάριες. Ζητώ τις σκέψεις, τις λύσεις που εσείς έχετε βρει αλλά και τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε στο πλύσιμο-αποστείρωση και στέγνωμα των μπουκαλιών των μωρών σας. Θα ήθελα τις απόψεις σας

Καλημέρα!!εγω όταν αποστειρωνα τα μπιμπερό τα έπλενα με βρεφικό σαπούνι και τα έβαζα στον αποστειρωτη.είχα μάρκα Philips avent.και κάθε δύο εβδομάδες περίπου τον έπλενα μιας και είναι απο πλαστικό οπότε μπορούσε να σαπουνιστει.Μόνο η βάση δεν πλένεται και γι'αυτό εβαζα λίγο ξύδι και βραστό νερό γιατί πιάνει άλατα.Όσο για το νερό το έβραζα μισή ώρα πριν το τάισμα έτσι ώστε να είναι στην κατάλληλη θερμοκρασία όταν έπρεπε να την ταΐσω και ήταν πάντα φρέσκο το νερό.κάποιες μανούλες το βράζουν το πρωί και το βάζουν σε θερμός για να έχουν έτοιμο νερό όλη μέρα αλλά εγώ δεν το έκανα γιατί φοβόμουν μήπως αναπτύξει μικρόβια το νερό αν είναι όλη μέρα στάσιμο μέσα στο θερμός.να σου ζήσει το μωράκι σου και να χαρείς την κάθε στιγμή γιατί μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα ζουζουνια μας.έμενα η μικρή μου είναι έντεκα μηνών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι τα μπουκαλια με νερο στο ψυγειο, ειναι επιφοβα για αναπτυξη μικροβιων. Αφου λοιπον τα πλυνω με σαπουνι, τα αποστειρωνω στον αποστειρωτη της Avent και βραζω νεο νερο ανα 6 ωρες, το οποιο διατηρω σε θερμος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...