Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα σας παρακαλω πολυ το τηλ του κ. Κολιοπουλος από το Έλενα, είμαι στην αρχή τις εγκυμοσύνη και έχω ακουσει και διαβάσει πολυ καλά σχόλια από τον συγκεκριμένο γιατρό, ψάχνω στο Google αλλά δεν μπορώ να το βρω το τηλ του...... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

49 minutes ago, Athinamario said:

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα σας παρακαλω πολυ το τηλ του κ. Κολιοπουλος από το Έλενα, είμαι στην αρχή τις εγκυμοσύνη και έχω ακουσει και διαβάσει πολυ καλά σχόλια από τον συγκεκριμένο γιατρό, ψάχνω στο Google αλλά δεν μπορώ να το βρω το τηλ του...... 

Εγω πηρα στα απογευματινα του Ελενα, ζητησα να κλεισω με τον ίδιο και μου εδωσαν το 210 6402381. απογευματινες ωρες ππαρε, ειναι η γραμματεας του.

Κι εγω εχω ακουσει πολλα καλα και θα ηθελα να με αναλαβει αλλά δεν με δεχτηκε λογω φορτου εργασιας. Μακαρι εσυ να σταθεις πιο τυχερη. Κι εγω εχτες πηρα τηλεφωνο...

Τελικα εκλεισα με τον Τσούρα Πετρο, καποια κοπελα ξερει κατι για αυτον;

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω θα ξέρει η γραμματέας του να μου πει και για τα πρωινα?? Για αυτό ζητάω αν κάποια κοπέλα τον έχει για να παρω το κινητό του... 

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Εγω πηρα στα απογευματινα του Ελενα, ζητησα να κλεισω με τον ίδιο και μου εδωσαν το 210 6402381. απογευματινες ωρες ππαρε, ειναι η γραμματεας του.

Κι εγω εχω ακουσει πολλα καλα και θα ηθελα να με αναλαβει αλλά δεν με δεχτηκε λογω φορτου εργασιας. Μακαρι εσυ να σταθεις πιο τυχερη. Κι εγω εχτες πηρα τηλεφωνο...

Τελικα εκλεισα με τον Τσούρα Πετρο, καποια κοπελα ξερει κατι για αυτον;

Αν παρω θα ξέρει η γραμματέας του να μου πει και για τα πρωινα?? Για αυτό ζητάω αν κάποια κοπέλα τον έχει για να παρω το κινητό του.

2 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Εγω πηρα στα απογευματινα του Ελενα, ζητησα να κλεισω με τον ίδιο και μου εδωσαν το 210 6402381. απογευματινες ωρες ππαρε, ειναι η γραμματεας του.

Κι εγω εχω ακουσει πολλα καλα και θα ηθελα να με αναλαβει αλλά δεν με δεχτηκε λογω φορτου εργασιας. Μακαρι εσυ να σταθεις πιο τυχερη. Κι εγω εχτες πηρα τηλεφωνο...

Τελικα εκλεισα με τον Τσούρα Πετρο, καποια κοπελα ξερει κατι για αυτον;

Με τον κυριο τσουρα εκλεισες για απόγευμα?? 

Link to comment
Share on other sites

Για τα πρωινα, δεν ξερω αν μπορεις να τον βρεις. Πιστευω η γραμματεας του κατι θα ξερει.

