Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, playbunny είπε:

Χεχε καφενειο, πρέφα και ποδοσφαιρικα ματς στην τηλεόραση! :mrgreen:

Οτι είναι για καλο κανουμε κοριτσακι.. κρατα γερα!! 

35 εσυ?

Κρατάω κρατάω δεν κολλάμε πουθεναααα.. <3

  • Μου αρέσει 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, playbunny είπε:

Χεχε καφενειο, πρέφα και ποδοσφαιρικα ματς στην τηλεόραση! :mrgreen:

Οτι είναι για καλο κανουμε κοριτσακι.. κρατα γερα!! 

35 εσυ?

39 !!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!! Εγώ από σετ περιποίησης είδα ένα της nuk αλλά δεν κατέληξα ακόμα!! 

Ερώτηση εγώ θα πάρω καρότσι σκέτο και κάθισμα αυτοκινήτου ξεχωριστά το μωράκι μου από το μαιευτήριο πως θα το πάρω αφού δεν θα έχω καλαθουνα η το αυγό?? Επιτρέπεται η αγκαλίτσα από το δωμάτιο μέχρι το αυτοκίνητο όπου θα μπει στο κάθισμα αυτοκινήτου? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Καλημερααα!! Εγώ από σετ περιποίησης είδα ένα της nuk αλλά δεν κατέληξα ακόμα!! 

Ερώτηση εγώ θα πάρω καρότσι σκέτο και κάθισμα αυτοκινήτου ξεχωριστά το μωράκι μου από το μαιευτήριο πως θα το πάρω αφού δεν θα έχω καλαθουνα η το αυγό?? Επιτρέπεται η αγκαλίτσα από το δωμάτιο μέχρι το αυτοκίνητο όπου θα μπει στο κάθισμα αυτοκινήτου? 

Καλημερα !Ξερω οτι σε ρωτανε πως θα μεταφερεις το μωρο στο σπιτι...μια φιλη μου γεννησε ειχε αυγο αλλα το ειχε βαλει εξαρχης στο αυτοκινητο...κ την ρωτησαμ κ ειπε οτι ειναι τοποθετημενο ηδη κ θα βαλω το μωρο κατευθειαν...δεν εφεραν αντιρρηση...δεν ξερω αν συμβαινει παντου ομως...αν ασχολουνται δλδ...

8 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια όσες είχατε διαβήτη κύησης είχατε κάποιο σύμπτωμα πρίν κάνετε καμπύλη? 

Δεν ειχα διαβητη αλλα ειχα οριακη καμπυλη ζαχαρου...συμπτωμα δεν ειχα...τωρα κανω καθε μηνα γλυκοζη νηστειας για να το παρακολουθουμε...

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα !Ξερω οτι σε ρωτανε πως θα μεταφερεις το μωρο στο σπιτι...μια φιλη μου γεννησε ειχε αυγο αλλα το ειχε βαλει εξαρχης στο αυτοκινητο...κ την ρωτησαμ κ ειπε οτι ειναι τοποθετημενο ηδη κ θα βαλω το μωρο κατευθειαν...δεν εφεραν αντιρρηση...δεν ξερω αν συμβαινει παντου ομως...αν ασχολουνται δλδ...

...

Αχ ωραία! Γιατί με έχουν τρομοκρατήσει στο περιβάλλον μου και μου λένε πρέπει να πάρω οπωσδήποτε κάτι και ας πάει χαμένο μετά :shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Αχ ωραία! Γιατί με έχουν τρομοκρατήσει στο περιβάλλον μου και μου λένε πρέπει να πάρω οπωσδήποτε κάτι και ας πάει χαμένο μετά :shock:

Κ εγω κλασικο καροτσι πηρα κ χωρια καθισμα αυτοκινητου αλλα μας εδωσαν κ αυγο οποτε θα τον βαλω εκει...τωρα δεν γνωριζω την πολιτικη του καθε μαιευτηριου αλλα φανταζομαι δεν σιναι προβλημα να το πας αγκαλια μεχρι το παρκινγκ!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Κ εγω κλασικο καροτσι πηρα κ χωρια καθισμα αυτοκινητου αλλα μας εδωσαν κ αυγο οποτε θα τον βαλω εκει...τωρα δεν γνωριζω την πολιτικη του καθε μαιευτηριου αλλα φανταζομαι δεν σιναι προβλημα να το πας αγκαλια μεχρι το παρκινγκ!!

Και εγώ έτσι πιστεύω στο επόμενο ραντεβού μου θα ρωτήσω κιόλας να ειμαι σίγουρη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια όσες είχατε διαβήτη κύησης είχατε κάποιο σύμπτωμα πρίν κάνετε καμπύλη? 

 

1 ώρα πρίν, Blonde είπε:

Καλημερααα!! Εγώ από σετ περιποίησης είδα ένα της nuk αλλά δεν κατέληξα ακόμα!! 

