Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

αχ κοριτσια εχετε γραψει τοσα πολλα εδω και για αρκετα θεματα που μας απασχολουν που δεν ξερω που να πρωτοσχολιασω και σε ποια.αχαχαχα :-D:-D

εγω εχω παρει σχεδον τα παντα και τωρα το μαρτιο θα κανουμε το δωματιο σιγα σιγα :wub:

Just now, Blonde είπε:

Όχι δεν έχει Πορτ μπεμπέ είναι ενιαίο αλλά είναι από νεογέννητο...θα πάρω το Joie litetrax 4 πάτα το στο Google να δεις πως ειναι!! 

α πολυ ωραιο! δεν ηξερα οτι εχει και ενιαιο. εγω παρηγγειλα το anex αλλα το 2 σε 1 και πηρα και εγω ξεχωριστο καθισματακι που ειναι απο 0 εως 3 χρονων. 

επισης και εγω νομιζω πως δεν θα σου πουνε κατι απο τη στιγμη που θα εχεις καθισματακι στο αυτοκινητο. θα πεις απ εξω ειναι το αμαξι οριστε δειτε! χαχα :grin:


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mary_k είπε:

αχ κοριτσια εχετε γραψει τοσα πολλα εδω και για αρκετα θεματα που μας απασχολουν που δεν ξερω που να πρωτοσχολιασω και σε ποια.αχαχαχα :-D:-D

εγω εχω παρει σχεδον τα παντα και τωρα το μαρτιο θα κανουμε το δωματιο σιγα σιγα :wub:

α πολυ ωραιο! δεν ηξερα οτι εχει και ενιαιο. εγω παρηγγειλα το anex αλλα το 2 σε 1 και πηρα και εγω ξεχωριστο καθισματακι που ειναι απο 0 εως 3 χρονων. 

επισης και εγω νομιζω πως δεν θα σου πουνε κατι απο τη στιγμη που θα εχεις καθισματακι στο αυτοκινητο. θα πεις απ εξω ειναι το αμαξι οριστε δειτε! χαχα :grin:

Εγώ είμαι στο ψάξιμο ακόμη και για τα δύο αν και στο καρότσι νομίζω θα καταλήξω σε αυτό που σου είπα!! Έχω καιρό ακομααα!! 

Γενικά έχω πάρει λίγα πράγματα μέχρι στιγμής! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Εγώ είμαι στο ψάξιμο ακόμη και για τα δύο αν και στο καρότσι νομίζω θα καταλήξω σε αυτό που σου είπα!! Έχω καιρό ακομααα!! 

 

Αντε με το καλο σου ευχομαι! :)

  • Ευχαριστώ 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε  όλες κορίτσια!να ρωτήσω κάτι πολυθρονα θηλασμου θεωρείτε ότι είναι απαραίτητη/χρήσιμη για το βρεφικο δωμάτιο η περιττο έξοδο;; Η ήδη μανούλες θα ήθελα να μου πουν κατά πόσο την χρειάστηκαν; Επίσης συρταριερα έχουμε ήδη μια στο παιδικό αλλά όχι βρεφική αλλά σε χρώμα βεγγε..θα χρειαστεί και άλλη βρεφική; Η θα είναι κι αυτό περιττο αφού έχουμε ήδη;απλα θέλει μια οργάνωση στα πράγματα που έχουμε ήδη μέσα.και στη ντουλάπα του δωματίου..

