Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Κορίτσι και το δεύτερο!! Μπράβο που έχεις το κουράγιο τόσο νωρίς για δεύτερο εγω αφού έκλεισε τα 3 άρχισα να το σκεφτομαι!! Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρεις και να μεγαλώσει η οικογένειά σας!!

Ευχαριστώ πολύ !! Λέω να τα κάνω μαζι να ξεμπερδευω μια και καλή γιατί αν περάσουν τα χρόνια δύσκολα θα ξανά μπω στη διαδικασία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ !! Λέω να τα κάνω μαζι να ξεμπερδευω μια και καλή γιατί αν περάσουν τα χρόνια δύσκολα θα ξανά μπω στη διαδικασία 

Για τα παιδιά είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις!!! Με το καλό!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 17/1/2021 at 2:21 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια. Τι κάνουν τα μπεμπακια σας? Εμείς γίναμε 7.5 μηνών και η μεγάλη 2.5 τρέχω κ δε προλαβαίνω.. Εσείς? ? 

Γεια και από μας! Ο μικρός πριν λίγες μέρες έκλεισε τους 6... Έχει φτάσει αισίως τα 12 κιλά και είναι φουλ αγκαλιτσας το μανάρι μου. Πολυυυ κούραση! Χαλάλι του γλύκα... Κοιμαστε καθόλου; Εμείς κάνουμε συγκοίμηση δε γίνεται αλλιώς. 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2021 at 1:00 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!! Ήθελα να σας ρωτήσω για τα δωμάτια, γιατί θα παω αύριο απο το Έλενα να με δει ο γιατρός μου. Πως πηγαίνεις να δεις τα δωμάτια; Μιλάς με κάποιον; Ή παίρνεις το ασανσέρ και πας στον 5ο κατευθείαν και εκεί μιλάς με τις μαιες του ορόφου; Μπορεί να σας φαίνεται κουλη η ερώτηση,  αλλά μην κάνω καμία γκάφα!!!

Εγώ μόνη μου είχα πάει... Τους λες "με παρακολουθεί ο τάδε και θα ήθελα να μου δείξετε τα δωμάτια".  

On 4/1/2021 at 1:40 ΠΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Τον Κολιοπουλο εχω. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος, εγω κολλάω. Μου φαίνεται και γω για απλο θα πάω εχω ακούσει απο πολλούς οτι είναι σχετικά ίδια θα δω.... Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

Κοίτα εγώ έμεινα σε λουξ. Ναι ειναι μεγάλη η διαφορά μεν αλλά προσωπικά επειδή στο τέλος έκανα καισαρική βόλεψε πολύ η ντουζιέρα για το μπάνιο. Σε μπανιέρα δε ξέρω αν τη πάλευα.

  • Ευχαριστώ 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FofiK είπε:

Εγώ μόνη μου είχα πάει... Τους λες "με παρακολουθεί ο τάδε και θα ήθελα να μου δείξετε τα δωμάτια".  

Κοίτα εγώ έμεινα σε λουξ. Ναι ειναι μεγάλη η διαφορά μεν αλλά προσωπικά επειδή στο τέλος έκανα καισαρική βόλεψε πολύ η ντουζιέρα για το μπάνιο. Σε μπανιέρα δε ξέρω αν τη πάλευα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!!! Μπορεί την επόμενη φορά που θα πάω να ανέβω, γιατί την προηγούμενη αργησα πολύ και έπρεπε να φύγω... 

Πως τα πας με το μωράκι σου; Έχετε βρει τους ρυθμούς σας; 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κοιμόμαστε καλά θεωρώ... Την έχουμε πάει δίπλα στο δωμάτιο με την μεγάλη μας κόρη και κοιμούνται μαζί. Αλλά έχουμε κάμερα για να τσ βλέπουμε και τσ 2.. Εμείς είμαστε 10500 και 78υψος.. Δεν πολύ τρώει ακομα.... 

@Φραουλίτσα*και γω σε λουξ έμεινα και στις 2 γέννες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα τη βοήθειά σας! Μπαίνω στον 7ο μήνα κ μέχρι τώρα με παρακολουθεί γιατρός που ξεγεννάει στο Ρέα. Δεν θα μπορέσουμε να το σηκώσουμε οικονομικά κ αν υπήρχε άνθρωπος έμπιστος να με αναλάβει στο έλενα θα άλλαζα άνετα κ τώρα. Είχα κάνει μια προσπάθεια με τον Κολιόπουλο ήδη από τον 4ο κ αρνήθηκε λόγω φόρτου εργασίας. Κορίτσια υπάρχει περίπτωση να με πάρει κάποιος τώρα? Θα κάνω απόπειρα σε Κυριακόπουλο κ Ξενογιάννη (στον οποίο με παρέπεμψε η γραμματέας του Κολιόπουλου). Έχετε καμια ιδέα ή άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evaoriental είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα τη βοήθειά σας! Μπαίνω στον 7ο μήνα κ μέχρι τώρα με παρακολουθεί γιατρός που ξεγεννάει στο Ρέα. Δεν θα μπορέσουμε να το σηκώσουμε οικονομικά κ αν υπήρχε άνθρωπος έμπιστος να με αναλάβει στο έλενα θα άλλαζα άνετα κ τώρα. Είχα κάνει μια προσπάθεια με τον Κολιόπουλο ήδη από τον 4ο κ αρνήθηκε λόγω φόρτου εργασίας. Κορίτσια υπάρχει περίπτωση να με πάρει κάποιος τώρα? Θα κάνω απόπειρα σε Κυριακόπουλο κ Ξενογιάννη (στον οποίο με παρέπεμψε η γραμματέας του Κολιόπουλου). Έχετε καμια ιδέα ή άλλη πρόταση?

