Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/2/2020 at 10:18 ΠΜ, Blonde είπε:

Καλημερααα!! Εγώ από σετ περιποίησης είδα ένα της nuk αλλά δεν κατέληξα ακόμα!! 

Ερώτηση εγώ θα πάρω καρότσι σκέτο και κάθισμα αυτοκινήτου ξεχωριστά το μωράκι μου από το μαιευτήριο πως θα το πάρω αφού δεν θα έχω καλαθουνα η το αυγό?? Επιτρέπεται η αγκαλίτσα από το δωμάτιο μέχρι το αυτοκίνητο όπου θα μπει στο κάθισμα αυτοκινήτου? 

Καλημέρα κορίτσι μου  :) εμένα στο μαιευτήριο είπαν στον άντρα μου,  "να δούμε παρακαλώ πως θα πάρετε τηλ μωρό στο σπίτι?". Οπότε ήθελαν να το δουν. Ωστόσο πιστεύω πως αν τους έλεγε "είναι στο αμάξι ήδη, αν θέλετε ελάτε να το δείτε" δεν θα είχαν αντίρρηση. Για κάθε ενδεχόμενο Κάνε ένα τηλεφώνημα στο μαιευτήριο σου και ρώτησε. Εγώ πήρα μια φορά και είπα 2-3 απορίες που είχα όταν πλησίαζε η μέρα. :wub:

On 23/2/2020 at 12:40 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Καλημέρα σε  όλες κορίτσια!να ρωτήσω κάτι πολυθρονα θηλασμου θεωρείτε ότι είναι απαραίτητη/χρήσιμη για το βρεφικο δωμάτιο η περιττο έξοδο;; Η ήδη μανούλες θα ήθελα να μου πουν κατά πόσο την χρειάστηκαν; Επίσης συρταριερα έχουμε ήδη μια στο παιδικό αλλά όχι βρεφική αλλά σε χρώμα βεγγε..θα χρειαστεί και άλλη βρεφική; Η θα είναι κι αυτό περιττο αφού έχουμε ήδη;απλα θέλει μια οργάνωση στα πράγματα που έχουμε ήδη μέσα.και στη ντουλάπα του δωματίου..

Και τέλος μας έχουν πει φίλοι μας ότι θα μας δωσουν αρκετά πράγματα κούνιες λικνο ριλαξ κλπ..αρχικά μας φάνηκε ωραία ιδέα αλλά τωρα μου λέει ο άντρας μου μήπως δεν είναι σε καλή κατάσταση, δεν ξέρουμε που και πως τα έχουν αποθηκευμένα τόσα χρόνια κλπ..τι λέτε;είστε υπέρ των μεταχειρισμένων;

Νάνσυ μου καλημερα και με το καλό τα διδυμακια σου! 

Εμένα το 80% των επίπλων προήλθαν από το κοινωνικό μου περιβάλλον (να ναι καλά οι άνθρωποι) γλιτωνοντας με από μεγάλα έξοδα. 

Στάθηκα τυχερή και τα περισσότερα εξ' αυτών ήταν σε άριστη κατάσταση. Τα υπόλοιπα,  δεν....! Μιας και θα έχεις αρκετά έξοδα θα πρότεινα να δεχθείς την κίνηση όσων θέλουν να προσφέρουν και βλέποντας και κάνοντας. 

Πολυθρόνα θηλασμού σκεφτόμουν κ εγώ να πάρω, αλλά περίμενα μέχρι την μεγάλη άφιξη του κοριτσιού μου σπίτι. Λέω άμα είναι πάει κάποιος και μου την παίρνει την 2η μέρα. Τελικά την 2η μέρα είχαμε ήδη στήσει την γωνιά μας για τον θηλασμό κι έχουμε καταβολευτει και οι δύο μας. 

23 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω βρεθει σε τελμα:P Δε ξερω τι να αγορασω κ τι να αφησω για μετα!!

