Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλημέρα!!!! Τα μαθηματα γίνονται πια διαδικτυακά. Τους καλείς μετα την Β επιπέδου δίνεις τα στοιχεία σου και σε ειδοποιουν όταν έρθει η ώρα και σου στέλνουν και το link. Νομίζω στον 8ο πρέπει να είναι. Τα έκανα και γω. Πολύ καλες πληροφορίες γενικά. Αξίζει. Προς στο παρόν ο πατέρας δεν μπορεί να μπει μέσα ακόμα και με τεστ. Μόνο να δει το μωρο τον αφήνουν. Και χρειάζεται μοριακό τεστ και να βγει αρνητικό τεστ για να ανέβει στο δωμάτιο να σε δει, ακόμα και μονοκλινο. Άστα. Δηλαδή αν γεννήσεις φυσιολογικά την επόμενη μέρα σε βλέπει. Αυτα μου είπε ο γιατρός μου. Μέχρι να γεννήσεις εσυ βέβαια μπορεί να είναι καλύτερα τα πράγματα. Με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου!!!!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ναι γνωρίζω πως μπορεί να μπει ο άντρας μου στο δωμάτιο βέβαια αν έχει μοριακό τεστ μπορεί να μπει από την πρώτη στιγμή στο δωμάτιο (γέννησε μια γνωστή μου εκεί πριν ένα μήνα) βέβαια εκείνη έκανε προγραμματισμένη καισαρική και ήξερε πότε θα γέννησει εμείς πως στο καλό θα ξέρουμε για να κάνει έγκαιρα το τεστ ο άντρας μου δεν έχω ιδέα !!!  απλά για τα μαθήματα δεν ήξερα θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω ευχαριστω και πάλι !! Εύχομαι τότε να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα 

Κάτι ακόμα να σε ρωτήσω ο άντρας πρέπει από την στιγμή που μπει στο δωμάτιο να μένει εκεί μέχρι να πάρουμε εξιτήριο ?? Με αγχωνει αυτό γιατί έχω ήδη ένα μωρό και πολύ φοβάμαι πως εγώ θα είμαι στο νοσοκομείο με το δεύτερο μωρό μόνη και ο άντρας μου με το πρώτο στο σπίτι πφφφ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ναι γνωρίζω πως μπορεί να μπει ο άντρας μου στο δωμάτιο βέβαια αν έχει μοριακό τεστ μπορεί να μπει από την πρώτη στιγμή στο δωμάτιο (γέννησε μια γνωστή μου εκεί πριν ένα μήνα) βέβαια εκείνη έκανε προγραμματισμένη καισαρική και ήξερε πότε θα γέννησει εμείς πως στο καλό θα ξέρουμε για να κάνει έγκαιρα το τεστ ο άντρας μου δεν έχω ιδέα !!!  απλά για τα μαθήματα δεν ήξερα θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω ευχαριστω και πάλι !! Εύχομαι τότε να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα 

Κάτι ακόμα να σε ρωτήσω ο άντρας πρέπει από την στιγμή που μπει στο δωμάτιο να μένει εκεί μέχρι να πάρουμε εξιτήριο ?? Με αγχωνει αυτό γιατί έχω ήδη ένα μωρό και πολύ φοβάμαι πως εγώ θα είμαι στο νοσοκομείο με το δεύτερο μωρό μόνη και ο άντρας μου με το πρώτο στο σπίτι πφφφ!!

