Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Το κάθε ενα εχει τα υπερ και τα κατα του. Άν ήταν σε όλα τέλειο το δημόσιο δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης τα ιδιωτικά και αντίστοιχα για τα ιδιωτικά δεν θα πήγαιναν τόσοι στο δημόσιο μόνο για το οικονομικο εχει και αλλα να προσφερει. Όμως η αλήθεια είναι ότι σε μια επίπλοκη υπάρχουν και άλλοι γιατροί να παρέμβουν αν χρειαστεί, στο ιδιωτικό δεν ξέρω. Νομίζω είσαι εσυ με τον γιατρό σου και τις μαιες, δεν ξέρω αν γίνεται να παρέμβει κάποιος άλλος.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως εγώ όταν σκεφτόμουν στα μέσα της εγκυμοσύνης τι θα κάνω αν θα πάω σε δημόσιο ή ιδιωτικό είχα ρωτήσει την τότε γιατρό μου η οποία συνεργαζόταν και συνεργάζεται με τρία ιδιωτικά μαιευτήρια αν το μωρό μου έχει κάποιο θέμα όταν γεννηθεί τι γίνεται το κραταται εκεί και μου είπε στέλνεται σε όποιο δημόσιο εφημέρευει και την ρώτησα επειδή ενως ξάδερφου το παιδί είχε γεννηθεί με κάποιο σύνδρομο και το στείλανε αμέσως σε άλλο νοσοκομείο και την μητέρα την κρατήσανε μέσα για 3 μέρες εκείνη δεν μπορούσε να φύγει... Θέλω να πω δεν αναλαμβάνουν δύσκολες περιπτώσεις έχουν όμως αλλά καλά σου παρέχουν τα πάντα γι αυτό είπα ως ξενοδοχείο βέβαια τα πληρώνεις και με το πάρα πάνω αλλά ο καθένας κάνει ότι νομίζει... Έχω την εντύπωση και από άλλο περιστατικό σε ιδιωτικό αλλά όχι σε μαιευτήριο όταν τα πράγματα δυσκόλεψαν σε με περίπτωση συγγενή μου συγκεκριμένα στείλανε τον θείο μου στο δημόσιο θέλω να πω δεν παίρνουν την ευθύνη για κάτι σοβαρό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, RubberSoul είπε:

Σίγουρα παντού εκτός σπιτιού υπάρχει κίνδυνος. Αλλά όταν τα δημόσια έχουν τόσα επιβεβαιωμένα κρούσματα και εκεί πάνε όλοι όσοι έχουν συμπτώματα θεωρώ πως υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες. Η άποψη μου είναι πως με το δημοσιο ο καθένας που πάει αυτή τη στιγμή προκαλεί λίγο την τύχη του, το λένε και οι ειδικοί. Είμαι σίγουρη πως οι έγκυες αντιμετωπίζονται από το προσωπικό εκεί με τα πλέον καλύτερα μέτρα ασφαλείας αλλά και πάλι προσωπικά δεν μπορώ να εμπιστευτώ έναν τέτοιο χωρο. Και αυτή τη στιγμή ναι προτιμώ να 'πληρώσω ξενοδοχείο ' (προσωπικά θεωρώ πως και ιατρικα - νοσηλευτικά έχεις καλύτερες υπηρεσίες) παρά να ρισκάρω για μένα και το παιδί μου, όχι ότι μηδενιζεις πουθενά τις πιθανότητες, αλλά θεωρώ ότι ρισκάρω λιγότερο, γιατί κάπου πρέπει να γεννήσω, δεν γίνεται στο σπίτι....ο ένας και μόνος λόγος που ήθελα να ψάξω για δημόσιο είναι το οικονομικό, καλοί και κακοί γιατροί υπάρχουν και στον δημόσιο και στον ιδιωτικό τομεα, είναι θέμα τυχης.Όσο για το 'ο,τι και να σου συμβεί σε πάνε σε δημόσιο' έχω βαρεθεί να το ακούω και θεωρώ ότι είναι και λίγο μύθος, το Μητέρα πχ έχει εξαιρετική παιδιατρική κλινική και σε επίπεδο εντατικής νεογνών και έχει αντιμετωπίσει κατά καιρούς πολύ δύσκολα περιστατικά.

