Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω γεννήσει 2 παιδιά στο Έλενα με τον ίδιο γιατρό που λόγω φόρτου δεν μπορεί να αναλάβει. ..κατανοητό δεν πιέζω ζήτησα έστω ένα ραντεβού για παρακολουθηση με εναν γιατρο χωρίς δέσμευση για τοκετό πάω και στην εφημερία δεν έχω πρόβλημα και δεν μου κλείνουν με κανεναν . Εντομεταξη είμαι ήδη στη 15 εβδομάδα αναγκαστικά παρακολουθουμε από ιδιώτη όμως δεν μπορώ να ανταπεξελθω στο κόστος του ιδιωτικού μαιευτηριου. Και ο καιρός περνάει και μετά και να βρω κάποιον θα μου πει έχει προχωρήσει πολύ η εγκυμοσύνη δεν αναλαμβάνω . Έχουμε στεναχωρηθει και αγχωθει πολύ γιατί είμαι 41 χρονών και η παρακολουθηση είναι μεγαλύτερων απαιτήσεων. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα μήπως πέσω σε άλλη υπάλληλο που θα δείξει περισσότερη κατανόηση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra1979 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω γεννήσει 2 παιδιά στο Έλενα με τον ίδιο γιατρό που λόγω φόρτου δεν μπορεί να αναλάβει. ..κατανοητό δεν πιέζω ζήτησα έστω ένα ραντεβού για παρακολουθηση με εναν γιατρο χωρίς δέσμευση για τοκετό πάω και στην εφημερία δεν έχω πρόβλημα και δεν μου κλείνουν με κανεναν . Εντομεταξη είμαι ήδη στη 15 εβδομάδα αναγκαστικά παρακολουθουμε από ιδιώτη όμως δεν μπορώ να ανταπεξελθω στο κόστος του ιδιωτικού μαιευτηριου. Και ο καιρός περνάει και μετά και να βρω κάποιον θα μου πει έχει προχωρήσει πολύ η εγκυμοσύνη δεν αναλαμβάνω . Έχουμε στεναχωρηθει και αγχωθει πολύ γιατί είμαι 41 χρονών και η παρακολουθηση είναι μεγαλύτερων απαιτήσεων. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα μήπως πέσω σε άλλη υπάλληλο που θα δείξει περισσότερη κατανόηση. 

Κορίτσι μου σταματά να παλεύεις από το τηλ κ πήγαινε εκεί ένα πρωινό (σε συμβουλεύω νωρίς νωρίς 7:30 να είσαι εκει,) να σε δει οποίος εφημερεύει κ αν "κολλήσετε" του ζητάς να σε αναλάβει κ περαιτέρω ή να σου προτείνει εκείνος κάποιον συνάδελφο του να σε αναλάβει.

Μην παλεύεις από το τηλ γτ χάνεις απαλό χρόνο..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω γεννήσει 2 παιδιά στο Έλενα με τον ίδιο γιατρό που λόγω φόρτου δεν μπορεί να αναλάβει. ..κατανοητό δεν πιέζω ζήτησα έστω ένα ραντεβού για παρακολουθηση με εναν γιατρο χωρίς δέσμευση για τοκετό πάω και στην εφημερία δεν έχω πρόβλημα και δεν μου κλείνουν με κανεναν . Εντομεταξη είμαι ήδη στη 15 εβδομάδα αναγκαστικά παρακολουθουμε από ιδιώτη όμως δεν μπορώ να ανταπεξελθω στο κόστος του ιδιωτικού μαιευτηριου. Και ο καιρός περνάει και μετά και να βρω κάποιον θα μου πει έχει προχωρήσει πολύ η εγκυμοσύνη δεν αναλαμβάνω . Έχουμε στεναχωρηθει και αγχωθει πολύ γιατί είμαι 41 χρονών και η παρακολουθηση είναι μεγαλύτερων απαιτήσεων. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα μήπως πέσω σε άλλη υπάλληλο που θα δείξει περισσότερη κατανόηση. 