Ερώτηση εγώ θα πάρω καρότσι σκέτο και κάθισμα αυτοκινήτου ξεχωριστά το μωράκι μου από το μαιευτήριο πως θα το πάρω αφού δεν θα έχω καλαθουνα η το αυγό?? Επιτρέπεται η αγκαλίτσα από το δωμάτιο μέχρι το αυτοκίνητο όπου θα μπει στο κάθισμα αυτοκινήτου? 

Εφοσον θα εχεις καρεκλακι εγκατεστημένο  στο αυτοκίνητο, κατάλληλο από νεογεννητο, θα πεις αυτό. Το πολύ να έρθουν ως το παρκινγκ

Στην πρώτη είχα διαβήτη, χωρίς συμπτωμα

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια όσες είχατε διαβήτη κύησης είχατε κάποιο σύμπτωμα πρίν κάνετε καμπύλη? 

Εγώ κανένα και δεν έκανα καν Κούλη γιατί έβγαινε στις απλές εξετάσεις το νηστείας πάνω από το όριο είμαι στον τέταρτο σκέψου και κάνω ήδη διατροφή και μετρήσεις..θα κάνεις καμπύλη??


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Frogie είπε:

Εγώ κανένα και δεν έκανα καν Κούλη γιατί έβγαινε στις απλές εξετάσεις το νηστείας πάνω από το όριο είμαι στον τέταρτο σκέψου και κάνω ήδη διατροφή και μετρήσεις..θα κάνεις καμπύλη??

Ναι μου την έγραψε να την κάνω τώρα που έκανα και τη β επιπέδου, θα πάω τη Δευτέρα να την κάνω. Στις τελευταίες αιματολογικές είχα σάκχαρο 84 και μου είπε ο μικροβιολόγος πως είναι οκ απλά λόγω ιστορικού στην οικογένεια φοβάμαι λίγο την καμπύλη :oops:

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Ναι μου την έγραψε να την κάνω τώρα που έκανα και τη β επιπέδου, θα πάω τη Δευτέρα να την κάνω. Στις τελευταίες αιματολογικές είχα σάκχαρο 84 και μου είπε ο μικροβιολόγος πως είναι οκ απλά λόγω ιστορικού στην οικογένεια φοβάμαι λίγο την καμπύλη :oops:

 

Καλημέρα. Δεν υπάρχουν συμπτώματα δυστυχώς. Εμένα και το σάκχαρο νηστείας και η γλυκοζηλιωμένη κάθε μήνα ήταν φυσιολογικά (70 με 80 και 4 με 4,5 αντίστοιχα) κι επίσης δεν είχα πάρει και καθόλου κιλά, αλλά στην 23η εβδομ.η καμπύλη βγήκε παθολογική (η μια εκ των τριών μετρήσεων εκτός ορίου). Δυστυχώς εγώ έχω κληρονομικότητα κι απο τους δυο γονείς, οπότε η ενδοκρινολόγος μου με είχε προετοιμάσει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να προκύψει κι έπεσε μέσα. Αλλά γενικά το ποσοστό των γυναικών που παρουσιάζουν διαβήτη είναι πολύ μικρό, γύρω στο 9%, δηλαδή με το ζόρι μία γυναίκα στις 10, οπότε μην αγχώνεσαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Ναι μου την έγραψε να την κάνω τώρα που έκανα και τη β επιπέδου, θα πάω τη Δευτέρα να την κάνω. Στις τελευταίες αιματολογικές είχα σάκχαρο 84 και μου είπε ο μικροβιολόγος πως είναι οκ απλά λόγω ιστορικού στην οικογένεια φοβάμαι λίγο την καμπύλη :oops:

 

Δεν είναι κάτι μην αγχώνεσαι και να έχεις συνήθως με διατροφή παλεύεται και όλα θα ναι μια χαρά :)

  • Ευχαριστώ 1

VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Καλημερααα!! Εγώ από σετ περιποίησης είδα ένα της nuk αλλά δεν κατέληξα ακόμα!! 

Ερώτηση εγώ θα πάρω καρότσι σκέτο και κάθισμα αυτοκινήτου ξεχωριστά το μωράκι μου από το μαιευτήριο πως θα το πάρω αφού δεν θα έχω καλαθουνα η το αυγό?? Επιτρέπεται η αγκαλίτσα από το δωμάτιο μέχρι το αυτοκίνητο όπου θα μπει στο κάθισμα αυτοκινήτου? 

καλησπερα κοριτσια, οταν λες καροτσι σκετο εννοεις αυτο που βαζεις το μωρο οταν ειναι  απο 6 μηνων και πανω? δηλ χωρις το πορτ μπεμπε ?


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

καλησπερα κοριτσια, οταν λες καροτσι σκετο εννοεις αυτο που βαζεις το μωρο οταν ειναι  απο 6 μηνων και πανω? δηλ χωρις το πορτ μπεμπε ?

Όχι δεν έχει Πορτ μπεμπέ είναι ενιαίο αλλά είναι από νεογέννητο...θα πάρω το Joie litetrax 4 πάτα το στο Google να δεις πως ειναι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...