Διάβαζα όσα λέγατε κ θέλω απλά να πω έτσι σαν άποψη,τη γνωστή ρήση του πότε να μη λέμε ποτέ..

Μεγαααλη κουβέντα....εγώ έλεγα πριν μείνω έγκυος ακριβώς ο,τι εσύ,γενικά ήμουν φουλ υπέρ των ιδιωτικών κ γτ ο οικογενειακός μου κύκλος έχει γεννήσει εκεί κ είχα επηρεαστεί κ γτ θεωρούσα πως το καλό τους design τα καλύπτει όλα..

Τώρα που είμαι μελλοντική μανούλα με το παιδάκι μου μέσα μου κ έκανα έρευνα εις βάθους για ιδιωτικά vs δημόσια σε θέμα περίθαλψης δικής μ,του παιδιού,ιατρών (οι οποίοι βέβαια είναι ίδιοι,όλοι σχεδόν οι γιατροί ιδιωτικών είναι κ σε δημόσιο κ το αντίθετο,όπως κ ο γιατρός Μ είναι κ στο Ρέα και στο Έλενα κ ο ίδιος μάλιστα με παρέπεμψε στο Έλενα σκέψου μετά από συζήτηση μας!!σε μονοκλινο βεβαίως βεβαίως..) δωματίων (πάλι για μονοκλινο βέβαια θα πω που στο ιδιωτικό είναι απλησίαστο οικονομικά ενώ στο δημόσιο με ένα 150€ για 4 ημέρες είσαι τέλεια πιστεύω κ με συνδρομή του ταμείου σου!) Είναι υπερ θηλασμού κ φυσιολογικού τοκετού όλα τα δημόσια εν αντιθέσει με τα ιδιωτικά κτλ κτλ.. 

Εν κατακλείδι χωρίς να έχω καμία διάθεση κ λογο να σου αλλάξω γνώμη γτ καταλαβαίνω πως το σκεφτεσαι,απλά θεωρώ πως καλό είναι να υποστηρίζουμε κάτι γτ πραγματικά το εχουμε ψάξει κ μας αντιπροσωπεύει. Τώρα αν εσένα σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια το ιδιωτικό λόγω φαινομενικά πιο καθαρού χώρου(γτ τα μικρόβια είναι αόρατα δυστυχώς..)και είσαι οκ για καισαρική κ να παλέψεις μόνη να το θηλάσεις κ αν έχεις φτου φτου κάποια επιπλοκή να πρέπει να μεταφερθείς άρον άρον σε δημόσιο καλά κάνεις κ το υποστηρίζεις. 

Ας πάμε όλες οπου νιώθουμε σιγουριά και ασφάλεια κ εύχομαι σε όλες καλές κ τελειωμηνες εγκυμοσύνες !! :-)

Just now, Brigitt είπε:

Πάντως εγώ όταν σκεφτόμουν στα μέσα της εγκυμοσύνης τι θα κάνω αν θα πάω σε δημόσιο ή ιδιωτικό είχα ρωτήσει την τότε γιατρό μου η οποία συνεργαζόταν και συνεργάζεται με τρία ιδιωτικά μαιευτήρια αν το μωρό μου έχει κάποιο θέμα όταν γεννηθεί τι γίνεται το κραταται εκεί και μου είπε στέλνεται σε όποιο δημόσιο εφημέρευει και την ρώτησα επειδή ενως ξάδερφου το παιδί είχε γεννηθεί με κάποιο σύνδρομο και το στείλανε αμέσως σε άλλο νοσοκομείο και την μητέρα την κρατήσανε μέσα για 3 μέρες εκείνη δεν μπορούσε να φύγει... Θέλω να πω δεν αναλαμβάνουν δύσκολες περιπτώσεις έχουν όμως αλλά καλά σου παρέχουν τα πάντα γι αυτό είπα ως ξενοδοχείο βέβαια τα πληρώνεις και με το πάρα πάνω αλλά ο καθένας κάνει ότι νομίζει... Έχω την εντύπωση και από άλλο περιστατικό σε ιδιωτικό αλλά όχι σε μαιευτήριο όταν τα πράγματα δυσκόλεψαν σε με περίπτωση συγγενή μου συγκεκριμένα στείλανε τον θείο μου στο δημόσιο θέλω να πω δεν παίρνουν την ευθύνη για κάτι σοβαρό.. 