Καλά δε μπορεί να σου συστησει κάποιον αλλον; Δύο γέννες έχετε κάνει μαζί αν είναι δυνατόν! Μου φαίνεται περίεργο που δε σου κλείνουν ραντεβού στα απογευματινά! Πρέπει να έπεσες στη περίπτωση. Όπως λέει και η Renez πήγαινε μια στα εξωτερικά ένα πρωί να κάνεις μια ερώτηση και γιατί όχι να ανοίξεις και καρτέλα να σε παρακολουθουν, είναι νωρίς ακόμη. Αν βρεις εντελώς τα σκούρα κάνε μια προσπάθεια στο Αλεξάνδρας ή και στο Αρεταίειο.

  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra1979 είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Έχω γεννήσει 2 παιδιά στο Έλενα με τον ίδιο γιατρό που λόγω φόρτου δεν μπορεί να αναλάβει. ..κατανοητό δεν πιέζω ζήτησα έστω ένα ραντεβού για παρακολουθηση με εναν γιατρο χωρίς δέσμευση για τοκετό πάω και στην εφημερία δεν έχω πρόβλημα και δεν μου κλείνουν με κανεναν . Εντομεταξη είμαι ήδη στη 15 εβδομάδα αναγκαστικά παρακολουθουμε από ιδιώτη όμως δεν μπορώ να ανταπεξελθω στο κόστος του ιδιωτικού μαιευτηριου. Και ο καιρός περνάει και μετά και να βρω κάποιον θα μου πει έχει προχωρήσει πολύ η εγκυμοσύνη δεν αναλαμβάνω . Έχουμε στεναχωρηθει και αγχωθει πολύ γιατί είμαι 41 χρονών και η παρακολουθηση είναι μεγαλύτερων απαιτήσεων. Θα προσπαθήσω πάλι σήμερα μήπως πέσω σε άλλη υπάλληλο που θα δείξει περισσότερη κατανόηση. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ με το καλό να υποδεχτείς το μωρακι σου.. Γτ σδε ρωτάς στον γιατρό που σε ξεγεννήσε να σου συστήσει κάποιον άλλον? 

Εχω ξανά ακούσει περίπου ομωε παρόμοια περίπτωση (πάλι για το Έλενα) από γνωστό μου ο οποίος είχε γιατρό στο Έλενα (ο οποίος γιατρός δε ζητούσε φακελάκι έδινες εσύ αν ήθελες κάτι) και επειδή στην 1η γέννα η κοπέλα κ ο άντρας της δε του έδωσαν τίποτα απολύτως στην 2η γέννα δε τους αναλάμβανε... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ερώτηση!! Εγώ με το καλό θα γεννήσω τέλη Σεπτέμβρη..δε ξέρω πως θα είναι τότε τα μέτρα με τον ιό κτλ αλλά μετά ήδη υπάρχοντα μέτρα έχω την εξής απορία..

Ο άντρας μου λόγω δουλειάς θα μπορεί να έρχεται στις 7 το απόγευμα κ να μένει το βράδυ μαζί μου ( θα έχω μονοκλινο) την υπόλοιπη μερα θα μπορεί να είναι η μαμά μου? Δλδ να έρχονται 2 συνοδοί μεν αλλά ένας τη φορά δε..γιατί δε ξέρω πως θα τη παλέψω μόνη μέχρι το απόγευμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τώρα αρχές Ιουνίου που γέννησε μια κοπέλα είχε 2 συνοδούς κ μαμά κ άντρα. Με καισαρική γέννησε όπως κ οι μισές εκεί μέσα.. Δε ξέρω γτ πήρε 2 συνοδούς. Και άκουγα τσ νοσοκόμες που γκρίνιαζανε.. Κ μια άλλη έφερε επισκέψεις κ γινηκε ο χαμός... 

Εμένα στην είσοδο όταν είχα ρωτήσει μου είχαμ πει ότι θα αφήνανε αν ήθελα να έρχεται κ η μαμα μου αλλά επειδή εγώ έχω κ άλλο παιδί ο άντρας μου έφυγε 2 φορές για να έρθει σπίτι να μην αναστάτωνετια η μικρή που λειπαμε κ οι 2 από το σπίτι κ έκατσα μονη μιυ.. Αλλά 2ο παιδί είναι διαφορετικά . 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Εγω τώρα αρχές Ιουνίου που γέννησε μια κοπέλα είχε 2 συνοδούς κ μαμά κ άντρα. Με καισαρική γέννησε όπως κ οι μισές εκεί μέσα.. Δε ξέρω γτ πήρε 2 συνοδούς. Και άκουγα τσ νοσοκόμες που γκρίνιαζανε.. Κ μια άλλη έφερε επισκέψεις κ γινηκε ο χαμός... 

