Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Irida21 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, επειδή κ εγώ θα γεννήσω στο ελενα με τον κύριο κυριακοπουλο, ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που ήδη γεννησατε με τον γιατρό, κάνατε επισκληριδιο; Εγώ το συζήτησα μαζί του και είπαμε ότι Αφού θέλω θα κάνουμε εννοείται. Επίσης για το οικονομικό συζητησατε; σας είπε συγκεκριμένα χρήματα που θέλει ή δώσατε ότι θέλετε εσεις; ακόμα για το οικονομικό δεν έχουμε μιλήσει και ντρέπομαι κ να ρωτήσω μήπως τον προσβάλλω.. Αλλά πρέπει σιγά σιγά γιατί ήδη είμαι στον 7ο.

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! 

Ναι κανονίζει να κάνουμε επισκληριδιο αν θες..εγώ δεν μπόρεσα να κάνω αλλά δεν είχε σχέση με τον γιατρό,εκείνος οντως είχε κανονίσει την αναισθησιολογο..κ οι υπόλοιπες κοπέλες που ξέρω έκανα επισκληριδιο!

Όσο για τα χρήματα φυσικά εφόσον δεν έχει αναφέρει ο ίδιος κάτι αν θέλετε εσείς δώστε ότι πιστεύετε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Ήθελα να σας ρωτήσω για τα δωμάτια, γιατί θα παω αύριο απο το Έλενα να με δει ο γιατρός μου. Πως πηγαίνεις να δεις τα δωμάτια; Μιλάς με κάποιον; Ή παίρνεις το ασανσέρ και πας στον 5ο κατευθείαν και εκεί μιλάς με τις μαιες του ορόφου; Μπορεί να σας φαίνεται κουλη η ερώτηση,  αλλά μην κάνω καμία γκάφα!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Ήθελα να σας ρωτήσω για τα δωμάτια, γιατί θα παω αύριο απο το Έλενα να με δει ο γιατρός μου. Πως πηγαίνεις να δεις τα δωμάτια; Μιλάς με κάποιον; Ή παίρνεις το ασανσέρ και πας στον 5ο κατευθείαν και εκεί μιλάς με τις μαιες του ορόφου; Μπορεί να σας φαίνεται κουλη η ερώτηση,  αλλά μην κάνω καμία γκάφα!!!

Καλησπέρα κ καλή χρονιά κορίτσι!!

Εμένα με είχε πάει ο γιατρός μου να τα δω..οπότε ρώτησε τον γιατρό σου κ πιθανόν να σε πάει ο ίδιος!!

ΥΓ: πολύ λογική ερώτηση φίλη!! Πάντως είναι αξιοπρεπέστατα τα μονοκλινά τους κ τα απλά κ τα λουξ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κ καλή χρονιά κορίτσι!!

Εμένα με είχε πάει ο γιατρός μου να τα δω..οπότε ρώτησε τον γιατρό σου κ πιθανόν να σε πάει ο ίδιος!!

ΥΓ: πολύ λογική ερώτηση φίλη!! Πάντως είναι αξιοπρεπέστατα τα μονοκλινά τους κ τα απλά κ τα λουξ!!

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις!!! Η αλήθεια είναι ντρέπομαι να ρωτήσω τον γιατρό. Θα ρωτήσω την μαια εκεί που μας μετράνε την πίεση... Ένα απο τα δυο και να επιλέξω. Εσυ τελικά σε τι πήγες; Λουξ  ή απλό;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις!!! Η αλήθεια είναι ντρέπομαι να ρωτήσω τον γιατρό. Θα ρωτήσω την μαια εκεί που μας μετράνε την πίεση... Ένα απο τα δυο και να επιλέξω. Εσυ τελικά σε τι πήγες; Λουξ  ή απλό;

Σε απλό φίλη γτ είχα δει κ τα δυο κ πίστεψε με δεν έχουν διαφορά εκτός του μπάνιου ομολογώ! Στο λουξ είναι ντουζιέρα ανακαινισμένη καινούργια ενώ στο απλό πιο παλιό..