Αποστειρωτη,μπιμπερο κ τετοια πρεπει να οαρω απο τωρα;ή να δω οως θα παει με τον θηλασμο κ μετα;;;

πιπιλες;;;

αυτο που λεγεται "σφηνα" χρειαζεται;επιτρεπεται;

Γενναω αρχες Μαιου...θελει σκουφο κ γαντακια;;;

Κρεμα συγκαματος βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας ή οταν κ αν χρειαστει;;

Επισης..πηρα καροτσι κλασικο (οχι με πορτ μπεμπε) οποτε οταν θα βαζω το μωρο ως νεογεννητο δεν θα το ενοχλουν οι ζωνες απο κατω;πρεπει να βαλω ενα υποστρωμα;;

Σας επριξα το ξερω αλλα απαντηστε μου χαχαχαχα

Καλημέρα Ντινακι μου. :)

εμένα έτυχε ένα βράδυ να "πετρωσει" το στήθος και στους 2 μαστούς και να κάνει οιδηματα. Η οδηγεία ήταν (μιας και είχα όλο τον εξοπλισμό σε ετοιμότητα) να τραβήξω το γάλα με θήλαστρο και να το αποθηκευσω. Δεν το έκανα μιας και η μικρή μου καραμελιτσα ξύπνησε εγκαίρως και άδειασε και τους 2 μαστούς με λίγο βοήθεια από μένα (μαλαξεις τύπου αρμεγα στα πονεμένα σημεία). Εάν δεν το είχε κάνει θα τα είχα χρειαστεί εκείνο το βράδυ, η απλα θα το άδειαζα με το χέρι και με ζεστές κομπρεσες και θα το πετούσα. 

Επειδή έτυχε σε μένα δεν σημαίνει ότι θα τύχει και σε εσένα βέβαια! 

πιπίλα αν πετύχεις αποκλειστικό θηλασμό (στήθος) καλό θα ήταν να μην δώσεις (ετοιμάσου να έχεις ένα βυζι συνέχεια έξω) ο,τι καλύτερο είναι!!!!!! Ήταν η οδηγεία της μαιας μου και εν τέλει είχε απόλυτο δίκιο. Η μικρή στο 2λ ηρεμεί χωρίς πιπίλα. 

Γαντακια απαγορεύτηκαν. Στο ΡΕΑ τα είχα μαζί και μου εξήγησαν ότι δεν βάζουμε ποτέ πλέον, έχουν κατηγορηθεί για ασφυξία λέει. Απλά τα χεράκια τα αφήναμε μέσα στο μανίκι για να ζεσταθεί και να μην γδερνει και το πρόσωπο της. 

κρέμα συγκαματος σε κάθε αλλαγμα , ναι! Προσωπικά μου είπαν frezyderm για καθημερινή χρήση (ή και αλλης εταιρείας αλλά όχι πολύ "βαρια") κι οταν θα συγκαει το παιδί θα παίξει θεραπεία με αλλαγή της απλής κρέμας συγκαματος με sudocream που είναι το βαρύ πυροβολικό (βαριά όμως για κάθε μέρα,  ίσως προκαλέσει και συγκαμα η ίδια η κρέμα αν βάλεις λίγο παραπάνω η δεν απλωθεί καλά-το έπαθε φίλη μου!) Η φιλη ωστόσο χρησιμοποίησε στο συγκαμα ακόμη και το μητρικό γάλα.. θαυματουργό ακόμη κι εκεί! Έκανε δουλίτσα πολύ γρήγορα! (Όπως και στις πληγωμενες θηλες)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 4

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, εχω μια χαζη ερωτηση. Το σελτεδακι, οι πανες αγκαλιάς και τα σεντόνια αγκαλιάς είναι το ίδιο? :roll:

Σεντόνια αγκαλιας και πάνα αγκαλιας είναι το ίδιο!! Σελτεδακι είναι αυτό που από την πάνω πλευρά είναι βαμβακερό και από κάτω είναι αδιάβροχο για να μην έχουμε διαρροές όταν αλλάζουμε τα μωρακια μας 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2020 at 2:16 ΜΜ, dinaki23 είπε:

 

Αχ σας ευχαριστω!!

Εχετε καποια προτιμηση σε μαρκα μπιμπερο;;γιατι ακουω διαφορα να μοιαζουν με τις θηλες για να μην μπερδευεται το μωρο;;

Πολύ καλά είναι της avent τα natural που βοηθούν λένε και στους κολικούς.