Και τέλος μας έχουν πει φίλοι μας ότι θα μας δωσουν αρκετά πράγματα κούνιες λικνο ριλαξ κλπ..αρχικά μας φάνηκε ωραία ιδέα αλλά τωρα μου λέει ο άντρας μου μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν ξέρουμε που και πως τα έχουν αποθηκευμένα τόσα χρόνια κλπ..τι λέτε;είστε υπέρ των μεταχειρισμένων;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα σε  όλες κορίτσια!να ρωτήσω κάτι πολυθρονα θηλασμου θεωρείτε ότι είναι απαραίτητη/χρήσιμη για το βρεφικο δωμάτιο η περιττο έξοδο;; Η ήδη μανούλες θα ήθελα να μου πουν κατά πόσο την χρειάστηκαν; Επίσης συρταριερα έχουμε ήδη μια στο παιδικό αλλά όχι βρεφική αλλά σε χρώμα βεγγε..θα χρειαστεί και άλλη βρεφική; Η θα είναι κι αυτό περιττο αφού έχουμε ήδη;απλα θέλει μια οργάνωση στα πράγματα που έχουμε ήδη μέσα.και στη ντουλάπα του δωματίου..

Και τέλος μας έχουν πει φίλοι μας ότι θα μας δωσουν αρκετά πράγματα κούνιες λικνο ριλαξ κλπ..αρχικά μας φάνηκε ωραία ιδέα αλλά τωρα μου λέει ο άντρας μου μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν ξέρουμε που και πως τα έχουν αποθηκευμένα τόσα χρόνια κλπ..τι λέτε;είστε υπέρ των μεταχειρισμένων;

Δ ειχα πολυθρόνα θηλασμου, μια απλή είχαμε του ικεα που ειναι λιγο ξαπλωτη,κ εκεί θηλαζα, κ παντού. Κυριως να προσπαθήσεις τον ξαπλα θηλασμο, θα ξεκουράζεται. Κ μια γωνία σε έναν καναπε φτιάχνεις, αναλογα κ αν θα θηλαζεις μόνο στο παιδικό δωματιο

Κ εγω ειχα συρταριερα δικιά μας, σε ανοιχτόχρωμο ξύλο, δ πηρα άλλη, κ για τον πρώτο καιρό δ χρειάζεσαι κ πολυ χώρο. Είχα σκεπασματα,μπουφανακια στην ντουλαπα

Κουνια κ λίκνο ειδικα ξύλινα πιστεύω θα είναι καλά. Τα καθαρίζεις, παίρνεις κ καινούρια στρώματα, κανείς αμα θες κ καθάρισμα με ξυδι(απολυμαντικό) κ ατμοκαθαριστη κ μια χαρα. Με βάση τα παιδια ξέρεις κ χρονολογία των πραγμάτων.το ρηλαξ μπορείς να το παρεις καν δ ειναι καλο, λες ότι δ εκατσαν τα μωρα

Λόγω διδυμων ειδικα, πάρε ότι σας δίνουν, γτ να μην γλιτώσεις κάποια έξοδα; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vikib είπε:

Δ ειχα πολυθρόνα θηλασμου, μια απλή είχαμε του ικεα που ειναι λιγο ξαπλωτη,κ εκεί θηλαζα, κ παντού. Κυριως να προσπαθήσεις τον ξαπλα θηλασμο, θα ξεκουράζεται. Κ μια γωνία σε έναν καναπε φτιάχνεις, αναλογα κ αν θα θηλαζεις μόνο στο παιδικό δωματιο

Κ εγω ειχα συρταριερα δικιά μας, σε ανοιχτόχρωμο ξύλο, δ πηρα άλλη, κ για τον πρώτο καιρό δ χρειάζεσαι κ πολυ χώρο. Είχα σκεπασματα,μπουφανακια στην ντουλαπα

Κουνια κ λίκνο ειδικα ξύλινα πιστεύω θα είναι καλά. Τα καθαρίζεις, παίρνεις κ καινούρια στρώματα, κανείς αμα θες κ καθάρισμα με ξυδι(απολυμαντικό) κ ατμοκαθαριστη κ μια χαρα. Με βάση τα παιδια ξέρεις κ χρονολογία των πραγμάτων.το ρηλαξ μπορείς να το παρεις καν δ ειναι καλο, λες ότι δ εκατσαν τα μωρα

Λόγω διδυμων ειδικα, πάρε ότι σας δίνουν, γτ να μην γλιτώσεις κάποια έξοδα; 

