Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, vikib είπε:

Καλε δ χρειαζεται τόσα πολλά πράγματα. Χαλαρώστε. Σιγουρα για διδυμα χρειάζεται 

Εγω τα έβαζα στου καροτσι ου, οχι ιδιαίτερα μεγάλη. Κ μετα στο δικό μου backpack

Το δικό μου καρότσι δεν έχει γι αυτό ψάχνω. Λες να είναι πολλά όλα αυτά που σκέφτομαι να βάλω μέσα; Βασικά σκέφτομαι να τα έχω μόνιμα μέσα στην τσάντα και να συμπληρώνω όταν χρησιμοποιώ κάτι, με τη λογική να μην τη φτιάχνω κάθε φορά. Να είναι έτοιμη, να την παίρνω και να φεύγω. Βρήκα σε μία σελίδα Ideal κάτι παρόμοιες με το τρίκυκλο αλλά πιο φθηνές.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Το δικό μου καρότσι δεν έχει γι αυτό ψάχνω. Λες να είναι πολλά όλα αυτά που σκέφτομαι να βάλω μέσα; Βασικά σκέφτομαι να τα έχω μόνιμα μέσα στην τσάντα και να συμπληρώνω όταν χρησιμοποιώ κάτι, με τη λογική να μην τη φτιάχνω κάθε φορά. Να είναι έτοιμη, να την παίρνω και να φεύγω. Βρήκα σε μία σελίδα Ideal κάτι παρόμοιες με το τρίκυκλο αλλά πιο φθηνές.

Εγώ έβλεπα την lorelli bertoni είναι μεγάλη και έχει κάπου στα 22€ η κάποιες που είναι πλάτης όπως την kika boo siena αυτή την εχω δει και από κοντά είναι μεγάλη όχι όπως φαίνεται στην φώτο όπου έχει κι αυτή γύρω στα 25€ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μέχρι τώρα έχω μία δική μου μικρή. Ούτως ή άλλως έχουμε βγει μόνο 4 φορές έξω και αυτές για γιατρούς οπότε πάμε γρήγορα και γυρνάμε γρήγορα. Αλλά για τη βόλτα θες πολλά για να λείψεις ώρες (δύο αλλαξιές ρούχα, φανελάκια, καλτσάκια, μπιμπερό, θερμός με νερό, το γάλα σκόνη, πιπίλα, κουβέρτα, πάνα, κρέμα αλλαγής, πάμπερς αρκετά, σελτεδάκι, πανάκια για τις γουλιές, σαλιάρα). Οπότε θέλω μία πιο μεγάλη. Η πλάτης νομίζω ότι θα βολεύει για να βάζω και εγώ τα δικά μου μέσα, γιατί δεν είναι και τόσο εύκολο να κουβαλάω δύο. Δεν ξέρω, αν έχετε εσείς καμιά άλλη ιδέα, πείτε την.

Εμενα δ ηταν πλάτης, αλλα πλάτης θα αγοραζα

Ένα Σελτεδακι αρκετά μικρό είχα, μια μικρή συσκευασία με μωρομαντηλα, κρέμα δ εβαζα σε κάθε αλλαγμα οποτε δ ειχα στην τσάντα, θα συγκαεί σε μια βολτα τόσο πολύ που θα είναι απαραίτητη; 

2-3παμπερς,εκτος αν έλειπα όλη μέρα από το σπίτι κ πρόσθετα. Λόγω θηλασμου είχα μείον αρκετά προϊόντα, ουτε πιπιλα

Σαλιαρα βαλαμε μετά τους 6μ,κ πιο πολύ ο μικρος. 

