Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

1 hour ago, Brigitt είπε:

Μετά από 3 μήνες μου είπε εμένα και να κλείσω ραντεβού στα πρωινα και να τον πάρω τηλέφωνο να έρθει όταν κλείσω να μου το κάνει εκείνος αλλά στο 1535 δεν μου βγάζει στη σελίδα επιλογή τεστ Παπ για αυτό και ρωτάω 

Ναι εχεις δικιο, και στο ιντερνέτ δεν το έχει σαν επιλογή, μιλα μαζί του για το αν πρεπει να το κλείσεις σαν καλλιέργεια κολπικά υγρού ή να κλείσεις πρωινο στην κλινική που ανήκει. Αυτες τις επιλογες εχει και στο 1535. gr   


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Μετά από 3 μήνες μου είπε εμένα και να κλείσω ραντεβού στα πρωινα και να τον πάρω τηλέφωνο να έρθει όταν κλείσω να μου το κάνει εκείνος αλλά στο 1535 δεν μου βγάζει στη σελίδα επιλογή τεστ Παπ για αυτό και ρωτάω 

Μα γιατί δεν παίρνεις τηλ ρε κορίτσι κατευθείαν τον γιατρό σου να σου κλείσει εκείνος το ραντεβού??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Φραουλίτσα* είπε:

Ναι εχεις δικιο, και στο ιντερνέτ δεν το έχει σαν επιλογή, μιλα μαζί του για το αν πρεπει να το κλείσεις σαν καλλιέργεια κολπικά υγρού ή να κλείσεις πρωινο στην κλινική που ανήκει. Αυτες τις επιλογες εχει και στο 1535. gr   

Ευχαριστώ ναι θα πάρω να τον ρωτήσω καλά λες !! Απλά σκεφτόμουν μήπως υπηρχε κάποιος τρόπος να το κλείσω και δεν το ηξερα απλά εγω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα στην ομάδα!

Γέννησε καμιά κοπέλα πρόσφατα στο Έλενα να μοιραστεί την εμπειρία της σχετικά με το κλίμα που επικρατεί γύρω απ' τον ιό; Δηλαδή,κάνουμε κάποιο τεστ κατά την εισαγωγή; Πόσο το χρεώνουν κλπ.

Έχω καταλάβει ότι, προς το παρόν τουλάχιστον, ο μπαμπάς μπορεί να είναι στο δωμάτιο αλλά όχι στη διάρκεια του τοκετού. Κάνουν και σε εκείνον τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chriss6 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα!

Γέννησε καμιά κοπέλα πρόσφατα στο Έλενα να μοιραστεί την εμπειρία της σχετικά με το κλίμα που επικρατεί γύρω απ' τον ιό; Δηλαδή,κάνουμε κάποιο τεστ κατά την εισαγωγή; Πόσο το χρεώνουν κλπ.

Έχω καταλάβει ότι, προς το παρόν τουλάχιστον, ο μπαμπάς μπορεί να είναι στο δωμάτιο αλλά όχι στη διάρκεια του τοκετού. Κάνουν και σε εκείνον τεστ;

Εγώ γέννησα στις 23 /8.. τότε τουλάχιστον όταν έμπαινες να γεννήσεις σου έκαναν το τέστ στη εισαγωγή. Δεν πληρώνεις τίποτα. Αλλά τώρα κάτι άκουσα ότι τους τελείωσαν τα τεστ δεν ξέρω. πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο να ρωτήσεις τι ισχύει τώρα γιατί αλλάζουν συνέχεια τα πράγματα και τώρα ειδικά με την αύξηση δεν ξέρω τι γίνετε...Ο άντρας μου δεν μπορούσε να μπει στον τοκετό αλλά στο δωμάτιο κανονικα τον άφηναν. Απλά παντού μάσκα. Επίσης πήρε γραπτή άδεια από την γιατρό μου η μαμά μου να μπορούν να αλλάζουν με τον άντρα μου. Τεστ δεν τους κάνανε.. 

