Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!! Μπαίνω στον 6ο μήνα  και θα ήθελα να αρχίσω τα ψώνια για το μωράκι μας σιγά σιγά!! Θα ήθελα οι έμπειρες μανούλες να μοιραστούν μαζί μας πράγματα που χρειάζεται ένα μωράκι και αυτά που τελικά δεν ήταν και τόσο χρήσιμα! Προσπάθησα να κάνω μια λίστα αλλά πελάγωσα καθότι δεν ξέρω αν όντως είναι απαραίτητα ολα!! 

Το μωράκι μας θα γεννηθεί πρώτα ο Θεός τον Ιούνιο!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Μπαίνω στον 6ο μήνα  και θα ήθελα να αρχίσω τα ψώνια για το μωράκι μας σιγά σιγά!! Θα ήθελα οι έμπειρες μανούλες να μοιραστούν μαζί μας πράγματα που χρειάζεται ένα μωράκι και αυτά που τελικά δεν ήταν και τόσο χρήσιμα! Προσπάθησα να κάνω μια λίστα αλλά πελάγωσα καθότι δεν ξέρω αν όντως είναι απαραίτητα ολα!! 

Το μωράκι μας θα γεννηθεί πρώτα ο Θεός τον Ιούνιο!!! :wub:

Ειμαστε στον ίδιο μήνα! Εχω πελαγωσει και εγώ είναι η αλήθεια, ειδικά όταν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε τόσα πραγματα, εταιρείες δεν ξέρεις ποιο ειναι το καλυτερο και ποιο θα σε βολέψει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό το μωρό σου, τώρα θα αρχίσουν οι κλωτσιτσες... Λοιπόν, για μένα αν έχεις να σου δώσουν πράγματα καλό είναι να τα δέχεσαι... Γλιτώνεις πολλά χρήματα έτσι... Τα βασικότερα είναι κούνια και στρώμα για να κοιμάται, καροτσάκι για τις βόλτες μιας και θα γεννήσουμε καλοκαίρι... Οπότε φρόντισε να ναι για νεογέννητο... Μετά αν έχεις αμάξι και μετακινήστε συχνά με αυτό καθίσματακι αμαξιού..  ένας βραστηρας και ένας αποστείρωτης αν δεν θηλάζεις θα ναι χρήσιμος... Ή αν θέλεις να θηλάσεις και να δίνεις το γάλα σου σε μπουκάλι , χρειάζεται και ένα θηλαστρο... Αυτά... Και πολύ πολύ αγάπη..  εντάξει τα ψιλολογία νυχοκοπτες, οινόπνευμα, βαμβάκι και αυτά δεν τα γράφω πιστεύω πως όλες μας τα έχουμε στα υποψην.. γενικά δεν χρειάζονται υπερβολές...  αυτά είναι τα βασικότερα πιστεύω... Από ρούχα αγόρασε κάποια άλλα όχι υπερβολές... Πιο πολύ φανελάκια...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Ειμαστε στον ίδιο μήνα! Εχω πελαγωσει και εγώ είναι η αλήθεια, ειδικά όταν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε τόσα πραγματα, εταιρείες δεν ξέρεις ποιο ειναι το καλυτερο και ποιο θα σε βολέψει.

Άσε κάνω λίστες και παραλιστες και άκρη δεν βγάζω :rolleyes: με το καλό το μωράκι σας!! 

Just now, Ntepaki22 είπε:

Με το καλό το μωρό σου, τώρα θα αρχίσουν οι κλωτσιτσες... Λοιπόν, για μένα αν έχεις να σου δώσουν πράγματα καλό είναι να τα δέχεσαι... Γλιτώνεις πολλά χρήματα έτσι... Τα βασικότερα είναι κούνια και στρώμα για να κοιμάται, καροτσάκι για τις βόλτες μιας και θα γεννήσουμε καλοκαίρι... Οπότε φρόντισε να ναι για νεογέννητο... Μετά αν έχεις αμάξι και μετακινήστε συχνά με αυτό καθίσματακι αμαξιού..  ένας βραστηρας και ένας αποστείρωτης αν δεν θηλάζεις θα ναι χρήσιμος... Ή αν θέλεις να θηλάσεις και να δίνεις το γάλα σου σε μπουκάλι , χρειάζεται και ένα θηλαστρο... Αυτά... Και πολύ πολύ αγάπη..  εντάξει τα ψιλολογία νυχοκοπτες, οινόπνευμα, βαμβάκι και αυτά δεν τα γράφω πιστεύω πως όλες μας τα έχουμε στα υποψην.. γενικά δεν χρειάζονται υπερβολές...  αυτά είναι τα βασικότερα πιστεύω... Από ρούχα αγόρασε κάποια άλλα όχι υπερβολές... Πιο πολύ φανελάκια...

