Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Blonde είπε:

Χαχαχα πάω να δω κι εκεί!! Έχω βάλει ποοοσα κι εγώ στα αγάπημενα αχχαχαχα θα μπλέξω τα μπούτια Μ στο τέλος ! 

Χαχαχαχαχαχαχ κι εγώ, άνετα! Ε δεν μπορεί θα ξεχωρίσουμε μερικά που θα βολέψουν και θα μείνουν. Ελπίζω :-P


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Θα το κοιτάξω και το βιβλίο κι εννοείται θα ψάξω να βρω και κάποιο αξιόλογο σεμινάριο. Έχω ήδη δει 2 μαθήματα θηλασμού θα δείξει στην πράξη ποιο θα επιλέξω τελικά. Θα κοιτάξω κι αυτά που μου είπες!! 

Για το ντουζακι πριν, καταλαβαίνω από την εμπειρία σου πως μάλλον τα έχω πιο εύκολα στο μυαλό μου από ότι είναι στην πράξη ε? Χαχαχα ωραία! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες συμβουλές σου ! Να σου ζήσουν τα ζουζουνια σου !

Ντινακι μου εγω τα pampers premium care no2 τα έχω δει μόνο σε 4-8kg. Ενώ τα no1 σε 2-5kg για αυτό κι επέλεξα το no1 .. ελπίζω ότι κι αν επιλέξουμε να αγοράσουμε τελικά τα μπεμπακια να μην έχουν στην πράξη αντίθετη άποψη :-P

Και τα 2 τα έχω βάλει κι εγώ στα αγαπημένα και τα τσεκάρω. Επίσης αν θέλεις κανε και μια βολτα απο bestpharmacy.gr και readyforbaby.gr 

Εννοούσα ότι δ ειναι κ απαραίτητο, δ χρειαζεται να πλένεις συνέχεια το στηθος

Αλλα το ντουζ είναι πολυτέλεια για τις μαμαδες:rolleyes:

Κτ ακομη, στις αρχες μην φοράτε πολύ εντονα αρώματα, κολόνιες, αποσμητικά, μπορει να ενοχλήσουν το μωρο. Εχει ανάγκη την δική σας μυρωδια

Τιπ που βοηθάει, να πλένετε τα ρουχα σας, κυρίως του σπιτιού με βρεφικο απορρυπαντικο, κ έτσι να ακουμπάτε πάνω σας άνετα το μωρο, χωρίς πανουλες.κ μπορείτε να χρησιμοποιείτε στην αρχή κ το αφρόλουτρο του για να είστε πιο σίγουρες ότι θα είναι ήπιο, από θέμα μυρωδιας

Δ θα πω ψέμματα, ο θηλασμος το πρώτο διμηνο δ ειναι εύκολος, αλλα αποζημιωνεσαι πολλαπλα

Θελει ενημέρωση, κ υποστηρικτικο περιβάλλον. Αυτά για μενα ειναι τα πιο σημαντικα

Φυσικα δικαίωμα της κάθε μαμας αν δ θελει να θηλασει, απόλυτα σεβαστό. Κ δ κρίνεται κ καμια από το αν θήλασε κ για πόσο

Παρόλο που αντιμετώπισα κ εγω μικρές δυσκολίες ,τα καταφέραμε κ όπως μπορώ να βοηθήσω, καθαρά από θέμα εμπειρίας, δ ειμαι σύμβουλος η οτιδήποτε, θα το κάνω με μεγάλη μου χαρά. Γτ κ εγω βοηθηθηκα πολύ, κ μεσα από το φορουμ

Άλλη μια συμβουλή, σορρυ για το πρήξιμο, ψαξ'τε κ για μαρσιπους, σωστούς, εργονομικους, θα σας λύσουν τα χερια

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vikib είπε:

Εννοούσα ότι δ ειναι κ απαραίτητο, δ χρειαζεται να πλένεις συνέχεια το στηθος

Αλλα το ντουζ είναι πολυτέλεια για τις μαμαδες:rolleyes:

Κτ ακομη, στις αρχες μην φοράτε πολύ εντονα αρώματα, κολόνιες, αποσμητικά, μπορει να ενοχλήσουν το μωρο. Εχει ανάγκη την δική σας μυρωδια

Τιπ που βοηθάει, να πλένετε τα ρουχα σας, κυρίως του σπιτιού με βρεφικο απορρυπαντικο, κ έτσι να ακουμπάτε πάνω σας άνετα το μωρο, χωρίς πανουλες.κ μπορείτε να χρησιμοποιείτε στην αρχή κ το αφρόλουτρο του για να είστε πιο σίγουρες ότι θα είναι ήπιο, από θέμα μυρωδιας

Δ θα πω ψέμματα, ο θηλασμος το πρώτο διμηνο δ ειναι εύκολος, αλλα αποζημιωνεσαι πολλαπλα

Θελει ενημέρωση, κ υποστηρικτικο περιβάλλον. Αυτά για μενα ειναι τα πιο σημαντικα