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγώ γέννησα στις 23 /8.. τότε τουλάχιστον όταν έμπαινες να γεννήσεις σου έκαναν το τέστ στη εισαγωγή. Δεν πληρώνεις τίποτα. Αλλά τώρα κάτι άκουσα ότι τους τελείωσαν τα τεστ δεν ξέρω. πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο να ρωτήσεις τι ισχύει τώρα γιατί αλλάζουν συνέχεια τα πράγματα και τώρα ειδικά με την αύξηση δεν ξέρω τι γίνετε...Ο άντρας μου δεν μπορούσε να μπει στον τοκετό αλλά στο δωμάτιο κανονικα τον άφηναν. Απλά παντού μάσκα. Επίσης πήρε γραπτή άδεια από την γιατρό μου η μαμά μου να μπορούν να αλλάζουν με τον άντρα μου. Τεστ δεν τους κάνανε.. 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Γερό και δυνατό!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Θα ρωτήσω και στο νοσοκομείο για σιγουριά,μήπως και έχει αλλάξει κάτι τον τελευταίο διάστημα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 9:20 ΜΜ, Chriss6 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα!

Γέννησε καμιά κοπέλα πρόσφατα στο Έλενα να μοιραστεί την εμπειρία της σχετικά με το κλίμα που επικρατεί γύρω απ' τον ιό; Δηλαδή,κάνουμε κάποιο τεστ κατά την εισαγωγή; Πόσο το χρεώνουν κλπ.

Έχω καταλάβει ότι, προς το παρόν τουλάχιστον, ο μπαμπάς μπορεί να είναι στο δωμάτιο αλλά όχι στη διάρκεια του τοκετού. Κάνουν και σε εκείνον τεστ;

Καλημέρα!! Και με το Καλό το μωράκι σας!

Εγω γέννησα 14/9 μου εκαναν τεστ κορονοιου στην εισαγωγή ..Δεν το χρεώνουν! Θέλει παντού μάσκα αλλά γενικά επικρατεί ένα ήρεμο κλίμα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. 

Μπορεί να είναι στο δωμάτιο ο μπαμπάς ναι αλλά όχι στην αίθουσα τοκετού..  Και να αλλάζει με κάποιον άλλον στην είσοδο !! Στους συνόδους δεν κάνανε τεστ.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα!! Και με το Καλό το μωράκι σας!

Εγω γέννησα 14/9 μου εκαναν τεστ κορονοιου στην εισαγωγή ..Δεν το χρεώνουν! Θέλει παντού μάσκα αλλά γενικά επικρατεί ένα ήρεμο κλίμα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. 

Μπορεί να είναι στο δωμάτιο ο μπαμπάς ναι αλλά όχι στην αίθουσα τοκετού..  Και να αλλάζει με κάποιον άλλον στην είσοδο !! Στους συνόδους δεν κάνανε τεστ.

Ευχαριστώ πολυ.

Να σου ζήσει το μωράκι σου.

Γενικά η εμπειρία σου από το δωμάτιο και το νοσοκομείο πως ήταν; τι σου παρείχαν; Εάν βρεις τον χρόνο γράψε μας εάν θες για να προετοιμαστούμε και οι υπόλοιπες.

Να το χαίρεσαι και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2020 at 5:37 ΜΜ, Chriss6 είπε:

Ευχαριστώ πολυ.

Να σου ζήσει το μωράκι σου.

Γενικά η εμπειρία σου από το δωμάτιο και το νοσοκομείο πως ήταν; τι σου παρείχαν; Εάν βρεις τον χρόνο γράψε μας εάν θες για να προετοιμαστούμε και οι υπόλοιπες.

Να το χαίρεσαι και πάλι.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Εμείς πήγαμε στο μονοκλινα άπλο. Ήταν παααρα πολύ καλά λίγο η καρέκλα του συνοδού ήταν  τελείως άβολη αλλά γενικά άνετο δωμάτιο και καθαρό! Έχει κλιματισμό και ψυγειακι..

Υπάρχει πολύ περιποίηση..συνέχεια καθαρίζουν.. και η νοσηλεία πολύ καλή!

Σου δίνουν πάνες και σερβιέτες εκεί ..και αν δεν θηλάσεις έχουν μπιμπερακια με το γαλατακι έτοιμα!  Αλλαγές στην πάνα σου δείχνουν μια φορά και μετά την αλλάζεις μόνη σου.. μπανακι στο παίρνουν κάθε πρωί και το κάνουν οι κοπέλες! 

Για το μωράκι από ρουχαλάκια φορμακια σεντονακια δεν σου παρέχουν τίποτα..  οπότε πρέπει να πάρεις τα πάντα... από πετσετουλα να ξέρεις μια χρειάστηκε σε εμάς! Ότι άλλο θέλεις να σας γράψω!!! 

Με το Καλό το μωράκι σας!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!

