Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

Με πάνα τυλιγμένο και κουβέρτα χοντρή χειμερινή και αν νομίζεις ότι κάνει κρύο βάλε χαλαρά άλλη μια από πάνω...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

Όχι πάπλωμα πριν τον χρονο

Πανα κ κουβέρτα αυτές τις ισπανικές είναι αρκετό. Θα φοράει κ μακρυμανικο φανελακι, φορμακι, καλτσακια

Νομιζω θερμοκρασία στο σπιτι γύρω στο 18-21 αν δ κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

Υπαρχει διαχωρισμος στα μεγεθη στα σεντονια και στις κουβερτες: μεγεθος κουνιας και μεγεθος λικνου/καλαθουνας. Ισως να παρεις κανα δυο σετακια σεντονια και κουβερτες στο δευτερο μεγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A said:

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

Μπορεις να δεις και υπνοσακο χειμωνιατικο με τα αντιστοιχα tog, οποτε δεν χρειαζεται καν κουβερτα μετα. Ειναι και πιο ασφαλες για ενδεχομενο SIDS.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Με πάνα τυλιγμένο και κουβέρτα χοντρή χειμερινή και αν νομίζεις ότι κάνει κρύο βάλε χαλαρά άλλη μια από πάνω...

Άρα σίγουρα πρέπει να πάρω κι άλλη κουβέρτα (χοντρή). Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Ξένη μου! 

Just now, vikib είπε:

Όχι πάπλωμα πριν τον χρονο

Πανα κ κουβέρτα αυτές τις ισπανικές είναι αρκετό. Θα φοράει κ μακρυμανικο φανελακι, φορμακι, καλτσακια

Νομιζω θερμοκρασία στο σπιτι γύρω στο 18-21 αν δ κανω λαθος

Α όχι πάπλωμα? Είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω και πριν πάλι καλά που μου το είπες Βίκυ μου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι ναι μακρυμανικο φορμακι ζιπουνακι καλτσακια εννοείται! Ωραία ήθελα να ρωτήσω και για την θερμοκρασία. με πρόλαβες. Τέλέίά! Σε ευχαριστώωωω

Just now, Pagotoula είπε:

Υπαρχει διαχωρισμος στα μεγεθη στα σεντονια και στις κουβερτες: μεγεθος κουνιας και μεγεθος λικνου/καλαθουνας. Ισως να παρεις κανα δυο σετακια σεντονια και κουβερτες στο δευτερο μεγεθος;

Νομίζω πρέπει τελικά, ναι! Έχεις δίκιο κορίτσι μου ! 

Just now, playbunny είπε:

Μπορεις να δεις και υπνοσακο χειμωνιατικο με τα αντιστοιχα tog, οποτε δεν χρειαζεται καν κουβερτα μετα. Ειναι και πιο ασφαλες για ενδεχομενο SIDS.

Έριξα τώρα μια ματιά για υπνοσακο.. θα πάρω τελικά μάλλον βοηθάει πολύ! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! 

  • Μου αρέσει 3

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια...να σας ρωτησω..εχετε ιδεα για θερμος miniland ?εχει καποια;;κραταει το νερο;;;και επισης των 500ml ειναι μεγαλος ;;ειναι προτιμοτερος των 350ml;;;

Καλησπέρα,  εμένα να σου πω μου φαίνεται μικρός ο 350ml, στην αρχή αν έχω γάλα και αν μπορέσω να θηλάσω δεν θα χρειαστεί,  μετα το 6μηνο όμως που δεν νομίζω να θηλάζω ακόμα,  θα προσπαθώ να το κόψω για να γυρίσω στη δουλειά, θα έπαιρνα τον 500ml η και παραπάνω γιατί το μωρό πίνει μέχρι και 180 με 210 γρ στο γεύμα του από τον 2 με 3 μήνα ,  δες στην ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ εκεί είδα κάποιους ωραίους θερμούς. 

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια...να σας ρωτησω..εχετε ιδεα για θερμος miniland ?εχει καποια;;κραταει το νερο;;;και επισης των 500ml ειναι μεγαλος ;;ειναι προτιμοτερος των 350ml;;;

Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από άλλες μανούλες έχει θετικά σχόλια στη διατήρηση του νερού. Δες και της chicco.  Αν έχεις σκοπό να πάρεις αργότερα άλλον δοκίμασε τον μικρό, αλλιώς δεν αξίζει. Ακόμα και νεογέννητο με τον μικρό θα πρέπει να ζεσταίνεις δύο φορές τη μέρα νερό.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από άλλες μανούλες έχει θετικά σχόλια στη διατήρηση του νερού. Δες και της chicco.  Αν έχεις σκοπό να πάρεις αργότερα άλλον δοκίμασε τον μικρό, αλλιώς δεν αξίζει. Ακόμα και νεογέννητο με τον μικρό θα πρέπει να ζεσταίνεις δύο φορές τη μέρα νερό.