Εμένα στην είσοδο όταν είχα ρωτήσει μου είχαμ πει ότι θα αφήνανε αν ήθελα να έρχεται κ η μαμα μου αλλά επειδή εγώ έχω κ άλλο παιδί ο άντρας μου έφυγε 2 φορές για να έρθει σπίτι να μην αναστάτωνετια η μικρή που λειπαμε κ οι 2 από το σπίτι κ έκατσα μονη μιυ.. Αλλά 2ο παιδί είναι διαφορετικά . 

Δε θέλω επισκεψεις καλέ!!!

Εγώ το λέω γτ θα είναι το πρώτο μου παιδάκι,ευελπιστώ με φτ αλλά κ κτ να κάνω θα θέλω σίγουρα μαζί μου κάποιον όλη μέρα ώστε να έχω μια βοήθεια με το μωρό να μπορώ να πάω τουαλέτα,να κάνω ένα ντουζ,να με βοηθήσουν στο μπάνιο του μπέμπη κτλ κτλ ειδικά αν κάνω κτ..

Κ ο άντρας μου θα μπορεί μόνο απόγευμα οπότε δε νομίζω να μην αφήνουν την υπόλοιπη ημέρα να είμαι με τη μαμά μου κ να αλλάζει βαρδια με τον άντρα μ..το θέμα είναι υποτίθεται να έχεις έναν σύνοδο,ένα θα έχω κ εγώ τη φορά στο δωμάτιο..

Κ στη τελική θα είμαι σε μονοκλινο,τσάμπα το πληρώνω το άτιμο? Δε θα ενοχλήσει εννοώ κάποια άλλη κοπέλα το ποιος θα είναι μαζί μου ούτε θα έχει φόβο..

Λεω εγώ πως το σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε θέλω επισκεψεις καλέ!!!

Εγώ το λέω γτ θα είναι το πρώτο μου παιδάκι,ευελπιστώ με φτ αλλά κ κτ να κάνω θα θέλω σίγουρα μαζί μου κάποιον όλη μέρα ώστε να έχω μια βοήθεια με το μωρό να μπορώ να πάω τουαλέτα,να κάνω ένα ντουζ,να με βοηθήσουν στο μπάνιο του μπέμπη κτλ κτλ ειδικά αν κάνω κτ..

Κ ο άντρας μου θα μπορεί μόνο απόγευμα οπότε δε νομίζω να μην αφήνουν την υπόλοιπη ημέρα να είμαι με τη μαμά μου κ να αλλάζει βαρδια με τον άντρα μ..το θέμα είναι υποτίθεται να έχεις έναν σύνοδο,ένα θα έχω κ εγώ τη φορά στο δωμάτιο..

Κ στη τελική θα είμαι σε μονοκλινο,τσάμπα το πληρώνω το άτιμο? Δε θα ενοχλήσει εννοώ κάποια άλλη κοπέλα το ποιος θα είναι μαζί μου ούτε θα έχει φόβο..

Λεω εγώ πως το σκέφτομαι..

Θα αφήνουν κοπέλα μου! Σίγουρα! Όταν φεύγει ο ένας συνοδός θα μπορείς να έχεις άλλον! Πώς τα πας αλήθεια;; Τι λέει ο μπεμπακος;; Εμείς κοντευουμε


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Θα αφήνουν κοπέλα μου! Σίγουρα! Όταν φεύγει ο ένας συνοδός θα μπορείς να έχεις άλλον! Πώς τα πας αλήθεια;; Τι λέει ο μπεμπακος;; Εμείς κοντευουμε

Άντε κοριτσάρα μου με το καλό!! Κ εγώ ανυπομονώ ειδικά τώρα με τη ζέστη!!

Μπαίνω στον 7ο την ερχόμενη εβδομάδα κ έχω πάρει 9.5 κιλα..νταξξξξ το καλό είναι ότι είναι όλα σχεδόν στη κοιλίτσα κ δεν χω φακλανεψει πολύ..