Και γω παω για vbac, δηλαδή θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά γιατί το πρωτο το έκανα με καισαρική, αλλά αν αλλάξει κάτι πάω με καισαρική. Οπότε αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετος το μόνο που εχω σκεφτεί, αν ειμαι στην αρχή να κάνουμε μια στάση όπως πηγαίνουμε στο μαιευτηριο να κάνει κάπου μοριακό. Αλλιώς θα δείξει. Τώρα δεν ρώτησα αν θα μπορεί να μπαινοβγαίνει. Θα το μάθω τότε. Έχουμε και μεις αλλο ενα στο σπίτι οπότε μόνη μου με βλέπω... Θα δείξει. Θα σου πω όταν με το καλό γεννήσω. Εσυ έχεις μέλλον μπορεί μέχρι τοτε να είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Brigitt Πήγα σήμερα στο Έλενα και ρώτησα για τον συνοδό γιατί με καίει και μένα το θέμα!!! Λοιπόν το μοριακό ισχύει για 72 ώρες οπότε μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει άνετα. Αν σκεφτείς ότι αν πας με φυσιολογικό θα κάνει κάποιες ωρες να βγει το αποτέλεσμα, όλες τις μέρες θα μπορεί να μπαινοβγαίνει!!! Εντωμεταξύ και η μητέρα μου που έχει κάνει και τις δυο δόσεις εμβολιασμού χρειάζεται και κείνη μοριακό για να έρθει. Να το έχεις και αυτο υπόψιν σου. Αν και ελπίζω όταν γεννήσεις με το καλό αυτα να έχουν τελειώσει!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Φραουλίτσα* είπε:

@Brigitt Πήγα σήμερα στο Έλενα και ρώτησα για τον συνοδό γιατί με καίει και μένα το θέμα!!! Λοιπόν το μοριακό ισχύει για 72 ώρες οπότε μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει άνετα. Αν σκεφτείς ότι αν πας με φυσιολογικό θα κάνει κάποιες ωρες να βγει το αποτέλεσμα, όλες τις μέρες θα μπορεί να μπαινοβγαίνει!!! Εντωμεταξύ και η μητέρα μου που έχει κάνει και τις δυο δόσεις εμβολιασμού χρειάζεται και κείνη μοριακό για να έρθει. Να το έχεις και αυτο υπόψιν σου. Αν και ελπίζω όταν γεννήσεις με το καλό αυτα να έχουν τελειώσει!!

Αααααα ωραία !! Άρα απ' ότι κατάλαβα μπορεί να κάνει και ο άντρας μου και η μαμά μου μοριακό και να έρχεται μια ο ένας μια ο άλλος !! Μακαρι να έχουν αλλάξει αλλά μέχρι τον Οκτώβριο νωρίς μου φαίνεται δυστυχώς (εδώ έχω κάνει 2 παιδιά σε περίοδο κορονοιου) αυτό που με στεναχωρεί περισσότερο είναι πως ο άντρας μου δεν θα μπορέσει να είναι πάλι παρόν στη γέννα όπως και στο πρώτο λόγω κοβιντ και δεν πιστεύω να αλλάξει ουτε αυτό δυστυχώς!!!

Περίπου πριν δυο μηνες είχε γεννήσει εκεί μια θεία του άντρα μου και ο γιατρός είχε πει στον άντρα της πως μπορεί να μπαινω βγαίνει γενικά ενώ μια μαια μια μέρα που τον πέτυχε στο δωμάτιο του λέει δεν πιστεύω να μπαίνω βγαίνεις εσυυυ!!!! Με έχει προβληματίσει πολύ αυτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Brigitt είπε:

Αααααα ωραία !! Άρα απ' ότι κατάλαβα μπορεί να κάνει και ο άντρας μου και η μαμά μου μοριακό και να έρχεται μια ο ένας μια ο άλλος !! Μακαρι να έχουν αλλάξει αλλά μέχρι τον Οκτώβριο νωρίς μου φαίνεται δυστυχώς (εδώ έχω κάνει 2 παιδιά σε περίοδο κορονοιου) αυτό που με στεναχωρεί περισσότερο είναι πως ο άντρας μου δεν θα μπορέσει να είναι πάλι παρόν στη γέννα όπως και στο πρώτο λόγω κοβιντ και δεν πιστεύω να αλλάξει ουτε αυτό δυστυχώς!!!