Σε ευχαριστώ πολύ Βίκυ!ναι αυτό είπαμε κι εμείς αρχικά να πάρουμε οτι μας δίνουν γιατι θα τα χρειαστούμε επί 2..οπότε τα βλέπουμε αν είναι οκ τα καθαρίζουμε και μια χαρά..Ευχαριστώ!!:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα σε  όλες κορίτσια!να ρωτήσω κάτι πολυθρονα θηλασμου θεωρείτε ότι είναι απαραίτητη/χρήσιμη για το βρεφικο δωμάτιο η περιττο έξοδο;; Η ήδη μανούλες θα ήθελα να μου πουν κατά πόσο την χρειάστηκαν; Επίσης συρταριερα έχουμε ήδη μια στο παιδικό αλλά όχι βρεφική αλλά σε χρώμα βεγγε..θα χρειαστεί και άλλη βρεφική; Η θα είναι κι αυτό περιττο αφού έχουμε ήδη;απλα θέλει μια οργάνωση στα πράγματα που έχουμε ήδη μέσα.και στη ντουλάπα του δωματίου..

Και τέλος μας έχουν πει φίλοι μας ότι θα μας δωσουν αρκετά πράγματα κούνιες λικνο ριλαξ κλπ..αρχικά μας φάνηκε ωραία ιδέα αλλά τωρα μου λέει ο άντρας μου μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν ξέρουμε που και πως τα έχουν αποθηκευμένα τόσα χρόνια κλπ..τι λέτε;είστε υπέρ των μεταχειρισμένων;

Καλημερααα!!! Εμείς στο δωμάτιο έχουμε ήδη ντουλάπα οπότε θα χρησιμοποιηθεί αυτή αποκλειστικά για το μωρό αφού θα είναι το δωμάτιο του αυτό!! Πολυθρόνα το θεωρώ περιττό έξοδο να σου πω την αληθεια!! Τώρα για τα πράγματα καλό θα ήταν να τα πάρετε από τώρα για να τα δείτε σε τι κατασταση είναι γιατί εγώ την πάτησα έτσι μας έλεγαν ότι είναι σε άριστη κατασταση και όταν τα είδαμε ήταν εντελώς ακατάλληλα για το παιδί χαλασμένα ολα!! Οπότε ήξερα εγκαίρως ότι πρέπει να τα αγοράσω και έκανα την έρευνα μου και ξεκίνησα να παίρνω πραγματακια τώρα με τις εκπτώσεις!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Νάνσυ! η πολυθρόνα θηλασμού θα μπει στο παιδικό δωμάτιο. Εγώ θηλάζω τον μικρό αλλά κάθομαι στο σαλόνι. Αν σκεφτείς ότι μπορεί να τον θηλάσω και 12 φορές την ημέρα, αν το έκανα στην πολυθρόνα θα ήμουν τη μισή μέρα απομονωμένη στο δωμάτιο. Ενώ τώρα βλέπω τηλεόραση τουλάχιστον ή τον θηλάζω το βράδυ στο κρεββάτι μας γιατί τον έχω στο λίκνο. Σαν ιδέα βέβαια είναι πολύ ωραία. Αν θες να πάρεις μπορείς να πάρεις μία κουνιστή πολυθρόνα από αυτές που το ύφασμά τους είναι patchwork, τουλάχιστον είναι πιο οικονομικές. 

Για συρταριέρα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον πρώτο καιρό και για τα δύο αυτήν που ήδη έχετε και ανάλογα με τις ανάγκες σας βλέπεις αργότερα τι θα κάνεις. Εγώ και αυτή την έχω αφήσει για αργότερα και χρησιμοποιώ ένα φύλλο ντουλάπας με τρία βαθιά ράφια και μια χαρά χωράνε όλα ρούχα, λευκά είδη και κουβέρτες. Αν η συρταριέρα σας είναι και μεγάλη μια χαρά θα σε βολέψει για το πρώτο εξάμηνο.

