Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοριτσι μου εμενα μου ειπαν πως στο μαιευτήριο τα αλλάζουν εκείνοι (ιδιωτικό) οπότε δεν χρειάζεται να πάρω μαζί κάτι (για καλό και για κακό έχω πάρει μαζί μου 2-3 μονο) 

Για τον πρωτο καιρό εγώ επέλεγα 2-5kg το no1 δηλαδή. Νομίζω 150-250τμχ κάπου εκεί είναι καλά. Ίσως και να μείνουν βέβαια (μακάρι να αναπτυχθεί γρήγορα και χαλάλι της). 

Και μενα ακριβως το ιδιο μου ειπανε στη κλινικη που θα γεννησω . 
Για μετα απλα μου ειπε μια φιλη μου οτι δεν συμφερει να Τα αγορασω απο σουπερ μαρκετ παρα μονο ιντερνετικα καθως εχει πολυ καλες προσφορες! 


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Αχ κοντεύεις βλέπω :wub: με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός σε δημόσιο οπότε σιγουρα πρέπει να τα έχω εγώ ολα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό και σε εσένα !!! Να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς το 2ο τρίμηνο που ειναι το πιο ανέμελο  :) Αρα νομίζω ότι το 2-5 (no1) είναι καλό που είναι κάπου στην μέση! Αν θέλεις να σαι βέβαια και λιγάκι υπερβολική όπως ειμαι εγώ μπορείς να παρεις μαζί κι ένα πακετάκι 3-6 ούτως ή άλλος δεν θα το πετάξεις θα το χρειαστείς σε λίγο καιρό  :)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό και σε εσένα !!! Να το απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς το 2ο τρίμηνο που ειναι το πιο ανέμελο  :) Αρα νομίζω ότι το 2-5 (no1) είναι καλό που είναι κάπου στην μέση! Αν θέλεις να σαι βέβαια και λιγάκι υπερβολική όπως ειμαι εγώ μπορείς να παρεις μαζί κι ένα πακετάκι 3-6 ούτως ή άλλος δεν θα το πετάξεις θα το χρειαστείς σε λίγο καιρό  :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολυυυ!! Ναι έτσι το σκέφτηκα κι εγώ να πάρω και από τα δυο πακέτα χαχαχ χαμένες δεν θα πάνε μωρέ!! :D

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, playbunny said:

Τι προνομια εχει να γινεις μελος στο prenatal?

Σωστά -30% & 15 ευρω το χρόνο για να γίνεις μέλος. Μπορείς να βρεις πολλά πραγματα τοσο για σενα οσο κ για το μωρακι!

20 hours ago, Blonde said:

Καλησπέρα με το καλό το μωράκι σου! Στα motherbaby το δίνουν ! 

 

Σ' ευχαριστώ πολυ! Με το καλό & σε σένα!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Blonde είπε:

Αχ κοντεύεις βλέπω :wub: με το καλό το μωράκι σου!!! Εγώ θα γεννήσω πρώτα ο Θεός σε δημόσιο οπότε σιγουρα πρέπει να τα έχω εγώ ολα! 

Και εγώ κορίτσι μου σκέφτομαι να γεννήσω στο δημόσιο. Εχω γιατρό που με παρακολουθεί  από την αρχή της εγκυμοσυνης αλλά κάνει γέννες μόνο σε κλινικές. Από αυτά που άκουσα και διάβασα λέω μάλλον στο δημόσιο και από θέμα ασφάλειας αλλά άκουσα και ότι στο δημόσιο κάποια πραγματα ειναι τραγικά. Όποτε έχω ακόμα έναν ενδοιασμό για το μέρος. Αν επιτρέπεται, εσυ πως αποφάσισες να πας δημόσιο και που θα γεννήσεις ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mum to be είπε:

Και εγώ κορίτσι μου σκέφτομαι να γεννήσω στο δημόσιο. Εχω γιατρό που με παρακολουθεί  από την αρχή της εγκυμοσυνης αλλά κάνει γέννες μόνο σε κλινικές. Από αυτά που άκουσα και διάβασα λέω μάλλον στο δημόσιο και από θέμα ασφάλειας αλλά άκουσα και ότι στο δημόσιο κάποια πραγματα ειναι τραγικά. Όποτε έχω ακόμα έναν ενδοιασμό για το μέρος. Αν επιτρέπεται, εσυ πως αποφάσισες να πας δημόσιο και που θα γεννήσεις ;

Εμένα ο γιατρός μου είναι  στο δημόσιο μόνο και είναι δικός μου άνθρωπος οπότε νιώθω ασφάλεια μεγάλη!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είναι  στο δημόσιο μόνο και είναι δικός μου άνθρωπος οπότε νιώθω ασφάλεια μεγάλη!!! Θα γεννήσω στη Λαμία! 