Περίπου πριν δυο μηνες είχε γεννήσει εκεί μια θεία του άντρα μου και ο γιατρός είχε πει στον άντρα της πως μπορεί να μπαινω βγαίνει γενικά ενώ μια μαια μια μέρα που τον πέτυχε στο δωμάτιο του λέει δεν πιστεύω να μπαίνω βγαίνεις εσυυυ!!!! Με έχει προβληματίσει πολύ αυτο

Μάλλον θα έπεσε στην περίπτωση!!! Στην είσοδο που ρώτησα μου είπαν ότι μπορεί. Ας δείξουν και λίγη κατανόηση. Κάποιες φορές υπάρχουν ειδικές συνθήκες. Με μάσκα θα είναι και θα προσέχουν. Όσο για την μητέρα σου ναι μπορουνε να μπαίνουν εναλλάξ λογικά. 

  • Μου αρέσει 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...
On 4/1/2021 at 1:40 ΠΜ, Φραουλίτσα* είπε:

Τον Κολιοπουλο εχω. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος, εγω κολλάω. Μου φαίνεται και γω για απλο θα πάω εχω ακούσει απο πολλούς οτι είναι σχετικά ίδια θα δω.... Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

Καλησπέρα σας!

Μηπως μπορείτε να μου στείλετε το τηλέφωνο του γιατρου; ψαχνο καλό γιατρό στο Ελενα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα !!!γεννησα στο ελενα με τον Κυριο Πετρο Τσουρα.Ηθελα να γραψω δημοσια κυριως για να υον ευχαριστησω για ολα . Η πρωτη μου γεννα εγινε σε ιδιωτικο μαιευτηριο το λητω κ ειχα μεινει ικανοποιημενη κ ετσι σκεφτομουν να συνεχισω κ με το δευτερο παιδακι.Λογω προωρων συσπασεων νοσηλευτηκα λιγες μερες στο ελενα κ ετσι γνωρισα τον Κ Τσουρα. Δεν εχω λογια  γι αυτον τον Γιατρο που πανω απο ολα ειναι κ Ανθρωπος . Ειναι νεος επεξηγηματικος με αληθινο ενδιαφερον χιουμορ πολλες αληθινες γνωσεις επι του θεματος. Ενδιαφερεται για την γυναικα για το μωρο.Μου εκανε εντυπωση πως με ειχε τον νου του κ με επερνε τηλ οταν πλησιαζε η ημερομηνια της γεννας. Εκανα εναν τελειο τοκετο χωρις παρεμβασεις χωρις μαιευτικη βια γρηγορο κ τελειο. Στην συνεχεια ειχα την μεγιστη φροντιδα απο τον γιατρο μου με εξετασεις αιματος καρδιολογικες λογω χαμηλης πιεσης. Εμεινα στα μονοκλινα λουξ κ γενικα ειχα μια απο τις ωρςιοτερες εμπειριες. Σας συνιστω τον κυριο Τσουρα ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κάποια απο προσωπική εμπειρία έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα; Εννοώ κάποια την οποία την παρακολουθούσε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και φυσικά στον τοκετό. Θα ήθελα να γεννήσω στο Ελενα αλλά δεν γνωρίζω κανέναν μαιευτήρα/γυναικολόγο εκεί.Ουτε πως προκανονίζεις τον τύπο δωματίου ουτε τα κόστη του δωματίου και γενικά του μαιευτήριου. Οποια γνωρίζει το οτιδήποτε παρακαλώ ας απαντήσει