Από τα υπόλοιπα να πάρεις ό,τι σου δίνουν. Είναι αναλώσιμα που δεν θα τα χρησιμοποιήσετε πολύ. Όλα πλένονται. Το πολύ πολύ να πάρετε καινούργιο στρώμα για το λίκνο αν το φοβάστε. Τον σκελετό μπορείς να τον περάσεις με dettol και είσαι οκ.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω βρεθει σε τελμα:P Δε ξερω τι να αγορασω κ τι να αφησω για μετα!!

Αποστειρωτη,μπιμπερο κ τετοια πρεπει να οαρω απο τωρα;ή να δω οως θα παει με τον θηλασμο κ μετα;;;

πιπιλες;;;

αυτο που λεγεται "σφηνα" χρειαζεται;επιτρεπεται;

Γενναω αρχες Μαιου...θελει σκουφο κ γαντακια;;;

Κρεμα συγκαματος βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας ή οταν κ αν χρειαστει;;

Επισης..πηρα καροτσι κλασικο (οχι με πορτ μπεμπε) οποτε οταν θα βαζω το μωρο ως νεογεννητο δεν θα το ενοχλουν οι ζωνες απο κατω;πρεπει να βαλω ενα υποστρωμα;;

Σας επριξα το ξερω αλλα απαντηστε μου χαχαχαχα

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω βρεθει σε τελμα:P Δε ξερω τι να αγορασω κ τι να αφησω για μετα!!

Αποστειρωτη,μπιμπερο κ τετοια πρεπει να οαρω απο τωρα;ή να δω οως θα παει με τον θηλασμο κ μετα;;;

πιπιλες;;;

αυτο που λεγεται "σφηνα" χρειαζεται;επιτρεπεται;

Γενναω αρχες Μαιου...θελει σκουφο κ γαντακια;;;

Κρεμα συγκαματος βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας ή οταν κ αν χρειαστει;;

Επισης..πηρα καροτσι κλασικο (οχι με πορτ μπεμπε) οποτε οταν θα βαζω το μωρο ως νεογεννητο δεν θα το ενοχλουν οι ζωνες απο κατω;πρεπει να βαλω ενα υποστρωμα;;

Σας επριξα το ξερω αλλα απαντηστε μου χαχαχαχα

Πάρε αν θέλεις δυο μικρά γυάλινα μπιμπερο, τα υπόλοιπα πετάγεται κάποιος κ σου τα παίρνει μετά αν τα χρειαστεις

Όχι σφηνα

Δ πιστευω μαη μήνα να χρειαστείς σκούφο, ουτε νοεμβρη β. Ελλάδα δ έβαλα. Γαντακια καμια φορα λένε κ για να μην γρατζουνιουνται αλλα περιττά για μενα

Κρεμα συγκαματος αν δεις να κοκκινίζει. Οχι σουντοκριμ, κ απλή κεραλοιφη μπορείς 

Το καροτσι εφόσον είναι από νεογεννητο, κ ξαπλωνει τελειως δ θα το ενοχλήσει, αν το βρίσκεις σκληρό μπορείς να παρεις ένα υποστρωμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω βρεθει σε τελμα:P Δε ξερω τι να αγορασω κ τι να αφησω για μετα!!

Αποστειρωτη,μπιμπερο κ τετοια πρεπει να οαρω απο τωρα;ή να δω οως θα παει με τον θηλασμο κ μετα;;;

πιπιλες;;;

αυτο που λεγεται "σφηνα" χρειαζεται;επιτρεπεται;

Γενναω αρχες Μαιου...θελει σκουφο κ γαντακια;;;

Κρεμα συγκαματος βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας ή οταν κ αν χρειαστει;;

Επισης..πηρα καροτσι κλασικο (οχι με πορτ μπεμπε) οποτε οταν θα βαζω το μωρο ως νεογεννητο δεν θα το ενοχλουν οι ζωνες απο κατω;πρεπει να βαλω ενα υποστρωμα;;

