Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Εμένα κορίτσια του Λητώ μου φάνηκαν κάπως τσημπιμενες οι τιμές. To orchestra μπορώ να πω πως με βρήκε πιο θετική, συμφέρει νομίζω κι εγώ η κάρτα μέλους. Επίσης μου άρεσαν πολύ ρουχαλάκια από το mylittleonebabystore (online) και το vipbabyco (online).


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ την β επιπέδου περιμένω θα την κάνω 19/02 :x 

Στα Λητώ κοιτάω κι εγώ στο ίντερνετ και γενικότερα στο ίντερνετ ψάχνω για να πάω από κοντά να τα δω μετά την β 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met said:

Εμένα κορίτσια του Λητώ μου φάνηκαν κάπως τσημπιμενες οι τιμές. To orchestra μπορώ να πω πως με βρήκε πιο θετική, συμφέρει νομίζω κι εγώ η κάρτα μέλους. Επίσης μου άρεσαν πολύ ρουχαλάκια από το mylittleonebabystore (online) και το vipbabyco (online).

ναι τωρα εριξα μια ματια στο online orchestra και εχει πολυ καλες τιμες και βολικα πακετα πχ 5 φορμακια μαζι. ηταν επειδη ειχε εκπτωσεις το λητω αλλιως.... χαχα! :mrgreen: ευχαριστουμε και για τις προτασεις! 

Just now, Blonde said:

Κι εγώ την β επιπέδου περιμένω θα την κάνω 19/02 :x 

Στα Λητώ κοιτάω κι εγώ στο ίντερνετ και γενικότερα στο ίντερνετ ψάχνω για να πάω από κοντά να τα δω μετά την β 

εμενα ειναι 20/02!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Έχω καταμπερδευτει είναι η αλήθεια χαχαχαχα

Καλησπέρα! Γενικά αξίζει να επενδύσουμε χρήματα στο στρώμα της κούνιας και στο κάθισμα αυτοκινητου (και αργοτερα στα παπουτσια).Το κάθισμα αυτοκινήτου το πήρα κι εγώ από την αδερφη μου που ήξερα ότι δεν έχει υπάρξει ουτε απλη σύγκρουση στο δρομο γιατι χανουν την αξιοπιστία τους. Καροτσι της bexaμου φάνηκε ωραιο αλλα βαρύ. Της inglesina μου άρεσε πολυ, ο άντρας μου δεν το έβρισκε τόσο σταθερό, πήραμε ένα mama's and Pappas 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλησπέρα! Γενικά αξίζει να επενδύσουμε χρήματα στο στρώμα της κούνιας και στο κάθισμα αυτοκινητου (και αργοτερα στα παπουτσια).Το κάθισμα αυτοκινήτου το πήρα κι εγώ από την αδερφη μου που ήξερα ότι δεν έχει υπάρξει ουτε απλη σύγκρουση στο δρομο γιατι χανουν την αξιοπιστία τους. Καροτσι της bexaμου φάνηκε ωραιο αλλα βαρύ. Της inglesina μου άρεσε πολυ, ο άντρας μου δεν το έβρισκε τόσο σταθερό, πήραμε ένα mama's and Pappas 

απο ποιο μαγαζι πηρατε mama's and papa's αν επιτρεπεται? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Καλησπέρα! Γενικά αξίζει να επενδύσουμε χρήματα στο στρώμα της κούνιας και στο κάθισμα αυτοκινητου (και αργοτερα στα παπουτσια).Το κάθισμα αυτοκινήτου το πήρα κι εγώ από την αδερφη μου που ήξερα ότι δεν έχει υπάρξει ουτε απλη σύγκρουση στο δρομο γιατι χανουν την αξιοπιστία τους. Καροτσι της bexaμου φάνηκε ωραιο αλλα βαρύ. Της inglesina μου άρεσε πολυ, ο άντρας μου δεν το έβρισκε τόσο σταθερό, πήραμε ένα mama's and Pappas 

Καλησπερα , με βρίσκεις συμφωνη για το στρώμα. Επειδή ακόμα δεν έχω κοιτάξει τιμές, ένα καλό και ποιοτικο στα ποσα βγαίνει περίπου ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be said:

Καλησπερα , με βρίσκεις συμφωνη για το στρώμα. Επειδή ακόμα δεν έχω κοιτάξει τιμές, ένα καλό και ποιοτικο στα ποσα βγαίνει περίπου ;

εριξα μια ματια στα cocomat και ενα βρεφικο στρωμα εχει περιπου 223 ευρω. ειναι πιο ακριβο απο την κουνια :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