Χαχαχα γράφαμε για το ίδιο θέμα την ίδια στιγμή φίλη!! Σε ποιο θα γεννησεις εσύ με το καλό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Διάβαζα όσα λέγατε κ θέλω απλά να πω έτσι σαν άποψη,τη γνωστή ρήση του πότε να μη λέμε ποτέ..

Μεγαααλη κουβέντα....εγώ έλεγα πριν μείνω έγκυος ακριβώς ο,τι εσύ,γενικά ήμουν φουλ υπέρ των ιδιωτικών κ γτ ο οικογενειακός μου κύκλος έχει γεννήσει εκεί κ είχα επηρεαστεί κ γτ θεωρούσα πως το καλό τους design τα καλύπτει όλα..

Τώρα που είμαι μελλοντική μανούλα με το παιδάκι μου μέσα μου κ έκανα έρευνα εις βάθους για ιδιωτικά vs δημόσια σε θέμα περίθαλψης δικής μ,του παιδιού,ιατρών (οι οποίοι βέβαια είναι ίδιοι,όλοι σχεδόν οι γιατροί ιδιωτικών είναι κ σε δημόσιο κ το αντίθετο,όπως κ ο γιατρός Μ είναι κ στο Ρέα και στο Έλενα κ ο ίδιος μάλιστα με παρέπεμψε στο Έλενα σκέψου μετά από συζήτηση μας!!σε μονοκλινο βεβαίως βεβαίως..) δωματίων (πάλι για μονοκλινο βέβαια θα πω που στο ιδιωτικό είναι απλησίαστο οικονομικά ενώ στο δημόσιο με ένα 150€ για 4 ημέρες είσαι τέλεια πιστεύω κ με συνδρομή του ταμείου σου!) Είναι υπερ θηλασμού κ φυσιολογικού τοκετού όλα τα δημόσια εν αντιθέσει με τα ιδιωτικά κτλ κτλ.. 

Εν κατακλείδι χωρίς να έχω καμία διάθεση κ λογο να σου αλλάξω γνώμη γτ καταλαβαίνω πως το σκεφτεσαι,απλά θεωρώ πως καλό είναι να υποστηρίζουμε κάτι γτ πραγματικά το εχουμε ψάξει κ μας αντιπροσωπεύει. Τώρα αν εσένα σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια το ιδιωτικό λόγω φαινομενικά πιο καθαρού χώρου(γτ τα μικρόβια είναι αόρατα δυστυχώς..)και είσαι οκ για καισαρική κ να παλέψεις μόνη να το θηλάσεις κ αν έχεις φτου φτου κάποια επιπλοκή να πρέπει να μεταφερθείς άρον άρον σε δημόσιο καλά κάνεις κ το υποστηρίζεις. 

Ας πάμε όλες οπου νιώθουμε σιγουριά και ασφάλεια κ εύχομαι σε όλες καλές κ τελειωμηνες εγκυμοσύνες !! :-)

Χαχαχα γράφαμε για το ίδιο θέμα την ίδια στιγμή φίλη!! Σε ποιο θα γεννησεις εσύ με το καλό?

Χάχαχα ναι πραγματικά εγώ θα γεννήσω στο Έλενα και ναι με το μονόκλινο με τοσα λίγα χρήματα είναι σούπερ!! Και επειδή πήγα και τα είδα κιόλας είναι πολύ καθαρά όλα μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Χάχαχα ναι πραγματικά εγώ θα γεννήσω στο Έλενα και ναι με το μονόκλινο με τοσα λίγα χρήματα είναι σούπερ!! Και επειδή πήγα και τα είδα κιόλας είναι πολύ καθαρά όλα μια χαρά 

Ακριβή αυτό!! Κ εγώ εκεί θα γεννήσω ίδια φάση σε μονοκλινο κ όλα καλά εύχομαι!! 