Βρε χαζουλα μου γτ ντρέπεσαι καλέ? Εμένα με είχε ρωτήσει κιόλας ο ίδιος τι δωμάτιο θέλω ώστε να μου το κανονίσει εκείνος..ποιον γιατρό έχεις?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Σε απλό φίλη γτ είχα δει κ τα δυο κ πίστεψε με δεν έχουν διαφορά εκτός του μπάνιου ομολογώ! Στο λουξ είναι ντουζιέρα ανακαινισμένη καινούργια ενώ στο απλό πιο παλιό..

Βρε χαζουλα μου γτ ντρέπεσαι καλέ? Εμένα με είχε ρωτήσει κιόλας ο ίδιος τι δωμάτιο θέλω ώστε να μου το κανονίσει εκείνος..ποιον γιατρό έχεις?

 

Τον Κολιοπουλο εχω. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος, εγω κολλάω. Μου φαίνεται και γω για απλο θα πάω εχω ακούσει απο πολλούς οτι είναι σχετικά ίδια θα δω.... Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2021 at 1:40 ΠΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Τον Κολιοπουλο εχω. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος, εγω κολλάω. Μου φαίνεται και γω για απλο θα πάω εχω ακούσει απο πολλούς οτι είναι σχετικά ίδια θα δω.... Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

Εγώ πήγα κατευθειαν στον 5ο και 6ο και μίλησα με τον προϊστάμενο και μου τα έδειξαν κανονικά (προ covid)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Εγώ πήγα κατευθειαν στον 5ο και 6ο και μίλησα με τον προϊστάμενο και μου τα έδειξαν κανονικά (προ covid)

Σευχαριστώ για την απάντηση!! Τελικά δεν πηγα γιατί καθυστέρησα πολύ. Την επόμενη φορά θα ρωτήσω την μαια που μας κάνει τις μετρήσεις αν μπορώ να ανέβω, και θα παω. Πως τα πας με το μωράκι σου; Όλα καλά;

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Σευχαριστώ για την απάντηση!! Τελικά δεν πηγα γιατί καθυστέρησα πολύ. Την επόμενη φορά θα ρωτήσω την μαια που μας κάνει τις μετρήσεις αν μπορώ να ανέβω, και θα παω. Πως τα πας με το μωράκι σου; Όλα καλά;

Αν θέλεις τη γνώμη μου έχουν λίγες διάφορες για τόσο μεγάλη χρηματική απόκλιση για εμένα δεν άξιζε να δώσω τόσα λεφτά για το λουξ που σιγά το λουξ δηλαδή !! 

Το μωρό μου τρώει ευτυχώς τα πάντα τώρα πια και από το δικό μας φαγητό δεν αλεθω τίποτα όλα σε κομματάκια (έχουμε δύο δοντακια) γινόμαστε 8 μηνών θηλάζουμε ακόμα περπατάει από τραπέζι σε καναπέ μετά στις καρέκλες εδώ και ένα μήνα , είναι παααρα πολύ ζωηρος βέβαια μου βγάζει το λάδι . Εσύ ποτέ με το καλό γέννας??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Αν θέλεις τη γνώμη μου έχουν λίγες διάφορες για τόσο μεγάλη χρηματική απόκλιση για εμένα δεν άξιζε να δώσω τόσα λεφτά για το λουξ που σιγά το λουξ δηλαδή !! 

Το μωρό μου τρώει ευτυχώς τα πάντα τώρα πια και από το δικό μας φαγητό δεν αλεθω τίποτα όλα σε κομματάκια (έχουμε δύο δοντακια) γινόμαστε 8 μηνών θηλάζουμε ακόμα περπατάει από τραπέζι σε καναπέ μετά στις καρέκλες εδώ και ένα μήνα , είναι παααρα πολύ ζωηρος βέβαια μου βγάζει το λάδι . Εσύ ποτέ με το καλό γέννας??