Φυσικα δικαίωμα της κάθε μαμας αν δ θελει να θηλασει, απόλυτα σεβαστό. Κ δ κρίνεται κ καμια από το αν θήλασε κ για πόσο

Παρόλο που αντιμετώπισα κ εγω μικρές δυσκολίες ,τα καταφέραμε κ όπως μπορώ να βοηθήσω, καθαρά από θέμα εμπειρίας, δ ειμαι σύμβουλος η οτιδήποτε, θα το κάνω με μεγάλη μου χαρά. Γτ κ εγω βοηθηθηκα πολύ, κ μεσα από το φορουμ

Άλλη μια συμβουλή, σορρυ για το πρήξιμο, ψαξ'τε κ για μαρσιπους, σωστούς, εργονομικους, θα σας λύσουν τα χερια

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες σου τις συμβουλές!!!!!! 

Το ντουζάκι είναι το αγαπημένο μου σημείο της ημέρας και ανέκαθεν έκανα κάθε τρεις και λίγο οπότε ελπίζω να μπορέσω να το στριμωξω στο πρόγραμμα ως νέα μανούλα. Ελπίζω βέβαια! Αν δεν στριμωχνεται δεν πειράζει. Λογικό μου φαίνεται! 

Για τα αρώματα πάλι καλά δεν είμαικι εγώ πολύ υπέρ και σίγουρα βρίσκω τεράστια λογική σε αυτό που λες !!!!! 

Ακόμη και Τα δικά μου μπλουζάκια δλδ με βρεφικο απορρυπαντικό? Ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί, θα το έχω σιγουραααα στα υπόψιν!!!!!

Για το θέμα του θηλασμού πραγματικά ελπίζω να πετύχει και θα κάνω τα πάντα για να το καταφέρω. Φυσικά κι εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι όταν μια μανούλα δεν μπορεί η δεν θέλει να θηλάσει είναι το ίδιο άξια με μια θηλαζουσα. 

Για τον μάρσιπο θέλω κι εγώ να βρω έναν που να με βολέψει κ εμένα κ το παιδί. Έχω ήδη έναν που μου έδωσαν αλλά αν δω ότι δεν ... θα κοιτάξω σίγουρα για άλλον! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα σουτιεν θηλασμου σε τι νουμερο τα παιρνουμε;;;Θα τα παρω απο ιντερνετ κ δε θα μπορω να το δοκιμασω...λογικα μεγαλυτερο απο πριν...αλλα ποοοοσο μεγαλυτερο;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια τα σουτιεν θηλασμου σε τι νουμερο τα παιρνουμε;;;Θα τα παρω απο ιντερνετ κ δε θα μπορω να το δοκιμασω...λογικα μεγαλυτερο απο πριν...αλλα ποοοοσο μεγαλυτερο;;;

Θα σου πρότεινα να πας σε ένα μαγαζί να δοκιμάσεις μερικά να βρεις ακριβώς το νέο σου νούμερο και μετά με βάση αυτό να κάνεις την παραγγελία σου από το ίντερνετ. 

Εγώ όταν πήγα στο h&m για την αγορά σουτιέν θηλασμού έκανα 10ωρες να διαλέξω νούμερο. 

Αγόρασα και επέκταση για την πλάτη για τις μέρες που είμαι πιο .. πρισμενη. Σε όλη την εγκυμοσύνη αυτά φοράω. 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Θα σου πρότεινα να πας σε ένα μαγαζί να δοκιμάσεις μερικά να βρεις ακριβώς το νέο σου νούμερο και μετά με βάση αυτό να κάνεις την παραγγελία σου από το ίντερνετ. 

Εγώ όταν πήγα στο h&m για την αγορά σουτιέν θηλασμού έκανα 10ωρες να διαλέξω νούμερο. 

Αγόρασα και επέκταση για την πλάτη για τις μέρες που είμαι πιο .. πρισμενη. Σε όλη την εγκυμοσύνη αυτά φοράω. 

Δεν εχω προσβαση σε τετοια μαγαζια!!:lol:οποτε η μονη λυση ειναι το ιντερνετ!εγω ακομα κ τωρα φοραω τα δικα μου(ηταν ψιλοαδεια πριν την εγκυμοσυνη κ επιτελους γεμισαν χαχαχαχα)

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Δεν εχω προσβαση σε τετοια μαγαζια!!:lol:οποτε η μονη λυση ειναι το ιντερνετ!εγω ακομα κ τωρα φοραω τα δικα μου(ηταν ψιλοαδεια πριν την εγκυμοσυνη κ επιτελους γεμισαν χαχαχαχα)

Χαχαχαχαχα κι εμένα ψιλοαδεια ήταν μην νομίζεις. Σε καταλαβαίνω!! Απλά εμένα με ενοχλούσαν στον θώρακα.. Όχι στο στήθος δηλαδή αλλά στο άνοιγμα της πλάτης. Άστα! :-) 