Από σύμπτωματα έχω πολύ ήπια από την αρχή δόξα τον Θεό αλλά η ζέστη με τρελαίνει..

Εσύ?? Σε τι δωμάτιο θα πας εν τέλη Φώφη μου??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Δε θέλω επισκεψεις καλέ!!!

Εγώ το λέω γτ θα είναι το πρώτο μου παιδάκι,ευελπιστώ με φτ αλλά κ κτ να κάνω θα θέλω σίγουρα μαζί μου κάποιον όλη μέρα ώστε να έχω μια βοήθεια με το μωρό να μπορώ να πάω τουαλέτα,να κάνω ένα ντουζ,να με βοηθήσουν στο μπάνιο του μπέμπη κτλ κτλ ειδικά αν κάνω κτ..

Κ ο άντρας μου θα μπορεί μόνο απόγευμα οπότε δε νομίζω να μην αφήνουν την υπόλοιπη ημέρα να είμαι με τη μαμά μου κ να αλλάζει βαρδια με τον άντρα μ..το θέμα είναι υποτίθεται να έχεις έναν σύνοδο,ένα θα έχω κ εγώ τη φορά στο δωμάτιο..

Κ στη τελική θα είμαι σε μονοκλινο,τσάμπα το πληρώνω το άτιμο? Δε θα ενοχλήσει εννοώ κάποια άλλη κοπέλα το ποιος θα είναι μαζί μου ούτε θα έχει φόβο..

Λεω εγώ πως το σκέφτομαι..

Εμένα ναι μιυ ειχανε πει από την πύλη τοτε..λογικα Σεπτέμβρη μπορεί να είναι κ πιο καλά τα πράγματα... Εννοώ ίσως να μπορεί να μπει κ ο σύζυγος στην γέννα. 

Το μωρο το κανου κάθε πρωί μπάνιο οι κοπέλες εκεί... Περίπου 8κ30 το πρωί έρχονται μ τα παίρνουν τα μωρακια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Renez είπε:

Άντε κοριτσάρα μου με το καλό!! Κ εγώ ανυπομονώ ειδικά τώρα με τη ζέστη!!

Μπαίνω στον 7ο την ερχόμενη εβδομάδα κ έχω πάρει 9.5 κιλα..νταξξξξ το καλό είναι ότι είναι όλα σχεδόν στη κοιλίτσα κ δεν χω φακλανεψει πολύ..

Από σύμπτωματα έχω πολύ ήπια από την αρχή δόξα τον Θεό αλλά η ζέστη με τρελαίνει..

Εσύ?? Σε τι δωμάτιο θα πας εν τέλη Φώφη μου??

Μονοκλινο, είτε απλό είτε λουξ. Θέλουμε να έχουμε την ησυχία μας :) πωπω θα περάσεις το καλοκαιράκι αγκαλιά με το air-condition εσύ!! Κουράγιο! 9,5 κιλά μια χαρά είναι καλέ! Σου χει πει κάτι ο γιατρός για τα κιλά;;;


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Εμένα ναι μιυ ειχανε πει από την πύλη τοτε..λογικα Σεπτέμβρη μπορεί να είναι κ πιο καλά τα πράγματα... Εννοώ ίσως να μπορεί να μπει κ ο σύζυγος στην γέννα. 

Το μωρο το κανου κάθε πρωί μπάνιο οι κοπέλες εκεί... Περίπου 8κ30 το πρωί έρχονται μ τα παίρνουν τα μωρακια..

Κ αν δεν θέλω?? Δε μπορώ να το κάνω εγώ ??

Just now, FofiK είπε:

Μονοκλινο, είτε απλό είτε λουξ. Θέλουμε να έχουμε την ησυχία μας :) πωπω θα περάσεις το καλοκαιράκι αγκαλιά με το air-condition εσύ!! Κουράγιο! 9,5 κιλά μια χαρά είναι καλέ! Σου χει πει κάτι ο γιατρός για τα κιλά;;;

Όχι ευτυχώς ξεκίνησα με πολύ φυσιολογικα κιλά κ δε μου είχε πει κάτι..ούτε έχω ανεβάσει ζάχαρο οπότε μια χαρά..

Απλά μου είπε καλό είναι να πάρω μέχρι 15-17 κιλα κ όχι παραπάνω..