Σε Ευχαριστώ πολυυ!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!! :x δυστυχώς δεν εχω κάποιον με μωράκι στο περιβάλλον μου για να μου δώσουν κάτι!! 

Τον Ιούνιο που θα γεννήσουμε λοιπόν τι να προτιμήσω για να σκεπάζω το μωράκι? Επίσης επειδή θα έχω την κούνια δίπλα μου θα έλεγες ότι καλό είναι να αγοράσω μια φωλιτσα για να είναι πιο στενά σαν νεογέννητο?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Άσε κάνω λίστες και παραλιστες και άκρη δεν βγάζω :rolleyes: με το καλό το μωράκι σας!! 

Σε Ευχαριστώ πολυυ!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!! :x δυστυχώς δεν εχω κάποιον με μωράκι στο περιβάλλον μου για να μου δώσουν κάτι!! 

Τον Ιούνιο που θα γεννήσουμε λοιπόν τι να προτιμήσω για να σκεπάζω το μωράκι? Επίσης επειδή θα έχω την κούνια δίπλα μου θα έλεγες ότι καλό είναι να αγοράσω μια φωλιτσα για να είναι πιο στενά σαν νεογέννητο?  

Καλησπέρα,  με το καλό το μωράκι σας!!!Ιούνιο ζέστη θα έχει,  πάρε όμως να έχεις και Πικέ κουβερτούλα και πάνα μέσα από την Πικέ,  νεογέννητο θα είναι,  μπορεί να χρειαστεί...Τώρα για την φωλίτσα νομίζω τζάμπα λεφτά,  έχει ζέστη το καλοκαίρι και θα ζεσταίνεται πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde said:

Άσε κάνω λίστες και παραλιστες και άκρη δεν βγάζω :rolleyes: με το καλό το μωράκι σας!! 

Σε Ευχαριστώ πολυυ!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!! :x δυστυχώς δεν εχω κάποιον με μωράκι στο περιβάλλον μου για να μου δώσουν κάτι!! 

Τον Ιούνιο που θα γεννήσουμε λοιπόν τι να προτιμήσω για να σκεπάζω το μωράκι? Επίσης επειδή θα έχω την κούνια δίπλα μου θα έλεγες ότι καλό είναι να αγοράσω μια φωλιτσα για να είναι πιο στενά σαν νεογέννητο?  

Αναλογα τι θερμοκρασία θα έχεις μέσα στο σπίτι σου... Εάν ζεστενεσαι πολύ και εσύ, ένα φορμακι μακρυμάνικο ελαφρύ είναι υπεραρκετό..  η αντί για φωλιτσα ένα λεπτό σεντονακι και το περνας από κάτω του σαν ελαφρύ φασκιωμα... Αν σου περισσεύουν για φωλιτσα αγορασε την, αλλά δεν θα έλεγα πως είναι χρήσιμη αγορά εξάλλου ανα τρεις ώρες θα έχει τάισμα ειδικά στην αρχή... Οπότε... Θα το έχεις αγκαλίτσα σου...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου !! Ξεκινάω με μια κατηγοριοποιημενη λιστα :x

Για το δωματιο

Κούνια + στρώμα + μόμπιλε (περιστρεφόμενο παιχνίδι με μελωδίες για την κούνια έτσι ώστε να το παίρνει ο ύπνος)

Στρωματακι αλλαξιερας.

Εάν δεν χωράει δίπλα στο κρεβάτι σου η κουνια τότε για τους πρώτους μήνες θα χρειαστεις να το κοιμίζεις σε λικνο ή καλαθουνα. 

Εάν το δωματιο δεν έχει ντουλάπα θα χρειαστείς συρταριερα. 

Κουνουπιερα

Port bebe 

Προαιρετικά (εγώ τα αγόρασα) αλλά δεν χρειάζονται από νεογέννητο: Πάρκο,  Ριλαξ, Στράτα, καρεκλάκι φαγητού, θερμόμετρο δωματίου, μασητικα για τα δοντάκια. 

