Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Athinaa είπε:

την Παρασκευή 13/3 χρειάστηκε να πάω το βράδυ στα επείγοντα του Έλενα... άφησαν μόνο εμένα να περάσω και αυτό αφού με θερμομέτρησαν και μου έκαναν και έναν έλεγχο με ερωτήσεις... ωστόσο επειδή είχε περπάτημα από την πύλη έως τα επείγοντα, ζήτησα να με μεταφέρει μέσα με το αυτοκίνητο ο άντρας μου και μας άφησαν... όλοι ήταν με μάσκες και γάντια... μάλιστα σε ένα δωμάτιο μέσα είχαν και μια κοπέλα ως ύποπτο κρούσμα κορονοϊού και περίμεναν ΕΚΑΒ να τη μεταφέρει στο Αττικό...  είπαν ότι όσο είμαι εκεί να μην την βγάλουν έξω από το δωμάτιο... επίσης δεν άφηναν να μπει καμία μέσα με πυρετό... μια κοπέλα που ήρθε εμπύρετη και την θερμομέτρησαν στην πύλη τους άκουσα που έδωσαν εντολή από κει που ήμουν να πάει κατευθείαν Αττικό... ο άντρας μου που ήταν απέξω και παρακολούθησε το σκηνικό μου είπε ότι έγινε φασαρία επειδή ήθελε η κοπέλα να μπει... αλλά τα μέτρα είναι σαφή... δεν μπορούν να αφήσουν να ριψοκινδυνέυσουν οι γιατροί, ούτε για τους ίδιους αλλά ούτε και για τις εγκύους και τις λεχώνες που παρακολουθούν εκεί...

το Σάββατο το μεσημέρι τελικά βρέθηκα στο Μητέρα για περίδεση τραχήλου... εκεί ο άντρας μου περίμενε στην υποδοχή μέχρι να τον ενημερώσει ο γιατρός και μετά ανέβηκε μαζί μου στο δωμάτιο... επιτρέπεται 1 συνοδός για κάθε γυναίκα... εκεί βρήκα μια κοπέλα με αποκόλληση και τη μέρα που έβγαινα ήρθε στο δωμάτιο και μια άλλη κοπέλα επίσης για περίδεση... οπότε επεμβάσεις κάνουν αλλά φαντάζομαι μόνο τις επείγουσες...

πιστεύω ότι για τους υπερήχους πρέπει να αναζητήσουμε ιδιωτικά ιατρεία όπου δεν θα πέσουμε σε συνωστισμό... αυτό και για τη δική μας προστασία αλλά και των γιατρών...  το πρώτο μέλημα μας πρέπει να είναι η μη διασπορά του ιού... 

 Καλη επιτυχία με την περιδεση!!! Να έχεις μια τελειομηνη κύηση!!! Να σαι καλά που μπήκες στον κόπο να γράψεις ολα πέρασες!!! Περαστικά σου και όλα να σου πάνε καλά!!!! Όσο για το νοσοκομείο  καλά κάνουν και είναι τόσο προσεχτικοί για να προστατέψουν τις εγκύους!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

 Καλη επιτυχία με την περιδεση!!! Να έχεις μια τελειομηνη κύηση!!! Να σαι καλά που μπήκες στον κόπο να γράψεις ολα πέρασες!!! Περαστικά σου και όλα να σου πάνε καλά!!!! Όσο για το νοσοκομείο  καλά κάνουν και είναι τόσο προσεχτικοί για να προστατέψουν τις εγκύους!!!

Ξέχασα να γράψω ότι στις παραλαβές στο Μητέρα μου ζήτησαν τα στοιχεία του συνοδού μου και του έδωσαν μια βεβαίωση ως πάσο για να μπορεί να μπαινοβγαίνει... άρα μόνο αυτός επιτρεπόταν και καμία άλλη επίσκεψη...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Athinaa κοπέλα μου ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες, να σαι καλά! Περαστικά, με το καλό το καλοκαιρινό μπεμπακι σου <3 Αν θυμάμαι καλά από τις μανούλες Ιουλίου είσαι κι εσύ μέλλουσα αγορομανα εεε; Γιατί δεν είμαστε και πολλές:-D

Πάντως όταν μπήκα στο site του 1535, άμα πας να κλείσεις ραντεβού για οποιοδήποτε νοσοκομείο, σου βγάζει ότι αναστέλλεται η λειτουργία των πρωινών ραντεβού μέχρι νεωτέρας...