Εμείς πήγαμε στο μονοκλινα άπλο. Ήταν παααρα πολύ καλά λίγο η καρέκλα του συνοδού ήταν  τελείως άβολη αλλά γενικά άνετο δωμάτιο και καθαρό! Έχει κλιματισμό και ψυγειακι..

Υπάρχει πολύ περιποίηση..συνέχεια καθαρίζουν.. και η νοσηλεία πολύ καλή!

Σου δίνουν πάνες και σερβιέτες εκεί ..και αν δεν θηλάσεις έχουν μπιμπερακια με το γαλατακι έτοιμα!  Αλλαγές στην πάνα σου δείχνουν μια φορά και μετά την αλλάζεις μόνη σου.. μπανακι στο παίρνουν κάθε πρωί και το κάνουν οι κοπέλες! 

Για το μωράκι από ρουχαλάκια φορμακια σεντονακια δεν σου παρέχουν τίποτα..  οπότε πρέπει να πάρεις τα πάντα... από πετσετουλα να ξέρεις μια χρειάστηκε σε εμάς! Ότι άλλο θέλεις να σας γράψω!!! 

Με το Καλό το μωράκι σας!

Σε ευχαριστώ πααααρα πολύ για το χρόνο σου και τις πληροφορίες.. ειμαι καλυμμένη νομίζω..κ πάλι να σας ζήσει!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...
On 16/2/2020 at 8:42 ΜΜ, Renez είπε:

Λοιπόν, είναι αξιοπρεπεστατο σε θέμα καθαριότητας κ οργάνωσης όσο κ αν δε τ περίμενα γ δημόσιο. Το προσωπικό όσοι έχω δει τουλάχιστον είναι φιλικοί Μ εξυπηρετικοί. Τα δωμάτια επειδή τα είδα,στη πτέρυγα Μαρίκα είναι ακριβώς σαν των ιδιωτικών νοσοκομείων με άνετα σχετικά κρεβάτια κ καινούρια μπάνια (όχι όπως περίμενα εγώ παλιατζουρες) από εκεί κ έπειτα γλυτώνεις εννοείται φουυλ λεφτά,ειδικα αν πηγαίνεις σε πρωινά ραντεβού με τον γιατρό είναι τελείως τσάμπα οι υπέρηχοι κ η εξέταση όπως κ η συνταγογράφηση φυσικά το μόνο κακό στα πρωινά είναι πως θα έχεις περίπου 1-1.5 ώρα αναμονή λόγω κ άλλων περιστατικών..υπάρχουν κ απογευματινα ραντεβού βέβαια όπου πληρώνεις αλλά είσαι στην ώρα που θες. Αυτά από το νοσοκομείο..

Τέλος μεγάλο ρόλο παίζει κ ο γιατρός που θα βρεις..εγώ έδεσα με τον δικό μ καθώς έχουμε πολλές κοινές άποψεις σε ότι αφορά τη γέννα κ την εγκυμοσύνη γενικά..

Αυτά πάνω κάτω..ότι θες με ρωτάς..

Καλησπερα..Με ποιον γιατρο γεννησες???εχω σκοπο να γεννησω στο λενα με τον Κυριακοπουλος αλλα εχω ακουσει οτι κανουν ευκολα καισαρικη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρουλα 321 είπε:

Καλησπερα..Με ποιον γιατρο γεννησες???εχω σκοπο να γεννησω στο λενα με τον Κυριακοπουλος αλλα εχω ακουσει οτι κανουν ευκολα καισαρικη..

Με τον Κυριακοπουλο γέννησα!! Θεουλης!!

Αγάπη μου,σχεδόν όλοι το πάνε για καισαρική άλλοι πιέζουν απλά άλλοι όχι! 

Αν εσύ είσαι ξεκάθαρη για το τι θες κ το δηλώσεις στον γιατρό σου εκείνος θα σε ακολουθήσει! Εγώ γέννησα φυσιολογικοτητα μαζί του το ίδιο κ δύο άλλες κοπέλες από εδώ που τους τον σύστησα! Μόνο μια έκανε καισαρική λόγο προβλήματος στον πλακούντα!

Εμένα επειδή είχαμε κ οικειότητα γενικά μου πέταξε 1-2 φορές μεταξύ σοβαρού κ αστείου για καισαρική "έλα σε ένα τεταρτακι θα έχεις ξεμπερδεψει" "θα ξέρεις πότε θα γεννήσεις χωρίς το άγχος " κ κάτι τέτοια,ε μόλις του το ξεκοψα δεν ξανά είπε τθποτε κ ήταν μαζί μου μέχρι τέλους για φτ το ίδιο κ στα άλλα κορίτσια!