Λευκα είδη: 

Ρουχαλάκια + ζιπουνακια + καλτσακια αναλόγως την εποχή αλλά όχι πολλά γιατί θα σου φέρουν κ δωρα αλλα μεγαλώνουν κ πολύ γρήγορα. 

Σετ προικας (πάντα κούνιας, κατωσεντονα με λάστιχο, πανωσεντονα, κουβερτούλα)

Σελτεδακια + λάβετες (πανάκια ωμου για τις γουλιτσες)

Σαλιαρες

Πετσέτα μπάνιου (εγώ δεν αγόρασα, απλα διάλεξα 3 βαμβακερες δικές μας τις έπλυνα μερικές φορές με τα απορρυπαντικά του μωρού και πλέον θα χρησιμοποιούνται μόνο από την μικρη) 

Σεντονακι αγκαλιάς (αλλιώς και πάνα αγκαλιάς) 

Θηλασμός και τροφή:

Επιθέματα στήθους, Σουτιέν θηλασμού, μπιμπερό γυάλινα (2-3 για αρχή), πιπιλα (κ θήκη κ ιμάντα στήριξης της), θήλαστρο και σακουλάκια αποθήκευσης (αν αντλήσεις και δν δώσεις τλκ στήθος), βραστηρας, αποστειρωτης, βούρτσα καθαρισμού μπιμπερό. Προαιρετικά: υγρό πιάτων βρεφικο,  μαξιλάρι θηλασμού (εγώ το πήρα δώρο από γνωστό μαγαζί βρεφικων  με την 1η αγορά ή και χωρίς αγορά απλά με εμφανή την κοιλίτσα σου όταν πας, αν σε ενδιαφέρει σου λέω ποιο μαγαζί είναι), θερμόμετρο σώματος, θερμός μεταφοράς γάλακτος (για το τάισμα με μπιμπερό εκτός σπιτιού). 

Για το μπάνιο και το αλλαγμα:

Κρέμα συγκαματος, ενυδατικο γαλάκτωμα, πανες, μωρομαντηλα, μπανάκι, βρεφικο σαμπουάν κ αφρόλουτρο. Αποστειρωμενες γαζες, φυσικος ορος, καθαρο οινοπνευμα, βαμβακι. Σετ περιποιησης (ψαλιδάκι, νυχοκοπτης, βούρτσα μαλλιών). Αποφρακτηρας μύτης. Καλαθακι για τις λερωμενες πάνες, καλαθακι για τα άπλυτα ρουχαλακια του μωρου. Προαιρετικα: Σελτεδακι μιας χρήσης (για το αλλαγμα εκτός σπιτιού).

Για την βόλτα:

Καροτσι, κουνουπιερα, τσάντα μαμάς, καθισματακι αυτοκινητου, βρεφικο αντηλιακό. Προαιρετικά: ποδοσακος, μάρσιπος 

Γενικά, μετά από ερώτηση στο παιδίατρο σου, κάποιοι είναι υπέρ κ κάποιοι κατα:

Μαξιλάρι ανάκλησης βρεφικο (για αποφυγή παλινδρόμησης φαγητού)

Σφηνα ύπνου (για να κοιμάται πλαγια και να μην γυρνάει μπρούμυτα μες τον ύπνο του) 

Ζυγαριά (ενοικίαση από το μαιευτήριο για τους πρώτους μήνες)

Δεν ανέφερα μάρκες που προτίμησα γιατί θα έπιανε το κείμενο 10 σελίδες  ;)

  • Μου αρέσει 6

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου !! Ξεκινάω με μια κατηγοριοποιημενη λιστα :x

Για το δωματιο

Κούνια + στρώμα + μόμπιλε (περιστρεφόμενο παιχνίδι με μελωδίες για την κούνια έτσι ώστε να το παίρνει ο ύπνος)

Στρωματακι αλλαξιερας.

Εάν δεν χωράει δίπλα στο κρεβάτι σου η κουνια τότε για τους πρώτους μήνες θα χρειαστεις να το κοιμίζεις σε λικνο ή καλαθουνα. 

Εάν το δωματιο δεν έχει ντουλάπα θα χρειαστείς συρταριερα. 

