Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εμπειρίες από το Έλενα Βενιζέλου


Renez

Recommended Posts

Just now, FofiK είπε:

Καλησπέρα! Για να κλείσεις με συγκεκριμένο γιατρό πρέπει να κλείσεις απογευματινό ραντεβού. Για πρωινό ραντεβού μπορείς να κλείσεις και μέσω του site του 1535, απλά δεν έχεις την επιλογή για συγκεκριμένο γιατρό, μόνο για τμήμα.(Α, Β, Γ, Δ, Ε, ΣΤ). Πας εκει, σου ανοίγουν καρτελα και μετά σε παρακολουθούν εκει. Άμα θες να δεις ποιοι γιατροί ειναι σε κάθε τμήμα, μπορείς να το δεις και στο site του Έλενα, εκεί που λέει για τα απογευματινά ιατρεία. Δίπλα από το όνομα του κάθε γιατρού έχει και το τμήμα στο οποίο είναι.

Το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να κλείσεις απογευματινό με το γιατρό και να συνεννοειστε να σε βλέπει μετά στα πρωινά (αν φυσικά συμφωνεί και εκείνος γιατί δε το κάνουν πολλοί αυτό). 

Υπερήχους κάνουνε κανονικότατα και στα πρωινά και στα απογευματινά!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου για την απάντηση έκλεισα ήδη ραντεβού για τη β μαιευτική. Ειδα ποιοι γιατροί είναι εκεί Οπότε κάποιον από αυτούς θα πετύχω; επίσης για αυτό που είπες αν θέλω να βλέπω συγκεκριμένο γιατρό μόνο στα απογευματινά ραντεβού θα τον βλέπω; Εσύ τι προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/2/2020 at 9:51 ΜΜ, Brigitt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα είμαι 30 εβδομάδων και θα γεννήσω στο Έλενα. Θα ήθελα να κάνω κάποια ερώτηση σε περίπτωση που κάποια γνωρίζει το κόστος που έχει η επισκληριδιος. Όσον αφορά τον παπαδη είχα επικοινωνήσει προσωπικός μαζί του τηλεφωνικά πριν δύο μήνες και μου είπε πως είναι κλεισμένος μέχρι το καλοκαίρι και πως μετά δεν θα αναλάβει άλλες γέννες οπότε επέλεξα να πηγαίνω σε πρωινά ραντεβού στην Γυναικολογικο Δ' που μου είπαν πως έχει καλό τεαμ. 

 

Ποιους γιατρούς βλέπεις εκεί σε αυτό το team;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου για την απάντηση έκλεισα ήδη ραντεβού για τη β μαιευτική. Ειδα ποιοι γιατροί είναι εκεί Οπότε κάποιον από αυτούς θα πετύχω; επίσης για αυτό που είπες αν θέλω να βλέπω συγκεκριμένο γιατρό μόνο στα απογευματινά ραντεβού θα τον βλέπω; Εσύ τι προτείνεις;

Από πρωινά ραντεβού δεν έχω καθόλου εμπειρία, πάω στα απογευματινά γιατί τα πρωινά λόγω δουλειάς ειναι λίγο δύσκολο. Ισως μια άλλη κοπέλα που τη παρακολουθούν στα πρωινά να μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα:)

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο ραντεβού να δω τι παίζει και να μιλήσω ενδεχομένως και με κάποιους γιατρούς. Αυτό που σου πα για τα απογευματινά το χω διαβάσει από κάποιες κοπέλες ότι ξεκίνησαν από ραντεβού σε απογευματινο, και μετά, εφόσον ο γιατρός θα τις αναλαμβανε, συνεννοούντουσαν και τις έβλεπαν στα πρωινά. Αλλά αυτό όπως σου έγραψα και παραπάνω δε το κάνουν όλοι.

Αυτό που έχω διαβάσει για τα πρωινά είναι ότι είναι καλύτερα να πας αρκετά νωρίτερα από την ώρα που έχεις κλείσει γιατι πάει με σειρά προτεραιότητας κυριως. 