Κορίτσια μου εγω είχα πάρει ένα μικρό και για τις βόλτες γιατί το μεγάλο δεν χωρούσε στην τσάντα . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

 

Κορίτσια μου εγω είχα πάρει ένα μικρό και για τις βόλτες γιατί το μεγάλο δεν χωρούσε στην τσάντα . 

Μικρό είναι και το 500, σαν μπουκαλάκι νερού. Τα 350 μου φαίνονται τζάμπα λεφτά.

On 15/2/2020 at 11:09 ΜΜ, BabyGirl_A είπε:

Κοιτώντας την καλαθουνα της μικρής μου δημιουργηθηκε μια απορια... Βρε κορίτσια εκεί μέσα πως θα τα σκεπαζουμε? 

Τι εννοώ.. 

Εχουμε καλαθουνα KINDER VALLEY TINY TED TIME διαστάσεων 50*30*86cm , οπότε το πάπλωμα κούνιας που έχω είναι   τ ε ρ ά σ τ ι ο. Μιλάμε όσο και να το διπλωσεις δεν χωράει. Με ένα κουβερτακι βελουτέ που έχω πχ αρκεί? Δεν θα ναι λίγο? Εμείς με τον άντρα μου έχουμε πουπουλενιο πάπλωμα να φανταστείτε. Με κουβέρτα κάνει κρύο ακόμα, πόσο μάλλον με ένα μόνο βελουτέ κουβερτακι. 

καμία πρόταση???

εξαρτάται πόσο κρυώνει το δικό σου μωρό. σίγουρα τα βελουτέ κουβερτάκια δεν αρκούν μόνα τους. βελουτέ πάρε 3-4 να έχεις,μία οι γουλιές, μία το άλλαγμα ξεμένεις και δεν το παίρνεις χαμπάρι. στο μαιευτήριο τον είχαν με ένα παπλωματάκι αλλά ήταν πολύ ελαφρύ. Μία κουβέρτα ισπανική έιναι αρκετή. Η δεύτερη θα το δυσκολέυει στις κινήσεις. Μπορείς όμως κάτω από την κουβέρτα και το σεντόνι να το τυλίγεις και με μία βελουτέ για να χουχουλιάζει ή με ένα σεντονάκι λίκνου φανελένιο. Εμένα ο δικός μου έτσι βολέυεται. Υπνόσακο αν πάρεις να κοιτάξεις να αφαιρούνται τα μανίκια. Εχω πάρει από τα h&m δεν τον λες και χοντρό χειμωνιάτικο αλλά είναι ζεστός. Στο σπίτι θες θερμοκρασία 20-21 αλλά με χαμηλή υγρασία.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσες 3-4;;;; Νομίζω υπερβολή . Εγω είχα κάνει ένα καρό πικε κ δεν χρησιμοποίησα καμία . Μια λεπτή για το καλοκαιράκι είναι μια χαρά . 

Όσο είναι ακόμα αρχές καλοκαιριού γιατί μετά μόνο σεντόνι 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιες είναι ίσως ναι οι βελουτε.

εγω γεννησα 7 Ιουνίου κ του φορούσα ζιπουνακι κοντό κ απ έξω ολόσωμο μακρυμάνικο βαμβακερό φορμάκι γιατί δεν είχε ζεστάνει ο καιρός.κ τον σκέπαζα με σεντόνι κ πικε κουβερτάκι.

οσο ζέστανε ο καιρός αφαιρούσα

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δεν ξέρω ποιες είναι ίσως ναι οι βελουτε.

εγω γεννησα 7 Ιουνίου κ του φορούσα ζιπουνακι κοντό κ απ έξω ολόσωμο μακρυμάνικο βαμβακερό φορμάκι γιατί δεν είχε ζεστάνει ο καιρός.κ τον σκέπαζα με σεντόνι κ πικε κουβερτάκι.

οσο ζέστανε ο καιρός αφαιρούσα

Τέλεια!! Κι εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν θα ναι και μέσα Ιουνίου οπότε φαντάζομαι θα έχει ζεστάνει αρκετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...