Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Είμαι βόρεια Ελλάδα και το βράδυ έχει ψυχούλα γενικά ακόμα και το καλοκαίρι.. αυτή με τα καρουμπαλακια είναι φλισ πολύ λεπτό :P αλλά δεν ξέρω πως λέγονται δεν είναι πικέ. Οπότε δεν παίρνω άλλη! 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila said:

Είμαι βόρεια Ελλάδα και το βράδυ έχει ψυχούλα γενικά ακόμα και το καλοκαίρι.. αυτή με τα καρουμπαλακια είναι φλισ πολύ λεπτό :P αλλά δεν ξέρω πως λέγονται δεν είναι πικέ. Οπότε δεν παίρνω άλλη! 

Νομίζω για ψυχρουλα καλοκαιριού η πικέ είναι πιο καλες, οπως έχουμε κι εμεις. Ισως να επαιρνες και μια πικέ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Είμαι βόρεια Ελλάδα και το βράδυ έχει ψυχούλα γενικά ακόμα και το καλοκαίρι.. αυτή με τα καρουμπαλακια είναι φλισ πολύ λεπτό :P αλλά δεν ξέρω πως λέγονται δεν είναι πικέ. Οπότε δεν παίρνω άλλη! 

Καλημέρα κορίτσια!Η φλις σε όσα καταστήματα ρώτησα μου είπαν ότι δεν κάνουν για καλοκαίρι.Εγω γεννάω Μάιο.Τους πήρα πικε,βαμβακερές με μπαμπού κ πλεκτές.Τους πήρα κ βελουτε  σε περίπτωση που γεννήσω νωρίτερα κ κάνει κρύο ειδικά το βραδάκι.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vila είπε:

Είμαι βόρεια Ελλάδα και το βράδυ έχει ψυχούλα γενικά ακόμα και το καλοκαίρι.. αυτή με τα καρουμπαλακια είναι φλισ πολύ λεπτό :P αλλά δεν ξέρω πως λέγονται δεν είναι πικέ. Οπότε δεν παίρνω άλλη! 

Καλημέρα! Εγω πήρα πικε και βαμβακερες.εσυ ξέρεις καλύτερα τι κλίμα έχετε στην περιοχή σου και αν εισαι οκ με αυτά που πήρες!

Κορίτσια τσάντα αλλάξιερα βρήκατε καμία καλή πουθενά; Θέλω μεγάλη για δίδυμα, ωραία,καλή..Όχι ότι είναι φοβερά επείγον μπορώ να την πάρω και πιο μετά αλλά αν έχετε καμία υπόψιν να δω..

Επίσης βρεφικο αντηλιακό θα χρειαστούμε για το καλοκαίρι η πρέπει να ρωτήσουμε παιδίατρο πρώτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα! Εγω πήρα πικε και βαμβακερες.εσυ ξέρεις καλύτερα τι κλίμα έχετε στην περιοχή σου και αν εισαι οκ με αυτά που πήρες!

Κορίτσια τσάντα αλλάξιερα βρήκατε καμία καλή πουθενά; Θέλω μεγάλη για δίδυμα, ωραία,καλή..Όχι ότι είναι φοβερά επείγον μπορώ να την πάρω και πιο μετά αλλά αν έχετε καμία υπόψιν να δω..

Επίσης βρεφικο αντηλιακό θα χρειαστούμε για το καλοκαίρι η πρέπει να ρωτήσουμε παιδίατρο πρώτα;

Καλημέρα!!Αν βρείτε τσάντα κι εγώ θέλω. Ψάχνω και δεν βρίσκω μεγάλη. Μέχρι σακ βουαγιάζ σκέφτηκα για να εξυπηρετηθώ. Αντιηλιακό θα χρειαστείς όπωσδήποτε, αλλά όχι βρεφάκι γιατί δεν βγαίνει στον ήλιο. Μετά τη δύση. Και αν δεν κάνω λάθος το βάζουμε από κάποια ηλικία και μετά...ρωτάς όμως τον παιδιάτρό σου.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!Αν βρείτε τσάντα κι εγώ θέλω. Ψάχνω και δεν βρίσκω μεγάλη. Μέχρι σακ βουαγιάζ σκέφτηκα για να εξυπηρετηθώ. Αντιηλιακό θα χρειαστείς όπωσδήποτε, αλλά όχι βρεφάκι γιατί δεν βγαίνει στον ήλιο. Μετά τη δύση. Και αν δεν κάνω λάθος το βάζουμε από κάποια ηλικία και μετά...ρωτάς όμως τον παιδιάτρό σου.

Καλημέρα κορίτσι μου!!Μέχρι τωρα τι τσάντα χρησιμοποιούσες; Η με όλα αυτά δεν πρόλαβατε να βγείτε;σακ βουαγιαζ ε;;κατάλαβα !!μια βόλτα θα είναι σαν να πηγαίνουμε ταξίδι!!:-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα! Εγω πήρα πικε και βαμβακερες.εσυ ξέρεις καλύτερα τι κλίμα έχετε στην περιοχή σου και αν εισαι οκ με αυτά που πήρες!

Κορίτσια τσάντα αλλάξιερα βρήκατε καμία καλή πουθενά; Θέλω μεγάλη για δίδυμα, ωραία,καλή..Όχι ότι είναι φοβερά επείγον μπορώ να την πάρω και πιο μετά αλλά αν έχετε καμία υπόψιν να δω..