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου! Πόσο είσαι;


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Από πρωινά ραντεβού δεν έχω καθόλου εμπειρία, πάω στα απογευματινά γιατί τα πρωινά λόγω δουλειάς ειναι λίγο δύσκολο. Ισως μια άλλη κοπέλα που τη παρακολουθούν στα πρωινά να μπορεί να σε κατατοπίσει καλύτερα:)

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα στο ραντεβού να δω τι παίζει και να μιλήσω ενδεχομένως και με κάποιους γιατρούς. Αυτό που σου πα για τα απογευματινά το χω διαβάσει από κάποιες κοπέλες ότι ξεκίνησαν από ραντεβού σε απογευματινο, και μετά, εφόσον ο γιατρός θα τις αναλαμβανε, συνεννοούντουσαν και τις έβλεπαν στα πρωινά. Αλλά αυτό όπως σου έγραψα και παραπάνω δε το κάνουν όλοι.

Αυτό που έχω διαβάσει για τα πρωινά είναι ότι είναι καλύτερα να πας αρκετά νωρίτερα από την ώρα που έχεις κλείσει γιατι πάει με σειρά προτεραιότητας κυριως. 

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου! Πόσο είσαι;

εγώ είμαι από εξωσωματικη και πραγματικά είναι πάρα πολύ νωρίς για να σκεφτώ οτιδήποτε. Εύχομαι μόνο να είναι γερό και υγιές το μωράκι μου... λόγω ηλικίας κυρίως. 4+3 είμαι σήμερα..... Μόλις το έχω μάθει λοιπόν και είμαι σε φάση χοριακων ακόμα.....έχω δώσει όμως τόσα πολλά χρήματα στις εξωσωματικές γιατί αυτή είναι η τέταρτη φορά.... Που δεν υπάρχει πλέον κανένα περιθώριο για να γεννήσω σε ιδιωτικό. .. η μόνη μου επιλογή είναι το δημόσιο για αυτό ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

εγώ είμαι από εξωσωματικη και πραγματικά είναι πάρα πολύ νωρίς για να σκεφτώ οτιδήποτε. Εύχομαι μόνο να είναι γερό και υγιές το μωράκι μου... λόγω ηλικίας κυρίως. 4+3 είμαι σήμερα..... Μόλις το έχω μάθει λοιπόν και είμαι σε φάση χοριακων ακόμα.....έχω δώσει όμως τόσα πολλά χρήματα στις εξωσωματικές γιατί αυτή είναι η τέταρτη φορά.... Που δεν υπάρχει πλέον κανένα περιθώριο για να γεννήσω σε ιδιωτικό. .. η μόνη μου επιλογή είναι το δημόσιο για αυτό ψάχνω...

Είτε επιλέξεις το Έλενα είτε το Αλεξάνδρα, θα είσαι σε καλα χερια, μην ανησυχείς καθόλου γι'αυτό! Κι εγώ επέλεξα να γεννήσω στο Έλενα, όχι μόνο γιατι δε θέλω να πληρώνω ξενοδοχεία, αλλά κυρίως επειδή ξέρω ότι αν κάτι στραβωσει θα μπορούν να ανταπεξέλθουν. Στα ιδιωτικά, αν κάτι δε πάει καλα, στέλνουν τα περιστατικά στα δημόσια.

Πάντως ακόμα αν πηγαίνεις μόνο στα πρωινά (εννοώ να είσαι μόνο σε συγκεκριμένο τμήμα και όχι με συγκεκριμένο γιατρό) , και πάλι θα σε προσέξουν! Είναι ακόμη νωρίς και αυτό είναι πολύ καλό για να πάρεις μια ιδέα από διάφορους γιατρούς μέχρι να αποφασίσεις. Μπορείς να κλείσεις απο τώρα και κάποια απογευματινά για να δεις τι παίζει και εκεί.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Ποιους γιατρούς βλέπεις εκεί σε αυτό το team;

http://www.hospital-elena.gr/for-pacients/eksoterika-iatreia/oloimeri-apogevmatini-leitourgia