Σας επριξα το ξερω αλλα απαντηστε μου χαχαχαχα

Χαχαχχααχα πραγματικά κι εγώ κάθε μέρα τα σκέφτομαι χαχαχα!!! Κι εγώ καρότσι κλασικό θα πάρω που είναι από νεογέννητο και θα πάρω και ένα κάλυμμα βαμβακερό νομίζω είναι για να μην ιδρώνουν!! Πιπίλα εγώ δεν θα πάρω καθόλου ,μπιμπερο θα πάρω να βρίσκονται 2 αλλά αποστειρωτη δεν θα πάρω ακόμη να δω πρώτα πως πάει με τον θηλασμό και μετά βλέπουμε

Σφήνα θα ρωτήσεις τον παιδίατρο σου γιατί δεν είναι όλοι υπέρ..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Πάρε αν θέλεις δυο μικρά γυάλινα μπιμπερο, τα υπόλοιπα πετάγεται κάποιος κ σου τα παίρνει μετά αν τα χρειαστεις

Όχι σφηνα

Δ πιστευω μαη μήνα να χρειαστείς σκούφο, ουτε νοεμβρη β. Ελλάδα δ έβαλα. Γαντακια καμια φορα λένε κ για να μην γρατζουνιουνται αλλα περιττά για μενα

Κρεμα συγκαματος αν δεις να κοκκινίζει. Οχι σουντοκριμ, κ απλή κεραλοιφη μπορείς 

Το καροτσι εφόσον είναι από νεογεννητο, κ ξαπλωνει τελειως δ θα το ενοχλήσει, αν το βρίσκεις σκληρό μπορείς να παρεις ένα υποστρωμα

Άψογη 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 7:43 PM, BabyGirl_A said:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου !! Ξεκινάω με μια κατηγοριοποιημενη λιστα :x

Για το δωματιο

Κούνια + στρώμα + μόμπιλε (περιστρεφόμενο παιχνίδι με μελωδίες για την κούνια έτσι ώστε να το παίρνει ο ύπνος)

Στρωματακι αλλαξιερας.

Εάν δεν χωράει δίπλα στο κρεβάτι σου η κουνια τότε για τους πρώτους μήνες θα χρειαστεις να το κοιμίζεις σε λικνο ή καλαθουνα. 

Εάν το δωματιο δεν έχει ντουλάπα θα χρειαστείς συρταριερα. 

Κουνουπιερα

Port bebe 

Προαιρετικά (εγώ τα αγόρασα) αλλά δεν χρειάζονται από νεογέννητο: Πάρκο,  Ριλαξ, Στράτα, καρεκλάκι φαγητού, θερμόμετρο δωματίου, μασητικα για τα δοντάκια. 

Λευκα είδη: 

Ρουχαλάκια + ζιπουνακια + καλτσακια αναλόγως την εποχή αλλά όχι πολλά γιατί θα σου φέρουν κ δωρα αλλα μεγαλώνουν κ πολύ γρήγορα. 

Σετ προικας (πάντα κούνιας, κατωσεντονα με λάστιχο, πανωσεντονα, κουβερτούλα)

Σελτεδακια + λάβετες (πανάκια ωμου για τις γουλιτσες)

Σαλιαρες

Πετσέτα μπάνιου (εγώ δεν αγόρασα, απλα διάλεξα 3 βαμβακερες δικές μας τις έπλυνα μερικές φορές με τα απορρυπαντικά του μωρού και πλέον θα χρησιμοποιούνται μόνο από την μικρη) 

Σεντονακι αγκαλιάς (αλλιώς και πάνα αγκαλιάς) 

Θηλασμός και τροφή:

Επιθέματα στήθους, Σουτιέν θηλασμού, μπιμπερό γυάλινα (2-3 για αρχή), πιπιλα (κ θήκη κ ιμάντα στήριξης της), θήλαστρο και σακουλάκια αποθήκευσης (αν αντλήσεις και δν δώσεις τλκ στήθος), βραστηρας, αποστειρωτης, βούρτσα καθαρισμού μπιμπερό. Προαιρετικά: υγρό πιάτων βρεφικο,  μαξιλάρι θηλασμού (εγώ το πήρα δώρο από γνωστό μαγαζί βρεφικων  με την 1η αγορά ή και χωρίς αγορά απλά με εμφανή την κοιλίτσα σου όταν πας, αν σε ενδιαφέρει σου λέω ποιο μαγαζί είναι), θερμόμετρο σώματος, θερμός μεταφοράς γάλακτος (για το τάισμα με μπιμπερό εκτός σπιτιού). 