On 24/2/2020 at 2:50 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Κοριτσια το καρότσι που θα πάρετε από νεογέννητο η φορά του είναι προς τον δρόμο; Γιατί κι εγώ έχω βρει τέτοια για δίδυμα ωραία από νεογέννητα αλλά καποιοι λένε ότι χρειάζεται το πορτ μπεμπε τον πρώτο καιρό και τα μωρά θέλουν να σε βλέπουν..

Επίσης σφήνα λέτε για τον ύπνο στο πλαι; και άν δεν πάρουμε πως θα κοιμούνται στο πλαι ;Τελικά ποιος είναι ο σωστός τρόπος;; Τώρα λένε και για ανάσκελα..Είναι ασφαλές όμως; ένα σωρό απορίες...

Εμείς κοντεύουμε τον μήνα και ακόμα δεν έχουμε βγει βόλτα. Βέβαια εσείς γεννιέστε καλοκαίρι που θα είναι καλός ο καιρός, αλλά σκέψου ότι κοιμούνται και τρώνε διαρκώς. Πόσες βόλτες θα προλάβεις να κάνεις; Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το καρότσι που θα χρησιμοποιήσεις για καιρό, να κοιτάξεις να ξαπλώνει τέρμα κάτω για νεογέννητα και να βάλεις υπόστρωμα για όσο είναι βρεφάκια. Γιατί μετά τον τρίτο μήνα θα θέλουν να παρακολουθούν γύρω γύρω. Λένε για καρότσια που κοιτάνε προς εσένα για να μπορείς να τα ελέγχεις. 

Σφήνα να μην πάρεις. Δεν συστήνεται. Κανονικά κοιμούνται ανάσκελα με το κεφαλάκι γυρισμένο στο πλάι. Αν θες να τα βάλεις στο πλάι, τυλίγεις ρολό μία πετσέτα στην πλάτη τους ή τον χειμώνα βάζεις κουβέρτα στην πλάτη τους για να τα κρατάει.

On 24/2/2020 at 3:01 ΜΜ, Blonde είπε:

Εμένα το καρότσι που θα πάρω γυρίζει και από τις δύο μεριές είναι της joie!!

Νομίζω πως στην αρχή τα μωράκια όπου τα ακουμπήσεις κάθονται και απλά έχεις το νου σου και αν χρειαστεί το γυρίζεις!! 

 

Αν πάρεις της joie το cherry ή κάπως έτσι λέγεται, να το οδηγήσεις πρώτα , γιατί στην ανάποδη οδήγηση δεν στρίβει εύκολα. Οπότε θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή στην αρχή μέχρι να το γυρίσεις κανονικά. Μετά θα σε βολέψει.

On 24/2/2020 at 3:04 ΜΜ, Blonde είπε:

Είναι το litetrax 4 της joie και έχει 200€ τώρα με τις εκπτώσεις!! Αλλιώς νομίζω έχει 250€

Είσαι σίγουρη ότι γυρίζει ανάποδα; Γιατί το ίδιο έχω και εγώ αλλά ο προσανατολισμός του είναι προς το δρόμο. Να στο δείξουν ότι γυρίζει ανάποδα.

On 24/2/2020 at 5:23 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Εγω με το ανάσκελα δεν συμφωνώ . Αν το παιδί βγάλει γουλιά πολύ εύκολα κάνει εισρόφηση κ πνίγεται. 

Η κάθε μανούλα φυσικά όπως θέλει το κάνει .

Και όμως στα μαιευτήρια τώρα σου μαθαίνουν ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι. Αν βέβαια αισθάνεσαι ανασφάλεια, το βάζεις στο πλάι, απλά το καημένο να το γυρίζεις και στα δύο πλαινά μην πιάνεται το μικρό.