Ο γιατρός μου είναι στο Έλενα, και δε νομίζω να μπορέσω να τον δω, τουλάχιστον όχι ακόμη. Θα μιλήσω μαζί του προς το τέλος της βδομάδας να δω τι θα μου πει, αλλά όπως το βλέπω θα αρχίσω να ψάχνομαι να συνεχίσω ιδιωτικά τη παρακολούθηση. Έχω ακόμη κάποιες εξετάσεις να κάνω και μια ένεση λόγω αρνητικου ρέζους.  

Υπομονή κορίτσια! Και ψυχραιμία.

 

 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι ελενα ανέβασε δελτίο τύπου στο site τους... Το έβαλα εδώ αλλά μέχρι να πάρει έγκριση θα άργησε. Οποία θέλει ας μπει να το διαβάσει.. Λέει ότι αναστελλονται όλα τα πρωινά τακτικά εξωτερικά ιατρεία πλην των μαιευτικων ραντεβού... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια τι ελενα ανέβασε δελτίο τύπου στο site τους... Το έβαλα εδώ αλλά μέχρι να πάρει έγκριση θα άργησε. Οποία θέλει ας μπει να το διαβάσει.. Λέει ότι αναστελλονται όλα τα πρωινά τακτικά εξωτερικά ιατρεία πλην των μαιευτικων ραντεβού... 

Καλησπερα είδα αυτη τη δημοσίευση και πήρε τηλέφωνο ο άντρας μου πριν από λίγο μας είπαν πως βγήκε νέα απόφαση πως θα παρακολουθούν εγκύους στα ιατρεία κανονικά μέχρι νεωτέρας βέβαια το ντοπλερ που είχα τη Δευτέρα το έχασα γτ ήταν με την προηγούμενη απόφαση τέλος πάντων και μας είπαν την επόμενη βδομάδα που έχω πάλι ραντεβού πριν ξεκινήσουμε από το σπίτι να τους πάρουμε τηλέφωνο να ρωτήσουμε τι ισχύει. (πάντως το σύστημα δεν σε αφήνει στο 1535 να κλείσεις νέα ραντεβού εγώ ευτυχώς είχα κλείσει από πριν ραντεβού και για όλο τον ένατο μια φορά τη βδομάδα) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπερα είδα αυτη τη δημοσίευση και πήρε τηλέφωνο ο άντρας μου πριν από λίγο μας είπαν πως βγήκε νέα απόφαση πως θα παρακολουθούν εγκύους στα ιατρεία κανονικά μέχρι νεωτέρας βέβαια το ντοπλερ που είχα τη Δευτέρα το έχασα γτ ήταν με την προηγούμενη απόφαση τέλος πάντων και μας είπαν την επόμενη βδομάδα που έχω πάλι ραντεβού πριν ξεκινήσουμε από το σπίτι να τους πάρουμε τηλέφωνο να ρωτήσουμε τι ισχύει. (πάντως το σύστημα δεν σε αφήνει στο 1535 να κλείσεις νέα ραντεβού εγώ ευτυχώς είχα κλείσει από πριν ραντεβού και για όλο τον ένατο μια φορά τη βδομάδα) 

Μα είναι δυνατόν μαιευτηριο να μη δέχεται εγκύους? Ντροπή... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Μα είναι δυνατόν μαιευτηριο να μη δέχεται εγκύους? Ντροπή... 

Δεν ξέρω πραγματικά αν την επόμενη εβδομάδα μου πούνε πάλι πως δεν μπορώ να πάω θα πάω σε ιδιωτικό ιατρείο γι αυτόν το τελευταίο μήνα που μου έμεινε... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Δεν ξέρω πραγματικά αν την επόμενη εβδομάδα μου πούνε πάλι πως δεν μπορώ να πάω θα πάω σε ιδιωτικό ιατρείο γι αυτόν το τελευταίο μήνα που μου έμεινε... 

Εχω τόσο πολύ αγωνία για την Παρασκευή που έχω ραντεβού με τον γιατρό.... Κορίτσια θα ρωτήσω να δω τι θα μου πει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια περίμενα πως και πως το Μάρτιο για να αναζητήσω δημόσιο μαιευτήριο, με αυτα που ακούω και διαβάζω δεν το ρισκάρω να πατησω ούτε έξω από δημόσιο νοσοκομείο ακόμα και μόνο μαιευτήριο να είναι . Χίλιες φορές να δώσω όλες μου τις οικονομίες στο ιδιωτικό δε αυτή τη φάση. Θα το έκανα αν ξεκάθαρα δεν υπήρχε καμία άλλη επιλογή. Μέχρι και να δανειζομουν θα κοιτούσα, παρά αυτό το πράγμα. Εδώ λένε και σε νορμάλ συνθήκες εκτός εγκυμοσύνης να μην πηγαίνει κανείς σε νοσοκομείο εκτός αν είναι απόλυτη αναγκη.Ειλικρινά θαυμάζω το θάρρος σας σε όσες πηγαίνετε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια περίμενα πως και πως το Μάρτιο για να αναζητήσω δημόσιο μαιευτήριο, με αυτα που ακούω και διαβάζω δεν το ρισκάρω να πατησω ούτε έξω από δημόσιο νοσοκομείο ακόμα και μόνο μαιευτήριο να είναι . Χίλιες φορές να δώσω όλες μου τις οικονομίες στο ιδιωτικό δε αυτή τη φάση. Θα το έκανα αν ξεκάθαρα δεν υπήρχε καμία άλλη επιλογή. Μέχρι και να δανειζομουν θα κοιτούσα, παρά αυτό το πράγμα. Εδώ λένε και σε νορμάλ συνθήκες εκτός εγκυμοσύνης να μην πηγαίνει κανείς σε νοσοκομείο εκτός αν είναι απόλυτη αναγκη.Ειλικρινά θαυμάζω το θάρρος σας σε όσες πηγαίνετε. 

