Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Ele@n είπε:

εξαρτάται πόσο κρυώνει το δικό σου μωρό. σίγουρα τα βελουτέ κουβερτάκια δεν αρκούν μόνα τους. βελουτέ πάρε 3-4 να έχεις,μία οι γουλιές, μία το άλλαγμα ξεμένεις και δεν το παίρνεις χαμπάρι. στο μαιευτήριο τον είχαν με ένα παπλωματάκι αλλά ήταν πολύ ελαφρύ. Μία κουβέρτα ισπανική έιναι αρκετή. Η δεύτερη θα το δυσκολέυει στις κινήσεις. Μπορείς όμως κάτω από την κουβέρτα και το σεντόνι να το τυλίγεις και με μία βελουτέ για να χουχουλιάζει ή με ένα σεντονάκι λίκνου φανελένιο. Εμένα ο δικός μου έτσι βολέυεται. Υπνόσακο αν πάρεις να κοιτάξεις να αφαιρούνται τα μανίκια. Εχω πάρει από τα h&m δεν τον λες και χοντρό χειμωνιάτικο αλλά είναι ζεστός. Στο σπίτι θες θερμοκρασία 20-21 αλλά με χαμηλή υγρασία.

Θα ριξω κι εγω μια ματιά h&m Γιατί το σάιτ τους μάλλον δεν λειτουργεί το ελληνικό.. Ναι και εμένα η 1 που έχω δεν μου φαίνεται αρκετή. Οπότε θα πάρω μερικές ακόμα. Με αφυγραντηρα πολύ δυνατό το σπίτι δόξα το θεό είναι οκ από υγρασία οπότε στα 20-21 θα το διατηρώ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

@Blonde ,  @νικηαντωνια81 κορίτσια μου για καλοκαιράκι μια χαρά μου ακούγεται και άλλα επειδή εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός τώρα αυτό το μήνα θα χρειαστώ και κάτι περισσότερο από 1 Πικέ νομίζω. 

 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Θα ριξω κι εγω μια ματιά h&m Γιατί το σάιτ τους μάλλον δεν λειτουργεί το ελληνικό.. Ναι και εμένα η 1 που έχω δεν μου φαίνεται αρκετή. Οπότε θα πάρω μερικές ακόμα. Με αφυγραντηρα πολύ δυνατό το σπίτι δόξα το θεό είναι οκ από υγρασία οπότε στα 20-21 θα το διατηρώ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

@Blonde ,  @νικηαντωνια81 κορίτσια μου για καλοκαιράκι μια χαρά μου ακούγεται και άλλα επειδή εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός τώρα αυτό το μήνα θα χρειαστώ και κάτι περισσότερο από 1 Πικέ νομίζω. 

 

Εσύ ναι δεν νομίζω να βοηθήσει η πικέ μόνη της θέλει κατι πιο χοντρούλη ακόμη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Εσύ ναι δεν νομίζω να βοηθήσει η πικέ μόνη της θέλει κατι πιο χοντρούλη ακόμη!! 

Σήμερα μετά το γιατρό θα πάω μια βόλτα να δω γιαβκατι πιο χοντρουλι ναι !! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ισπανικές ναι ειναι οι βελουτέ λογικα, απαλές, χοντρές, ζεστες

Για Ιούνιο κ μετα μονο πικε, πανουλες κ σεντονια

2χοντρες κουβέρτες αρκούν για χειμώνα

Δεν είχα ιδέα ότι ονομάζονται και ισπανικές :tongue:


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πόσες 3-4;;;; Νομίζω υπερβολή . Εγω είχα κάνει ένα καρό πικε κ δεν χρησιμοποίησα καμία . Μια λεπτή για το καλοκαιράκι είναι μια χαρά . 

Όσο είναι ακόμα αρχές καλοκαιριού γιατί μετά μόνο σεντόνι 

Α δεν μιλάω για καλοκαίρι, λέω για τώρα που κρυώνουν και θέλουν ζέστη. Εγώ μέσα σε μία βδομάδα λέρωσα τον υπνόσακο και δύο κουβερτάκια βελουτέ και τώρα είμαι με ένα που το χρησιμοποιώ και περιμένω να στεγνώσουν τα υπόλοιπα. Πώς τα λέρωσα; Κακάκια και τσισάκια που πετάγονται παντούυυυυυ 

Just now, Blonde είπε:

Κορίτσια ισπανικές κουβέρτες είναι οι βελουτε?? Εγώ για Ιούνιο πήρα 2 πικέ να υπάρχουν αλλά δεν νομίζω να χρειαστούν?? Με σεντονακι θα είναι? 

Βελουτέ είναι αλλά έχουν άλφα βάρος, ενώ τα βελουτέ κουβερτάκια είναι πολύ πολύ ελαφρυά.

Just now, BabyGirl_A είπε:

Θα ριξω κι εγω μια ματιά h&m Γιατί το σάιτ τους μάλλον δεν λειτουργεί το ελληνικό.. Ναι και εμένα η 1 που έχω δεν μου φαίνεται αρκετή. Οπότε θα πάρω μερικές ακόμα. Με αφυγραντηρα πολύ δυνατό το σπίτι δόξα το θεό είναι οκ από υγρασία οπότε στα 20-21 θα το διατηρώ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

@Blonde ,  @νικηαντωνια81 κορίτσια μου για καλοκαιράκι μια χαρά μου ακούγεται και άλλα επειδή εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός τώρα αυτό το μήνα θα χρειαστώ και κάτι περισσότερο από 1 Πικέ νομίζω. 