Κουνουπιερα

Προαιρετικά (εγώ τα αγόρασα) αλλά δεν χρειάζονται από νεογέννητο: Πάρκο,  Ριλαξ, Στράτα

Λευκα είδη: 

Ρουχαλάκια + ζιπουνακια + καλτσακια αναλόγως την εποχή αλλά όχι πολλά γιατί θα σου φέρουν κ δωρα αλλα μεγαλώνουν κ πολύ γρήγορα. 

Σετ προικας (πάντα κούνιας, κατωσεντονα με λάστιχο, πανωσεντονα, κουβερτούλα)

Σελτεδακια + λάβετες (πανάκια ωμου για τις γουλιτσες)

Σαλιαρες

Πετσέτα μπάνιου (εγώ δεν αγόρασα, απλα διάλεξα 3 βαμβακερες δικές μας τις έπλυνα μερικές φορές με τα απορρυπαντικά του μωρού και πλέον θα χρησιμοποιούνται μόνο από την μικρη) 

Σεντονακι αγκαλιάς (αλλιώς και πάνα αγκαλιάς) 

Θηλασμός και τροφή:

Επιθέματα στήθους, Σουτιέν θηλασμού, μπιμπερό γυάλινα (2-3 για αρχή), πιπιλα (κ θήκη κ ιμάντα στήριξης της), θήλαστρο και σακουλάκια αποθήκευσης (αν αντλήσεις και δν δώσεις τλκ στήθος), βραστηρας, αποστειρωτης, βούρτσα καθαρισμού μπιμπερό. Προαιρετικά: υγρό πιάτων βρεφικο

Για το μπάνιο και το αλλαγμα:

Κρέμα συγκαματος, ενυδατικο γαλάκτωμα, πανες, μωρομαντηλα, μπανάκι, βρεφικο σαμπουάν κ αφρόλουτρο. Αποστειρωμενες γαζες, φυσικος ορος, καθαρο οινοπνευμα, βαμβακι. Σετ περιποιησης (ψαλιδάκι, νυχοκοπτης, βούρτσα μαλλιών). Αποφρακτηρας μύτης. Προαιρετικα: Σελτεδακι μιας χρήσης (για το αλλαγμα εκτός σπιτιού)

Για την βόλτα:

Καροτσι, κουνουπιερα, τσάντα μαμάς, καθισματακι αυτοκινητου, βρεφικο αντηλιακό. Προαιρετικά: ποδοσακος. 

Γενικά, μετά από ερώτηση στο παιδίατρο σου, κάποιοι είναι υπέρ κ κάποιοι κατα:

Μαξιλάρι ανάκλησης βρεφικο (για αποφυγή παλινδρόμησης φαγητού)

Σφηνα ύπνου (για να κοιμάται πλαγια και να μην γυρνάει μπρούμυτα μες τον ύπνο του) 

Ζυγαριά (ενοικίαση από το μαιευτήριο για τους πρώτους μήνες)

Δεν ανέφερα μάρκες που προτίμησα γιατί θα έπιανε το κείμενο 10 σελίδες  ;)

Αχ σε υπέρ ευχαριστω :x θα κοιτάξω να δω κι εγώ τώρα αναλυτικά τι μάρκες θα προτιμήσω :)

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  με το καλό το μωράκι σας!!!Ιούνιο ζέστη θα έχει,  πάρε όμως να έχεις και Πικέ κουβερτούλα και πάνα μέσα από την Πικέ,  νεογέννητο θα είναι,  μπορεί να χρειαστεί...Τώρα για την φωλίτσα νομίζω τζάμπα λεφτά,  έχει ζέστη το καλοκαίρι και θα ζεσταίνεται πολύ!!!

 

Just now, Ntepaki22 είπε:

Αναλογα τι θερμοκρασία θα έχεις μέσα στο σπίτι σου... Εάν ζεστενεσαι πολύ και εσύ, ένα φορμακι μακρυμάνικο ελαφρύ είναι υπεραρκετό..  η αντί για φωλιτσα ένα λεπτό σεντονακι και το περνας από κάτω του σαν ελαφρύ φασκιωμα... Αν σου περισσεύουν για φωλιτσα αγορασε την, αλλά δεν θα έλεγα πως είναι χρήσιμη αγορά εξάλλου ανα τρεις ώρες θα έχει τάισμα ειδικά στην αρχή... Οπότε... Θα το έχεις αγκαλίτσα σου...