Όσο για το air-condition άστο...ενώ μέχρι τη προηγούμενη εβδομάδα έφευγα 2:30 από τη δουλειά τώρα 1 η ώρα έχω φύγει λόγω ζέστης..παραγγηλαμε βέβαια air-condition κ στη δουλειά τώρα και αύριο το περιμένω πως κ πως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κ αν δεν θέλω?? Δε μπορώ να το κάνω εγώ ??

Όχι ευτυχώς ξεκίνησα με πολύ φυσιολογικα κιλά κ δε μου είχε πει κάτι..ούτε έχω ανεβάσει ζάχαρο οπότε μια χαρά..

Απλά μου είπε καλό είναι να πάρω μέχρι 15-17 κιλα κ όχι παραπάνω..

Όσο για το air-condition άστο...ενώ μέχρι τη προηγούμενη εβδομάδα έφευγα 2:30 από τη δουλειά τώρα 1 η ώρα έχω φύγει λόγω ζέστης..παραγγηλαμε βέβαια air-condition κ στη δουλειά τώρα και αύριο το περιμένω πως κ πως!!!

Όχι δε γινεται

Αυτές τα κάνουνε μπάνιο τα μωρά. Και μετά από κάνα δυο ώρες σε φωνάζουν για να το πας παιδίατρο.. 

Και δεν είσαι καν μέσα στο μπάνιο. Κλείνουν την πορτα κ περιμένεις από έξω. Τσ έχεις δώσει τσ πετσετουλες τα ρούχα που θα βάλει κ περιμένεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Όχι δε γινεται

Αυτές τα κάνουνε μπάνιο τα μωρά. Και μετά από κάνα δυο ώρες σε φωνάζουν για να το πας παιδίατρο.. 

Και δεν είσαι καν μέσα στο μπάνιο. Κλείνουν την πορτα κ περιμένεις από έξω. Τσ έχεις δώσει τσ πετσετουλες τα ρούχα που θα βάλει κ περιμένεις.. 

Γουαττττ?? :evil: κ αυτο γίνεται κ τις 3 μέρες που θα είμαι εκεί???? Ααααα από πίσω θα τις παίρνω κ θα στέκω να τον πάρω!!!!

Ναι ναι δεν είμαι καθόλου κτητική!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γουαττττ?? :evil: κ αυτο γίνεται κ τις 3 μέρες που θα είμαι εκεί???? Ααααα από πίσω θα τις παίρνω κ θα στέκω να τον πάρω!!!!

Ναι ναι δεν είμαι καθόλου κτητική!!!!!

Εμένα κορίτσια πείτε με περίεργη πείτε με ιδιότροπη αλλά στην 1η γέννα ήταν μαζί μου μέσα ο άντρας μου όποτε όταν βγήκε το μωρο πήρα το μωρο κ τν άντρα μου κ πηαγν να το ζυγισουνε να το μετρήσουν ύψος να ακούσουν καρδούλα να του βάλουν βραχιολακι... Ήταν δηλαδή ο σύζυγος από πίσω παντού. Πλέον λόγω κορονοιου επειδή ο σύζυγος δεν μπορούσε να μπει στην γέννα αφού δεν αφήναμε όταν με το καλό βγήκε το μωρο το πέρασα με τα μάτια από "ακτινογραφία" να δω αν έχει κανα σημαδάκι κάτι οτιδήποτε  (τόσα ακούγονται κ τόσα γίνονται) μη μας έδιναν κανένα άλλο μωρο μετά... 

Και για να μη γελάσετε στην μαμά μου έτυχε.. Γέννησε όλα καλά κ στο δωμάτιο της πήγανε άλλο μωρο κ μάλιστα αγοράκι... Και λέει καταρχάς έκανα κοροτσι και επίσης τότε είχα γεννηθεί με ένα σημαδάκι στο μέτωπο (πλέον δε το έχω)... 

Και τσ 3 μέρες γιναται αυτό ναι... Όπως επίσης μπαίνουμε για παράδειγμα να μετρήσουν θερμοκρασία στο μωρό 12κ30 το βράδυ έχει τύχει και 01κ30 το βραδυ

 Εκεί που είχε ηρεμήσει το μωρο κ κοιμόταν τσουπ μπαίνει μέσα ανάβει τα φώτα κλάμα το μωρο μετά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...