Ένα φανελακι, κ ενα φορμακι. Σπάνιο να λερώνουν κάλτσες. Κ γενικα δ βγάζανε πχ γαλα σε κάθε γεύμα για να πάρω πολλά ρουχα πχ

Μία χοντρουλα κουβέρτα είχα στο καροτσι, στην τσάντα είχα μια πασμινα η τον μαρσιπο, με βόλευαν όταν θηλαζα.πανουλα ναι στις αρχες, μια μικρή. Πχ όταν ήταν πολύ μικρά να τα ακουμπάω καπου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εμενα δ ηταν πλάτης, αλλα πλάτης θα αγοραζα

Ένα Σελτεδακι αρκετά μικρό είχα, μια μικρή συσκευασία με μωρομαντηλα, κρέμα δ εβαζα σε κάθε αλλαγμα οποτε δ ειχα στην τσάντα, θα συγκαεί σε μια βολτα τόσο πολύ που θα είναι απαραίτητη; 

2-3παμπερς,εκτος αν έλειπα όλη μέρα από το σπίτι κ πρόσθετα. Λόγω θηλασμου είχα μείον αρκετά προϊόντα, ουτε πιπιλα

Σαλιαρα βαλαμε μετά τους 6μ,κ πιο πολύ ο μικρος. 

Ένα φανελακι, κ ενα φορμακι. Σπάνιο να λερώνουν κάλτσες. Κ γενικα δ βγάζανε πχ γαλα σε κάθε γεύμα για να πάρω πολλά ρουχα πχ

Μία χοντρουλα κουβέρτα είχα στο καροτσι, στην τσάντα είχα μια πασμινα η τον μαρσιπο, με βόλευαν όταν θηλαζα.πανουλα ναι στις αρχες, μια μικρή. Πχ όταν ήταν πολύ μικρά να τα ακουμπάω καπου

Πολύ πρακτική η οργάνωσή σου και έχεις δίκιο. Απλά τώρα στην αρχή μέχρι να πάρουμε το κολλάει, σκέφτηκα να κρατάω ό,τι μπορεί να χρειαστώ. Εμένα πχ. βγάζει μεγάλες γουλιές και γινόμαστε και οι δύο χάλια. 

Βρήκα και άλλη μία που μοιάζει με αυτές της πλάτης στη σελίδα diaperngo. Δεν έχω δει διαστάσεις, αλλά φαίνεται μεγάλη.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια! Πως τα πάτε με την οργάνωση της προίκας του μωρού?? Εγώ σχεδόν έχω παραγγείλει και παραλάβει ολα τα απαραίτητα και τώρα αρχίζω σιγά σιγά να συγκεντρώνω αυτά που θα χρειαστώ στη βαλίτσα. Ήθελα να σας ρωτήσω.. επιθέματα για το στήθος θα πάρετε μιας χρήσης ή πλενομενα?

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πως τα πάτε με την οργάνωση της προίκας του μωρού?? Εγώ σχεδόν έχω παραγγείλει και παραλάβει ολα τα απαραίτητα και τώρα αρχίζω σιγά σιγά να συγκεντρώνω αυτά που θα χρειαστώ στη βαλίτσα. Ήθελα να σας ρωτήσω.. επιθέματα για το στήθος θα πάρετε μιας χρήσης ή πλενομενα?

Καλησπερααα!! 

και εγω εχω παραγγειλει αυτα που χρειαζομαι για την τσαντα του μαιευτηριου και σιγα σιγα τωρα θα τα βαζω μεσα. εγω πηρα επιθεματα μιας χρησης αλλα πηρα και τα κοχυλακια στηθους σιλικονης. :)

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k said:

Καλησπερααα!! 

και εγω εχω παραγγειλει αυτα που χρειαζομαι για την τσαντα του μαιευτηριου και σιγα σιγα τωρα θα τα βαζω μεσα. εγω πηρα επιθεματα μιας χρησης αλλα πηρα και τα κοχυλακια στηθους σιλικονης. :)

κι εγω το ιδιο, πηρα επιθεματα μιας χρησης αλλα μου ειπε η μαια μου να παρω καλυτερα κοχυλια σιλικονης της chicco - 1 ζευγαρι ειπε φτανει. Οποτε πηρα κι αυτα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Πως τα πάτε με την οργάνωση της προίκας του μωρού?? Εγώ σχεδόν έχω παραγγείλει και παραλάβει ολα τα απαραίτητα και τώρα αρχίζω σιγά σιγά να συγκεντρώνω αυτά που θα χρειαστώ στη βαλίτσα. Ήθελα να σας ρωτήσω.. επιθέματα για το στήθος θα πάρετε μιας χρήσης ή πλενομενα?

Εγώ πηρα μιας χρήσης της nuk!! 