Κοίταξε γενικά δεν μπορεί κανένας να σου εγγυηθει ότι ο ιός δεν έχει πάει σε κάποιο ιδιωτικό δλδ δεν κάνει διακρίσεις από αυτή την άποψη για μένα εκτός σπιτιού ο κίνδυνος παραμένει ο ίδιος γιατί ποιος μου λέει πως κάποιος έχει τον ιό και είναι τελείως ασυμπτωματικος πράγμα το οποίο συμβαίνει, από εκεί και πέρα είναι κάτι καινούριο και δεν ξέρουν τι να κάνουν και από τη στιγμή που τα δημόσια δέχονται έγκυος για παρακολούθηση τώρα δεν βρήκα λόγο να πάω σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Και προσωπικά δεν πάω σε ιδιωτικό όχι μόνο λόγο χρημάτων αυτά βρίσκονται αλλά αν το μωρό που θα γεννηθεί λέμε τωρα έχει κάποιο πρόβλημα το στέλνουν κατευθυαν σε δημόσιο και εσένα σε κρατάνε εκεί οπότε ποιος ο λόγος, περισσότερο πληρώνεις ξενοδοχείο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σίγουρα παντού εκτός σπιτιού υπάρχει κίνδυνος. Αλλά όταν τα δημόσια έχουν τόσα επιβεβαιωμένα κρούσματα και εκεί πάνε όλοι όσοι έχουν συμπτώματα θεωρώ πως υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες. Η άποψη μου είναι πως με το δημοσιο ο καθένας που πάει αυτή τη στιγμή προκαλεί λίγο την τύχη του, το λένε και οι ειδικοί. Είμαι σίγουρη πως οι έγκυες αντιμετωπίζονται από το προσωπικό εκεί με τα πλέον καλύτερα μέτρα ασφαλείας αλλά και πάλι προσωπικά δεν μπορώ να εμπιστευτώ έναν τέτοιο χωρο. Και αυτή τη στιγμή ναι προτιμώ να 'πληρώσω ξενοδοχείο ' (προσωπικά θεωρώ πως και ιατρικα - νοσηλευτικά έχεις καλύτερες υπηρεσίες) παρά να ρισκάρω για μένα και το παιδί μου, όχι ότι μηδενιζεις πουθενά τις πιθανότητες, αλλά θεωρώ ότι ρισκάρω λιγότερο, γιατί κάπου πρέπει να γεννήσω, δεν γίνεται στο σπίτι....ο ένας και μόνος λόγος που ήθελα να ψάξω για δημόσιο είναι το οικονομικό, καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν και στον δημόσιο και στον ιδιωτικό τομεα, είναι θέμα τυχης.Όσο για το 'ο,τι και να σου συμβεί σε πάνε σε δημόσιο' έχω βαρεθεί να το ακούω και θεωρώ ότι είναι και λίγο μύθος, το Μητέρα πχ έχει εξαιρετική παιδιατρική κλινική και σε επίπεδο εντατικής νεογνών και έχει αντιμετωπίσει κατά καιρούς πολύ δύσκολα περιστατικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Σίγουρα παντού εκτός σπιτιού υπάρχει κίνδυνος. Αλλά όταν τα δημόσια έχουν τόσα επιβεβαιωμένα κρούσματα και εκεί πάνε όλοι όσοι έχουν συμπτώματα θεωρώ πως υπάρχουν λίγο περισσότερες πιθανότητες. Η άποψη μου πως με το δημοσιο ο καθένας που πάει αυτή τη στιγμή προκαλεί λίγο την τύχη του, το λένε και οι ειδικοί. Και αυτή τη στιγμή ναι προτιμώ να 'πληρώσω ξενοδοχείο ' (προσωπικά θεωρώ πως και ιατρικα - νοσηλευτικά έχεις καλύτερες υπηρεσίες) παρά να ρισκάρω για μένα και το παιδί μου, όχι ότι μηδενιζεις πουθενά τις πιθανότητες, αλλά θεωρώ ότι ρισκάρω λιγότερο..Όσο για το 'ο,τι και να σου συμβεί σε πάνε σε δημόσιο' έχω βαρεθεί να το ακούω και θεωρώ ότι είναι και λίγο μύθος, το Μητέρα πχ έχει εξαιρετική παιδιατρική κλινική και σε επίπεδο εντατικής νεογνών και έχει αντιμετωπίσει κατά καιρούς πολύ δύσκολα περιστατικά.