17 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Κοριτσια μου, εχω μια χαζη ερωτηση. Το σελτεδακι, οι πανες αγκαλιάς και τα σεντόνια αγκαλιάς είναι το ίδιο? :roll:

Πάνες αγκαλιάς και σεντόνια αγκαλιάς είναι το ίδιο. Εκείνο που ίσως διαφέρει είναι η ποιότητα. Οι πάνες είναι συνήθως φανελένιες, ενώ τα σεντόνια είναι βαμβακερά. Να σου πω...εγώ πάνες πήρα ένα πακετάκι από τα τζάμπο. Τα στρώνω στην αλλαξιέρα. Είναι μικρά. Καλύτερα να πάρεις σεντόνια λίκνου φανελένια που είναι λίγο πιο μεγάλα και θα σε βολέψουν. Τα βάζεις διπλωμένα κάτω από το κεφαλάκι για τις γουλίτσες, τα βάζεις στο ρηλάξ για να ακουμπά στα μαλακά, τα βάζεις όπου ακουμπάνε και τα τυλίγεις αν θες και το βράδυ που τα σηκώνεις για να τα ταίσεις. Βέβαια για καλοκαίρι τα φανελένια θα είναι βαριά. Μπορείς να πάρεις μισά φανελένια μισά βαμβάκερα.

  • Ευχαριστώ 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Πολύ καλά είναι της avent τα natural που βοηθούν λένε και στους κολικούς.

Εμείς κοντεύουμε τον μήνα και ακόμα δεν έχουμε βγει βόλτα. Βέβαια εσείς γεννιέστε καλοκαίρι που θα είναι καλός ο καιρός, αλλά σκέψου ότι κοιμούνται και τρώνε διαρκώς. Πόσες βόλτες θα προλάβεις να κάνεις; Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το καρότσι που θα χρησιμοποιήσεις για καιρό, να κοιτάξεις να ξαπλώνει τέρμα κάτω για νεογέννητα και να βάλεις υπόστρωμα για όσο είναι βρεφάκια. Γιατί μετά τον τρίτο μήνα θα θέλουν να παρακολουθούν γύρω γύρω. Λένε για καρότσια που κοιτάνε προς εσένα για να μπορείς να τα ελέγχεις. 

Σφήνα να μην πάρεις. Δεν συστήνεται. Κανονικά κοιμούνται ανάσκελα με το κεφαλάκι γυρισμένο στο πλάι. Αν θες να τα βάλεις στο πλάι, τυλίγεις ρολό μία πετσέτα στην πλάτη τους ή τον χειμώνα βάζεις κουβέρτα στην πλάτη τους για να τα κρατάει.

Αν πάρεις της joie το cherry ή κάπως έτσι λέγεται, να το οδηγήσεις πρώτα , γιατί στην ανάποδη οδήγηση δεν στρίβει εύκολα. Οπότε θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή στην αρχή μέχρι να το γυρίσεις κανονικά. Μετά θα σε βολέψει.

Είσαι σίγουρη ότι γυρίζει ανάποδα; Γιατί το ίδιο έχω και εγώ αλλά ο προσανατολισμός του είναι προς το δρόμο. Να στο δείξουν ότι γυρίζει ανάποδα.

Και όμως στα μαιευτήρια τώρα σου μαθαίνουν ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι. Αν βέβαια αισθάνεσαι ανασφάλεια, το βάζεις στο πλάι, απλά το καημένο να το γυρίζεις και στα δύο πλαινά μην πιάνεται το μικρό.

Πάνες αγκαλιάς και σεντόνια αγκαλιάς είναι το ίδιο. Εκείνο που ίσως διαφέρει είναι η ποιότητα. Οι πάνες είναι συνήθως φανελένιες, ενώ τα σεντόνια είναι βαμβακερά. Να σου πω...εγώ πάνες πήρα ένα πακετάκι από τα τζάμπο. Τα στρώνω στην αλλαξιέρα. Είναι μικρά. Καλύτερα να πάρεις σεντόνια λίκνου φανελένια που είναι λίγο πιο μεγάλα και θα σε βολέψουν. Τα βάζεις διπλωμένα κάτω από το κεφαλάκι για τις γουλίτσες, τα βάζεις στο ρηλάξ για να ακουμπά στα μαλακά, τα βάζεις όπου ακουμπάνε και τα τυλίγεις αν θες και το βράδυ που τα σηκώνεις για να τα ταίσεις. Βέβαια για καλοκαίρι τα φανελένια θα είναι βαριά. Μπορείς να πάρεις μισά φανελένια μισά βαμβάκερα.

