Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

1 hour ago, Mpimpikos είπε:

Εύχομαι να έχω καλή γέννα.. Τώρα ξέρω βέβαια τι με περιμένει... Χαχαχα

Βασικά έχουμε γεμίσει το αμάξι με δώρα που τα φέρνει το νινί.... Κ τα βγάζουμε σιγά σιγά... Είναι μόνο 2 ετών η μεγάλη ναι μεν καταλαβαίνει αλλά όταν το δει από κοντά δε ξέρω τι αντίδραση θα έχει... 9 μήνες τησ μιλάμε γιαυτό... Εννοείτε θα ζηλέψει κ είναι λογικό.... Απλα της λέμε ότι θα το ταΐζεις εσύ θα του βάζεις βρακι κ άλλα τέτοια κ χαίρεται.... 

Το σωμα έχει μνήμη οπότε λογικά θα είναι πιο γρήγορος ο τοκετός και σου εύχομαι και εύκολος!!! Όλα να πάνε καλά να επιστρέψετε σπίτι με το καλύτερο δώρο!!! Φαντάζομαι ετοιμάζεις τα τελευταία πράγματα. Με το καλό και πάλι!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Την άλλη Παρασκευή θα πάω να κάνω μάθημα στο Έλενα. Μου είπαν ότι δυστυχώς δεν επιτρέπονται ακόμα μπαμπάδες μαζι:sad:  Θα είναι γύρω στις 4-5 ώρες. Θα σας πω μετά εντυπώσεις, αν και έχω ακούσει τα καλύτερα από όσες κοπέλες έχουν κάνει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Την άλλη Παρασκευή θα πάω να κάνω μάθημα στο Έλενα. Μου είπαν ότι δυστυχώς δεν επιτρέπονται ακόμα μπαμπάδες μαζι:sad:  Θα είναι γύρω στις 4-5 ώρες. Θα σας πω μετά εντυπώσεις, αν και έχω ακούσει τα καλύτερα από όσες κοπέλες έχουν κάνει!

4-5 ώρες???? Πόσα μαθήματα είναι σύνολο..?

Άρα δλδ ούτε στον τοκετό επιτρέπονται ακόμη οι άντρες μας..?:mellow:

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε? Εγώ Δευτέρα θα μπω με πρόκληση για να γεννήσω λόγω υψηλής πίεσης... Ειχα κ στην 1η εγκυμοσύνη οπότε μου φαίνεται αναμενόμενο.... 

Με το καλό σε ολες

Σου εύχομαι τα καλύτερα και να πάνε όλα όπως τα έχεις ονειρευτει.
Περιμένουμε τα καλά νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

4-5 ώρες???? Πόσα μαθήματα είναι σύνολο..?

Άρα δλδ ούτε στον τοκετό επιτρέπονται ακόμη οι άντρες μας..?:mellow:

Οχι, δυστυχώς... Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αύριο βέβαια για σιγουριά αλλά μέχρι τον Ιούλιο που θ γεννήσω δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Κορίτσι εσύ μπορεί να είσαι τυχερή και να αλλάξει αργότερα!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FofiK είπε:

Οχι, δυστυχώς... Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αύριο βέβαια για σιγουριά αλλά μέχρι τον Ιούλιο που θ γεννήσω δε νομίζω να αλλάξει κάτι. Κορίτσι εσύ μπορεί να είσαι τυχερή και να αλλάξει αργότερα!

Γμτ..μακάρι να αλλάξει..τι να πω?! Βέβαια το πιο πιθανό είναι στα πρώτα 10' να μαζεύουμε τον άντρα μου αντί να με ξεγεννανε αλλααααα ήθελα να το παλέψουμε να το ζήσουμε μαζί..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γμτ..μακάρι να αλλάξει..τι να πω?! Βέβαια το πιο πιθανό είναι στα πρώτα 10' να μαζεύουμε τον άντρα μου αντί να με ξεγεννανε αλλααααα ήθελα να το παλέψουμε να το ζήσουμε μαζί..

Χαχαχχα καλά κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό και του λεγα κανόνισε ε γιατί εμένα θα προσέχουν όχι εσένα:lol: Πιστεύω να αλλάξει στη πορεία, πόοοσο πια να κρατήσει; Μέχρι τον Οκτώβριο ουυυ έχεις ακόμα καιρό! 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Χαχαχχα καλά κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό και του λεγα κανόνισε ε γιατί εμένα θα προσέχουν όχι εσένα:lol: Πιστεύω να αλλάξει στη πορεία, πόοοσο πια να κρατήσει; Μέχρι τον Οκτώβριο ουυυ έχεις ακόμα καιρό! 

Ας ελπίσουμε λοιπόν :-)

αντε με το καλό τα μαθήματα κ περιμένουμε την εμπειρία σου ε?! Φιλουθκια

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2020 at 1:34 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

Εύχομαι να έχω καλή γέννα.. Τώρα ξέρω βέβαια τι με περιμένει... Χαχαχα

Βασικά έχουμε γεμίσει το αμάξι με δώρα που τα φέρνει το νινί.... Κ τα βγάζουμε σιγά σιγά... Είναι μόνο 2 ετών η μεγάλη ναι μεν καταλαβαίνει αλλά όταν το δει από κοντά δε ξέρω τι αντίδραση θα έχει... 9 μήνες τησ μιλάμε γιαυτό... Εννοείτε θα ζηλέψει κ είναι λογικό.... Απλα της λέμε ότι θα το ταΐζεις εσύ θα του βάζεις βρακι κ άλλα τέτοια κ χαίρεται.... 