Για το μπάνιο και το αλλαγμα:

Κρέμα συγκαματος, ενυδατικο γαλάκτωμα, πανες, μωρομαντηλα, μπανάκι, βρεφικο σαμπουάν κ αφρόλουτρο. Αποστειρωμενες γαζες, φυσικος ορος, καθαρο οινοπνευμα, βαμβακι. Σετ περιποιησης (ψαλιδάκι, νυχοκοπτης, βούρτσα μαλλιών). Αποφρακτηρας μύτης. Καλαθακι για τις λερωμενες πάνες, καλαθακι για τα άπλυτα ρουχαλακια του μωρου. Προαιρετικα: Σελτεδακι μιας χρήσης (για το αλλαγμα εκτός σπιτιού).

Για την βόλτα:

Καροτσι, κουνουπιερα, τσάντα μαμάς, καθισματακι αυτοκινητου, βρεφικο αντηλιακό. Προαιρετικά: ποδοσακος, μάρσιπος 

Γενικά, μετά από ερώτηση στο παιδίατρο σου, κάποιοι είναι υπέρ κ κάποιοι κατα:

Μαξιλάρι ανάκλησης βρεφικο (για αποφυγή παλινδρόμησης φαγητού)

Σφηνα ύπνου (για να κοιμάται πλαγια και να μην γυρνάει μπρούμυτα μες τον ύπνο του) 

Ζυγαριά (ενοικίαση από το μαιευτήριο για τους πρώτους μήνες)

Δεν ανέφερα μάρκες που προτίμησα γιατί θα έπιανε το κείμενο 10 σελίδες  ;)

Μία προσθήκη που εμένα με βόλεψε απίστευτα. Ο ειδικός κάδος για τις πάνες.

Πολλά σεντόνια αγκαλιάς. Ήταν πολύ χρήσιμα. Τα έστρωνα στην περιοχή του κεφαλιού μέχρι της κοιλιάς πάνω από το σεντόνι της κούνιας. Όταν έπεφτα τα μωρουδιακά μαλλιά άλλαζα συνέχεια αυτό. Και γενικά τα χρησιμοποιούσα. Να τον ακουμπάω κάπου κτλ.

Επίσης, θα πρότεινα να πάρεις τα βασικά και μετά βλέπεις πώς θα πάει. Πχ. είχα αγοράσαει αποστειρωτή, μπουκάλια κτλ αλλά όλα πήγαν καλά με το θηλασμό και έτσι τα μικρά μπουκάλια δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ :)

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Μία προσθήκη που εμένα με βόλεψε απίστευτα. Ο ειδικός κάδος για τις πάνες.

Πολλά σεντόνια αγκαλιάς. Ήταν πολύ χρήσιμα. Τα έστρωνα στην περιοχή του κεφαλιού μέχρι της κοιλιάς πάνω από το σεντόνι της κούνιας. Όταν έπεφτα τα μωρουδιακά μαλλιά άλλαζα συνέχεια αυτό. Και γενικά τα χρησιμοποιούσα. Να τον ακουμπάω κάπου κτλ.

Επίσης, θα πρότεινα να πάρεις τα βασικά και μετά βλέπεις πώς θα πάει. Πχ. είχα αγοράσαει αποστειρωτή, μπουκάλια κτλ αλλά όλα πήγαν καλά με το θηλασμό και έτσι τα μικρά μπουκάλια δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ :)

Ωραια η λιστα σου!πολυ βοηθητικη!Κατσε να την αντιγραψω χαχαχαχα

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...