Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα @RubberSoul

Στο Έλενα κάθε πρωί σου λένε να πας το μωρακι σε μια αίθουσα όπου τα κάνουν μ πανάκι οι μαιες ένα ένα με την σειρά. Και μετά από ώρα σε ειδοποιούν να το πας σε άλλη αίθουσα να το δει ο παιδίατρος. Το άλλαγμα το κάνεις μόνη σου σε αίθουσα που έχουν.. Όπως και όσα κορίτσια έδιναμ ξένο γάλα πήγαιναν σε μια αίθουσα κ το έδιναν. Δε τσ άφηναν να το δώσουν στα δωμάτια.. Στα δωμάτια μονο π θηλασμος επιτρεπόταν. 

Μπορούσες να έχεις μεχει 2 συνοδούς όλη μέρα. Εγώ είχα τν άντρα μου κ την μαμά μου. Δεν υπήρχε τέτοια πολυτέλεια κορίτσια. Απλά εκλείνες την πόρτα και ήσασταν μόνοι σας.. Μετράει πολύ το μονοκλινο. 

Σαν νοσοκομείο κάτω οι τουαλέτες κτλ όντως τρομάζεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FofiK said:

Γεια σας κορίτσια, να ρωτήσω κάτι σχετικα με το επίδομα ΙΚΑ αν γνωρίζετε. Το παίρνουμε ακόμα και αν γεννησουμε σε δημόσιο νοσοκομείο;

Δεν υπάρχει πλέον επίδομα τοκετού του ΙΚΑ εδώ και πολλά χρόνια. Υπάρχει μόνο το επίδομα.μητροτητας που παίρνεις από το ΙΚΑ δύο μήνες πριν και δύο μήνες μετά τη γέννα ουσιαστικά αντί του μισθού σου. Οπότε δεν υπάρχει κάτι έξτρα. Μόνο το επίδομα γέννησης των 2000 που θεσμοθετηθηκε τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, RubberSoul είπε:

Δεν υπάρχει πλέον επίδομα τοκετού του ΙΚΑ εδώ και πολλά χρόνια. Υπάρχει μόνο το επίδομα.μητροτητας που παίρνεις από το ΙΚΑ δύο μήνες πριν και δύο μήνες μετά τη γέννα ουσιαστικά αντί του μισθού σου. Οπότε δεν υπάρχει κάτι έξτρα. Μόνο το επίδομα γέννησης των 2000 που θεσμοθετηθηκε τωρα

Οκ καταλαβα, σ'ευχαριστώ!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, FofiK είπε:

Γεια σας κορίτσια, να ρωτήσω κάτι σχετικα με το επίδομα ΙΚΑ αν γνωρίζετε. Το παίρνουμε ακόμα και αν γεννησουμε σε δημόσιο νοσοκομείο;

Αν εννοείς το επίδομα γέννας που δίνουν (2000 ευρω) Ναι λογικά το δίνουν αφού στην ανακοίνωση γράφει ότι αίτηση μπορείς να κάνεις απο το δημόσιο ή ιδιωτικό μαιευτήριο για το επίδομα. Έχει όμως εισοδηματικά κριτήρια. Και για το ΙΚΑ νομίζω κανονικά το παίρνεις.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/2/2020 at 11:55 ΜΜ, Alcedo είπε:

Οπωσδήποτε θα έχουν διαφορές..

Περιμένω να μας πεις τι θα δεις! Και ίσως βγάλεις και κάποιες φωτογραφίες,αν μπορέσεις!

Καλησπέρα!! Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο όπως είχα πει για υπέρηχο δυστυχώς τα απλά μονόκλινα δεν κατάφερα να τα δω γτ δεν υπήρχε κανένα κενό οπότε την επόμενη φορά που θα πάω!! Είδα τα λουξ είναι όπως της φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει στο Έλενα μια χαρά δλδ καθαρά ζεστά άνετα δυστυχώς όμως δεν μπορώ να τα συγκρίνω ακόμα... 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο όπως είχα πει για υπέρηχο δυστυχώς τα απλά μονόκλινα δεν κατάφερα να τα δω γτ δεν υπήρχε κανένα κενό οπότε την επόμενη φορά που θα πάω!! Είδα τα λουξ είναι όπως της φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει στο Έλενα μια χαρά δλδ καθαρά ζεστά άνετα δυστυχώς όμως δεν μπορώ να τα συγκρίνω ακόμα... 