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου για τις πληροφοριες!!Πως είσαι;;Πώς τα πάτε με τον μικρούλη;;όπως βλέπω έχεις γίνει σε 3 εβδομάδες εξπερ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

 

Αν πάρεις της joie το cherry ή κάπως έτσι λέγεται, να το οδηγήσεις πρώτα , γιατί στην ανάποδη οδήγηση δεν στρίβει εύκολα. Οπότε θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή στην αρχή μέχρι να το γυρίσεις κανονικά. Μετά θα σε βολέψει.

Είσαι σίγουρη ότι γυρίζει ανάποδα; Γιατί το ίδιο έχω και εγώ αλλά ο προσανατολισμός του είναι προς το δρόμο. Να στο δείξουν ότι γυρίζει ανάποδα.

 

Καληηημεραααα!! Ναι γυρίζει είναι το litetrax 4 flex!! Ακόμη δεν έχω καταλήξει βέβαια!! 

Just now, Vila είπε:

Κορίτσια πάνες μουσελίνας, που βλέπω πολύ τελευταία στο ίντερνετ, έχετε πάρει? Βολεύουν?

Νομίζω ότι δεν εχουν κάποια διαφορά από τις κλασικές πάνες αγκαλιας!! Ίσως έχουν πιο μαλακό ύφασμα λόγω μουσελινας βέβαια !! Εγώ πηρα απο τα "λευκά όνειρα "πάνες αγκαλιας βαμβακερές (80×80 διάσταση) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Πολύ καλά είναι της avent τα natural που βοηθούν λένε και στους κολικούς.

Εμείς κοντεύουμε τον μήνα και ακόμα δεν έχουμε βγει βόλτα. Βέβαια εσείς γεννιέστε καλοκαίρι που θα είναι καλός ο καιρός, αλλά σκέψου ότι κοιμούνται και τρώνε διαρκώς. Πόσες βόλτες θα προλάβεις να κάνεις; Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το καρότσι που θα χρησιμοποιήσεις για καιρό, να κοιτάξεις να ξαπλώνει τέρμα κάτω για νεογέννητα και να βάλεις υπόστρωμα για όσο είναι βρεφάκια. Γιατί μετά τον τρίτο μήνα θα θέλουν να παρακολουθούν γύρω γύρω. Λένε για καρότσια που κοιτάνε προς εσένα για να μπορείς να τα ελέγχεις. 

Σφήνα να μην πάρεις. Δεν συστήνεται. Κανονικά κοιμούνται ανάσκελα με το κεφαλάκι γυρισμένο στο πλάι. Αν θες να τα βάλεις στο πλάι, τυλίγεις ρολό μία πετσέτα στην πλάτη τους ή τον χειμώνα βάζεις κουβέρτα στην πλάτη τους για να τα κρατάει.

Αν πάρεις της joie το cherry ή κάπως έτσι λέγεται, να το οδηγήσεις πρώτα , γιατί στην ανάποδη οδήγηση δεν στρίβει εύκολα. Οπότε θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή στην αρχή μέχρι να το γυρίσεις κανονικά. Μετά θα σε βολέψει.

Είσαι σίγουρη ότι γυρίζει ανάποδα; Γιατί το ίδιο έχω και εγώ αλλά ο προσανατολισμός του είναι προς το δρόμο. Να στο δείξουν ότι γυρίζει ανάποδα.

Και όμως στα μαιευτήρια τώρα σου μαθαίνουν ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι. Αν βέβαια αισθάνεσαι ανασφάλεια, το βάζεις στο πλάι, απλά το καημένο να το γυρίζεις και στα δύο πλαινά μην πιάνεται το μικρό.