Τι καλά μπράβο, νομίζω με δικό σου γιατρό στο δημόσιο είναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Τι καλά μπράβο, νομίζω με δικό σου γιατρό στο δημόσιο είναι το καλυτερο

Μεγάλη υπόθεση άσε γιατί δεν θα άντεχε η τσέπη μας στην παρούσα φάση ιδιωτικό :blink::unsure:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mum to be said:

Και εγώ κορίτσι μου σκέφτομαι να γεννήσω στο δημόσιο. Εχω γιατρό που με παρακολουθεί  από την αρχή της εγκυμοσυνης αλλά κάνει γέννες μόνο σε κλινικές. Από αυτά που άκουσα και διάβασα λέω μάλλον στο δημόσιο και από θέμα ασφάλειας αλλά άκουσα και ότι στο δημόσιο κάποια πραγματα ειναι τραγικά. Όποτε έχω ακόμα έναν ενδοιασμό για το μέρος. Αν επιτρέπεται, εσυ πως αποφάσισες να πας δημόσιο και που θα γεννήσεις ;

Εγώ πάντως είχα γιατρό σε ιδιωτικό & μου συνέστησαν Διευθυντή Δημόσιου που είναι καταπληκτικός. Οι περισσότερες δημόσιες κλινικές έχουν ανακαινιστεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα, για πονους σε πλατη και μεση εχει δοκιμάσει καμια την ζωνη εγκυμοσύνης? Ξέρετε αν βοηθάει? 

@playbunny μου καλησπέρα! Εμένα που είμαι νευροσπαστο γενικά δεν με βόλεψε μια φορά που την δοκίμασα. Άλλες κοπέλες έχω ακούσει βέβαια ότι τις βοήθησε.

Εμένα με βοήθησε το μαξιλάρι θηλασμού, η μείωση της υγρασίας στο σπίτι, το ξαπλωμα στο πλάι, το μασάζ, το ζεστό μπάνιο (Όχι καυτό). Στον αντίποδα αυτων βεβαια η ορθοστασία, επιβαρύνει πολύ! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A said:

@playbunny μου καλησπέρα! Εμένα που είμαι νευροσπαστο γενικά δεν με βόλεψε μια φορά που την δοκίμασα. Άλλες κοπέλες έχω ακούσει βέβαια ότι τις βοήθησε.

Εμένα με βοήθησε το μαξιλάρι θηλασμού, η μείωση της υγρασίας στο σπίτι, το ξαπλωμα στο πλάι, το μασάζ, το ζεστό μπάνιο (Όχι καυτό). Στον αντίποδα αυτων βεβαια η ορθοστασία, επιβαρύνει πολύ! 

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες! Απο την προηγούμενη εβδομάδα ακομα και το καθιστο μετα απο καποια ωρα με ενοχλει, πχ εξω για καφε. Για αυτο σκεφτόμουν να το δοκιμάσω μήπως ανακουφίζει λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες! Απο την προηγούμενη εβδομάδα ακομα και το καθιστο μετα απο καποια ωρα με ενοχλει, πχ εξω για καφε. Για αυτο σκεφτόμουν να το δοκιμάσω μήπως ανακουφίζει λιγακι.

Εννοείται να το δοκιμάσεις Και μακάρι να σε ανακουφισει γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα, ο πόνος της μέσης/πλάτης είναι δύσκολος! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες! Απο την προηγούμενη εβδομάδα ακομα και το καθιστο μετα απο καποια ωρα με ενοχλει, πχ εξω για καφε. Για αυτο σκεφτόμουν να το δοκιμάσω μήπως ανακουφίζει λιγακι.

Και μένα ξεκίνησε ο πονος στη πλάτη, φαντάζομαι οτι ειναι από τα κιλά που έβαλα. Για ζώνη δεν έχω δοκιμάσει, είδα ότι με βοηθάει  το χαλαρο περπατημα για ένα μισάωρο κάθε μέρα. Όσες μέρες δεν περπαταω  νιώθω πιο έντονα τον πονο . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...