Επίσης βρεφικο αντηλιακό θα χρειαστούμε για το καλοκαίρι η πρέπει να ρωτήσουμε παιδίατρο πρώτα;

Κορίτσια εγώ βρήκα τσάντα για δίδυμα με διπλές θήκες!

Την βρήκα στο τρίκυκλο κ την έχει σε δυο χρώματα.Σε γκρι κ σε ροζ!Ειναι πολύ ωραία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Κορίτσια εγώ βρήκα τσάντα για δίδυμα με διπλές θήκες!

Την βρήκα στο τρίκυκλο κ την έχει σε δυο χρώματα.Σε γκρι κ σε ροζ!Ειναι πολύ ωραία!

Αα τέλεια!θα μπω να την δω!!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Αα τέλεια!θα μπω να την δω!!Ευχαριστώ!

Ναι μπες να τη δεις!Κ εγώ το έψαξα πολύ πριν κλείσουν τα καταστήματα κ βρήκα μόνο αυτή στο τρίκυκλο.Ειναι λίγο τσιμπημένη στην τιμή αλλά δεν έχουμε πολλές επιλογές με τα δίδυμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Ναι μπες να τη δεις!Κ εγώ το έψαξα πολύ πριν κλείσουν τα καταστήματα κ βρήκα μόνο αυτή στο τρίκυκλο.Ειναι λίγο τσιμπημένη στην τιμή αλλά δεν έχουμε πολλές επιλογές με τα δίδυμα...

Όντως αρκετά τσιμπημενη αλλά όλες οι άλλες μου φαίνονται μικρες..Την έχεις στα χέρια σου ;;είναι όντως μεγάλη και πρακτική; Γιατί από τις φωτο δυσκολα καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Όντως αρκετά τσιμπημενη αλλά όλες οι άλλες μου φαίνονται μικρες..Την έχεις στα χέρια σου ;;είναι όντως μεγάλη και πρακτική; Γιατί από τις φωτο δυσκολα καταλαβαίνεις.

Ναι μου την έφεραν έχει πολλούς χώρους κ σίγουρα είναι μεγαλύτερη από αυτές που είναι για ένα μωράκι!Εγω την πήρα σε γκρι...Το τρίκυκλο κ τηλ να τους πάρεις αύριο θα σου απαντήσουν.Εμεις πήρανε από εκεί κ το καρότσι με τα καθισματακια.Αυτα ακόμη τα περιμένουμε...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Μέχρι τωρα τι τσάντα χρησιμοποιούσες; Η με όλα αυτά δεν πρόλαβατε να βγείτε;σακ βουαγιαζ ε;;κατάλαβα !!μια βόλτα θα είναι σαν να πηγαίνουμε ταξίδι!!:-D

Μέχρι τώρα έχω μία δική μου μικρή. Ούτως ή άλλως έχουμε βγει μόνο 4 φορές έξω και αυτές για γιατρούς οπότε πάμε γρήγορα και γυρνάμε γρήγορα. Αλλά για τη βόλτα θες πολλά για να λείψεις ώρες (δύο αλλαξιές ρούχα, φανελάκια, καλτσάκια, μπιμπερό, θερμός με νερό, το γάλα σκόνη, πιπίλα, κουβέρτα, πάνα, κρέμα αλλαγής, πάμπερς αρκετά, σελτεδάκι, πανάκια για τις γουλιές, σαλιάρα). Οπότε θέλω μία πιο μεγάλη. Η πλάτης νομίζω ότι θα βολεύει για να βάζω και εγώ τα δικά μου μέσα, γιατί δεν είναι και τόσο εύκολο να κουβαλάω δύο. Δεν ξέρω, αν έχετε εσείς καμιά άλλη ιδέα, πείτε την.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μέχρι τώρα έχω μία δική μου μικρή. Ούτως ή άλλως έχουμε βγει μόνο 4 φορές έξω και αυτές για γιατρούς οπότε πάμε γρήγορα και γυρνάμε γρήγορα. Αλλά για τη βόλτα θες πολλά για να λείψεις ώρες (δύο αλλαξιές ρούχα, φανελάκια, καλτσάκια, μπιμπερό, θερμός με νερό, το γάλα σκόνη, πιπίλα, κουβέρτα, πάνα, κρέμα αλλαγής, πάμπερς αρκετά, σελτεδάκι, πανάκια για τις γουλιές, σαλιάρα). Οπότε θέλω μία πιο μεγάλη. Η πλάτης νομίζω ότι θα βολεύει για να βάζω και εγώ τα δικά μου μέσα, γιατί δεν είναι και τόσο εύκολο να κουβαλάω δύο. Δεν ξέρω, αν έχετε εσείς καμιά άλλη ιδέα, πείτε την.

Μπες κι εσύ να δεις τότε αυτή που λέει η Ζινα στο τρίκυκλο Μήπως σου κάνει..Γιατί με όλα αυτά που γράφεις ότι χρειαζόμαστε για 1 βόλτα θέλει σίγουρα μεγάλη.καλυτερα δεν θα ήταν να χωρούσαν εκεί και τα δικά μας πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε κορίτσια... σε κάθε βόλτα με τα μωρά θα είναι δηλαδή σαν να κάνουμε μετακόμιση!!! Εμάς οι μαμάδες μας τι έκαναν; Τότε μόνο βαλίτσες και σακούλες θα είχαν... χαχαχαχα

  • Χαχα 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...