Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, Brigitt είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι ακριβώς ξεκίνησα να πηγαίνω πριν έναν μήνα εκεί 6 μηνών δηλαδή  μου έβγαλαν καρτέλα στη Γυναικολογικο Δ' όπου είναι 3 γιατροί αν δεν κάνω λάθος κλείνω ραβτεβου το πρωί δωρεάν  κάθε Πέμπτη λειτουργεί η συγκεκριμένη κλινική και όταν γεννήσω όπως από αυτούς έχει εφημερία θα με ξεγεννήσει. 

 Ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες! Σκέφτομαι να κλείσω κι εγώ ραντεβού, αν θυμάμαι καλά υπάρχει και η δυνατότητα να κλείσεις online μέσω του site 1535. Είσαι ευχαριστημένη γενικά; Με παρακολουθούν προς το παρόν στα απογευματινά αλλά σκέφτομαι να αρχίσω να πηγαίνω στα πρωινά. Προσπαθώ να βρω καποιον που να μου εμπνέει σιγουριά ότι θα ναι δίπλα μου και θα πάμε για φυσιολογικό τοκετό(να προσπαθήσουμε τουλάχιστον) και όχι ότι θα με ξεπεταξει με μια καισαρική.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FofiK είπε:

 Ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες! Σκέφτομαι να κλείσω κι εγώ ραντεβού, αν θυμάμαι καλά υπάρχει και η δυνατότητα να κλείσεις online μέσω του site 1535. Είσαι ευχαριστημένη γενικά; Με παρακολουθούν προς το παρόν στα απογευματινά αλλά σκέφτομαι να αρχίσω να πηγαίνω στα πρωινά. Προσπαθώ να βρω καποιον που να μου εμπνέει σιγουριά ότι θα ναι δίπλα μου και θα πάμε για φυσιολογικό τοκετό(να προσπαθήσουμε τουλάχιστον) και όχι ότι θα με ξεπεταξει με μια καισαρική.

Ναι ραντεβού κλείνω διαδικτυακά εγώ. Γενικά αυτοί που με εξυπηρετούν είναι πολύ ευγενικοι πράγμα το οποίο δεν περίμενα σου εξηγούν με υπομονή αν έχεις κάποια απορία το μόνο που μου έκανε κάπως αρνητική εντύπωση ήταν ο υπερηχος  διήρκεσε 3 λεπτά δλδ σε ξεπετανε αλλά οκ δεν είμαι αγχώδης άνθρωπος και δεν νιώθω πως χρειάζομαι κάποιον συγκεκριμένο "δίπλα μου"  αν το έχεις ανάγκη γτ στα πρωινα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε καλύτερα να πηγαίνεις το απόγευμα..εκτός και αν συνεννοηθείς με τον γιατρό σου να σε βλέπει πρωί αυτό δεν το ξέρω... Όσο για την καισαρική το σκέφτομαι κι εγώ και αν δεν μου εξηγήσουν εκείνη τη στιγμή κάποιο πολύ σοβαρό λόγο για να γίνει δεν ξέρω τι θα κάνω!! Χάχα είμαι ικανή να φύγω και από το νοσοκομείο που λέει ο λόγος γτ η καισαρική έχει γίνει μόδα πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ναι ραντεβού κλείνω διαδικτυακά εγώ. Γενικά αυτοί που με εξυπηρετούν είναι πολύ ευγενικοι πράγμα το οποίο δεν περίμενα σου εξηγούν με υπομονή αν έχεις κάποια απορία το μόνο που μου έκανε κάπως αρνητική εντύπωση ήταν ο υπερηχος  διήρκεσε 3 λεπτά δλδ σε ξεπετανε αλλά οκ δεν είμαι αγχώδης άνθρωπος και δεν νιώθω πως χρειάζομαι κάποιον συγκεκριμένο "δίπλα μου"  αν το έχεις ανάγκη γτ στα πρωινα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε καλύτερα να πηγαίνεις το απόγευμα..εκτός και αν συνεννοηθείς με τον γιατρό σου να σε βλέπει πρωί αυτό δεν το ξέρω... Όσο για την καισαρική το σκέφτομαι κι εγώ και αν δεν μου εξηγήσουν εκείνη τη στιγμή κάποιο πολύ σοβαρό λόγο για να γίνει δεν ξέρω τι θα κάνω!! Χάχα είμαι ικανή να φύγω και από το νοσοκομείο που λέει ο λόγος γτ η καισαρική έχει γίνει μόδα πλέον. 