 

Τότε είσαι οκ. Εγώ δεν έχω πάρει αφυγραντήρα και παρατηρώ με το υγρόμετρο ότι όταν ανεβαίνει η υγρασία είναι πιο ψυχρή η ατμόσφαιρα. Και τα κακομοιρούλια κρυώνουν. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n έχεις δικιο Κι εγω αυτό έχω δει με την χρήση του αφυγραντηρα. Δεν είναι δηλαδή ότι από μόνος του ζεσταίνει. Απλα αν έχεις μια Χ θερμοκρασία βοηθάει να διατηρηθεί και να μην νιώθεις αυτό το αίσθημα της υγρασίας. Ναι μωρεεε μια μπουκιτσα είναι κ συνήθισαν στην κοιλίτσα που ήταν σωστή η θερμοκρασία τους. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , BabyGirl_A είπε:

Θα ριξω κι εγω μια ματιά h&m Γιατί το σάιτ τους μάλλον δεν λειτουργεί το ελληνικό.. Ναι και εμένα η 1 που έχω δεν μου φαίνεται αρκετή. Οπότε θα πάρω μερικές ακόμα. Με αφυγραντηρα πολύ δυνατό το σπίτι δόξα το θεό είναι οκ από υγρασία οπότε στα 20-21 θα το διατηρώ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! 

@Blonde ,  @νικηαντωνια81 κορίτσια μου για καλοκαιράκι μια χαρά μου ακούγεται και άλλα επειδή εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός τώρα αυτό το μήνα θα χρειαστώ και κάτι περισσότερο από 1 Πικέ νομίζω. 

 

Εννοείται κορίτσι μου τώρα είναι χειμώνας θες ζεστά ρούχα για το μωρό. Η πικε δεν είναι αρκετή όντως . Εξαρτάται τη θερμοκρασία σπιτιού κλπ θα το δεις στην πορεία. Τσεκάρουμε τα άκρα του μωρού κ αν είναι ζεστά σημαίνει ότι δεν κρυώνει. Εγω είχα πάντα και θερμόμετρο δωματίου για να ξέρω τι μου γίνεται. Ήμουν νέα μαμά βλέπεις. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εννοείται κορίτσι μου τώρα είναι χειμώνας θες ζεστά ρούχα για το μωρό. Η πικε δεν είναι αρκετή όντως . Εξαρτάται τη θερμοκρασία σπιτιού κλπ θα το δεις στην πορεία. Τσεκάρουμε τα άκρα του μωρού κ αν είναι ζεστά σημαίνει ότι δεν κρυώνει. Εγω είχα πάντα και θερμόμετρο δωματίου για να ξέρω τι μου γίνεται. Ήμουν νέα μαμά βλέπεις. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!!!!!! Θα τσεκάρω ποδαράκια χεράκια συχνά  :) κι εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει ένα θερμόμετρο υδραργύρου για το δωμάτιο! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα χεράκια είναι συνήθως μόνιμα κρύα, γτ μένουν έξω από τα σκεπασματα κ ειδικα σε πιο μεγάλο μωρο που τα βάζει κ στο στομα

Εμενα μου είχαν πει να ελέγχω αν κρυωνει από το πώς είναι στον κορμό, πίσω χαμηλότερα απο τον σβέρκο συνηθως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Βασικα τα χεράκια είναι συνήθως μόνιμα κρύα, γτ μένουν έξω από τα σκεπασματα κ ειδικα σε πιο μεγάλο μωρο που τα βάζει κ στο στομα

Εμενα μου είχαν πει να ελέγχω αν κρυωνει από το πώς είναι στον κορμό, πίσω χαμηλότερα απο τον σβέρκο συνηθως

Δε συμφωνώ με αυτό . Ότι είναι συνήθως μόνιμα κρύα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Βασικα τα χεράκια είναι συνήθως μόνιμα κρύα, γτ μένουν έξω από τα σκεπασματα κ ειδικα σε πιο μεγάλο μωρο που τα βάζει κ στο στομα

Εμενα μου είχαν πει να ελέγχω αν κρυωνει από το πώς είναι στον κορμό, πίσω χαμηλότερα απο τον σβέρκο συνηθως

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα ξανακούσει να ελέγχεις το σημείο αυτό. Ενδιαφέρον! Θα το έχω υπόψιν μου λοιπόν!!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα ξανακούσει να ελέγχεις το σημείο αυτό. Ενδιαφέρον! Θα το έχω υπόψιν μου λοιπόν!!!!! 

Μην αγχώνεσαι θα σου δώσει οδηγίες ο παιδίατρος για όλα .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!εχετε παρει σετ περιποιησης μωρου;;Ειναι απαραιτητα ολα αυτα που εχει μεσα ή μπορω να  παρω κ μεμονομενα τα πιο σημαντικα,οπως ψαλιδακι κ χτενα;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...