εριξα μια ματια στα cocomat και ενα βρεφικο στρωμα εχει περιπου 223 ευρω. ειναι πιο ακριβο απο την κουνια :shock:

Καλησπερα!!!Τα linea εχουν πολυ οικονομικα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Καλησπερα , με βρίσκεις συμφωνη για το στρώμα. Επειδή ακόμα δεν έχω κοιτάξει τιμές, ένα καλό και ποιοτικο στα ποσα βγαίνει περίπου ;

Τα καλα ξεκινούναπό 120 ευρώ. Φτάνουν πολυ ψηλά.Πηγα στο κατάστημα, μου είπε οι πιο πολλοί παίρνουν αυτα τα 2 με 120 και 126 ευρώ.  Τον ρώτησα εκείνος τι έχει πάρει για το παιδι του, μου έδειξε ένα με 187 που έχει κάτι επιπλέον αλλα δε θυμάμαι τι. Λεγεται Μίνωας της Greco 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

εριξα μια ματια στα cocomat και ενα βρεφικο στρωμα εχει περιπου 223 ευρω. ειναι πιο ακριβο απο την κουνια :shock:

Το φαντάστηκα ότι κάπου εκεί θα είναι οι τιμές. Η αλήθεια είναι ότι γυρω στα 250€ υπολογίζω το στρώμα . Ίσως και κάτι παραπανω αν χρειαστεί. Θέλω και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου. Και αυτό στα τόσο ;

Να ρωτήσω κάτι;τα καροτσάκια που παίρνουμε για τα νεογεννητα μέχρι ποια ηλικία χρησιμοποιούνται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Το φαντάστηκα ότι κάπου εκεί θα είναι οι τιμές. Η αλήθεια είναι ότι γυρω στα 250€ υπολογίζω το στρώμα . Ίσως και κάτι παραπανω αν χρειαστεί. Θέλω και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου. Και αυτό στα τόσο ;

Να ρωτήσω κάτι;τα καροτσάκια που παίρνουμε για τα νεογεννητα μέχρι ποια ηλικία χρησιμοποιούνται;

3-4 ετων νομιζω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Το φαντάστηκα ότι κάπου εκεί θα είναι οι τιμές. Η αλήθεια είναι ότι γυρω στα 250€ υπολογίζω το στρώμα . Ίσως και κάτι παραπανω αν χρειαστεί. Θέλω και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου. Και αυτό στα τόσο ;

Να ρωτήσω κάτι;τα καροτσάκια που παίρνουμε για τα νεογεννητα μέχρι ποια ηλικία χρησιμοποιούνται;

Τα 0-13kg είναι έως 1 έτους

Τα 0-18kg είναι έως 4 έτη και 

Τα 0-36kg είναι έως 12 έτη περίπου 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be said:

Το φαντάστηκα ότι κάπου εκεί θα είναι οι τιμές. Η αλήθεια είναι ότι γυρω στα 250€ υπολογίζω το στρώμα . Ίσως και κάτι παραπανω αν χρειαστεί. Θέλω και ένα καλό κάθισμα αυτοκινήτου. Και αυτό στα τόσο ;

Να ρωτήσω κάτι;τα καροτσάκια που παίρνουμε για τα νεογεννητα μέχρι ποια ηλικία χρησιμοποιούνται;

τα καθισματα αυτοκινητου εχουν διαφορα χαρακτηριστικα και τιμες απο οτι εχω δει. Θα πρεπει να παμε να ρωτησουμε σε μαγαζια να μας εξηγησουν τι και πως, γιατι κι εγω απο ιντερνετ δεν βγαζω ακρη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!με το καλό σε ολες!περιμένω κι εγώ τα διδυμακια μου Μάιο Ιούνιο(πρώτα ο Θεος).Και έχω άρχισει κι εγώ να κοιτάζω μέσω ίντερνετ..

Ήθελα να ρωτήσω για τον ύπνο τους πρώτους μήνες τι θα προτιμησετε; την κουνια απευθείας, λικνο,καλαθουνα,πορτ μπεμπε; 1 λικνο μάλλον θα μας το δώσουν φίλοι μας αλλά δεν ξέρω αν παρω και αλλο 1 αν χωράνε στο δωμάτιο μας γιατί ο χωρος είναι παρα πολύ περιορισμένος..

Επίσης ριλαξ θα πάρετε από νεογέννητα;;νομίζω θα βολεύει..

Και τέλος όσες είστε ήδη διδυμομανουλες η περιμένετε δίδυμα για καροτσι τι λέτε;; δίπλα δίπλα,μπρος πίσω;; Ο άντρας μου έριξε την ιδεα για 2 μονα αλλά αυτό νομίζω δεν θα βολέψει καθόλου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...