Ναι, με τον κυριο Τσουρα εκλεισα το απογευμα. Γιατι απο οτι εχω καταλαβει τα πρωινα αποτελουνται απο ομαδα και μπορει να σου τυχει διαφορετικο προσωπο της ομαδας καθε φορα και να μην γνωρισεις τον γιατρο που θες... Ετσι εχω καταλαβει εχω τουλαχιστον. Οποτε ειπα να παω απογευμα να γνωρισω αυτον τον γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο Έλενας κάνουν επισκληριδειο στο φυσιολογικό τοκετό. Υπάρχει κάποια κοπέλα που γεννησε κατά αυτό τον τρόπο? Γιατί ακούγονται πάρα πολλα, και από κοπέλες που ξέρω έφτασαν στο παρά πέντε και τους είπαν ειτε ότι δεν χρειάζεται είτε καισαρική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα εγώ έκανα επισκληρήδιο σε φυσιολογικό τοκετό, βασικά ήταν vbac στο Έλενα (φυσιολογικός μετά από καισαρική). Η εμπειρία μου από την αναισθησιολογο δεν ήταν η καλύτερη, μπορεί να έτυχε. Υπάρχει η δυνατότητα όμως σε συνεννόηση με τον γιατρό σου.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα δωμάτια του μαιευτήριου Έλενα. Όσο κ αν εψαξα δε βρήκα κάποια απάντηση ή φώτο για να καταλάβω τη διαφορά ανάμεσα στο απλό μονόκλινο και το lux. Οποία έχει γεννήσει ή επισκεφθεί τα συγκεκριμένα δωμάτια θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά παρακαλώ. Περισσότερο με ενδιαφέρει ο σύνοδος τι ακριβως άνεση θα έχει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 6/9/2022 at 6:40 ΜΜ, ag2021 είπε:

Γειά σας κορίτσια, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα δωμάτια του μαιευτήριου Έλενα. Όσο κ αν εψαξα δε βρήκα κάποια απάντηση ή φώτο για να καταλάβω τη διαφορά ανάμεσα στο απλό μονόκλινο και το lux. Οποία έχει γεννήσει ή επισκεφθεί τα συγκεκριμένα δωμάτια θα ήθελα να με ενημερώσετε σχετικά παρακαλώ. Περισσότερο με ενδιαφέρει ο σύνοδος τι ακριβως άνεση θα έχει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!! 

Καλημέρα. Δεν ξέρω αν έχεις γεννήσει η όχι βέβαια εγώ τώρα είδα το μήνυμα.. μπορείς να ανέβεις να τα δεις τα δωμάτια.. εγώ ήμουν σε lux είχε μπαλκόνι που κοιτούσε μπροστά πιο μεγάλο μπάνιο νόμιζα αυτά. Το απλά κοιτάει πίσω... Αλλά και η διαφορά στα λεφτά ειανι μεγάλη... Ελπίζω να το δεις το μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα ! 
Αναζητω πρόσφατες πληροφορίες από γιατρό στο Ελενας για καισαρική. 
Ειμαι έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι πρώτα ο θεός θα γεννηθεί καλοκαίρι. 
Τις δυο πρώτες γέννες μου τις έκανα σε ιδιωτικά μαιευτήρια πολλά τα λεφτά …. Παρά πολλά .. 

Ακομα με τον γιατρό μου αυτόν είμαι τον αγαπώ και τον εμπιστεύομαι αλλά αδυνατώ να δώσω πάλι τόσα λεφτά. Ο γιατρός μου ενώ έχω ΠΗΤ 2/8 μου είπε λόγο τρίτης καισαρικης θα γεννήσω νωρίτερα γύρω στις 25/7 και αναρωτιέμαι θα με αναλάβει κάποιος άλλος γιατρός στο Έλενα ; Προγραμματισμένη καισαρική γίνεται ; Όσο να νε μια καισαρική τη θεωρώ μεγάλης σημασίας στο σε ποια χέρια και τι χέρια θα πέσεις. Και ποσο μάλλον 3η στη σειρά ! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 3:24 ΠΜ, Tonia55 είπε:

@Giwtou καλησπερα...ο Κυριακοπουλος ειναι καταπληκτικος γιατρος και φοβερος ανθρωπος....οτι και να πω ειναι λιγο ! Γεννησα μαζι του στο Ελενα το Δεκεμβριο και εχω προσφατη εμπειρια! Ευχομαι με το καλο τα μωρακια σου

Γειά σου κορίτσι μου. Δεν ξέρω αν θα δεις το μνμ. Φυσιολογικά γέννησες? Έκανες επισκληριδιο? Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και πήγα τώρα στον κυριακοπουλο. Θα ήθελα αν μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες για την εμπειρία σου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...