Πωπω ποσο σε καταλαβαίνω! Ετσι ακριβώς είναι, δυστυχώς μόνο στην Ελλάδα έχουμε τόσο υψηλά ποσοστά καισαρικών:( (άλλη μια "πρωτιά"...) Και εγώ στα απογευματινά έχω κάνει τρεις υπερήχους μέχρι στιγμής με τρια διαφορετικά άτομα. (δύο νοσοκόμες κι ένας ειδικευομενος). Ο πρώτος διήρκεσε 3 λεπτά (ακούσαμε καρδούλα), στον δεύτερο η κοπέλα με ξεψαχνισε γιατί είδε κάτι, και στον τρίτο ήταν ένας που βαριοταν τη ζωή του και με εκνεύρισε απίστευτα. Ούτε τρία λεπτά δε κράτησε, και αν δε του έλεγα να μου δείξει στο τέλος το μωρό στην οθόνη δε θα μου το δειχνε... Έβγαλε μια εκτύπωση μόνο ενώ στους άλλους μου βγάζανε τρεις φωτό. Άσε τα θυμάμαι και μου ανάβουν τα λαμπάκια χαχαχαχ 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Πωπω ποσο σε καταλαβαίνω! Ετσι ακριβώς είναι, δυστυχώς μόνο στην Ελλάδα έχουμε τόσο υψηλά ποσοστά καισαρικών:( (άλλη μια "πρωτιά"...) Και εγώ στα απογευματινά έχω κάνει τρεις υπερήχους μέχρι στιγμής με τρια διαφορετικά άτομα. (δύο νοσοκόμες κι ένας ειδικευομενος). Ο πρώτος διήρκεσε 3 λεπτά (ακούσαμε καρδούλα), στον δεύτερο η κοπέλα με ξεψαχνισε γιατί είδε κάτι, και στον τρίτο ήταν ένας που βαριοταν τη ζωή του και με εκνεύρισε απίστευτα. Ούτε τρία λεπτά δε κράτησε, και αν δε του έλεγα να μου δείξει στο τέλος το μωρό στην οθόνη δε θα μου το δειχνε... Έβγαλε μια εκτύπωση μόνο ενώ στους άλλους μου βγάζανε τρεις φωτό. Άσε τα θυμάμαι και μου ανάβουν τα λαμπάκια χαχαχαχ 

Μα καλά να πληρώνεις το απόγευμα και να είναι το ίδιο με το πρωί δεν το περίμενα εμένα εκείνη που μου έκανε τον υπερηχο μου είχε γυρίσει την οθόνη να βλέπω ευτυχώς δλδ!! Βέβαια έφαγα 2 ώρες εκεί γτ σε στέλνουν από εδώ και από εκεί για χαρτιά και εξέταση και τα σχετικά δλδ μπορεί να κλείσεις ραντεβού στις 10 αλλά απ ότι κατάλαβα δεν παίζει και σημαντικό ρόλο. Τέλος πάντων λέω δεν πληρώνω και τιποτα δεν έχω πολλές απαιτήσεις για θέματα ώρας... Αλλά σίγουρα μπορεί να είναι οι περισσότεροι καλοί και να τυχεις και σε κάποιον χαζο στα δημόσια γίνονται αυτά!! 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Έχουν δώσει σε καμία την λίστα(για το τι πρέπει να έχει μέσα η βαλίτσα) για το Έλενα; Θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός τον Απρίλιο αλλά λόγω κάποιων επιπλοκών δεν έχω πάει ξανά για να ρωτήσω(ερχόταν ο γιατρός στο σπίτι). Έστειλα mail αλλά δεν έλαβα απάντηση ακόμα.  Ευχαριστώ πολύ!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Έχουν δώσει σε καμία την λίστα(για το τι πρέπει να έχει μέσα η βαλίτσα) για το Έλενα; Θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός τον Απρίλιο αλλά λόγω κάποιων επιπλοκών δεν έχω πάει ξανά για να ρωτήσω(ερχόταν ο γιατρός στο σπίτι). Έστειλα mail αλλά δεν έλαβα απάντηση ακόμα.  Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα κοριτσι δε μου έχουν δώσει ακόμη λίστα αλλά ξέρω σίγουρα πως λόγω του ότι είναι δημόσιο χριεαζονται τα πάντα κ για τη μαμά κ για το μωρό..

Πχ για εσενα πετσέτες,ρούχα που θα φύγεις,νυχτικιές(2-3 γτ ίσως λερωθείτε από αίμα τις πρώτες ημέρες),σερβιετες μεγάλες,εσωρουχα,παντοφλες(καλύτερα σαγιονάρες για να τις φοράς κ στο ντους) τα είδη υγιεινής σου κτλ

Για το μωρό,πάνες,πανάκια αγκαλιασ,φορμακι,κάποιο αντισηπτικό για τους επισκέπτες,φορτιστή κινητού..χμμμ και δε ξέρω αν παραλείπω κάτι..τσεκαρε το κ στο youtube πολλές δείχνουν!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κοριτσι δε μου έχουν δώσει ακόμη λίστα αλλά ξέρω σίγουρα πως λόγω του ότι είναι δημόσιο χριεαζονται τα πάντα κ για τη μαμά κ για το μωρό..