Πωπω μεγάλωσε!!! Θα ηρέμησες και με τα ξενύχτια πια!! Μπράβο γερό να ναι !!!Εγω γεννάω τέλος Μαΐου αρχές Ιουνίου. Γιαυτο θελω να τα δω τα δωμάτια γιατι σε συζητησεις που εχω κάνει αυτο μου λένε, ότι δεν αξίζει η διαφορά. Και μάλλον και γω προς το απλό προσανατολίζομαι. 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Πωπω μεγάλωσε!!! Θα ηρέμησες και με τα ξενύχτια πια!! Μπράβο γερό να ναι !!!Εγω γεννάω τέλος Μαΐου αρχές Ιουνίου. Γιαυτο θελω να τα δω τα δωμάτια γιατι σε συζητησεις που εχω κάνει αυτο μου λένε, ότι δεν αξίζει η διαφορά. Και μάλλον και γω προς το απλό προσανατολίζομαι. 

Ευτυχώς μόλις έκλεισε μήνα δεν ξενύχτησαμε κανένα βράδυ έως τώρα κοιμάται ευτυχώς πίνει λίγο γάλα κάνα δυο φορές βράδυ αλλά του δίνω το στήθος και συνεχίζω αμέσως τον ύπνο , πολύ καλή εποχή με το καλο!! Θύμησε μου έχεις κι άλλο παιδί ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ευτυχώς μόλις έκλεισε μήνα δεν ξενύχτησαμε κανένα βράδυ έως τώρα κοιμάται ευτυχώς πίνει λίγο γάλα κάνα δυο φορές βράδυ αλλά του δίνω το στήθος και συνεχίζω αμέσως τον ύπνο , πολύ καλή εποχή με το καλο!! Θύμησε μου έχεις κι άλλο παιδί ?

Εισαι πολυ τυχερή που κοιμάται. Εγω εχω ενα κορίτσι πέντε ετών. Τους 6 πρώτους μήνες που την θηλαζα αποκλειστικά ξυπναγε τα βράδια. Όταν της έδωσα έτοιμο μονο για το βράδυ μετα το εξάμηνο καταφερα να κοιμηθώ!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Εισαι πολυ τυχερή που κοιμάται. Εγω εχω ενα κορίτσι πέντε ετών. Τους 6 πρώτους μήνες που την θηλαζα αποκλειστικά ξυπναγε τα βράδια. Όταν της έδωσα έτοιμο μονο για το βράδυ μετα το εξάμηνο καταφερα να κοιμηθώ!!!

Ναι είναι στο παιδί !! Εύχομαι το επόμενο να κοιμάται αγόρι είναι η κορίτσι ?? Ωραία θα είναι τα αδέρφακια ... Και εμείς προσπαθούμε για δεύτερο κανένα δυμηνο αλλά λόγω θηλασμού είναι λίγο δύσκολο ελπίζω να έρθει σύντομα δεν θα ήθελα να διακόψω τον θηλασμό !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ναι είναι στο παιδί !! Εύχομαι το επόμενο να κοιμάται αγόρι είναι η κορίτσι ?? Ωραία θα είναι τα αδέρφακια ... Και εμείς προσπαθούμε για δεύτερο κανένα δυμηνο αλλά λόγω θηλασμού είναι λίγο δύσκολο ελπίζω να έρθει σύντομα δεν θα ήθελα να διακόψω τον θηλασμό !!

Κορίτσι και το δεύτερο!! Μπράβο που έχεις το κουράγιο τόσο νωρίς για δεύτερο εγω αφού έκλεισε τα 3 άρχισα να το σκεφτομαι!! Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις και να μεγαλώσει η οικογένειά σας!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...