Καλησπέρα!! Όλα καλά με τον υπέρηχο;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Όταν πας ξανά, πρώτα Ο Θεός θα τα δεις! Χαμός δηλαδή για τα απλά μονόκλινα..; Ελπίζω να βρεθεί κάποιο όταν γεννήσω....:huh:

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα!! Όλα καλά με τον υπέρηχο;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Όταν πας ξανά, πρώτα Ο Θεός θα τα δεις! Χαμός δηλαδή για τα απλά μονόκλινα..; Ελπίζω να βρεθεί κάποιο όταν γεννήσω....:huh:

Ναι με τον υπέρηχο μια χαρά ο μπόμπιρας πέρασε το 1μιση κιλό και δεν το πιστεύω!! Χαμός ναι αλλά μου είπε ο προϊστάμενος ο οποίος πάρα πολύ καλός και φιλικός άνθρωπος δλδ έπαθα πλάκα λέει πως και να τύχει να μην υπάρχει πας για ένα βράδυ σε κάποιο άλλο δωμάτιο και μετά σε μεταφέρουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ναι με τον υπέρηχο μια χαρά ο μπόμπιρας πέρασε το 1μιση κιλό και δεν το πιστεύω!! Χαμός ναι αλλά μου είπε ο προϊστάμενος ο οποίος πάρα πολύ καλός και φιλικός άνθρωπος δλδ έπαθα πλάκα λέει πως και να τύχει να μην υπάρχει πας για ένα βράδυ σε κάποιο άλλο δωμάτιο και μετά σε μεταφέρουν. 

Μπράβο κορίτσι μου!! Να είναι γερός ο μπομπιράκος σου!!

Α ωραία! Οπότε κάτι θα βρεθεί, αν όχι την ίδια μέρα, την επόμενη! Ας πάνε όλα καλά και όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Να είναι γερός ο μπομπιράκος σου!!

Α ωραία! Οπότε κάτι θα βρεθεί, αν όχι την ίδια μέρα, την επόμενη! Ας πάνε όλα καλά και όλα θα γίνουν!

Ευχαριστώ πολύ!! Ναι κάτι θα γίνει να είναι καλά τα μωρά μας και αυτό είναι το λιγοτερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα πήγα στο νοσοκομείο όπως είχα πει για υπέρηχο δυστυχώς τα απλά μονόκλινα δεν κατάφερα να τα δω γτ δεν υπήρχε κανένα κενό οπότε την επόμενη φορά που θα πάω!! Είδα τα λουξ είναι όπως της φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει στο Έλενα μια χαρά δλδ καθαρά ζεστά άνετα δυστυχώς όμως δεν μπορώ να τα συγκρίνω ακόμα... 

Ευχαριστουμε για τις πληροφορίες! Από ποιον ζήτησες να δεις τα δωμάτια; Θα πάω και γω την άλλη εβδομάδα το απόγευμα να μου γράψουν συμπληρώματα και λέω μήπως με την ευκαιρία δω και τα δωμάτια.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ευχαριστουμε για τις πληροφορίες! Από ποιον ζήτησες να δεις τα δωμάτια; Θα πάω και γω την άλλη εβδομάδα το απόγευμα να μου γράψουν συμπληρώματα και λέω μήπως με την ευκαιρία δω και τα δωμάτια.

Πήγα στον 5ο όροφο όπου εκεί είναι τα λουξ  και στον 6ο όπου είναι τα απλά μονόκλινα και εκεί βρήκα τον προϊστάμενο και του ζήτησα να δω κάποιο δωμάτιο και αμέσως μου έδειξαν στα λουξ δλδ μόνο που υπήρχε άδεια δωμάτιο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2020 at 11:28 ΜΜ, Renez είπε:

Θα πάω στο κυριο Δεσυπρη. Δεν έχω ακόμη άποψη προσωπική καθώς από κοντά θα τον γνωρίσω τη Τετάρτη.. εσύ είσαι έγκυος? Έχεις γιατρό εκεί?

και γω τον δεσυπρη εχω ειμαι 28 εβδ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει; Πώς κλείνω ραντεβού με συγκεκριμένο γιατρό στην πρωινή βάρδια; Δεν έχω καταλάβει.... Επίσης κάνουν υπέρηχο εκεί;

Καλησπέρα! Για να κλείσεις με συγκεκριμένο γιατρό πρέπει να κλείσεις απογευματινό ραντεβού. Για πρωινό ραντεβού μπορείς να κλείσεις και μέσω του site του 1535, απλά δεν έχεις την επιλογή για συγκεκριμένο γιατρό, μόνο για τμήμα.(Α, Β, Γ, Δ, Ε, ΣΤ). Πας εκει, σου ανοίγουν καρτελα και μετά σε παρακολουθούν εκει. Άμα θες να δεις ποιοι γιατροί ειναι σε κάθε τμήμα, μπορείς να το δεις και στο site του Έλενα, εκεί που λέει για τα απογευματινά ιατρεία. Δίπλα από το όνομα του κάθε γιατρού έχει και το τμήμα στο οποίο είναι.

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να κλείσεις απογευματινό με το γιατρό και να συνεννοειστε να σε βλέπει μετά στα πρωινά (αν φυσικά συμφωνεί και εκείνος γιατί δε το κάνουν πολλοί αυτό). 

Υπερήχους κάνουνε κανονικότατα και στα πρωινά και στα απογευματινά!


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...