Άρα το ίντερνετ είναι μονόδρομος! Εγώ πήρα ένα νούμερο παραπάνω σε πλάτη κ ένα σε στήθος. Δεν είμαι όμως αντιπροσωπευτικο παράδειγμα καθώς τα θέλω "άνετα έως και φαρδιά". Συγγνώμη που δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο Ντινακι μου 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Δεν εχω προσβαση σε τετοια μαγαζια!!:lol:οποτε η μονη λυση ειναι το ιντερνετ!εγω ακομα κ τωρα φοραω τα δικα μου(ηταν ψιλοαδεια πριν την εγκυμοσυνη κ επιτελους γεμισαν χαχαχαχα)

σ γέμισαν Ε??? εμένα ακόμα...αχαχχαχαχαχχαχα.ποτε θα γεμίσουν μ.λες??? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σ γέμισαν Ε??? εμένα ακόμα...αχαχχαχαχαχχαχα.ποτε θα γεμίσουν μ.λες??? 

εμείς πάμε μαζί...κι εμένα τίποτα...είχαν πρηστεί στο πρώτο τρίμηνο, αλλά έκτοτε.....ξεφούσκωσαν κι επανήλθαν στα προ εγκυμοσύνης... ο γιατρός μου είπε ότι με το θηλασμό θα πρηστούν..τώρα αν δεν θηλάσουμε λόγω του προβλήματος που λέγαμε.....τουλάχιστον θα παραμείνουν ως έχουν και δεν θα σακουλιάσουν...αχαχαχ τι να πω η άμοιρη στον πόνο μου...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σ γέμισαν Ε??? εμένα ακόμα...αχαχχαχαχαχχαχα.ποτε θα γεμίσουν μ.λες??? 

στην αρχη που ειχαν πριστει δεν τα ηθελα καθολου!!χαχαχα αναπολουσα τα φιρικια μου !!τωρα τα συνηθισα κ χαιρεται κ ο αντρας μου !!:P

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

εμείς πάμε μαζί...κι εμένα τίποτα...είχαν πρηστεί στο πρώτο τρίμηνο, αλλά έκτοτε.....ξεφούσκωσαν κι επανήλθαν στα προ εγκυμοσύνης... ο γιατρός μου είπε ότι με το θηλασμό θα πρηστούν..τώρα αν δεν θηλάσουμε λόγω του προβλήματος που λέγαμε.....τουλάχιστον θα παραμείνουν ως έχουν και δεν θα σακουλιάσουν...αχαχαχ τι να πω η άμοιρη στον πόνο μου...

καλα τα λες..αχαχχαχαχα μείναμε ετσι....μια χαρά είχαμε κ μεις πάει κ αυτή.αχαχαχαχα 

 

Just now, dinaki23 είπε:

στην αρχη που ειχαν πριστει δεν τα ηθελα καθολου!!χαχαχα αναπολουσα τα φιρικια μου !!τωρα τα συνηθισα κ χαιρεται κ ο αντρας μου !!:P

εμένα δεν πρηστικαν κ πολύ απ την αρχη...λίγο ήταν...τωρααααααα ούτε κατά διάνοια....το καλό μ το κενό επέστρεψε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τις πιο έμπειρες.. πόσα περίπου ολόσωμα φανελάκια (ζιπουνακια) χρειαζόμαστε για τον πρώτο μήνα του μωρού? Αρκούν τα κοντομανικα ή να πάρω και μακριμανικα? Και από φορμακια πόσα περίπου για τον πρώτο μήνα? Νούμερο 0-1 ή 0-3? Αρχές Ιουλίου θα γεννηθεί το μωράκι μου. Σκέφτομαι ότι μετά τον μήνα θα βγω σίγουρα έξω οπότε θα μπορέσω ότι χρειαστεί να πάω να αγοράσω. 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω τις πιο έμπειρες.. πόσα περίπου ολόσωμα φανελάκια (ζιπουνακια) χρειαζόμαστε για τον πρώτο μήνα του μωρού? Αρκούν τα κοντομανικα ή να πάρω και μακριμανικα? Και από φορμακια πόσα περίπου για τον πρώτο μήνα? Νούμερο 0-1 ή 0-3? Αρχές Ιουλίου θα γεννηθεί το μωράκι μου. Σκέφτομαι ότι μετά τον μήνα θα βγω σίγουρα έξω οπότε θα μπορέσω ότι χρειαστεί να πάω να αγοράσω. 

Μην πάρεις μακρυμανικα

10φανελακια είναι αρκετά. Μπορείς να πάρεις κ αμανικα

Το 0-1δ το προτείνω, εκτος αν πχ φαίνεται από μετρήσεις πολύ μικρό το μωρο

Κ αλλα τόσα φορμακια

Τόσα πήρα γενικώς, για το πρώτο τρίμηνο, οχι μονο για έναν μήνα. Επίσης λόγω καλοκαιριού θα σου στεγνωνουν κ πιο ευκολα, αλλα τουλ 7-8

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα !!!! Σήμερα ξύπνησα κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής. Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε την καλαθουνα στην φωτο παρακάτω, οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

kalathouna_mpez_kinder_valey_tiny_taty_t


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...