Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια εγώ έχω πόνο χαμηλά στη λεκάνη στο "πιπι" :oops: χαχαχαχα ειδικά όταν περπατάω.. ανοίγει η λεκάνη να φανταστώ?

κι εγω το παθαινω αυτο καποιες φορες!και νομιζω οταν περπαταω οπως περπατουσα κ πριν την εγκυμοσυνη σε γρηγορο ρυθμο,οταν ηρεμω στο περπατημα δεν το παθαινω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila said:

Κορίτσια εγώ έχω πόνο χαμηλά στη λεκάνη στο "πιπι" :oops: χαχαχαχα ειδικά όταν περπατάω.. ανοίγει η λεκάνη να φανταστώ?

Κι εγω ποναω κι εκει ειδικά οταν ξαπλωνω στο κρεβατι το βραδυ. Το πρωι περπαταω σαν γιαγια 90 χρονων. Γενικα νιωθω σαν συνταξιούχος, ποναω παντου ανάλογα την ωρα χεχε! :mrgreen: 

Ο γιατρός μου είπε βασικά οτι τραβιουνται κι ανοίγουν ολα εκει μεσα, οποτε είναι φυσιολογικο. Και η μονη λυση ειναι... Υπομονη! :roll:

Για μεση και πλατη θα δοκιμασω την ζωνη και θα σας στείλω εντυπώσεις. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια....τα pampers το νο1 ειναια για 2-5κιλα και το νο2 ειναι για 3-6κιλα!!!Αν το μωρο ειναι πανω απο 3κιλα προφανως παιρνω το νο2 ή οχι;;;;

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ :roll:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Blonde @dinaki23 Τα μωρα 3,5kg για παράδειγμα μπορούν να φορέσουν και 2-5 και 3-6. Προφανώς το 2-5 σε σχέση με το 3-6 είναι διαφορετικής εταιρείας σωστά? Άρα νομιζω πως η διαφορά έχει να κάνει και με την εταιρεία που εσύ προτιμάς και βολευεσαι. (Εσύ και το μωρό! Μπορεί κάποια εταιρεία να το ερεθίζουν πχ)


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια εγώ έχω πόνο χαμηλά στη λεκάνη στο "πιπι" :oops: χαχαχαχα ειδικά όταν περπατάω.. ανοίγει η λεκάνη να φανταστώ?

Εγώ περπατώ σαν νταλίκερης πάντως γιατί με πονάει ακριβώς εκεί. χαχαχαχα 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

@Blonde @dinaki23 Τα μωρα 3,5kg για παράδειγμα μπορούν να φορέσουν και 2-5 και 3-6. Προφανώς το 2-5 σε σχέση με το 3-6 είναι διαφορετικής εταιρείας σωστά? Άρα νομιζω πως η διαφορά έχει να κάνει και με την εταιρεία που εσύ προτιμάς και βολευεσαι. (Εσύ και το μωρό! Μπορεί κάποια εταιρεία να το ερεθίζουν πχ)

Της ίδιας εταιρείας είδα ότι είναι έτσι τα νουμερακια!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Της ίδιας εταιρείας είδα ότι είναι έτσι τα νουμερακια!! 

Αααα ναι ? Τότε δεν ξέρω :mrgreen: εγώ αγόρασα τα 2-5 για να πιάσω το ενδεχόμενο και του 3+ και του 3- 8) ελπίζω να της κάνουν και να μην τα πετάξω όλα 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Αααα ναι ? Τότε δεν ξέρω :mrgreen: εγώ αγόρασα τα 2-5 για να πιάσω το ενδεχόμενο και του 3+ και του 3- 8) ελπίζω να της κάνουν και να μην τα πετάξω όλα 

Χαχαχαχ ας πάρω και απο τα δύο να χουμε χαχαχ:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BabyGirl_A είπε:

@Blonde @dinaki23 Τα μωρα 3,5kg για παράδειγμα μπορούν να φορέσουν και 2-5 και 3-6. Προφανώς το 2-5 σε σχέση με το 3-6 είναι διαφορετικής εταιρείας σωστά? Άρα νομιζω πως η διαφορά έχει να κάνει και με την εταιρεία που εσύ προτιμάς και βολευεσαι. (Εσύ και το μωρό! Μπορεί κάποια εταιρεία να το ερεθίζουν πχ)

οοοοχι !!pampers και τα δυο!!!γι αυτο μπερδευομαι χαχαχαχα


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

οοοοχι !!pampers και τα δυο!!!γι αυτο μπερδευομαι χαχαχαχα

Και της ίδιας σειράς? Πχ premium care - active baby κλπ? 

Είναι μπέρδεμα είναι η αλήθεια αλλά μάλλον είναι μέχρι να βρούμε την προτίμηση του μωρού μας :tongue:


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Εγώ στα babylino το είδα :D

Από σαμπουάν,  αφρολουτρο, κρεμα συγκαματος τι θα προτιμησετε? 

Εγώ πήρα σουντοκριμ το λαδάκι τις γουελντα ( μην με κοροϊδεύετε δεν το ξερω καλά μα το πω  χαχαχαχχα) κ φρεζυντεμ σαμπουάν κ αφρόλουτρο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ πήρα σουντοκριμ το λαδάκι τις γουελντα ( μην με κοροϊδεύετε δεν το ξερω καλά μα το πω  χαχαχαχχα) κ φρεζυντεμ σαμπουάν κ αφρόλουτρο 

Χαχαχαχ έλα μωρέ λεπτομέρειες!! 

Μμμμ μου εμφάνισε μπροστά μου ένα φαρμακείο της pharmasept τα έχει και σε προσφορά 19 κάτι σαμπουάν αφρολουτρο κρεμα συγκαματος και λαδακι αλλά είναι νωρίς να τα πάρω εγώ αχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...