Πάνες αγκαλιάς και σεντόνια αγκαλιάς είναι το ίδιο. Εκείνο που ίσως διαφέρει είναι η ποιότητα. Οι πάνες είναι συνήθως φανελένιες, ενώ τα σεντόνια είναι βαμβακερά. Να σου πω...εγώ πάνες πήρα ένα πακετάκι από τα τζάμπο. Τα στρώνω στην αλλαξιέρα. Είναι μικρά. Καλύτερα να πάρεις σεντόνια λίκνου φανελένια που είναι λίγο πιο μεγάλα και θα σε βολέψουν. Τα βάζεις διπλωμένα κάτω από το κεφαλάκι για τις γουλίτσες, τα βάζεις στο ρηλάξ για να ακουμπά στα μαλακά, τα βάζεις όπου ακουμπάνε και τα τυλίγεις αν θες και το βράδυ που τα σηκώνεις για να τα ταίσεις. Βέβαια για καλοκαίρι τα φανελένια θα είναι βαριά. Μπορείς να πάρεις μισά φανελένια μισά βαμβάκερα.

Καλε με τα φανελένια θα σκάνε τα παιδιά. Κανονικό ύφασμα σεντονιού θέλει για καλοκαίρι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Καλε με τα φανελένια θα σκάνε τα παιδιά. Κανονικό ύφασμα σεντονιού θέλει για καλοκαίρι.

Εξαρτάται που μένεις, γιατί αν εσύ θες σεντονάκι το καλοκαίρι ή ζακετούλα για να βγεις έξω, το βρεφάκι σίγουρα θέλει κάτι πιο ζεστό. Βέβαια, έχει να κάνει και με το μωράκι. Η κάθε μαμά βλέπει τις ανάγκες του.

Just now, Blonde είπε:

Καληηημεραααα!! Ναι γυρίζει είναι το litetrax 4 flex!! Ακόμη δεν έχω καταλήξει βέβαια!! 

Νομίζω ότι δεν εχουν κάποια διαφορά από τις κλασικές πάνες αγκαλιας!! Ίσως έχουν πιο μαλακό ύφασμα λόγω μουσελινας βέβαια !! Εγώ πηρα απο τα "λευκά όνειρα "πάνες αγκαλιας βαμβακερές (80×80 διάσταση) 

Α οκ! Εμένα δεν είναι το flex. Οπότε αυτή είναι η διαφορά τους. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό! Θα το ευχαριστηθείς. 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Εξαρτάται που μένεις, γιατί αν εσύ θες σεντονάκι το καλοκαίρι ή ζακετούλα για να βγεις έξω, το βρεφάκι σίγουρα θέλει κάτι πιο ζεστό. Βέβαια, έχει να κάνει και με το μωράκι. Η κάθε μαμά βλέπει τις ανάγκες του.

Α οκ! Εμένα δεν είναι το flex. Οπότε αυτή είναι η διαφορά τους. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό! Θα το ευχαριστηθείς. 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κριτήριο να γυρνάει και από τις δύο μεριές οπότε μπορεί να πάρω αυτό που έχεις κι εσύ!! Ναι είναι πολύ ωραίο το είχαμε στην ανήψια μου γι'αυτό πήγα περισσότερο στην joie 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κριτήριο να γυρνάει και από τις δύο μεριές οπότε μπορεί να πάρω αυτό που έχεις κι εσύ!! Ναι είναι πολύ ωραίο το είχαμε στην ανήψια μου γι'αυτό πήγα περισσότερο στην joie 

Θα πάρετε traveler;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

3 σε 1 εννοείς?

Εσύ πιο χρωμα έχεις πάρει? 

  Ένα μπεζ. Εγω έχω σκέτο καρότσι, και σκετο τραβελερ της ίδιας εταιρειας, αλλα είμαστε τυχεροί γιατί κουμπώνει πάνω στο καρότσι και μάλιστα ανάποδα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

  Ένα μπεζ. Εγω έχω σκέτο καρότσι, και σκετο τραβελερ της ίδιας εταιρειας, αλλα είμαστε τυχεροί γιατί κουμπώνει πάνω στο καρότσι και μάλιστα ανάποδα.

Α αυτό εννοεις! Εμείς λεμε να πάρουμε μόνο το καρότσι για αρχη!! Κι εγώ το μπεζ είδα αλλά μου άρεσε και ένα άλλο γκρι σκούρο!!  Κάπου είχα διαβάσει ότι στην joie κουμπωνουν σχεδόν όλα της ίδιας εταιρείας!! Πολύ βολικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...