Πόσο μηνών είσαι? Τον έχεις καιρό γιατρό εννοώ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Με τον Κυριακοπουλο γέννησα!! Θεουλης!!

Αγάπη μου,σχεδόν όλοι το πάνε για καισαρική άλλοι πιέζουν απλά άλλοι όχι! 

Αν εσύ είσαι ξεκάθαρη για το τι θες κ το δηλώσεις στον γιατρό σου εκείνος θα σε ακολουθήσει! Εγώ γέννησα φυσιολογικοτητα μαζί του το ίδιο κ δύο άλλες κοπέλες από εδώ που τους τον σύστησα! Μόνο μια έκανε καισαρική λόγο προβλήματος στον πλακούντα!

Εμένα επειδή είχαμε κ οικειότητα γενικά μου πέταξε 1-2 φορές μεταξύ σοβαρού κ αστείου για καισαρική "έλα σε ένα τεταρτακι θα έχεις ξεμπερδεψει" "θα ξέρεις πότε θα γεννήσεις χωρίς το άγχος " κ κάτι τέτοια,ε μόλις του το ξεκοψα δεν ξανά είπε τθποτε κ ήταν μαζί μου μέχρι τέλους για φτ το ίδιο κ στα άλλα κορίτσια!

Πόσο μηνών είσαι? Τον έχεις καιρό γιατρό εννοώ?

Ειμαι 25 βδομαδα...γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ μου βγαζει πολυ ηρεμια.. απλα ειδα οτι ειναι χαλαρος με την καισαρικη.. οχινοτι εχω προβλημα αν χρειαστει εννοειται..απλα ειναι το πρωτο μου κ νομιζω εχω αγχοθει πολυ..χαρηκα που μου πες καλα λογια για τον γιατρο γιατι κ εγω τον εχω συμπαθησει απλα ανυσηχω περισσοτερο.κ εμενα με ρωτησε κ του πα θελω φυσιολογικο κ δεν ειπε τιποτα ακομα ειναι συμπαθητικος παντως.

 

Ευχαριστω πολυ που απαντησες με καθυσηχασες....τον διαλλεξα τυχαια κ δεν ειχα μιλησε με καποια κοπελα που να τον ειχε γιατρο..♥♥♥

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Χαρουλα 321 είπε:

Ειμαι 25 βδομαδα...γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ μου βγαζει πολυ ηρεμια.. απλα ειδα οτι ειναι χαλαρος με την καισαρικη.. οχινοτι εχω προβλημα αν χρειαστει εννοειται..απλα ειναι το πρωτο μου κ νομιζω εχω αγχοθει πολυ..χαρηκα που μου πες καλα λογια για τον γιατρο γιατι κ εγω τον εχω συμπαθησει απλα ανυσηχω περισσοτερο.κ εμενα με ρωτησε κ του πα θελω φυσιολογικο κ δεν ειπε τιποτα ακομα ειναι συμπαθητικος παντως.

 

Ευχαριστω πολυ που απαντησες με καθυσηχασες....τον διαλλεξα τυχαια κ δεν ειχα μιλησε με καποια κοπελα που να τον ειχε γιατρο..♥♥♥

Είμαστε ήδη 4 από εδώ που ξέρω όλες ευχαριστημένες!!

Εσύ να επιμείνεις στα θέλω σου κ θα γίνουν!!

Σου εύχομαι μια υπέροχη γέννα κ να πιστεύεις στο σώμα σου κ στο μωρό σου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου καλημέρα, επειδή κ εγώ θα γεννήσω στο ελενα με τον κύριο κυριακοπουλο, ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που ήδη γεννησατε με τον γιατρό, κάνατε επισκληριδιο; Εγώ το συζήτησα μαζί του και είπαμε ότι Αφού θέλω θα κάνουμε εννοείται. Επίσης για το οικονομικό συζητησατε; σας είπε συγκεκριμένα χρήματα που θέλει ή δώσατε ότι θέλετε εσεις; ακόμα για το οικονομικό δεν έχουμε μιλήσει και ντρέπομαι κ να ρωτήσω μήπως τον προσβάλλω.. Αλλά πρέπει σιγά σιγά γιατί ήδη είμαι στον 7ο.

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...