Ευχαριστώ πολυ

On 2/2/2020 at 10:11 ΜΜ, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,μπήκα στο 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κ σε δύο ημέρες έχω το πρώτο ραντεβού με ένα γυναικολόγο του Έλενα τον οποίο επέλεξα βάση κριτικών από το ίντερνετ .. διάλεξα το Έλενα επειδή έχω δει πως έχει ωραίες πτέρυγες κ δωμάτια κ έχω ακούσει για καλό προσωπικό..έχετε κάποια γνώμη για κάποιον άλλο γιατρό εκεί? Γενικά εμπειρίες από το Έλενα? Φακελάκια? Δωμάτια? Επισκληριδιο?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 17/12/2021 at 8:42 ΜΜ, Jojoka είπε:

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κάποια απο προσωπική εμπειρία έναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα; Εννοώ κάποια την οποία την παρακολουθούσε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και φυσικά στον τοκετό. Θα ήθελα να γεννήσω στο Ελενα αλλά δεν γνωρίζω κανέναν μαιευτήρα/γυναικολόγο εκεί.Ουτε πως προκανονίζεις τον τύπο δωματίου ουτε τα κόστη του δωματίου και γενικά του μαιευτήριου. Οποια γνωρίζει το οτιδήποτε παρακαλώ ας απαντήσει

Ευχαριστώ πολυ

 

Καλημέρα κορίτσι μου!

Εγώ εν τέλη βρήκα έναν υπέροχο γιατρό (για τα δεδομένα μου) στο Έλενα κ είχα μαζί του έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό πριν 15 μήνες..

Βρήκες εσύ γιατρό?

Το δωμάτιο στο κανονίζει ο γιατρός σου την ημέρα που θα γεννήσεις. Μην αγχώνεσαι για αυτό καθόλου,απλά από πριν θα έχετε συζητήσει τη δωμάτιο θες κ θα το κανονίσει εκείνος όταν θα γέννας σε συνεννόηση με τον άντρα σου.

Αν πας σε κλίνη με άλλες μανούλες είναι δωρεάν τελείως.

Αν θελήσεις μονοκλινο (όπως εγώ) είναι 225€ αν θυμάμαι καλά οι 4 ημέρες.

Οτιδήποτε χρειαστείς με ρωτάς! Με το καλό το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα. 

Πείτε μου κανέναν καλό γυναικολόγο στο Έλενα;

Είμαι να σκάσω δεν ξέρω τι να κάνω και είμαι στον 6ο μήνα.

Ευχαριστώ ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...
On 16/2/2020 at 7:21 ΜΜ, Renez είπε:

Κορίτσι καλησπέρα,τώρα είδα το μνμ..θες ακόμη πληροφορίες για το Έλενα? Πλέον έχω πάει 2 φορές οπότε έχω μια άποψη επιτέλους :-)

Θα ήθελα να μου πείτε τον γιατρό σας κ ένα τηλέφωνο επικοινωνίας.Ευχαριστω

On 16/2/2020 at 8:42 ΜΜ, Renez είπε:

Λοιπόν, είναι αξιοπρεπεστατο σε θέμα καθαριότητας κ οργάνωσης όσο κ αν δε τ περίμενα γ δημόσιο. Το προσωπικό όσοι έχω δει τουλάχιστον είναι φιλικοί Μ εξυπηρετικοί. Τα δωμάτια επειδή τα είδα,στη πτέρυγα Μαρίκα είναι ακριβώς σαν των ιδιωτικών νοσοκομείων με άνετα σχετικά κρεβάτια κ καινούρια μπάνια (όχι όπως περίμενα εγώ παλιατζουρες) από εκεί κ έπειτα γλυτώνεις εννοείται φουυλ λεφτά,ειδικα αν πηγαίνεις σε πρωινά ραντεβού με τον γιατρό είναι τελείως τσάμπα οι υπέρηχοι κ η εξέταση όπως κ η συνταγογράφηση φυσικά το μόνο κακό στα πρωινά είναι πως θα έχεις περίπου 1-1.5 ώρα αναμονή λόγω κ άλλων περιστατικών..υπάρχουν κ απογευματινα ραντεβού βέβαια όπου πληρώνεις αλλά είσαι στην ώρα που θες. Αυτά από το νοσοκομείο..