Πχ για εσενα πετσέτες,ρούχα που θα φύγεις,νυχτικιές(2-3 γτ ίσως λερωθείτε από αίμα τις πρώτες ημέρες),σερβιετες μεγάλες,εσωρουχα,παντοφλες(καλύτερα σαγιονάρες για να τις φοράς κ στο ντους) τα είδη υγιεινής σου κτλ

Για το μωρό,πάνες,πανάκια αγκαλιασ,φορμακι,κάποιο αντισηπτικό για τους επισκέπτες,φορτιστή κινητού..χμμμ και δε ξέρω αν παραλείπω κάτι..τσεκαρε το κ στο youtube πολλές δείχνουν!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Πότε,με το καλό, γεννάς εσύ; Στο Έλενα θα γεννήσεις; 

Λες να μην έχουν ούτε πάνες να δώσουν; Οπότε πρέπει να έχουμε μαζί κρέμες αλλαγής πάνας, αφρόλουτρο, φορμάκια, σεντονάκια; 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Πότε,με το καλό, γεννάς εσύ; Στο Έλενα θα γεννήσεις; 

Λες να μην έχουν ούτε πάνες να δώσουν; Οπότε πρέπει να έχουμε μαζί κρέμες αλλαγής πάνας, αφρόλουτρο, φορμάκια, σεντονάκια; 

Έτσι έχω ακούσει..εγώ τέλη Σεπτεμβρίου με το καλό :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έτσι έχω ακούσει..εγώ τέλη Σεπτεμβρίου με το καλό :-)

Θα δείξει λοιπόν... Ίσως τους πάρω κάποιο τηλέφωνο από βδομάδα,να δω τι θα μου πουν. 

Με το καλό κορίτσι μου! Να έχεις μια τελειόμηνη κύηση και ένα γερό μωράκι!

  • Ευχαριστώ 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Alcedo είπε:

Θα δείξει λοιπόν... Ίσως τους πάρω κάποιο τηλέφωνο από βδομάδα,να δω τι θα μου πουν. 

Με το καλό κορίτσι μου! Να έχεις μια τελειόμηνη κύηση και ένα γερό μωράκι!

Την λιστα δεν την εχω (γεννησα το 2018) αλλα θυμάμαι για μενα ειχα:

Πετσετα μπανιου

Πετσετα προσωπου

Αφρολιυτρα σαμπουαν κρεμες κτλ

Σαγιοναρες κ παντοφλες

4 νυχτικιες (ρομπα δεν ειχα παρει ειχε πολυ ζεστη και γεννησα μαιο)

Εσωρουχα

Σερβιετες

Εγω ειχα παρει και την κρεμα για της θηλες και διαφορα αλλα που χρειαζομουν για τν θηλασμο...

Φορτιστη

Πολυμπριζο

Αντισηπτικο (αν και ειχε στο δωματιο)

Για το μωρο ειχα παρει 

7 φορμακια( υπερβολικη μαμα ημουμ)

10 φανελακια

Καλτσακια

Κουβερτουλες

Πετσετες μπανιου

Σκουφακια

Κρεμουλες

Πετσετακια ωμου

Σεντονακια

Αυτα θυμαμαι τωρα....

Πανες για το μωρο κ σαμπουαν εδιναν αυτοι απο εκει..

Με το καλο το μωρακι σου. Εγω γενναω ιουνιο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Την λιστα δεν την εχω (γεννησα το 2018) αλλα θυμάμαι για μενα ειχα:

Πετσετα μπανιου

Πετσετα προσωπου

Αφρολιυτρα σαμπουαν κρεμες κτλ

Σαγιοναρες κ παντοφλες

4 νυχτικιες (ρομπα δεν ειχα παρει ειχε πολυ ζεστη και γεννησα μαιο)

Εσωρουχα

Σερβιετες

Εγω ειχα παρει και την κρεμα για της θηλες και διαφορα αλλα που χρειαζομουν για τν θηλασμο...

Φορτιστη

Πολυμπριζο

Αντισηπτικο (αν και ειχε στο δωματιο)

Για το μωρο ειχα παρει 

7 φορμακια( υπερβολικη μαμα ημουμ)

10 φανελακια

Καλτσακια

Κουβερτουλες

Πετσετες μπανιου

Σκουφακια

Κρεμουλες

Πετσετακια ωμου

Σεντονακια

Αυτα θυμαμαι τωρα....