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσιιιαααα!! Θα προτιμήσω να τα δώσω αλλού τα χρήματα για την φωλιτσα μιας που δεν είναι απαραίτητη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Έχω καταμπερδευτει είναι η αλήθεια χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila καλησπέρα κορίτσι!! Σε ευχαριστω πολυ. Κι εγώ έγκυος στο 1ο μου ζουζουνι και το περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα να το πάρω αγκαλιά! 

Η αλήθεια είναι ότι ημουν απο τις τυχερες και μου το έδωσε το καροτσι μια οικογενειακη φιλη (όπως και πολλά άλλα πραγματάκια!)

Ωστόσο βρήκα καλές τιμές, τόσο σε καρότσι όσο ακόμα έψαχνα όσο και σε άλλα "βαριά" πραγματάκια (εγω προσωπικα αγορασα απο εκει ριλαξ, κούνια, και πολλά αλλα) σε ενα μαγαζί στο περιστέρι. Έχει και ηλεκτρονικό κατάστημα αν δεν σε βολεύει να πας από εκεί..  Επίσης σου δίνουν δώρο και το μαξιλάρι θηλασμού (εμένα και στην εγκυμοσυνη ακόμα με έχει σώσει λόγω πόνων στην μέση!) Επιτρεπεται να πω το όνομα του ή  να στο στείλω σε προσωπικό μήνυμα? 

  • Μου αρέσει 2

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia_Met είπε:

@Vila καλησπέρα κορίτσι!! Σε ευχαριστω πολυ. Κι εγώ έγκυος στο 1ο μου ζουζουνι και το περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα να το πάρω αγκαλιά! 

Η αλήθεια είναι ότι ημουν απο τις τυχερες και μου το έδωσε το καροτσι μια οικογενειακη φιλη (όπως και πολλά άλλα πραγματάκια!)

Ωστόσο βρήκα καλές τιμές, τόσο σε καρότσι όσο ακόμα έψαχνα όσο και σε άλλα "βαριά" πραγματάκια (εγω προσωπικα αγορασα απο εκει ριλαξ, κούνια, και πολλά αλλα) σε ενα μαγαζί στο περιστέρι. Έχει και ηλεκτρονικό κατάστημα αν δεν σε βολεύει να πας από εκεί..  Επίσης σου δίνουν δώρο και το μαξιλάρι θηλασμού (εμένα και στην εγκυμοσυνη ακόμα με έχει σώσει λόγω πόνων στην μέση!) Επιτρεπεται να πω το όνομα του ή  να στο στείλω σε προσωπικό μήνυμα?  

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου :x εγώ νομίζω κατάλαβα πιο μαγαζί λες από το μαξιλάρι θηλασμού (mother.......?? )

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Γειά σας κορίτσια! @Anastasia_Met πολύ χρήσιμη η λίστα σου!!

Και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και προσπαθώ όσο γίνεται να αγοράσω τα πιο χρήσιμα για να μην ξεφύγω στο μπάτζετ!!

Πείτε βρε κορίτσια τώρα που έχει εκπτώσεις βρήκατε κάτι καλό σε προσφορά? Εγώ γενικά κάνω και έρευνα στο διαδίκτυο μήπως και βολεψει να αγοράσω και από εκεί κάτι.

Σε καρότσι καταλήξατε που είναι ένα από τα πιο μεγάλα έξοδα?? Σκέφτομαι να πάρω δύο σε ενα και να δανειστώ το αυγουλακι από μια φίλη, ώστε να διαθέσω ένα καλό ποσό σε καθησματακι 9-36 κιλών κατευθείαν! Έχω δει τα καρότσια της εταιρείας bexa σε καλή τιμή λόγω εκπτώσεων έχετε γνώμη για αυτή την εταιρεία μήπως? Μετά κοιτάζω και τα inglesina 

Έχω καταμπερδευτει είναι η αλήθεια χαχα

Με το καλό το μωράκι σου!! Εγώ σε καρότσι κοιτάω και τα Joie!! Αυτό κοιτάω κι εγώ μήπως πάρω τα πιο βαριά τώρα στις εκπτώσεις που συμφέρει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Μπαινω κι εγω στον 6ο μηνα με διδυμακια - τα πρωτα μας παιδακια οποτε τελειως αγνωστο το πεδιο. Ειμαι κι εγω με λιστες χεχε! 