Μωρέ αν εμπιστευόμαστε κ το γιατρό μας είναι όλα καλύτερα πιστεύω!! Ποιον έχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt είπε:

Χάχαχα ναι πραγματικά εγώ θα γεννήσω στο Έλενα και ναι με το μονόκλινο με τοσα λίγα χρήματα είναι σούπερ!! Και επειδή πήγα και τα είδα κιόλας είναι πολύ καθαρά όλα μια χαρά 

Ααα δε προλαβα να τα δω μ'αυτα και μ'αυτα! Θύμησε μου ποια είδες τα λουξ; Ή τα απλα; 

Καλά αν δεν έχει απλό μονοκλινο λέω να ζητήσω δίκλινο, θα χω και παρεούλα:)


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ααα δε προλαβα να τα δω μ'αυτα και μ'αυτα! Θύμησε μου ποια είδες τα λουξ; Ή τα απλα;

Εγώ έχω δει και τα δύο!! Δεν εχουν μεγάλη διαφορά οπότε κ το άπλο είναι μια χαρά!! Έχουν κ τα δυο καινούρια μπάνια με ντουζιέρα απλά το λουκ είναι λίγο πιο μεγάλο με μπαλκονακι δικό του και ανακλυνδρη καρέκλα για τον συνοδό.κατα τα άλλα κ τα δυο πεντακάθαρα και φουυυλ ζεστή,αφού ρωταγα αν κλείνουν τα air-condition.. :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ααα δε προλαβα να τα δω μ'αυτα και μ'αυτα! Θύμησε μου ποια είδες τα λουξ; Ή τα απλα;

Τα λουξ είδα γτ είχε ένα άδειο αλλά και τα απλά που πέρασα απ έξω και ήταν λίγο ανοιχτή κάποια πόρτα δεν μου φάνηκε να έχουν και καμιά τραγική διαφορά αλλά ήταν φουλ όταν πήγα Α και είχε έναν φοβερό προϊστάμενο έπαθα πλάκα με την συμπεριφορά του στα απλά μονόκλινα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ααα μια χαρά κορίτσια πολύ καλό αυτό! :grin:

Να σου πω δεν είναι κακη ιδέα κ το δίκλινο για πάρεα γμτ το σκεφτόμουν αλλά άλλη άνεση να θηλάσεις,να έρθουν οι δικοί σ να πεις μια μλκια,να κλάψει το μωρό,να ροχαλισεις ρε αδερφέ χαχα δε ξέρω.. διχαζομαι.. :-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Να σου πω δεν είναι κακη ιδέα κ το δίκλινο για πάρεα γμτ το σκεφτόμουν αλλά άλλη άνεση να θηλάσεις,να έρθουν οι δικοί σ να πεις μια μλκια,να κλάψει το μωρό,να ροχαλισεις ρε αδερφέ χαχα δε ξέρω.. διχαζομαι.. :-)

Μα να πας και στην τουαλέτα με την ησυχία σου!! Και σε ένα δίκλινο ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει δλδ αν η άλλη έχει τον άντρα της εκεί που εγώ θα τον έχω τον δικό μου πως θα θηλάσεις όπως λες με την ησυχία σου θα κλείνεις όλη την ώρα τις κουρτίνες άμα κοιμάται το μωρό σου και μετά ξυπνάει της δίπλανης ούτε να το σκέφτομαι αυτό χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ας κάνει η καθεμία αυτό που την κάνει να νιώθει άνετα, δεν είπα το αντίθετο. Απλά με εντυπωσιάζει η ευκολία που επιλέγεται το δημόσιο ειδικά τωρα, εν μέσω πανδημίας, όταν οι ειδικοί λένε να μην πηγαίνουμε σε δημόσιο αν δεν υπάρχει ανάγκη.. συγκεκριμένα τη μέρα που είχα ραντεβού για να δω γιατρο στο Αλεξάνδρα ξέσπασε το κρούσμα κορονοϊου και μπήκε σε καραντίνα , ε συγγνώμη θεωρώ πως θα ήμουν τρελή αν θα πήγαινα εκείνη τη μέρα...για το Έλενα οι προσωπικές μου εμπειρίες ως τώρα δεν ήταν καλές, έχω ξαναγράψει σχετικά, ήθελα να το ψάξω κι άλλο αλλά οι τωρινές συνθήκες με σταμάτησαν. Και για το μονοκλινο που λέτε εμένα μου είχαν πει πως δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχω οπότε δεν θα το ρισκαρα. Ούτε να ρισκάρω να μου κάνουν ολική νάρκωση γιατί δεν είχαν επισκληριδιο.... οπότε μάλλον το σύμπαν είναι εναντίον μου :)Για τα δύσκολα περιστατικά επιμένω πως και τα ιδιωτικά όχι όλα σίγουρα έχουν επιδείξει εξαιρετική δουλειά, και όχι μόνο τα μαιευτήρια. Έχω φίλη που έκανε μεγάλο και δύσκολο χειρουργείο στο ιατρικό κέντρο και έμεινε παρα πολύ ευχαριστημένη από ολα..Έχω και άλλα προσωπικά παραδείγματα από τον κύκλο μου και σε παιδιατρικά περιστατικά.Όσο για το θηλασμό έχετε μείνει λίγο πίσω, πλέον και τα ιδιωτικά ειδικά το μητέρα που γέννησα πριν 3 χρόνια προωθούν το θηλασμό και βοηθούν σε σημείο εμμονής! Για αυτό το λόγο έχουν κάνει και όλα τα δωμάτια rooming in πλέον και παίρνουν το μωρό μόνο για λίγο αν το ζητήσεις εσύ. Όσο για τα μικρόβια που είπε μια κοπέλα γνωριζω πως είναι αόρατα, αλλά είπα ότι όλα τα κρούσματα κορονοϊου που έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής είναι σε δημόσια νοσοκομεία είτε από γιατρούς είτε από νοσηλευτές είτε από ασθενείς και αυτή είναι μια πραγματικότητα που δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανείς. Επίσης τα μικρόβια που είναι αόρατα μπορεί να επιβιώσουν πιο εύκολα στο Έλενα δεδομένου ότι ούτε σαπούνι δεν έχουν στις τουαλέτες (όχι των δωματίων) λέω όπου και να πάς άλλου, ήμουν μια εβδομάδα για σεμινάρια και έφερνα μπουκαλάκι από το σπίτι, τουλάχιστον τα ιδιωτικά έχουν σαπούνι..οπότε δεν με ελκύει απλα το ωραίο design..

