Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Μία προσθήκη που εμένα με βόλεψε απίστευτα. Ο ειδικός κάδος για τις πάνες.

Πολλά σεντόνια αγκαλιάς. Ήταν πολύ χρήσιμα. Τα έστρωνα στην περιοχή του κεφαλιού μέχρι της κοιλιάς πάνω από το σεντόνι της κούνιας. Όταν έπεφτα τα μωρουδιακά μαλλιά άλλαζα συνέχεια αυτό. Και γενικά τα χρησιμοποιούσα. Να τον ακουμπάω κάπου κτλ.

Επίσης, θα πρότεινα να πάρεις τα βασικά και μετά βλέπεις πώς θα πάει. Πχ. είχα αγοράσαει αποστειρωτή, μπουκάλια κτλ αλλά όλα πήγαν καλά με το θηλασμό και έτσι τα μικρά μπουκάλια δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ :)

Κάδο εγω δεν είχα αλλά γιατί όχι ;;; Πιστευω θα βολέψει.

τα πανιά ασυζητητί . Τα δεξί χέρι τα χρησιμοποιείς παντού.

εγω μπουκάλια είχα κ chicco k nuk.

Εγω που δεν ήθελα θηλασμό τα είχα απ την αρχή.

παρε δυο μπουκάλια να υπάρχουν κ βλέπεις 

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Χαχαχχααχα πραγματικά κι εγώ κάθε μέρα τα σκέφτομαι χαχαχα!!! Κι εγώ καρότσι κλασικό θα πάρω που είναι από νεογέννητο και θα πάρω και ένα κάλυμμα βαμβακερό νομίζω είναι για να μην ιδρώνουν!! Πιπίλα εγώ δεν θα πάρω καθόλου ,μπιμπερο θα πάρω να βρίσκονται 2 αλλά αποστειρωτη δεν θα πάρω ακόμη να δω πρώτα πως πάει με τον θηλασμό και μετά βλέπουμε

Σφήνα θα ρωτήσεις τον παιδίατρο σου γιατί δεν είναι όλοι υπέρ..

 

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Εγω πηρα το trilogy της inglesina που εχει αναστρεψιμη θεση γιατι κ εγω ξερω πως στην αρχη πρεπει να εχεις οπτικη επαφη με το μωρο...η σφηνα ειναι για το πλαι ναι...αλλα τανεογεννητα οπου ταβαζεις εκει δεν καθονται;;αααχ δε ξερω!!θα μου το παρει η προνοια το παιδι Χριστε μου!!!!

  • Χαχα 6

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Για καρότσι δεν ξέρω να σου πω πολλά γιατί εμείς δεν βγαίναμε . Σίγουρα να τα βλέπεις τα μωρά εννοείται.

ανασκελα δε νομίζω ρε κορίτσι. Πλάι πάντα .

εγω τυλιγα  πετσέτα κι έβαζα στην πλάτη . 

Την σφήνα δεν την έχω δει.

  • Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Εμένα το καρότσι που θα πάρω γυρίζει και από τις δύο μεριές είναι της joie!!

Νομίζω πως στην αρχή τα μωράκια όπου τα ακουμπήσεις κάθονται και απλά έχεις το νου σου και αν χρειαστεί το γυρίζεις!! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blonde είπε:

Εμένα το καρότσι που θα πάρω γυρίζει και από τις δύο μεριές είναι της joie!!

Νομίζω πως στην αρχή τα μωράκια όπου τα ακουμπήσεις κάθονται και απλά έχεις το νου σου και αν χρειαστεί το γυρίζεις!! 

 

Πόσο έκανε το καρότσι; Ακούω καλές κριτικές.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πόσο έκανε το καρότσι; Ακούω καλές κριτικές.

Είναι το litetrax 4 της joie και έχει 200€ τώρα με τις εκπτώσεις!! Αλλιώς νομίζω έχει 250€

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Είναι το litetrax 4 της joie και έχει 200€ τώρα με τις εκπτώσεις!! Αλλιώς νομίζω έχει 250€

Πολύ καλή τιμή κ θα σε βολέψει κ παρά πολύ. Θα το εχεις μέχρι να κόψει το παιδί το καρότσι. Ωραία αγορά μπράβο 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Εγω ειχα παρει ενα τελειως απλο καροτσι που το χρησιμοποιουμε ακομα και τωρα που μεγαλωσε.Κοιταζε μονο το δρομο και δε γυριζε για να εχει οπτικη επαφη με μενα.Δεν ειχε πορτ μπεμπε αλλα βεβαιωθηκα οτι το καροτσι υποστηριζε τελειως την ξαπλωτη θεση.Αν θελεις να αποφυγεις τα περιττα εξοδα παρε και εσυ ενα απλο καροτσι γιατι ολα αυτα περι οπτικης επαφης και πορτ μπεμπε θα ειναι μονο για τον πρωτο καιρο ενω ενα καροτσι το χρησιμοποιεις για τα πρωτα 3 με 4 ετη του παιδιου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εχεις δίκιο. Έχει να κάνει κ με το ποσό συχνά θα βγαίνει μια μαμά βόλτες με το μωρό. Γιατί όντως τα πορτ μπεμπέ είναι πεταμένα λεφτά.