Εγώ θέλω να σταθώ μόνο σε ένα σημείο. Αυτό για τις μενν. Όντως όλα τα μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια έχουν εξαιρετικές μονάδες εντατικής νεογνών και πολύ καλούς γιατρούς. Τα τελευταία χρόνια έχω ακούσει πολλές γνωστές μου να γεννούν μωρά που χρειάζονται μενν (από περίπτωση πρόωρου τοκετού στην 24η εβδομάδα, μέχρι περίπτωση διδύμων στον 6ο και τον 7ο και περίπτωση μωρού γεννημένου 1500γρ στον 8ο) και όλα αυτά τα περιστατικά παρέμειναν στα ιδιωτικά, σε κανένα δεν έγινε μεταφορά σε δημόσιο. Μάλιστα μου έχουν πει ότι λόγω κόστους, μπορείς αν θες να κάνεις μια αίτηση μεταφοράς σε δημόσιο. Στην περίπτωση αυτή στο 99% σου απαντούν ότι δεν υπάρχει καν διαθεσιμότητα σε δημόσια μενν και ο εοπυυ καλύπτει και το 75% του ποσοστού νοσηλείας στην μενν του ιδιωτικού. Οπότε δεν νομίζω να ισχύει πλέον ότι όλα τα περιστατικά μεταφέρονται σε δημόσια. Κατά τα άλλα για το θέμα της απλής γέννας, προφανώς κι είναι θέμα απόφασης της κάθε γυναίκας και οι δύο επιλογές είναι εξίσου σεβαστές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πάμε όπου νιώθουμε ασφάλεια κορίτσια!  Περιστατικο που αφορά μεταφορά βρέφους σε Μενν δε γνωρίζω, ξέρω όμως περίπτωση γνωστής μου όπου στον έβδομο μήνα είχε αιμορραγία. Όταν πήρε τον γιατρό της (ιδιώτης ), της είπε να πάρει το 166 γιατί δεν ήταν σε θέση να την αναλάβει. Εκείνη τη μέρα εφημερευε το Έλενα, και οι γιατροί που την ανέλαβαν έσωσαν και εκείνη και το μωράκι, το οποίο φυσικά χρειάστηκε να κάτσει καποιους μήνες στο νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FofiK said:

Εννοείται πως πάμε όπου νιώθουμε ασφάλεια κορίτσια!  Περιστατικο που αφορά μεταφορά βρέφους σε Μενν δε γνωρίζω, ξέρω όμως περίπτωση γνωστής μου όπου στον έβδομο μήνα είχε αιμορραγία. Όταν πήρε τον γιατρό της (ιδιώτης ), της είπε να πάρει το 166 γιατί δεν ήταν σε θέση να την αναλάβει. Εκείνη τη μέρα εφημερευε το Έλενα, και οι γιατροί που την ανέλαβαν έσωσαν και εκείνη και το μωράκι, το οποίο φυσικά χρειάστηκε να κάτσει καποιους μήνες στο νοσοκομείο.

Λογικο να της πει κάτι τέτοιο σε έκτακτο περιστατικό, προφανώς χρειάζοταν νοσοκομειακή περίθαλψη. Πάντα το 166 θα πάρεις εκτός αν έχεις ιδιωτικό ασφάλιστρο να σε καλύψει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Λογικο να της πει κάτι τέτοιο σε έκτακτο περιστατικό, προφανώς χρειάζοταν νοσοκομειακή περίθαλψη. Πάντα το 166 θα πάρεις εκτός αν έχεις ιδιωτικό ασφάλιστρο να σε καλύψει σε ιδιωτικό νοσοκομείο. 

Ο λόγος που τη παρέπεμψε να πάρει το 166 δεν ήταν λογω ασφάλισης αλλά επειδή δε θα μπορούσε να ανταπεξέλθει στο χειρουργείο που χρειαζόταν να κάνει άμεσα. (Της το είπε κι όλας). 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...