Just now, Φραουλίτσα* said:

Νομίζω είσαι εσυ με τον γιατρό σου και τις μαιες, δεν ξέρω αν γίνεται να παρέμβει κάποιος άλλος.

Εγώ θυμάμαι πως υπήρχαν κι άλλοι γιατροί. Εξαρτάται από το περιστατικό από εκεί και πέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, RubberSoul είπε:

Σίγουρα ας κάνει η καθεμία αυτό που την κάνει να νιώθει άνετα, δεν είπα το αντίθετο. Απλά με εντυπωσιάζει η ευκολία που επιλέγεται το δημόσιο ειδικά τωρα, εν μέσω πανδημίας, όταν οι ειδικοί λένε να μην πηγαίνουμε σε δημόσιο αν δεν υπάρχει ανάγκη.. συγκεκριμένα τη μέρα που είχα ραντεβού για να δω γιατρο στο Αλεξάνδρα ξέσπασε το κρούσμα κορονοϊου και μπήκε σε καραντίνα , ε συγγνώμη θεωρώ πως θα ήμουν τρελή αν θα πήγαινα εκείνη τη μέρα...για το Έλενα οι προσωπικές μου εμπειρίες ως τώρα δεν ήταν καλές, έχω ξαναγράψει σχετικά, ήθελα να το ψάξω κι άλλο αλλά οι τωρινές συνθήκες με σταμάτησαν. Και για το μονοκλινο που λέτε εμένα μου είχαν πει πως δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχω οπότε δεν θα το ρισκαρα. Ούτε να ρισκάρω να μου κάνουν ολική νάρκωση γιατί δεν είχαν επισκληριδιο.... οπότε μάλλον το σύμπαν είναι εναντίον μου :)Για τα δύσκολα περιστατικά επιμένω πως και τα ιδιωτικά όχι όλα σίγουρα έχουν επιδείξει εξαιρετική δουλειά, και όχι μόνο τα μαιευτήρια. Έχω φίλη που έκανε μεγάλο και δύσκολο χειρουργείο στο ιατρικό κέντρο και έμεινε παρα πολύ ευχαριστημένη από ολα..Έχω και άλλα προσωπικά παραδείγματα από τον κύκλο μου και σε παιδιατρικά περιστατικά.Όσο για το θηλασμό έχετε μείνει λίγο πίσω, πλέον και τα ιδιωτικά ειδικά το μητέρα που γέννησα πριν 3 χρόνια προωθούν το θηλασμό και βοηθούν σε σημείο εμμονής! Για αυτό το λόγο έχουν κάνει και όλα τα δωμάτια rooming in πλέον και παίρνουν το μωρό μόνο για λίγο αν το ζητήσεις εσύ. Όσο για τα μικρόβια που είπε μια κοπέλα γνωριζω πως είναι αόρατα, αλλά είπα ότι όλα τα κρούσματα κορονοϊου που έχουν αναφερθεί μέχρι στιγμής είναι σε δημόσια νοσοκομεία είτε από γιατρούς είτε από νοσηλευτές είτε από ασθενείς και αυτή είναι μια πραγματικότητα που δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανείς. Επίσης τα μικρόβια που είναι αόρατα μπορεί να επιβιώσουν πιο εύκολα στο Έλενα δεδομένου ότι ούτε σαπούνι δεν έχουν στις τουαλέτες (όχι των δωματίων) λέω όπου και να πάς άλλου, ήμουν μια εβδομάδα για σεμινάρια και έφερνα μπουκαλάκι από το σπίτι, τουλάχιστον τα ιδιωτικά έχουν σαπούνι..οπότε δεν με ελκύει απλα το ωραίο design..