Πιστεύω θα βρεις κάποιον αλλά ίσως δυσκολευτείς. Ξεκίνα με αυτούς που σου πρότειναν, παρε τους τηλέφωνο να δεις αν αναλαμβάνουν, και τους βλέπεις απο κοντά να τους δεις σαν ανθρώπους. Καλη επιτυχία και με το καλό το μωράκι σου!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστώ πολύ! Δέχθηκε να με δει ο Κυριακόπουλος αλλά δεν έχω ιδέα για το οικονομικό. Πόσο πάει βρε κορίτσια? Είδα εδώ κάποια από εσάς που τον είχε γιατρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!! Χαθήκαμε..

Εμένα κλείνει μεθαύριο τους 4 μήνες..6700κιλα τελευταία φορά που ζυγιστηκαμε..

Ρε κορίτσια..12 κιλά 6 μηνών κ 10.5 7.5?? Κ γιατί το καθισματακι φαγητού λέει μέχρι 36 μηνών ή 15 κιλά????:o

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 26/1/2021 at 12:25 ΠΜ, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Χαθήκαμε..

Εμένα κλείνει μεθαύριο τους 4 μήνες..6700κιλα τελευταία φορά που ζυγιστηκαμε..

Ρε κορίτσια..12 κιλά 6 μηνών κ 10.5 7.5?? Κ γιατί το καθισματακι φαγητού λέει μέχρι 36 μηνών ή 15 κιλά????:o

Γεια σου κορίτσι! Να το χαίρεσαι το ζουζουνακι σου!! Καλά μη κοιτάς τον δικό μου έχει κάνει τις δικές του καμπύλες χαχαχχαχχααχα 

Τα καθισματακια βασίζονται στις γενικές μετρήσεις-αντιστοιχιες για αυτό σου λένε και τα κιλά από δίπλα. 

 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Γράφω κ εγώ την εμπειρία μου από τον τοκετό στο Έλενα! Γέννησα το κορίτσι μου με καισαρική καθώς είχε ισχιακη προβολή στις 29 Ιανουαρίου! Γεννήθηκε 4 κιλά, υγιέστατη και είχα μια πολύ όμορφη εμπειρία! Έμεινα σε απλό μονοκλινο με συνοδό τον άντρα μου ο οποίος μπορούσε να μπαινοβγαίνει αν και δε βγήκε καθόλου από επιλογή μας. Εγώ έκανα δύο μέρες πριν τον τοκετό τεστ covid μέσα στο Έλενα κ ο άντρας μου εκτός ιδιωτικά. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τις μαίες που με βοήθησαν πάρα πολύ να θηλασω αποκλειστικά (δυσκολεύτηκα γιατί το μωρό ήταν μεγάλο και οι ανάγκες της αυξημένες!) και κυρίως από τον γιατρό μου που ήταν κάθε μέρα εκεί να δει πως είμαι και να μου λύσει κάθε απορία. Έχω λοιπόν να πω στα κορίτσια που μπορεί να φοβούνται το δημόσιο νοσοκομείο να μην το φοβούνται καθόλου εφόσον έχουν βρει έναν γιατρό με τον οποίο νιώθουν ασφάλεια αν και πιστεύω ότι ακόμη και με γιατρό της εφημερίας να γεννήσει κάποια, πάλι όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά !! Γεννάω ξανά στο Έλενα τον Οκτώβρη , γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού και αν ναι πως γίνονται γιατί στο πρώτο μου είχε πρωτο εμφανιστει ο κορονοιος και τα έχανε σταματήσει εντελώς όλα με αποτέλεσμα στη γέννα να μην ξέρω πως να αντιμετωπίσω τον πόνο και τώρα θα ήθελα να κάνω !!! Επίσης γνωρίζεται αν επιτρέπεται να είναι ο άντρας παρών στον τοκετό με τεστ κορονοιου ή ούτε καν ??? Στο δωμάτιο ξέρω πως επιτρέπεται όπως και τότε. ...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά !! Γεννάω ξανά στο Έλενα τον Οκτώβρη , γνωρίζει κάποια κοπέλα αν γίνονται μαθήματα ανώδυνου τοκετού και αν ναι πως γίνονται γιατί στο πρώτο μου είχε πρωτο εμφανιστει ο κορονοιος και τα έχανε σταματήσει εντελώς όλα με αποτέλεσμα στη γέννα να μην ξέρω πως να αντιμετωπίσω τον πόνο και τώρα θα ήθελα να κάνω !!! Επίσης γνωρίζεται αν επιτρέπεται να είναι ο άντρας παρών στον τοκετό με τεστ κορονοιου ή ούτε καν ??? Στο δωμάτιο ξέρω πως επιτρέπεται όπως και τότε. ...

Καλημέρα!!!! Τα μαθηματα γίνονται πια διαδικτυακά. Τους καλείς μετα την Β επιπέδου δίνεις τα στοιχεία σου και σε ειδοποιουν όταν έρθει η ώρα και σου στέλνουν και το link. Νομίζω στον 8ο πρέπει να είναι. Τα έκανα και γω. Πολύ καλες πληροφορίες γενικά. Αξίζει. Προς στο παρόν ο πατέρας δεν μπορεί να μπει μέσα ακόμα και με τεστ. Μόνο να δει το μωρο τον αφήνουν. Και χρειάζεται μοριακό τεστ και να βγει αρνητικό τεστ για να ανέβει στο δωμάτιο να σε δει, ακόμα και μονοκλινο. Άστα. Δηλαδή αν γεννήσεις φυσιολογικά την επόμενη μέρα σε βλέπει. Αυτα μου είπε ο γιατρός μου. Μέχρι να γεννήσεις εσυ βέβαια μπορεί να είναι καλύτερα τα πράγματα. Με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...