Πανες για το μωρο κ σαμπουαν εδιναν αυτοι απο εκει..

Με το καλο το μωρακι σου. Εγω γενναω ιουνιο...

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ πολύ!! Εγώ γεννάω ,πρώτα Ο Θεός, τον Απρίλιο! 

Με το καλό να γεννήσεις ένα γερό και ευλογημένο μωράκι!!

Στο Έλενα θα γεννήσεις πάλι; Ήσουν ευχαριστημένη; Σε τί δωμάτιο πήγες;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα!! Σε ευχαριστώ πολύ!! Εγώ γεννάω ,πρώτα Ο Θεός, τον Απρίλιο! 

Με το καλό να γεννήσεις ένα γερό και ευλογημένο μωράκι!!

Στο Έλενα θα γεννήσεις πάλι; Ήσουν ευχαριστημένη; Σε τί δωμάτιο πήγες;

Ήμουν υπέρ ευχαριστημένη. Σε μονοκλινο λουξ πήγα. Είχε και μπαλκονάκι... Ήταν πεντακάθαρο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Ήμουν υπέρ ευχαριστημένη. Σε μονοκλινο λουξ πήγα. Είχε και μπαλκονάκι... Ήταν πεντακάθαρο. 

Τέλεια!! Το προσωπικό ήταν εξυπηρετικό( ως προς την βοήθεια για θηλασμό κλπ);

Εγώ σκέφτομαι για μονόκλινο απλό. Ρώτησα και μου είχαν πει κατά την εισαγωγή δηλώνεις τι θέλεις και αναλόγως την διαθεσιμότητα σε βάζουν στο αντίστοιχο δωμάτιο. 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Έχουν δώσει σε καμία την λίστα(για το τι πρέπει να έχει μέσα η βαλίτσα) για το Έλενα; Θα γεννήσω,πρώτα Ο Θεός τον Απρίλιο αλλά λόγω κάποιων επιπλοκών δεν έχω πάει ξανά για να ρωτήσω(ερχόταν ο γιατρός στο σπίτι). Έστειλα mail αλλά δεν έλαβα απάντηση ακόμα.  Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα και από εμένα και με το καλό. Θα γεννήσω και γω στο Έλενα σε λίγο καιρό και απ ότι έχω ακούσει σου δίνουν λίστα στα μαθήματα ανωδυνου τοκετου τα οποία θα κάνω τον επόμενο μήνα τότε θα ξέρω ακριβώς αλλά πάνω κάτω όλα τα δημόσια τα ίδια παρέχουν αλλά επειδή προσωπικά φοβάμαι για ελλείψεις θα τα έχω όλα μαζί μου.. Οσαν αφορα τα δωμάτια μπορείς να τα δεις κιόλας πριν γεννήσεις για να αποφασίσεις που θέλεις να πας και να το δηλώνει ο σύζυγος την ίδια μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα και με το καλό. Θα γεννήσω και γω στο Έλενα σε λίγο καιρό και απ ότι έχω ακούσει σου δίνουν λίστα στα μαθήματα ανωδυνου τοκετου τα οποία θα κάνω τον επόμενο μήνα τότε θα ξέρω ακριβώς αλλά πάνω κάτω όλα τα δημόσια τα ίδια παρέχουν αλλά επειδή προσωπικά φοβάμαι για ελλείψεις θα τα έχω όλα μαζί μου.. Οσαν αφορα τα δωμάτια μπορείς να τα δεις κιόλας πριν γεννήσεις για να αποφασίσεις που θέλεις να πας και να το δηλώνει ο σύζυγος την ίδια μέρα. 

Γειά σου κορίτσι μου! Με το καλό να γεννήσεις γερό και ευλογημένο μωράκι!

Αυτό είχα σκοπό(να κάνω μαθήματα και να δω τα δωμάτια) αλλά λόγω κάποιων επιπλοκών από τέλος Δεκεμβρίου είμαι μέσα στο σπίτι. Βγήκα μόνο για καμπύλη σακχάρου και μια επίσκεψη στο ιατρείο του γυναικολόγου μου... Όλα καλά κυλάνε αλλά μου έχει πει ιδιαίτερη προσοχή,οπότε καταλαβαίνεις... 

Ψάχνω να δω φωτογραφίες των δωματίων στο ίντερνετ αλλά δεν βρίσκω τίποτα.... :-|

Σεμινάρια ξεκίνησα κάποια δωρεάν OnLine,να έχω μια ιδέα έστω! Βέβαια θα ήταν πολύ καλύτερα του μαιευτηρίου αλλά απ´ το ολότελα...!

 

 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...