Εμεις  βγαινουμε σχεδον καθε μερα απο τοτε που ηταν 2 εβδομαδων μονο.Νομιζω οτι το πιο σοβαρο κριτηριο επιλογης καροτσιου δεν ειναι αν θα εχει οπτικη επαφη με τη μαμα η αν εχει πορτ μπεμπε.Το πιο σημαντικο ειναι να ειναι ελαφρυ,μαζεμενο σε μεγεθος,να ανοιγοκλεινει ευκολα,να μπορεις να το χειριστεις με το ενα χερι και να ειναι κατα προτιμηση σκουροχρωμο για να μη χρειαζεται καθαρισμα καθε φορα που θα βγαινεται βολτα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πρέπει να το βλέπεις κιόλας δεν το συζητώ. Μπορεί να βγάλει γουλιά για παράδειγμα. Είναι αλλιώς . Γιαυτο αυτά που αλλάζει η φορά είναι τα καλύτερα . Και εννοείται τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί βάρους όγκου κλπ


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εντάξει πρέπει να το βλέπεις κιόλας δεν το συζητώ. Μπορεί να βγάλει γουλιά για παράδειγμα. Είναι αλλιώς . Γιαυτο αυτά που αλλάζει η φορά είναι τα καλύτερα . Και εννοείται τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί βάρους όγκου κλπ

Οπως βολευεται η καθε οικογενεια.Εμεις δε θεωρησαμε σημαντικη τη φορα του καροτσιου.Υπαρχουν πλεον ενα σωρο πραγματα για μωρα στην αγορα που πολλα ειναι περιττα(δεν αναφερομαι στην επιλογη καροτσιου).Υπαρχουν πχ ειδικοι καδοι για να πετας τις πανες και αλλα τετοια χαζα κατ' εμε ψιλολογια που ειναι πεταμενα λεφτα η πραγματα που δεν αξιζουν για το χρονικο διαστημα που θα χρησιμοποιηθουν.

Πιστευω σε γενικες γραμμες οτι εκανα λιγες και καλες αγορες οταν επρεπε για τον ερχομο του μωρου.Αν θα γυριζα το χρονο πισω ισως να μπορουσα να κανω ακομα λιγοτερες γιατι στην ουσια αυτο που χρειαζονται τον πρωτο καιρο ειναι ενα κρεβατι,καροτσι,καθισμα αυτοκινητου αν οδηγει η οικογενεια,μπιμπερο αν δε θηλαζει το μωρο,λιγα ρουχαλακια και 2 παιχνιδακια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Πλέον τα μωρα ανάσκελα τα βάζεις. Δ χρειαζεται να βάζεις κτ να μενει πλαι(δ μιλάμε για γοπ κλπ) 

Συμφωνω με την Άντζελα. Δ ειναι το πιο σημαντικό η φορα του καροτσι ου. Βεβαια κ εγω σαν πρωτάρα πρώτα καροτσι που γυρίζει πήρα. Ειδικα για διδυμα δ ξερω αν εχει να γυρίζει. Δ ειναι οτι το μωρο θελει να σε βλέπει. Αν από πάνω έχει κενό η κουκουλα νομιζω θα είσαι οκ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Πλέον τα μωρα ανάσκελα τα βάζεις. Δ χρειαζεται να βάζεις κτ να μενει πλαι(δ μιλάμε για γοπ κλπ) 

Συμφωνω με την Άντζελα. Δ ειναι το πιο σημαντικό η φορα του καροτσι ου. Βεβαια κ εγω σαν πρωτάρα πρώτα καροτσι που γυρίζει πήρα. Ειδικα για διδυμα δ ξερω αν εχει να γυρίζει. Δ ειναι οτι το μωρο θελει να σε βλέπει. Αν από πάνω έχει κενό η κουκουλα νομιζω θα είσαι οκ

Εγω με το ανάσκελα δεν συμφωνώ . Αν το παιδί βγάλει γουλιά πολύ εύκολα κάνει εισρόφηση κ πνίγεται. 

Η κάθε μανούλα φυσικά όπως θέλει το κάνει .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...