Εδώ μπορείς να δεις ποιοι γιατροί είναι στην κάθε κλινικη (εγώ είμαι στη Δ' και όλα καλά) .. Αλλά όχι πως σε παρακολουθούν αυτοί δλδ κάποιος άλλος μπορεί να σου κάνει υπερυχο οποίος τύχει μια κοπέλα μου γράφει εξετάσεις και ότι χρειαστώ τη ρωτάω οι γιατροί είναι περισσότερο για την γέννα απ ότι έχω καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 10:18 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Ποιους γιατρούς βλέπεις εκεί σε αυτό το team;

Στο σαιτ του ελενα μπορείς να δεις τους γιατρούς εγώ όσες φορές έχω πάει ο γιατρός που υπογράφει εξετάσεις κτλ λέγεται Μακονεν  ( είμαι στη Δ' και όλα καλά) .. Αλλά όχι πως σε παρακολουθούν αυτοί δλδ κάποιος άλλος μπορεί να σου κάνει υπερυχο οποίος τύχει μια κοπέλα μου γράφει εξετάσεις και ότι χρειαστώ τη ρωτάω οι γιατροί είναι περισσότερο για την γέννα απ ότι έχω καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Σήμερα έκανα καμπύλη σακχάρου. Έχω αγωνία για τα αποτελέσματα.... Ποιες είναι φυσιολογικές τιμές κορίτσια στο 0, 60, 120 λεπτά? 

Καλησπέρα!! Λοιπόν καταρχάς δεν χρειάζεται άγχος εγώ προσωπικά για την συγκεκριμένη εξέταση δεν είχα καθόλου βασικά δεν ήθελα και να την κάνω λογω αναμονής γτ δεν τρώω και καθόλου γλυκά τι ζάχαρο να είχα...

Στα 0 είχα 73 και το όριο είναι μέχρι 92

Στα 60 λεπτά είχα 129 και το όριο είναι 180

Στα 129 λεπτά είχα 68 και το όριο είναι 153

Και καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία με την εξέταση και μην αγχώνεσαι. Τα όρια νομίζω στα γράφουν και στα αποτελέσματα της εξέτασης. Και κάτι να σου φανεί ανησυχητικό μίλα πρώτα με τον γιατρό σου που αυτός είναι αρμόδιος να σου πει αν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και γω στο πρώτο μου μια χαρά τα είχα πάει στην εξέταση. Αν δεν κάνω λάθος αν υπάρχει θέμα φαίνεται και στις αιματολογικές που κάνεις (τις γενικες)

Έχετε επισκεφτεί το Έλενα αυτη την περίοδο; Έχετε δει διαφορά τώρα με τον κορονοιο; Εχω το πρώτο μου απογευματινο ραντεβού την άλλη Δευτέρα.... Ελπίζω να ταιριάξω με το γιατρό, και με το καλό να έχουμε επιτυχή εγκυμοσύνη!!

 


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλη επιτυχία με την εξέταση και μην αγχώνεσαι. Τα όρια νομίζω στα γράφουν και στα αποτελέσματα της εξέτασης. Και κάτι να σου φανεί ανησυχητικό μίλα πρώτα με τον γιατρό σου που αυτός είναι αρμόδιος να σου πει αν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και γω στο πρώτο μου μια χαρά τα είχα πάει στην εξέταση. Αν δεν κάνω λάθος αν υπάρχει θέμα φαίνεται και στις αιματολογικές που κάνεις (τις γενικες)

Έχετε επισκεφτεί το Έλενα αυτη την περίοδο; Έχετε δει διαφορά τώρα με τον κορονοιο; Εχω το πρώτο μου απογευματινο ραντεβού την άλλη Δευτέρα.... Ελπίζω να ταιριάξω με το γιατρό, και με το καλό να έχουμε επιτυχή εγκυμοσύνη!!

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Με ποιον γιατρό έχεις? Είχα πάει πριν 20 μέρες που τα πράγματα ήταν πιο ήρεμα. Τώρα έχω την άλλη βδομάδα. 