Τέλος μεγάλο ρόλο παίζει κ ο γιατρός που θα βρεις..εγώ έδεσα με τον δικό μ καθώς έχουμε πολλές κοινές άποψεις σε ότι αφορά τη γέννα κ την εγκυμοσύνη γενικά..

Αυτά πάνω κάτω..ότι θες με ρωτάς..

Ένα τηλέφωνο κ όνομα του γιατρού σας παρακαλώ

On 17/2/2020 at 9:23 ΠΜ, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλημερα. Γέννησα στο Έλενα το 2018 το 1ο παιδάκι μου και τώρα πρώτα ο Θεός σε λίγους μήνες το 2ο παιδάκι.  Ειχα γιατρό από εκεί μέσα. Πήγαινα και πάω σε πρωινά για υπέρηχο κτλ (αλλά και σε απόγευμα να πήγαινα πάλι δε θα μου έπαιρνε λεφτά. Απλά το απόγευμα είχε μεγάλη αναμονή). Ενώ το πρωί πάω 8 κ15 και σε μια ώρα έχω τελειώσει. Η πτέρυγα είναι ανακαινισμενη, τα δωμάτια είναι πεντακάθαρα. Τα λεφτά που θα πληρώσεις πάνε αναλογικά με το ταμείο που είσαι και με το δωμάτιο που θα διαλέξεις. Εγώ τότε είχα δει τα δίκλινα, μονόκλινα και μονόκλινα λουξ. Κατέληξα σε μονόκλινα λουξ. Μπαίνανε κ καθαριζανε 2 φορές την ημέρα. Το φαγητό πολύ ωραίο (το λέω εγώ που είναι πολύ δύσκολη γενικά). Όλη μέρα μπορούσες να έχεις μέχρι 2 συνοδούς. Οι μαιες πολύ καλές. Το μωρο μόνιμα δίπλα σου. Είτε γεννήσεις φυσιολογικά είτε με καισαρική σε κρατάνε μέσα υποχρεωτικά 4 βράδυα. Εγώ γέννησα φυσιολογικά. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα. Ότι άλλο χρειαστείτε ρωτήστε με. 

Ένα όνομα κ τηλέφωνο γιατρού σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπεραααα!!

Θα ήθελα να μάθω αν είχε καμία σας τον κύριο Κυριακόπουλο ;; Πώς κλείνουμε ραντεβού πρωινό ή μόνο απογευματινό;; Και για την αυχενική την είχατε κάνει στο Έλενας χρειάζεται να την γράψω πρώτα;; Γιατί γιατρος από το Έλενας με έστειλε έξω ενώ είχε ραντεβού στις ημερομηνίες μου...

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά περιμένω δίδυμα και με έχουν αγχωσειι...

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας☺️

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Giwtou καλησπερα...ο Κυριακοπουλος ειναι καταπληκτικος γιατρος και φοβερος ανθρωπος....οτι και να πω ειναι λιγο ! Γεννησα μαζι του στο Ελενα το Δεκεμβριο και εχω προσφατη εμπειρια! Ευχομαι με το καλο τα μωρακια σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 2/2/2020 at 10:11 ΜΜ, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,μπήκα στο 2ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κ σε δύο ημέρες έχω το πρώτο ραντεβού με ένα γυναικολόγο του Έλενα τον οποίο επέλεξα βάση κριτικών από το ίντερνετ .. διάλεξα το Έλενα επειδή έχω δει πως έχει ωραίες πτέρυγες κ δωμάτια κ έχω ακούσει για καλό προσωπικό..έχετε κάποια γνώμη για κάποιον άλλο γιατρό εκεί? Γενικά εμπειρίες από το Έλενα? Φακελάκια? Δωμάτια? Επισκληριδιο?

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ ψάχνω ένα γιατρό στο Έλενα, πιο γιατρό είχες σεπαρακαλώ?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...