Σου εύχομαι και γω με το καλό και όλα θα πάνε καλά!! Όταν περάσει λίγο ο καιρός να μου πεις πως είναι να έχουν δύο χρόνια διαφορά γιατί ακόμα δεν έκανα το πρώτο και σκέφτομαι ποτε θα ήταν η κατάλληλη στιγμή να κάνω το δεύτερο χάχα δεν πάω καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Σου εύχομαι και γω με το καλό και όλα θα πάνε καλά!! Όταν περάσει λίγο ο καιρός να μου πεις πως είναι να έχουν δύο χρόνια διαφορά γιατί ακόμα δεν έκανα το πρώτο και σκέφτομαι ποτε θα ήταν η κατάλληλη στιγμή να κάνω το δεύτερο χάχα δεν πάω καλά!! 

Χαχχαα. Εννοείτε ναι θα σας πω.. Υπάρχουν κ χειρότερα. Ο σύζυγος ακόμα δε γεννησαμε κ σκέφτεται και για 3ο παιδί να κάνουμε... Θα σας πω επίσης αν ισχύει αυτό π λένε ότι η 2η γέννα είναι πιο εύκολη από την 1η....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mpimpikos είπε:

Χαχχαα. Εννοείτε ναι θα σας πω.. Υπάρχουν κ χειρότερα. Ο σύζυγος ακόμα δε γεννησαμε κ σκέφτεται και για 3ο παιδί να κάνουμε... Θα σας πω επίσης αν ισχύει αυτό π λένε ότι η 2η γέννα είναι πιο εύκολη από την 1η....

Εγώ σκέφτομαι μόλις γίνει το πρώτο 3 χρόνων να κάνω δεύτερο αλλά φοβάμαι γιατί έχω αρκετές πιθανότητες για διδυμα μιας και ο πατέρας του άντρα μου έχει δίδυμο αδερφό αλλά και η μαμά μου έχει δίδυμο αν αυτό ισχύει θα τρελαθώ δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά θα το ρισκάρω!!! Θα κάνεις επισκληριδιο η όχι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Brigitt είπε:

Σου εύχομαι και γω με το καλό και όλα θα πάνε καλά!! Όταν περάσει λίγο ο καιρός να μου πεις πως είναι να έχουν δύο χρόνια διαφορά γιατί ακόμα δεν έκανα το πρώτο και σκέφτομαι ποτε θα ήταν η κατάλληλη στιγμή να κάνω το δεύτερο χάχα δεν πάω καλά!! 

Ρε φίλη το πιστεύεις πως το ίδιο έχω πάθει κ εγώ??? Ήταν να μην πάρουμε μπρος χαχχαχα

Λέω άντε με το καλό να βγει ο γιοκας μου ε και περίπου όταν χρονισει έλεγα να βάλω μπρος για δεύτερο..:wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε φίλη το πιστεύεις πως το ίδιο έχω πάθει κ εγώ??? Ήταν να μην πάρουμε μπρος χαχχαχα

Λέω άντε με το καλό να βγει ο γιοκας μου ε και περίπου όταν χρονισει έλεγα να βάλω μπρος για δεύτερο..:wub: 

Ε ναι γιατί να μείνεις στο ένα αφού το κάνεις που το κάνεις και μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία αλλά αμάν και συ τόσο γρήγορα?? Θα τα παίξεις!! Εγώ με ένα τα έχω παίξει με αρρώστησε εδώ και δύο μέρες με πυρετό είμαι!! Να φανταστείς από την εξάντληση το βράδυ είχα βγάλει το στήθος μου έξω κοιμήθηκα στα πλάγια τον είχα στο κρεβάτι δίπλα μου και αυτός ξυπνουσε μόνος του και έτρωγε ξύπνησα το πρωί και ούτε και θυμόμουν τι είχε γίνει το βράδυ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ε ναι γιατί να μείνεις στο ένα αφού το κάνεις που το κάνεις και μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία αλλά αμάν και συ τόσο γρήγορα?? Θα τα παίξεις!! Εγώ με ένα τα έχω παίξει με αρρώστησε εδώ και δύο μέρες με πυρετό είμαι!! Να φανταστείς από την εξάντληση το βράδυ είχα βγάλει το στήθος μου έξω κοιμήθηκα στα πλάγια τον είχα στο κρεβάτι δίπλα μου και αυτός ξυπνουσε μόνος του και έτρωγε ξύπνησα το πρωί και ούτε και θυμόμουν τι είχε γίνει το βράδυ... 

Χαχαχα ψυχή μου...τουλάχιστον αυτοεξυπηρετειτε ο γλυκούλης κ εσύ εκεί αχάριστη μάνα παραπονιέσαι!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...