Πάντως εκεί που έκανα την καμπύλη σακχάρου δεν είχαν κόσμο πολύ κ έλεγαν ότι φοβούνται τον ιό και δεν έρχονται... 

Τα αποτελεσματα μου βγήκαν μέσα στα όρια τελικά.. Ευτυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpimpikos είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Με ποιον γιατρό έχεις? Είχα πάει πριν 20 μέρες που τα πράγματα ήταν πιο ήρεμα. Τώρα έχω την άλλη βδομάδα. 

Πάντως εκεί που έκανα την καμπύλη σακχάρου δεν είχαν κόσμο πολύ κ έλεγαν ότι φοβούνται τον ιό και δεν έρχονται... 

Τα αποτελεσματα μου βγήκαν μέσα στα όρια τελικά.. Ευτυχώς. 

Αν εχει μειωθεί ο κόσμος νομίζω είναι θετικο!!!! Μπράβο και για τα αποτελέσματα, τζάμπα το ανχος!!!

Ραντεβού εχω με τον Λάσκαρη. Είχα διαβάσει πράγματα και μου είχαν φανεί θετικά. Θα τον δω και απο κοντά και ελπίζω να μου αρέσει σαν γιατρός. Το ραντεβού το είχα κλείσει απο τον προηγούμενο μήνα. Ελπίζω να μην χρειαστεί να ψάξω για αλλο...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2020 at 9:26 ΜΜ, Φραουλίτσα* είπε:

 

Κορίτσια καλημερα. Χτες κάπου διάβασα. Ότι αν μια έγκυος νοσήσει με κορωνοιο τότε θα πάει στο αττικό νοσοκομείο και αν χρήζει γέννας θα γεννήσει εκεί κ όχι με τν δικό της γιατρό και στο νοσοκομείο που διάλεξε η ίδια.. 

Eπισης μλις διάβασα ότι τέθηκε σε καραντίνα το νοσοκομείο Αλεξάνδρα λόγω κορονοιοιυ που είχε ένα ασθενης... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos είπε:

Κορίτσια καλημερα. Χτες κάπου διάβασα. Ότι αν μια έγκυος νοσήσει με κορωνοιο τότε θα πάει στο αττικό νοσοκομείο και αν χρήζει γέννας θα γεννήσει εκεί κ όχι με τν δικό της γιατρό και στο νοσοκομείο που διάλεξε η ίδια.. 

Eπισης μλις διάβασα ότι τέθηκε σε καραντίνα το νοσοκομείο Αλεξάνδρα λόγω κορονοιοιυ που είχε ένα ασθενης... 

Καλημέρα, έχεις δει κάποια σχετικη ανακοίνωση/πηγή; Μπορείς να μας τη στείλεις;

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mpimpikos said:

Κορίτσια καλημερα. Χτες κάπου διάβασα. Ότι αν μια έγκυος νοσήσει με κορωνοιο τότε θα πάει στο αττικό νοσοκομείο και αν χρήζει γέννας θα γεννήσει εκεί κ όχι με τν δικό της γιατρό και στο νοσοκομείο που διάλεξε η ίδια.. 

Eπισης μλις διάβασα ότι τέθηκε σε καραντίνα το νοσοκομείο Αλεξάνδρα λόγω κορονοιοιυ που είχε ένα ασθενης... 

Δεν το έχω ακούσει αλλά όντως λογικό ακούγεται...αν μπορείς στείλε μας την ανακοίνωση...είμαι σε μια φάση που.ψαχνω για δημόσια μαιευτήρια και σήμερα είχα ραντεβού στο Αλεξάνδρα..μάλλον θα το ακυρώσω με ολη αυτήν την κατάσταση

Για το Αλεξάνδρα μόλις το διάβασα κι εγώ

https://www.google.com/amp/s/www.ethnos.gr/ygeia/93272_koronaios-se-karantina-logo-kroysmatos-giatroi-kai-nosileytes-sto-alexandra%3famp

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...