Από τα πράγματα του μωρού ειμαι κομπλέ...από τα δικά μου μου λείπουν νυχτικες γαμωτο και δεν ξέρω να πάρω από Ίντερνετ και άμα δεν πετύχω το νούμερο πφφ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα κοχύλια είναι καλή επιλογη

Προσωπικα προτιμω τα πλενομενα επιθέματα, τα μιας χρήσης θέλουν συχνή αλλαγή για να μην υπάρξει θέμα που κρατάνε υγρασία. Στο πρώτο παιδί είχα πρόβλημα γτ είχα υπερπαραγωγη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραία οπότε να κοιτάξω για πλενομενα και για κοχύλια να τα πάρω να υπάρχουν! 

@vikib μπορείς να μου πεις ποιας εταιρείας χρησιμοποίησες?

@Blonde πήρα νυχτικακια θηλασμού από μια σελίδα που λέγεται μωρό μου. Καλές τιμές και η ποιότητα βαμβακερή 100%. Δεν τα έχω πλύνει ούτε τα έχω φορέσει ακόμα αλλά φαίνονται καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vilaεπιθέματα; δ θυμαμαι μαρκα αλλα τα πήρα από τα λητω. Αν κάποια έχει ραπτομηχανή είναι απλό να γίνουν, πολλαπλές στρώσεις βαμβακερό υφάσματος, σαν φανελακι ραμμένα μαζί σε στρογγυλό σχημα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2020 at 11:52 ΜΜ, Blonde είπε:

Εγώ πηρα μιας χρήσης της nuk!! 

Από τα πράγματα του μωρού ειμαι κομπλέ...από τα δικά μου μου λείπουν νυχτικες γαμωτο και δεν ξέρω να πάρω από Ίντερνετ και άμα δεν πετύχω το νούμερο πφφ!! 

Εγω πηρα απο σελεστινο με 18 ευρω σςτ νυχτικια κ ρομπα..την πηρα σε large..ειχα φτασει βστα 85 κιλανοταν γεννησα κ μου ηταν οκ..τωρα εχω δει πωσ εχουν σετακια κ με 5 ευρω στα τελευταια κομματια..αλλεσ μς 10..δεν ειναι βεβαια θηλασμου..αλλα εμενα με βολεψαν πολυ..κατεβαινε ευκολα το ραντακι κ θηλαζα..αλλα αν πιανουν τα χερια σου μπορεισ κ να το φτιαξεισ εσυ..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω πηρα απο σελεστινο με 18 ευρω σςτ νυχτικια κ ρομπα..την πηρα σε large..ειχα φτασει βστα 85 κιλανοταν γεννησα κ μου ηταν οκ..τωρα εχω δει πωσ εχουν σετακια κ με 5 ευρω στα τελευταια κομματια..αλλεσ μς 10..δεν ειναι βεβαια θηλασμου..αλλα εμενα με βολεψαν πολυ..κατεβαινε ευκολα το ραντακι κ θηλαζα..αλλα αν πιανουν τα χερια σου μπορεισ κ να το φτιαξεισ εσυ..

 

Κι εγώ εκεί κοιτάω έχει ωραία σχέδια αλλά στα νουμερακια δεν ήξερα πως θα είναι...αυτό το σκέφτηκα κι εγώ αφού δεν είναι θηλασμού θα τα κάνω εγώ χαχα! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Κι εγώ εκεί κοιτάω έχει ωραία σχέδια αλλά στα νουμερακια δεν ήξερα πως θα είναι...αυτό το σκέφτηκα κι εγώ αφού δεν είναι θηλασμού θα τα κάνω εγώ χαχα! 

Εγω που μεχρι πριν την εγκυμοσυνη ημουν στο medium με 63 κιλα κ υψοσ 167..

Στην εγκυμοσυνη εφτασα τα 85 κ το large τουσ μου ηταν μια χαρα..

Κ πολυ οικονομικο με ρομπα μαζι..τα θηλασμου ειναι πανακριβα..δεν τα εκλαψα καθολου τα λεφτα..τωρα εχει κ πιο φθηνα..

Με το που μου εφερναν το μωρο κατεβαζα το ραντακι κ μια χαρα..γινοταν στραπλεσ..χαχα..κ δεν επεφτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...