Εγώ θυμάμαι πως υπήρχαν κι άλλοι γιατροί. Εξαρτάται από το περιστατικό από εκεί και πέρα. 

Τι να σου πω ρε κορίτσι?! Όπως πιστεύει η κάθε μία.. μωρέ ας μας πάνε όλα καλά στις εγκυμοσύνες μας κ δε με νοιάζει τίποτε άλλο πραγματικά!! Το μόνο για να διευκρινιστεί δεν σου λένε να αποφεύγεις τα δημόσια λόγω κορονοιου,διότι όπως θα έχεις ενημερωθεί πλέον κ σε όλα τα ιδιωτικά νοσοκομεία έχουν κάνει πτέρυγες ειδικά για τον κορονοιο που τους υποχρέωσε το κράτος,σου λένε να τα αποφεύγεις όλα τα νοσοκομεία αν δεν είναι απαραίτητο ώστε να μην γεμίζουν με περιστατικά μη έκτακτα από τη στιγμή που κάθε δωμάτιο κ κάθε φάρμακα πλέον τους είναι πολύτιμο. Αυτό κ μόνο. Κατά τ αλλά όλα τα νοσοκομεία δημόσια κ μη προσπαθούν να προστατευθούν όσο μπορούν από τον ιό για αυτό κ σε εξετάζουν σε εξωτερικές μονάδες αν πας με συμπτώματα ή μπαίνεις από διαφορετική είσοδο κ ανσασερ.. 

Τέλος πάντων ,το κάψαμε το θέμα! Καλή μας λευτεριά :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά ο περισσότερος κόσμος όμως θα πάει στο δημόσιο όταν θα έχει θέμα, που είναι δωρεάν..εδώ διάβαζα πριν στο ίδιο θέμα ότι ακυρώνουν τα ραντεβού σε εγκύους.....για ειδική πτέρυγα σε ιδιωτικά πρώτη φορά τα ακούω, σήμερα που θα δω το γιατρό μου θα ενημερωθώ σχετικά. για την ώρα όσες έχουν νοσήσει γεννούν στο Αττικόν . Ξέρω απλά ότι εξετάζουν το ενδεχόμενο επίταξης ιδιωτικών . Δεν άκουσα για γέννα στο Ιασώ ή στο μητέρα γυναίκας που έχει νοσήσει.Το καλύτερο αυτήν την περίοδο είναι να μένεις σπίτι σίγουρα, αλλά κατι πρέπει να επιλέξουμε

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια εντάξει μην τρελενεσται κιόλας από αυτό τον ιό κυνδυνευουν άτομα μεγάλης ηλικίας και με προβλήματα υγείας ή έγκυες μέχρι στιγμή βάση δεδομένον όσες έχουν νοσησει το παίρνανε ελαφρά και δεν μεταδίδεται στο εμβρυο σύμφωνα με μελέτες. Εγώ προσωπικά πιο πολυ αγχονομαι για τους παππούδες μου, για εμένα από την άλλη καθόλου προσέχω όσο μπορώ βέβαια τηρώ τους κανόνες υγιεινής δεν βγαίνω άσκοπα από το σπίτι αλλά δεν θα πεθάνουμε και από τον φόβο μας!! Χειρότερα είναι το άγχος και για το μωρό και δεν κάνει καλό γενικά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...