@Blonde ειμαστε κοντα στις ημερες :) 

Ξεκινησαμε κι εμεις δειλα-δειλα μια ενημερωση πρωτα online. Νομιζω θα αρχισουμε παραγγελιες μετα την Β επιπεδου και θα ξεκινησουμε απο τα βασικα βαρια γιατι εχουν αρκετο καιρο παραδοσης απο οτι ρωτησα στο τηλ (1-2 μηνες) => συρταριερα/αλλαξιερα, καροτσι, κουνιες, καθισματακια αυτοκινητου, ριλαξ και λικνα. Τα πιο ελαφρια πραγματα, οπως ρουχαλακια, μπιμπερο κτλ θα τα δουμε λιγο αργοτερα γιατι τα βρισκουμε ευκολοτερα. 

Για τους καλοκαιρινους μηνες απο οτι διαβασα μπορουμε να τους βαλουμε και καλοκαιρινο υπνοσακο με λιγα tog. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Blonde σε ευχαριστώ πολύ πολύ, επίσης!!!!! Ναι ναι ακριβώς αυτό εννοώ!! Το παραδέχτηκα σε όλα του.. ποιότητα, τιμή, εξυπηρέτηση, ευγένεια, ταχύτητα, συνέπεια. 

 

Κορίτσια με το καλό σε ολεςςςςς :x

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

@Blonde σε ευχαριστώ πολύ πολύ, επίσης!!!!! Ναι ναι ακριβώς αυτό εννοώ!! Το παραδέχτηκα σε όλα του.. ποιότητα, τιμή, εξυπηρέτηση, ευγένεια, ταχύτητα, συνέπεια. 

 

Κορίτσια με το καλό σε ολεςςςςς :x

Από εκεί έχει πάρει η ξαδέρφη μου που γέννησε τώρα και έχει μείνει και αυτή παρά πολύ ευχαριστημένη!! 

Just now, playbunny είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Μπαινω κι εγω στον 6ο μηνα με διδυμακια - τα πρωτα μας παιδακια οποτε τελειως αγνωστο το πεδιο. Ειμαι κι εγω με λιστες χεχε! 

@Blonde ειμαστε κοντα στις ημερες :) 

Ξεκινησαμε κι εμεις δειλα-δειλα μια ενημερωση πρωτα online. Νομιζω θα αρχισουμε παραγγελιες μετα την Β επιπεδου και θα ξεκινησουμε απο τα βασικα βαρια γιατι εχουν αρκετο καιρο παραδοσης απο οτι ρωτησα στο τηλ (1-2 μηνες) => συρταριερα/αλλαξιερα, καροτσι, κουνιες, καθισματακια αυτοκινητου, ριλαξ και λικνα. Τα πιο ελαφρια πραγματα, οπως ρουχαλακια, μπιμπερο κτλ θα τα δουμε λιγο αργοτερα γιατι τα βρισκουμε ευκολοτερα. 

Για τους καλοκαιρινους μηνες απο οτι διαβασα μπορουμε να τους βαλουμε και καλοκαιρινο υπνοσακο με λιγα tog. 

Κι εγώ για ρουχαλακια θα πάρω πιο μετά γιατί δεν ξέρουμε και το φύλο ακόμα δεν κάθεται να δούμε χαχχα!! Να βγουν και τα καλοκαιρινά κιόλας!! Κοιταω τα orhestra που έχει να βγάλουμε και κάρτα μέλους, νομίζω αξίζει! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
 
Just now, Blonde said:

Κι εγώ για ρουχαλακια θα πάρω πιο μετά γιατί δεν ξέρουμε και το φύλο ακόμα δεν κάθεται να δούμε χαχχα!! Να βγουν και τα καλοκαιρινά κιόλας!! Κοιταω τα orhestra που έχει να βγάλουμε και κάρτα μέλους, νομίζω αξίζει! :rolleyes:

Κι εμας τα ιδια με το φυλο! και τα δυο ντροπαλα!! περιμενουμε την Β επιπεδου μπας και φανει κατι καλυτερα στο 3D.

στο λητω εριξα μια ματια, ειχαν ποικιλια μπορω να πω και εκπτωσεις αλλα δεν πηρα ακομα τιποτα. λογω καλοκαιριου υποθετω δεν θα χρειαστουμε και πολλα ρουχα ενω χειμωνα θα θελαμε πολλα πανωφόρια. 

θα δω κι αυτο που λες! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...